Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 766358 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #900 Dátum: 2014.01.16 22:38:46 »

Ma jöttek meg a Conrados izzóim, ránézésre igen közel állhatnak a jó mérethez, de csak otthon tudom összehasonlítani az eredeti izzóval  :)
Most este gyorsan kikaptam újra a közép konzol tetején lévő 3 gombot (vészvillogó, hátsó- és elsőablak fűtés) és kicserélték bennük az izzókat. Mert, hogy jók lettek a vásároltak. Képeket majd holnap töltök fel.

Most már tenyleg jól világít este a műszerfal. :)

Az ablakemelő Auto gombja viszont elég halvány, azt még szét fogom szedni és azt is kicserélem, hadd frissüljön fel így 13 évesen... :))
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #901 Dátum: 2014.01.17 10:11:19 »
Képek: (bocs a rossz minőségért, a sZifon4 ennyit tud gyenge fényviszonyok mellett)

- itt látszik igazán, hogy a Conrad-os izzóknak jóval hosszabb a lábuk. Simán levágtam méretre...
- Ez a sárga (libaf*s) sipka felel azért, hogy a bekapcsolt szélvédő fűtés esetén a sárga kis téglalap világít a gombon.
- itt a nagyobbik izzó a vészvillogóban volt, azt is kicseréltem. A legelső rendelésemből maradtak meg ezek a nagy izzók, amikor a klímapanel világításához rosszul saccoltam be a méretet. Ide pont jó.








Az utolsó 4db kép csalóka, mert a valóságban teljesen jól világít minden, sajnos a telefon kamerájának túl kevés ez a környezeti fény. Pl. a multikormány fényeit (azokat nem cseréltem) szinte egyáltalán nem tudja megmutatni, az ablakemelő AUTO gombjáról már nem is beszélve. Utóbbit akarom még megműteni...

Mivel 10db izzót rendeltem, valami 119Ft-ra jött ki a db-ár 165Ft helyett és 990Ft a postaköltség karton dobozban, egyenesen némethonból.
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.17 10:16:15 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #902 Dátum: 2014.01.17 13:25:43 »
Az enyém is zörög elöl-hátul.Rohadtul zavaró és méltatlan egy Toyotához :wacko:
Hátul cseréltem stab.szilentet+kutyacsontot,elöl kormányösszekötőket,de nem csökkent a zörgő hang.
2 külön szerelővel nézettem meg+most volt műszakin.
Eldöntöttem,megcsinálom a szerelőaknát a pincében,és szétszedem,majd minden gyanús alkatrészt cserélek.
Már csak a lelki nyugalmam érdekében is :yes:
Stab .szilentem eltt már cserélve elől.
Nekem is zavarja a fülem...mert nem ilyen volt pár hónappal ezelőt...
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #903 Dátum: 2014.01.18 11:24:18 »
Bepi hogyan vetted ki a helyéről őket? A vészvillogó nekem sem ég.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Banyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #904 Dátum: 2014.01.18 11:33:42 »
Új regisztrált vagyok, de már régen figyelemmel kísérem a fórum írásait. Amennyiben a kérdésem már valahol előkerült, úgy kérném legyetek elnézőek, segítsetek a nyomára bukkanni.
T22-esbe (D-4D 110LE, 2002), lehet-e tempometot beszerelni?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #905 Dátum: 2014.01.18 12:43:09 »

Bepi hogyan vetted ki a helyéről őket? A vészvillogó nekem sem ég.
nagyon egyszerű: kihuzod az egész konzolt a helyéről, majd hátulján kicsavarod a 2db csavart. Ekkor hátrafelé kicsúszik a 3 db gombot tartalmazó keret. Ezt megfordítod, és minden gombhoz van 1 db klipsz, ami a helyén tartja. Ezt egy vékony kis csavarhúzóval megemeled felfelé, majd másik kezeddel kinyomod a helyéről. Ennyi. ;) a vészvillogóban jóval nagyobb izzó van, mint a fűtés kapcsolókban, de majd látni fogod.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #906 Dátum: 2014.01.18 12:46:16 »

Új regisztrált vagyok, de már régen figyelemmel kísérem a fórum írásait. Amennyiben a kérdésem már valahol előkerült, úgy kérném legyetek elnézőek, segítsetek a nyomára bukkanni.
T22-esbe (D-4D 110LE, 2002), lehet-e tempometot beszerelni?
Szia, üdv köztünk.

