Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 766369 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

paine

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #975 Dátum: 2014.02.25 14:48:06 »
Egyértelműen EZ tűnik jónak, de alkudni kell belőle.

A képek elég gyatrák, de mintha hátul némi rozsda pörsenne a sárvédőkön és az ablaktörlő alatt. De lehet, hogy csak Skodanoiás vagyok. Azért egy megnézést megér.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #976 Dátum: 2014.02.25 14:50:58 »
Tévedsz. A TD-t egészen a faceliftig együtt gyártották a d4d-vel. Tehát, a TD-t 2000 nyarán vonták ki végleg a gyártásból.

Ja, és kultúráltságban semennyire sincs elmaradva a d4d-től. Nagyon finom dízel motor a hagyományos fajtából. Mondjuk úgy, szarrá veri a kategória társait, a TDI-ket is.  :yes:

Ok igazad van, ezt elnéztem. Nem is tudom, de valamiért teljesen biztos voltam benne.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #977 Dátum: 2014.02.25 14:55:09 »
A képek elég gyatrák, de mintha hátul némi rozsda pörsenne a sárvédőkön és az ablaktörlő alatt. De lehet, hogy csak Skodanoiás vagyok. Azért egy megnézést megér.
Megnézés nélkül nem lehet biztosat mondani. Lehet, hogy jól láttad. A korrózió kizárólag a sérült, illetve javított elemeken szokott megjelenni, sérülés mentes elemeken még bőven 10 év felett sem jellemző.

Egyébként ez az autó biztosan nincs lemosva, a kasztnin a foltot a felvert és rászáradt vizet láttatja.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #978 Dátum: 2014.02.25 14:55:58 »
Ok igazad van, ezt elnéztem. Nem is tudom, de valamiért teljesen biztos voltam benne.
:flowers: :hug: Velem is megesik, sokszor.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #979 Dátum: 2014.02.25 15:12:52 »
Egyértelműen EZ tűnik jónak, de alkudni kell belőle.

Kiskőrösi Toyota kereskedés hirdeti. Szerintem mindenkinek csak jó véleménye van róluk,aki kapcsolatba került velük.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #980 Dátum: 2014.02.25 15:32:23 »
Bő 1 év műszaki is van vele, ami alapból jó jel, de sajna egyik márkaszervizben sem lehet maradéktalanul megbízni, már, ami a használatutós értékesítést illeti.  :no: Lehet jó is és rossz is a választékuk.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #981 Dátum: 2014.02.25 18:03:53 »
Pár gondolat a vétel témához:
 - nekem volt mind sedan mind kombi T22-m, a sedan csomagtartója nem említhető egy lapon a kombiéval. Utóbbi sokkal nagyobb. Literben kicsi a különbség, de ha csak nem vízzel akarod megtölteni, az életben jókora. Azt gondolom családi kocsinak ezután csak kombit vagy egyterűt fogok venni, az ötajtós se jönne szóba.
 - a kettős tömegű lendkereket fel is lehet újítani az új ár töredékéért. A tartósságáról nem tudok nyilatkozni, még nem próbáltam.
 - nekem ugye bejött a dízelnél váratlan kiadás (gyűrűletapadás, törés, azt gondolom ez nem igazán dízelspecifikus, de lehet gyakoribb mint benzinmotorok esetében), annak ellenére, hogy tényleg csak 174k km volt benne a vételkor
 - mivel egyes piacokon árulták egytömegű lendkerékkel, ezért a D-4D motoros autók átépíthetők erre
 - alapvetően egy jól eltalált és szerethető gép a T22, nehéz beleszeretni, de a mindennapokban egy hét alatt meggyőz

paine

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #982 Dátum: 2014.02.25 19:44:48 »
A csomagtartót legjobban a 120-as Skoda szemlélteti a legjobban: 375liter. A kombi Felicia 447. A S120 maximum bálás ruhavásárosoknak volt jó. Színes lézernyomtató nem fért be magasságra. Meg a hátsó ülésre sem tudtam berakni az ajtónyílás keskenysége miatt. A jobbegybe befért úgy, ha leszereltem az ajtót :D Érdekes kör volt. Nagyker előtt ajtó leszerel, nyomtató be, ajtó vissza. Ügyfél parkolójában ajtó le, szakadó esőben nyomtatóval berohan, sűrűn elnézést kér, kirohan, ajtót visszaszerel, hogy ne ázzon a belső :D A Feliciába a fénymásológép fektetve elfért, színes lézernyomtatóból meg akár 5 is.

