Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 766371 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #870 Dátum: 2014.01.11 12:58:33 »
Nálatok csipog a riasztó amikor unlock-ot nyomtok a távirányítón?
Nekem sosem szokott, kivéve egy alkalommal, akkor nyomta a "pitty-pitty"-et.
Nem tudom mit csináltam másképp. :)

Én is arra gondolnék, hogy volt egy korábbi riasztás, és most ezt jelzi neked.

Hasonlóan jártam én is egyszer.
Tavaly egyszer volt, mikor beálltam a garázsomba és nem csuktam be megfelelően az ajtót, és a csomagtérben lévő lámpa szépen lemerítette az akksit.  :devil:
Aztán mikor feltöltöttem egy ideig nem a megszokott módon jelzett a riasztó az autó bezárásakor (sorozatos pittyegés volt). Mint kiderült, azért volt, mert az akksi lemerülését és feltöltést zavarnak észlelte és ezzel jelzett.
Aztán pár nyitás és zárás után helyrejött a rend, és azóta is a korábbi megszokott módon jelez a riasztó, ami nálam annyit jelent, hogy 2x pittyeg záráskor.

ujjobbagya

  • Vendég
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #871 Dátum: 2014.01.11 13:15:59 »
Én is arra gondolnék, hogy volt egy korábbi riasztás, és most ezt jelzi neked.

Hasonlóan jártam én is egyszer.
Tavaly egyszer volt, mikor beálltam a garázsomba és nem csuktam be megfelelően az ajtót, és a csomagtérben lévő lámpa szépen lemerítette az akksit.  :devil:
Aztán mikor feltöltöttem egy ideig nem a megszokott módon jelzett a riasztó az autó bezárásakor (sorozatos pittyegés volt). Mint kiderült, azért volt, mert az akksi lemerülését és feltöltést zavarnak észlelte és ezzel jelzett.
Aztán pár nyitás és zárás után helyrejött a rend, és azóta is a korábbi megszokott módon jelez a riasztó, ami nálam annyit jelent, hogy 2x pittyeg záráskor.

Elképzelhető hogy valami ilyesmi történhetett.
Egyébként nálam sosem pittyeg, lezáráskor sem.
Pont ezért volt furcsa az eset.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #872 Dátum: 2014.01.11 13:19:08 »
Elképzelhető hogy valami ilyesmi történhetett.
Egyébként nálam sosem pittyeg, lezáráskor sem.
Pont ezért volt furcsa az eset.

Nálam ez az eset után pár nappal (talán 4-5) rendbe jött. Talán annyiszor lett kinyitva és bezárva, hogy elfelejtse a "zavart".
Várj pár napot, hátha megoldódik...

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #873 Dátum: 2014.01.11 14:20:37 »
Elképzelhető hogy valami ilyesmi történhetett.
Egyébként nálam sosem pittyeg, lezáráskor sem.
Pont ezért volt furcsa az eset.
Nálam a Reneult-nál van úgy, hogy alapban se be- , se kikapcsolásnál nem csipog, ellenben ha volt riasztás, akkor nyitásnál csipog, és a visszajelző LED villog, a villogás száma jelzi, hogy a riasztást melyik érzékelő "megszólalása" okozta.

FMcar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #874 Dátum: 2014.01.13 22:42:03 »
Sziasztok! 2002-es 1995 ccm D4d kombi avensisnél használtatok már elm interfacet? tudja kezelni, beszereztem egyet, és nem tudok kapcsolódni. mi lehet a probléma?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #875 Dátum: 2014.01.13 22:57:04 »

Sziasztok! 2002-es 1995 ccm D4d kombi avensisnél használtatok már elm interfacet? tudja kezelni, beszereztem egyet, és nem tudok kapcsolódni. mi lehet a probléma?
A kapcsolódás módja lesz a gond.
Van kifejezetten ilyen OBD/ELM topic, de egy post erejéig ide írom a saját tapasztalatomat:
Samsung Galaxy Gio-t csatlakozás előtt újra kellett indítani.
Majd telót bt be, ELM a helyére, slussz kulcs gyújtásra rak, vagy beindít, majd a bt bekapcsolása az ELM-en (nekem ilyen volt). Vársz kb 5-10 mp-t, és beírod az 1234 kódot, amikor felkínálja.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

FMcar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #876 Dátum: 2014.01.13 23:19:29 »
A kapcsolódás módja lesz a gond.
Van kifejezetten ilyen OBD/ELM topic, de egy post erejéig ide írom a saját tapasztalatomat:
Samsung Galaxy Gio-t csatlakozás előtt újra kellett indítani.
Majd telót bt be, ELM a helyére, slussz kulcs gyújtásra rak, vagy beindít, majd a bt bekapcsolása az ELM-en (nekem ilyen volt). Vársz kb 5-10 mp-t, és beírod az 1234 kódot, amikor felkínálja.

Köszi, holnap megpróbálom. többi autónál európai pl vw, skoda simán működik. szintén gioval. meg most új ace 3al. de saját autón nem sikerült az összeköttetés!