Amennyiben nem elektromos a gázpedálod, úgy 50000 Ft körüli anyagáron lehet utólagos tempomatot venni, azonban ez nem a gyári karos megoldás. Biztos nem rossz, nekem is megfordult már a fejemben, hogy beszerzem, de most van nála fontosabb. :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #907 Dátum: 2014.01.18 16:17:15 »
... a multikormány fényeit (azokat nem cseréltem) szinte egyáltalán nem tudja megmutatni, az ablakemelő AUTO gombjáról már nem is beszélve. Utóbbit akarom még megműteni...
Nekem sem ég az AUTO gomb, a szervizben kikapták az egész egységet, és azt mondták, nem cserélhető az égő (igaz, nem a villanyász nézte). Már siettem, így nem álltam neki okoskodni. Ha szét tudod szedni, megköszönném a tájékoztatást. Néztem a kormányon lévő rádióvezérlőt is, nekem csak a bal fele világít halványan, a jobb fele (le, fel nyíl) nem. Annak is kéne égni? Írd le légyszi, hogy végül is melyik helyre melyik Conrados rendelési számú égő jó. Köszi előre is.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #908 Dátum: 2014.01.18 20:08:52 »
Nekem sem ég az AUTO gomb, a szervizben kikapták az egész egységet, és azt mondták, nem cserélhető az égő (igaz, nem a villanyász nézte). Már siettem, így nem álltam neki okoskodni. Ha szét tudod szedni, megköszönném a tájékoztatást. Néztem a kormányon lévő rádióvezérlőt is, nekem csak a bal fele világít halványan, a jobb fele (le, fel nyíl) nem. Annak is kéne égni? Írd le légyszi, hogy végül is melyik helyre melyik Conrados rendelési számú égő jó. Köszi előre is.
Az AUTO gombot kitárgyaltuk a Carinásokkal. Nem cserélhető benne az izzó/led. A Carinák között is csak a japánban gyártottaknál cserélhető, amelyiknél mind a 4db gomb világít. Az angol összeszerelésűeknél csak roncsolással bontható, úgyhogy én sem feszegettem a kiszerelt modult tovább. Nekem még világít, csak halványabban, mint a többi.

A középkonzol tetején lévő gombokban T1 3,2mm x 6,5 mm-es Barthelme izzó (cikkszám: 720118), míg a klímapanel 4db izzójának a Barthelme T1 1/4 12V-s 720231 cikkszámú izzója lett jó.

Az elakadásjelző izzójának méretét nem tudom, mert annak a papírja nincs meg. Ki kell szerelni és le kell mérni. Annak megfelelő izzót kell választani.

A fenti cikkszámokat elég begépelni a Conrad weboldalán a kereső sorba.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #909 Dátum: 2014.01.18 22:09:40 »
Képek: (bocs a rossz minőségért, a sZifon4 ennyit tud gyenge fényviszonyok mellett)

...

Az utolsó 4db kép csalóka, mert a valóságban teljesen jól világít minden, sajnos a telefon kamerájának túl kevés ez a környezeti fény. Pl. a multikormány fényeit (azokat nem cseréltem) szinte egyáltalán nem tudja megmutatni, az ablakemelő AUTO gombjáról már nem is beszélve. Utóbbit akarom még megműteni...