OFF: megnézte ma karosszériás a Skodát, és még árat sem volt rá hajlandó adni. Annyit mondott, hogy elvileg kuka, vagy ha nem sikerül egy hónapon belül lecserélnem, akkor becsukott szemes műszaki, majd amint van jó vétel, kuka.

A sok kigolyózott autó után holnap ezeket hívom fel. Zárójelben odaírom a kérdéseimet, amiket telefonba feltennék. Ha ti kérdeznétek mást is, legyetek szívesek, írjátok meg. Előre is köszi a segítséget!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_td_sol-5394993
(Mennyit enged a feléből  ::) azaz mitől is kerül ez ennyibe? Hátul jól látom-e a pörsenést?)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_d-4d_linea_sol-7562532
(Itt igazából nem tudok mit kérdezni... Álomszerű az autó nekem. Szín, forma, felszereltség, állapot, és még az a hányinger faberakás sincs benne (bocs, senkit nem akarok megbántani, nekem nagyon bántja a szememet a faberakás. De remélem, ez lesz a legnagyobb bajom a vásárolt autóval, hogy nem szép a műszerfal))

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_d-4d_linea_sol-7491952
(Kérek bal oldali, közeli képet. Gyanús, hogy balról csak távoli, rossz minőségű van, és az elejét takarja a gyerek)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_d-4d_linea_sol_klima-7609383
(Futott km? Úgy gondolom, korához képest enyhén túlárazott.)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_d-4d_linea_sol-7622963
(Kettős tömegű cseréjét tudja-e bizonyítani? Közelebbi / jobb minőségű képet tud-e küldeni?)

Kb ennyi. Ha megvolt ez a kör is, jelzem az eredményt nektek.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #983 Dátum: 2014.02.25 19:54:54 »
Üdv a klubban paine! Az én előző gépem faceliftes T22 volt, d4d motorral. A kilométer órája biztosan tekert volt, így a következő adatokat az általam futott kilométerek, illetve a hasonló szőrben lévő autók futásteljesítménye alapján mondhatoM, de:
kb. 300 ezer km környékén cseréltem kettőstömegűt, kuplunggal együtt (270 ezer HUF). Az SCV szelepek olyan 380 ezer környékén pusztultak el (90 ezer HUF). Önindító felújítás 350 ezer körül (csak perselyezés, kb. 2000 HUF, én csináltam meg). Még az alig forgó önindítóval is könnyedén beindult -10 fokban is. 6 liter fölé soha nem ment a fogyasztás, semmilyen körülmények között. Olajból már benyakalt valamivel több, mint 1 litert 10ezer km-en, aminek nagy részét a turbó "ette meg". Elektromosan minden működött. A hosszbordás szíj feszítőgörgőjében csapágyat cseréltem (pár ezer HUF..nehogy bárki megvegye a gyári feszítőgörgőt!!) .100 ezreneként vezérműszíj, görgők, feszítő patron cseréje (kb. 90-100 ezres mutatvány gyári cuccokból). A többi kopó alkatrésze abszolut nem extrém árú...sőt. Rohadt kényelmes első ülések (A t25-ét magasan veri), jó világítás, kellemes futómű. (a tompított h7-es izzókat viszonylag sűrűn cserélni kellett, addig, amíg egyszer nem vettem bele a drága nagy nevűek helyett sima Tungsram-ot--> soha tövvé nem cseréltem izzót benne utána)
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.25 19:58:22 írta Spet »

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #984 Dátum: 2014.02.25 21:31:46 »
Bő 1 év műszaki is van vele, ami alapból jó jel, de sajna egyik márkaszervizben sem lehet maradéktalanul megbízni, már, ami a használatutós értékesítést illeti.  :no: Lehet jó is és rossz is a választékuk.
Ezt tanusíthatom,pont velük kapcsolatban. :censored:

paine

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #985 Dátum: 2014.02.26 08:33:35 »
Köszi! Így akkor még eggyel kevesebb telefonhívást kell intéznem...

