Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 766346 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #990 Dátum: 2014.02.26 09:03:23 »
Elektromos kütyüket a légzsák kivételével természetesen kipróbálom :)
:lol: :yes: :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #991 Dátum: 2014.02.26 09:05:35 »
Pedig azután lehetne igazán alkudni az árból.  [rohog]
         

paine

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #992 Dátum: 2014.02.26 09:43:22 »
Telefonálás eredményei:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_d-4d_linea_sol-7562532
Németországi származás, ismert hiba nincs, Zalaegerszeg-Svájc viszonylatban volt használva. Műszakilag és esztétikailag állítólag rendben, hátsó lökhárítón parkolási karcok.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_d-4d_linea_sol-7491952
Győri Toyota szervizből van friss állapotfelmérési jegyzőkönyv. Lengőkar hátsó szilent, és bal kormánygömbfej hibás, állítólag pénteken orvosolva lesz. Motorháztetőn a kavicsfelverődések javítóstifttel vannak javítva.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_d-4d_linea_sol_klima-7609383
180.000km, állítólag előző műszaki vizsgán már hatóságilag rögzítve. Hódmezővásárhelyen és környékén használva, ez talán a kettőstömegűnek nem jó hír. JE sárvédőn állítólag enyhe horpadás (esküszöm, nem látom a képen, max, ha nagyon oda akarom gondolni...).

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_d-4d_linea_sol-7622963
Nagyon fényezte az eladó, de persze a kettőstömegű cserét nem tudja bizonyítani. Elmondása szerint semmiféle hibát nem lehet rajta találni, sem esztétikailag, sem műszakilag.


Ti melyikkel kezdenétek a megnézést? Sajnos csak a második kötetlen, a többi kereskedés, így szombaton abból legjobb esetben is 2 tudható le.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #993 Dátum: 2014.02.26 09:47:47 »
Nekem a Hódmezővásárhelyi szimpatikus.de a kék és a "gyerekamotorháztetőn" sem tűnik rossznak. A szilent legyen a legnagyobb baja,főleg ezeken az utakon.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #994 Dátum: 2014.02.26 10:20:34 »
Telefonálás eredményei:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_d-4d_linea_sol-7562532
Németországi származás, ismert hiba nincs, Zalaegerszeg-Svájc viszonylatban volt használva. Műszakilag és esztétikailag állítólag rendben, hátsó lökhárítón parkolási karcok.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_d-4d_linea_sol-7491952
Győri Toyota szervizből van friss állapotfelmérési jegyzőkönyv. Lengőkar hátsó szilent, és bal kormánygömbfej hibás, állítólag pénteken orvosolva lesz. Motorháztetőn a kavicsfelverődések javítóstifttel vannak javítva.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_d-4d_linea_sol_klima-7609383
180.000km, állítólag előző műszaki vizsgán már hatóságilag rögzítve. Hódmezővásárhelyen és környékén használva, ez talán a kettőstömegűnek nem jó hír. JE sárvédőn állítólag enyhe horpadás (esküszöm, nem látom a képen, max, ha nagyon oda akarom gondolni...).

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_d-4d_linea_sol-7622963
Nagyon fényezte az eladó, de persze a kettőstömegű cserét nem tudja bizonyítani. Elmondása szerint semmiféle hibát nem lehet rajta találni, sem esztétikailag, sem műszakilag.


Ti melyikkel kezdenétek a megnézést? Sajnos csak a második kötetlen, a többi kereskedés, így szombaton abból legjobb esetben is 2 tudható le.
Az a szürke kombi,amin nem is látszik a horpadás nyoma,nekem az a legszimpibb. Az a zegi kocsi se tűnik rossznak,meg is akarod nézni?
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

paine

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #995 Dátum: 2014.02.26 10:22:00 »
Na, akkor 3-ra szűkült a kör. A szentendrei valahogy nem volt szimpatikus telefonban, meg érdekes volt, hogy Feliciát nem számol be, de aztán később azt mondta, hogy ha az a feltétele, hogy elvigyem a Toyotát, akkor mégis.

A Zalaegerszegi az nagyon bejönne. Szűkszavú volt az eladó, de majd vallatjuk  :devil: Szerintem hétvégén azt, és a HMV-it megnézem.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #996 Dátum: 2014.02.26 10:50:11 »
Na, akkor 3-ra szűkült a kör. A szentendrei valahogy nem volt szimpatikus telefonban, meg érdekes volt, hogy Feliciát nem számol be, de aztán később azt mondta, hogy ha az a feltétele, hogy elvigyem a Toyotát, akkor mégis.

A Zalaegerszegi az nagyon bejönne. Szűkszavú volt az eladó, de majd vallatjuk  :devil: Szerintem hétvégén azt, és a HMV-it megnézem.