Mivel 10db izzót rendeltem, valami 119Ft-ra jött ki a db-ár 165Ft helyett és 990Ft a postaköltség karton dobozban, egyenesen némethonból.
Ügyesen megoldottad, nagyon jól néz ki  :clap:
Izzót egyébként jobb elektronikai boltban is lehet kapni, én pl. Szekszárdon kaptam egy kis szatócsbolt szintű üzletben, komolyabb helyen nem kettő, hanem többféle is lehet. Mondjuk nekem az is elég volt  :yes:

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #910 Dátum: 2014.01.19 11:20:12 »
bepi81! Köszönöm a választ, akkor nem piszkálom.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #911 Dátum: 2014.01.20 07:14:05 »
2002-es D-4D kontra OBD történet. Szerelővel nézegettük a hétvégén a kocsit és a következő derült ki. A csatlakozó ugye szabvány OBD, a kommunikáció viszont nem az. Ez eddig az itt elmondottak alapján nem nagy meglepetés. Viszont utána próbálkozásos módszerrel sikerült szóra bírni az ECU-t. A nyertes pedig a régebbi (tán örvénykamrás), 2C-TE motorkódú dízel. Tehát az ahhoz való protokollt használva egy pár dolog lekérdezhetővé válik (pl. turbonyomás, EGR szelep állapota, stb.), de kevesebb, mint ami OBD-n keresztül jönne. A kérdés innentől az, hogy az ELM327-en keresztül vajon lehetséges-e a kommunikáció. A szervizben egy USB-s OBD csatlakozót használtunk, PC-s programmal.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Kézifék pofa szerelés
« Válasz #912 Dátum: 2014.01.21 08:51:01 »
Tegnap ki lettek cserélve az Avén a kézifék pofák.
Képek:







Sajnos nem tudtam most ott maradni a szerelés idejére, de a szerelő srác készített képeket. Jól látszik rajtuk, hogy az eredeti fékpofák kopottsága határon volt, de még elgurultak volna. Azért cseréltettem mégis, mert
1. a kézifék csak 8. kattanásra rögzítette az autót lejtőn,
2. a fékpofák kiszedésével lehetett hozzáférni a korábban már taglalt sebesség jeladóhoz, remélve, hogy megtaláljuk a hibát és ki lehet javítani.

Előbbi megoldódni látszik. Még nem 100%-os a kézifék, mert a felszereléskor kiderült, hogy a fékpofák bár illeszkednek a helyükre, a rajtuk lévő kopó réteg (ferodol) túl vastag, nem lehet összeszerelni, mert mindig fogná kissé a kereket. Ezért csiszolóvászonnal és kb 10-12x le-felszereléssel korrigálva lettek a fékpofák. A srác erre csak annyit mondott, hogy ez nem látszódott előtte, hogy szükséges, szívott vele, mint a torkos borz, de hát ez is az autószerelő szakma szépsége...  :)
A művelet sikerült, a keréknél lévő durva beállító a megfelelő helyzetben rögzítve, a kézifékkar melletti csavarral ma fogja finombeállítani a kattanások számát, mert tegnap hazajövetelkor kicsit még "vasaltam", hogy összekopjon rendesen.
---------------

Az ABS sebességjeladója érdekes kérdés... Ugyanis, levéve a kerékagyat is, látszik, hogy gyakorlatilag 13 év alatt semmi szennyeződés nem juthatott bele, tehát, elkoszolódás lehetősége kizárva. A "jelzés" megállás előtt továbbra is fennáll. Egyelőre hagyom. Talán lehetne próbálkozni egy használt, de jó sebességjeladóval bontottan. Viszont új alkatrészekkel próbálkozni 30-40.000Ft-okért nincs kedvem.
--------------

Még bónuszban ki lettek cserélve a ködlámpa izzók is, GE +50%-os H7-esekre. Talán vicces, de a ködlámpa izzó cseréhez le kell bontani a lökhárító alatti műanyag lemezt, hogy hozzá lehessen férni ahhoz au egyetlen csavarhoz, ami fogja a ködlámpát. Ezután a ködlámpa melletti kis fekete műanyag lemezt is ki kell fordítani és a ködlámpa előlre kicsúszik.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Banyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #913 Dátum: 2014.01.21 16:34:15 »
A belga manuál (de lehet, hogy a magyar is) nem tartalmazza a biztosítéktábla kiosztásait. Az összes jó lenne, de a szivargyújtóé a legfontosabb. Más topicban sem találtam. Elnézést ha figyelmetlen voltam.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #914 Dátum: 2014.01.21 17:59:49 »
A fedél belső felén nincs ott a kiosztás?