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #986 Dátum: 2014.02.26 08:38:06 »
Üdv a klubban paine! Az én előző gépem faceliftes T22 volt, d4d motorral. A kilométer órája biztosan tekert volt, így a következő adatokat az általam futott kilométerek, illetve a hasonló szőrben lévő autók futásteljesítménye alapján mondhatoM, de:
kb. 300 ezer km környékén cseréltem kettőstömegűt, kuplunggal együtt (270 ezer HUF). Az SCV szelepek olyan 380 ezer környékén pusztultak el (90 ezer HUF). Önindító felújítás 350 ezer körül (csak perselyezés, kb. 2000 HUF, én csináltam meg). Még az alig forgó önindítóval is könnyedén beindult -10 fokban is. 6 liter fölé soha nem ment a fogyasztás, semmilyen körülmények között. Olajból már benyakalt valamivel több, mint 1 litert 10ezer km-en, aminek nagy részét a turbó "ette meg". Elektromosan minden működött. A hosszbordás szíj feszítőgörgőjében csapágyat cseréltem (pár ezer HUF..nehogy bárki megvegye a gyári feszítőgörgőt!!) .100 ezreneként vezérműszíj, görgők, feszítő patron cseréje (kb. 90-100 ezres mutatvány gyári cuccokból). A többi kopó alkatrésze abszolut nem extrém árú...sőt. Rohadt kényelmes első ülések (A t25-ét magasan veri), jó világítás, kellemes futómű. (a tompított h7-es izzókat viszonylag sűrűn cserélni kellett, addig, amíg egyszer nem vettem bele a drága nagy nevűek helyett sima Tungsram-ot--> soha tövvé nem cseréltem izzót benne utána)


A semmilyen körülmények között 6 fölé nem menő fogyasztás azért kicsit erős, amikor itt a 65 autóból 14-nek van 6 alatti, 51-nek meg 6 fölötti átlagfogyasztása.
Fogalmazzunk inkább úgy, hogy NÁLAD nem evett többet, mint 6.
A fed.comp. sajnos lefelé csal fél-egy literrel. Ezt nem csak én mondom, hanem meg kell nézni a spritmonitiron, aki a valós mellé bevési a BC-s adatokat is.

Egyébként Spet! Tudnál mondani csapágyméretet a hosszbordásszíj feszítőjéhez? Kiszerelés nélkül megvenném, aztán ha időm engedi, kicserélném.
Köszi!
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.26 08:43:50 írta keeper83 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #987 Dátum: 2014.02.26 08:38:32 »
Paine!

Annyit még, hogy telefonon ne alkudozz. Nem fognak komolyan venni, ha anélkül akarsz alkudni, hogy előtte személyesen megnéznéd az autót. Persze, gondolni, gondolhatod azt.  ;)

Fontos, hogy minden létező elektromos kütyüt próbálj ki a megnézendő autón, MINDENT! Utólag bosszantó tud lenni, ha van valami geb*sz. Inkább tudj róla, mert minden hiba, hiányosság alku tárgya lehet.  :otlet:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #988 Dátum: 2014.02.26 08:51:29 »
A fed.comp. sajnos lefelé csal fél-egy literrel. Ezt nem csak én mondom, hanem meg kell nézni a spritmonitiron, aki a valós mellé bevési a BC-s adatokat is.

Nekem eddig 0,2-0,5l volt a komp csalása, több nem. Azt vettem még észre, hogy ha sokat használom a kiegészítő fűtést, akkor nagyobb az eltérés. Azt gyanítom, hogy annak a fogyasztását nem számolja bele a kis hamis... :)

paine

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #989 Dátum: 2014.02.26 08:57:08 »
Paine!

Annyit még, hogy telefonon ne alkudozz. Nem fognak komolyan venni, ha anélkül akarsz alkudni, hogy előtte személyesen megnéznéd az autót. Persze, gondolni, gondolhatod azt.  ;)

Fontos, hogy minden létező elektromos kütyüt próbálj ki a megnézendő autón, MINDENT! Utólag bosszantó tud lenni, ha van valami geb*sz. Inkább tudj róla, mert minden hiba, hiányosság alku tárgya lehet.  :otlet:

Köszönöm! Telefonon nem alkudozok (személyesen sem, arra majd ott lesznek a szerelők). Egyelőre annyi, hogy rákérdezek az állapotra, ismert hibákra. Megmondom, hogy elmegyek megnézni szakemberrel, ennek tudatában meséljen arról mit tud. Határozottan higgadt ember vagyok, de ha pl utazok 400km-t, és átb*szás az egész, akkor kicsit alább hagy a higgadtságom :)

Elektromos kütyüket a légzsák kivételével természetesen kipróbálom :)