Azon a szentendrei címen 2 alkalommal is voltam, mikor én kerestem autót. Két kereskedés van egy kapun belül.
Az egyikben fiatalabb 30 közepe srác, készséges, mondja a hibákat, amiket talált/ak, kérés nélkül hozta a rétegvastagságmérőt, látszott, hogy ők is körbemérték rendesen, egyből mutatta, hogy hol volt biztosan javítva az autó. Szerintem korrekt. Ja, ő egy sima TD kombi Avensist hajtott akkor (másfél éve) :), úgyhogy volt elképzelése, hogy mi merre van az autón.
A másik kereskedés ehhez képest egy utolsó neppertanyának tűnt.
nem tudom, hogy ez az autó melyik céghez tartozik..

paine

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #997 Dátum: 2014.02.26 11:39:13 »
Azon a szentendrei címen 2 alkalommal is voltam, mikor én kerestem autót. Két kereskedés van egy kapun belül.
Az egyikben fiatalabb 30 közepe srác, készséges, mondja a hibákat, amiket talált/ak, kérés nélkül hozta a rétegvastagságmérőt, látszott, hogy ők is körbemérték rendesen, egyből mutatta, hogy hol volt biztosan javítva az autó. Szerintem korrekt. Ja, ő egy sima TD kombi Avensist hajtott akkor (másfél éve) :), úgyhogy volt elképzelése, hogy mi merre van az autón.
A másik kereskedés ehhez képest egy utolsó neppertanyának tűnt.
nem tudom, hogy ez az autó melyik céghez tartozik..

Nem emlékszel véletlenül a korrekt kereskedés nevére?

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #998 Dátum: 2014.02.26 11:52:43 »
Nem emlékszel véletlenül a korrekt kereskedés nevére?

Arra nem, de ha nem felejtem el, akkor telefonszámot tudok nézni az akkori hirdetésből. Gondolom, azokat nem változtatgatják hetente...
Csatoltam a lokációkat, Google Earth eszi a fájlokat...

paine

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #999 Dátum: 2014.02.26 13:36:20 »
A zalaegerszegi már nincs fent hirdetésben... Vagy elment, vagy lejárt a hirdetés. Holnap ránézek újra. Ha így folytatódik, le kell műszakiztatnom a Skodát...

paine

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1000 Dátum: 2014.02.26 13:43:56 »
Amúgy a külföldi papírosok esetében mennyi az esélye egy normális kifogásának, ami regadóval együtt is 1M alatt marad?

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1001 Dátum: 2014.02.26 18:29:44 »

A semmilyen körülmények között 6 fölé nem menő fogyasztás azért kicsit erős, amikor itt a 65 autóból 14-nek van 6 alatti, 51-nek meg 6 fölötti átlagfogyasztása.
Fogalmazzunk inkább úgy, hogy NÁLAD nem evett többet, mint 6.
A fed.comp. sajnos lefelé csal fél-egy literrel. Ezt nem csak én mondom, hanem meg kell nézni a spritmonitiron, aki a valós mellé bevési a BC-s adatokat is.

Egyébként Spet! Tudnál mondani csapágyméretet a hosszbordásszíj feszítőjéhez? Kiszerelés nélkül megvenném, aztán ha időm engedi, kicserélném.
Köszi!

Én azt gondolom, hogy a 110 lovas d4d-vel elég szigorúan, vagy csak városvban kell közlekedni, hogy 6 fölé menjen....de legyen: nálam 6 fölé nem tudott menni. A fedcomp kb. 2 decit csalt lefelé, azt mindig figyelembe vettem.

A csapágy méretre nem emlékszem fejből, de ha lemegyek az Alföldre, ott még megvan a régi csapágy. Megkeresem, és megadom a számát.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1002 Dátum: 2014.02.26 20:17:22 »
A zalaegerszegi már nincs fent hirdetésben... Vagy elment, vagy lejárt a hirdetés. Holnap ránézek újra. Ha így folytatódik, le kell műszakiztatnom a Skodát...
Ott van az még.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1003 Dátum: 2014.02.26 22:21:26 »
Nekem eddig 0,2-0,5l volt a komp csalása, több nem. Azt vettem még észre, hogy ha sokat használom a kiegészítő fűtést, akkor nagyobb az eltérés. Azt gyanítom, hogy annak a fogyasztását nem számolja bele a kis hamis... :)
A benzinesnél az injektorról kapja a fogyasztás jelet. Ha nincs nagy különbség a dízelnél, akkor nem is tudja számolni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1004 Dátum: 2014.02.26 22:26:44 »

Amúgy a külföldi papírosok esetében mennyi az esélye egy normális kifogásának, ami regadóval együtt is 1M alatt marad?
van rá esély, magán importban inkább a facelift előtti modell fér bele az 1 misibe. Viszont, kint még van merítére alkalmas mennyiségű autó, több mint itthon. Én is ki akartam menni egy évvel ezelőtt...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i