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #877 Dátum: 2014.01.14 07:20:58 »
Sziasztok! 2002-es 1995 ccm D4d kombi avensisnél használtatok már elm interfacet? tudja kezelni, beszereztem egyet, és nem tudok kapcsolódni. mi lehet a probléma?

Igen, és működik. Minden probléma nélkül.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #878 Dátum: 2014.01.14 11:43:35 »
Igen, és működik. Minden probléma nélkül.

Ezt nagy érdeklődéssel hallom!

Ugyanis eddigi tudásom szerint:
A T22 dízelek még sajnos nem tudták az OBDII protokollt (a D-4D-k sem). A benzines verziók más lapra tartoznak, mert Európában 2001-tól ez már kötelező előírás volt a benzineseknél, azonban a dízelekre csak 2003 után tették kötelezővé, így legjobb tudomásom szerint csak a T25 modelltől volt OBDII protokollon keresztül hozzáférhető az 1CD-FTV motor ECU-ja és egy két apróság. Ne tévesszem meg senkit, hogy a csati egyezik, attól még nem lesz jó. A szerviz manuálban is egy úgynevezett M-OBD (Multiplex OBD) protokollról írnak, melyhez specifikus kézikészülék kell.
Azért a biztonság kedvéért én magam is kipróbáltam egy BT-s ELM kütyüvel és egy PC-s programmal. A kütyüt rádugva az kap áramot, lehet vele kommunikálni, párosítani akármilyen eszközzel, de a nem OBDII szabványos fedélzeti kommunikáció miatt nem tudja megszólítani az ECU-t. Végigpróbáltam kézzel is az összes ELM által tudott protokollt, de sajnos nem sikerült. A kütyü egyébként könnyedén együttműködik a megfelelő autókkal, természetesen kipróbáltam azt is.

Várom az esetleges fejleményeket, mert nem lenne rossz, ha működne, de nem tartom valószínűnek.

Üdv:
BF


koltypp

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #879 Dátum: 2014.01.14 18:12:26 »
A fenntebb leírtakat én is tanúsítani tudom, így keeper83 kollégával együtt én is várom a fejleményeket :)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #880 Dátum: 2014.01.14 18:19:31 »
Amikor próbáltam, akkor csak a hibakód olvasást néztem meg, az igaz. Ott nem jelzett problémát a Torque, igaz hibakódot sem. :) Majd ha lesz időm, kipróbálok mást is.

molnarir

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #881 Dátum: 2014.01.15 12:50:03 »
Üdv Urak!


Lehet, hogy volt már itt erről szó, de nem igazán tudok keresni a fórumban. (Sőt, amúgy is elég bénán igazodok el benne.)


Van egy Econo lámpa a kocsiban, de sosem világított még. Ez csak a dízel kocsikban üzemel? Vagy azokban sem? Cimborámnak van egy békalámpás Civic, neki akkor világít, ha óvatosan kezeli a gázpedált és állítólag ha ég a lampion, akkor 6 körül fogyaszt a kocsi. Hosszú távon is igaznak bizonyult a dolog, kb 115-120 km/h-ig tart ez az üzem. Nyilván ha klíma megy, többen ülnek benne, szembeszél van, akkor jobban kell nyomni a gázpedált, ilyenkor kialszik az Econo felirat.
Szóval nekünk ez jó valamire? Mondjuk túl gyakran amúgy sem látnám valószínű :P

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #882 Dátum: 2014.01.15 12:56:37 »
A Conrados égőket megkaptad-e már, és jók lettek-e?
Ma jöttek meg a Conrados izzóim, ránézésre igen közel állhatnak a jó mérethez, de csak otthon tudom összehasonlítani az eredeti izzóval  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #883 Dátum: 2014.01.15 12:57:18 »
Üdv Urak!


Lehet, hogy volt már itt erről szó, de nem igazán tudok keresni a fórumban. (Sőt, amúgy is elég bénán igazodok el benne.)


Van egy Econo lámpa a kocsiban, de sosem világított még. Ez csak a dízel kocsikban üzemel? Vagy azokban sem? Cimborámnak van egy békalámpás Civic, neki akkor világít, ha óvatosan kezeli a gázpedált és állítólag ha ég a lampion, akkor 6 körül fogyaszt a kocsi. Hosszú távon is igaznak bizonyult a dolog, kb 115-120 km/h-ig tart ez az üzem. Nyilván ha klíma megy, többen ülnek benne, szembeszél van, akkor jobban kell nyomni a gázpedált, ilyenkor kialszik az Econo felirat.
Szóval nekünk ez jó valamire? Mondjuk túl gyakran amúgy sem látnám valószínű :P
Egy izzócsere segíthet rajta...  ;) De akkor már az összes izzót érdemes frissíteni...  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

botondor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #884 Dátum: 2014.01.15 13:25:07 »
Ezt azért hoznám létre mivel most már nagyon keveredik a T22 és a T25.Hátha áttekinthetõbb lesz az egész.
Esetleg kinek van joga hozzá és kedve átrakhatná a T22-es hozzászólásokat ide.  :nagymosoly: