Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 774340 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #855 Dátum: 2014.01.09 20:19:04 »
Az itthon forgalomba helyezett Avéknál valakinek működik a TVSS (Toyota Vehicle Security System)?
A riasztó a magyar Toyotáknál nem a gyári felszereltség része semmilyen csomagban, ahogyan a dupla reteszelés sem.-(
A reteszeléssel ellentétben azonban rendelhető "extra". A márkaszervizek viszonylag ritkán, néha csak az ügyfél kifejezett kérésére szerelnek TVSS-t, mert drága. Mai áron Kb 130-140e-ért már nem csak egy standard rendszert várnak el az emberek, ennyi pénzért már lehet válogatni.  Gyakorlatilag egy sima önakkus riasztó, amit szabványosan építenek be.

Az újabb TVSS verziók tagadhatatlanul nagy előnye, hogy extrém alacsony fogyasztásuk van.

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #856 Dátum: 2014.01.09 20:43:23 »
Vajon az AUTO gombon kívül a többi ablakemelő gombnak is kéne világítani? Emlékeim szerint a ráncfelvarrás előtti Avémban azok is világítottak. A  rádió kormányvezérlőjében hány égő van?  Szedted már szét? Csak bekapcsolt rádiónál ég? A Conrados égőket megkaptad-e már, és jók lettek-e?
Hú, de megszórtalak kérdésekkel. Előre is köszi a választ. Ja még egy kérdés felmerül így 13 használat után.
Ugye nincs a műszerfalban bekapcsolt világítást visszajelző világító piktogram, csak a műszerfal világítás gyullad ki?
Közben még valami eszembe jutott. Az itthon forgalomba helyezett Avéknál valakinek működik a TVSS (Toyota Vehicle Security System)? A leírásban szerepel (mint minden, ami a full verzióban benne van), de szerintem ez az ide szánt autókban nincs benne.

Nekem elvileg az van, és működik is. Gyári, magyar első forgalomba helyezésű.
Viszont folyamatosan szívatott is, amíg nem ismertem ki. Nem tudtam, hogy mitől riaszt be állandóan, később kiderült, hogy kicsit ragadt az egyik nyitásérzékelő, és úgy érezte, hogy zárva az ajtó :)))

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #857 Dátum: 2014.01.10 11:20:31 »
Úgy látszik, van egy jóakaróm:

kb 1 hónapja észrevettem, hogy az autó csomagtérajtaján van egy kb 4cm-es vízszintes karcolás (kulcsnyom, természetesen), majd, ma reggel a jobb első ajtómon is felfedeztem egy kb 25cm hosszú karmolást, amiből kb 4cm szakasz alapozóig volt mélyítve.  :censored: :censored: :censored:

Azt nem értem, hogy ha valakinek gondja van velem, miért nem áll elém? Miért ***ik össze egy autót, ami aztán pont nem tehet arról hogy a tulajával esetleg gondja lehet másnak...? Persze, lehet, hogy csak heccből valaki megkarcolta, de ezúton üzenem neki, hogy a hátralévő életében ennél nagyobb öröme ne legyen!  :censored: :gun_bandana: ... és, ha megtalálom, eltöröm a kezét.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #858 Dátum: 2014.01.10 12:16:49 »
Részvétem.  :cry:
Nekem egyelőre "szerencsére" eddig csak a rendszámon húzta végig valaki a kulcsát.

Ez sajnos bármelyik városban előfordulhat, van olyan állat, aki ebben leli örömét.  :no:
Nem is kell feltétlenül, hogy baja legyen veled - talán nem is ismer - lehet az autót/márkát/gyártót/színét nem szereti, vagy csak éppen rosszkor voltál rossz helyen (bár mivel nem az első alkalom volt, ezt talán kizárnám).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #859 Dátum: 2014.01.10 13:17:36 »
Akinek sokat van napon a T22 Avensis, az alaposan ápolja műanyag ápolóval a szélvédő előtti műanyagot - ahol a levegőt fúja.
Az enyémnél nagyon szépen repedezik, porlad az UV hatására - és nincs fedett garázs. A cseréjéhez meg le kéne szedni az egész műszerfalat.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #860 Dátum: 2014.01.10 13:29:01 »
Nekem a szélvédő külső oldalán, az ablaktörlő karokat takaró burkolat találkozásánál lévő tömítés szakadozott ki majdnem teljesen. Kb van még 10cm-nyi darabka belőle... belül minden rendben...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #861 Dátum: 2014.01.10 13:32:37 »
Az se bírja nagyon a napot, de annak a cseréje talán nem akkkora összeg. Ennek a műanyagnak a gyári ára 300e HUF + szerelés. Bontottan mondjuk 50e + szerelés, Nem hiszem, hogy ezt meg fogom lépni. Azt a gumit, amit te írsz - ha jóra gondolok - 5e-ből megvan.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #862 Dátum: 2014.01.10 13:34:23 »
Az se bírja nagyon a napot, de annak a cseréje talán nem akkkora összeg. Ennek a műanyagnak a gyári ára 300e HUF + szerelés. Bontottan mondjuk 50e + szerelés, Nem hiszem, hogy ezt meg fogom lépni. Azt a gumit, amit te írsz - ha jóra gondolok - 5e-ből megvan.
Van ötleted, hogy honnan? Bontottra gondolsz, vagy újra? Mert, amikor megkérdeztem a márkaszervizt, azt mondták, hogy csak együtt lehet venni az ablaktörlőlapátok burkolatával együtt, ami uszkve 30-40.000Ft.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

ujjobbagya

  • Vendég
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #863 Dátum: 2014.01.10 16:08:51 »
Nálatok csipog a riasztó amikor unlock-ot nyomtok a távirányítón?
Nekem sosem szokott, kivéve egy alkalommal, akkor nyomta a "pitty-pitty"-et.
Nem tudom mit csináltam másképp. :)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #864 Dátum: 2014.01.10 17:38:06 »
No az én Avensisemet is elérte a gyújtáskapcsoló végzet. Sárváról hazaindulva nem indult, a kulcsot elfordítva se kép se hang, még a műszerfali fények is kialudtak. Aztán másodjára beröffent, mintha mi sem történt volna. Azért is volt fura, mert ez a jelenség általában kifejezetten meleg időben fordul csak elő. Sebaj, hazajöttem, átnéztem az angol és német nyelvű weboldalakat a témában (elég gyakori a hiba). A legjellemzőbb hibaok, hogy a gyújtáskapcsoló valamiért T alakú, viszont a T szára teljesen felesleges, funkció nélküli, azonban mivel a csatlakozó fém pöcök sima téglalap keresztmetszetű, ezért mikor a sok használattól megkopik a műanyag nút, a fém pöcök egyszerűen beesik a T szárába ahelyett, hogy elforgatná a kapcsolót. Ha bármivel betömjük a felesleges lyukat, a hiba megszűnik.

Nosza rajta, pár nap múlva a netes leírások alapján lekaptam a kapcsolót, megnézni mi újság. Mivel némi kopás látszott a kapcsolón, ezért egy kábé 2x2x6mm-es fadaradbkával befoltoztam a lukat. Ez látható az első két képen.

Aztán az egész cuccot összerakva ért a meglepetés: a kocsi nem indul. Hogyaza...

Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy levételkor a kapcsoló szétugrott, de összerakni csak egyféleképpen lehet, szóval stimmelnie kell. Leellenőriztem mindent még egyszer, kétszer, háromszor. Semmi. Ajjaj. Ekkor már próbáltam mindent. Másik kulcs, akkusaru le-fel negyed órára, hátha az indításgátló kavar be, stb. Aztán egyszer csak rájöttem, hogy ha a kulcsot csak éppen hogy forgatom el, akkor indít a kocsi. Remek. Vagyis az én kapcsolómnak a bele készül épp végleg elhalálozni. Így aztán nem volt más hátra, mint megrendelni egy gyári új kapcsolót (3. kép). Ma jött meg, beszereltem, azóta normálisan is lehet indítózni, nem csak finomkodva.

Érdekesség, hogy az új alkatrészen a nút immár nem T alakú, hanem szimpla téglalap. Ez is bizonyítja, hogy a másik fajta hibát tökéletesen javítja a T szárának betömése.

Folyt köv.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #865 Dátum: 2014.01.10 17:49:52 »
Szóval a szereléshez le kell venni a vezető előtti panelt, valamint a kormányoszlop borításának az alját. Ehhez ki kell csavarni a panel alján két oldalt lévő 2 csavart, a kormányoszlopon a magasságállító kar melletti csavart (1. kép), plusz a kormány forgatásával szabaddá váló kettőt az oszlopon. Az oszlopborítás ezután leemelhető és szabaddá válik egy kisebbfajta kábeldzsungel. A gyújtáskapcsoló 2 oldaláról le kell húzni az odabiggyesztett csatlakozásokat, valamint kihúzni magának a kapcsolónak a csatlakozóját. Ezután már csak 2 csavart kell kicsavarni, amelyek közül a belsőt elég nehéz (2. kép). A kapcsolót vigyázva kell lehúzni, mert ahogy írtam, a hely kevés, feszegetésre meg szétugorhat. A kábeleket hajtogatni kell ide-oda. Amire még figyelni kell, hogy az összeszerelésnél a belső, nehezen kiszedhető csavart előre be kell dugni a kapcsolóba, mert utólag már esélytelen. Érdekesség, hogy a régi cuccban elég jól megállt magától is a csavar, ellenben az újnál nagyobb a lyuk és fogni kell kiesés ellen. Ennyi.

Mivel vagy 5-6x szedtem szét és raktam össze, most már 10 percen belül megvan a művelet, de remélem többet nem kell már... :)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #866 Dátum: 2014.01.10 19:52:47 »
Van ötleted, hogy honnan? Bontottra gondolsz, vagy újra? Mert, amikor megkérdeztem a márkaszervizt, azt mondták, hogy csak együtt lehet venni az ablaktörlőlapátok burkolatával együtt, ami uszkve 30-40.000Ft.
Melyik elemre gondolsz, mert lehet én másról beszélek?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #867 Dátum: 2014.01.11 10:54:45 »
Tegnap elvittem a gépet a helyi Merci szervízbe ami egyben minősített Bosch szervíz is.
Átnézték,mert furán ránt a motor és szerintem totál gatya a lengéscsillapítója...
Hát...érdekes...
Az egyik motortartó bak szilentje kicsit el van repedezve ( ezért bólint és ránt érezhetően a kocsi,OK), lengéscsillapítók...elől 71 és 72 % hátul 58 és 60 % ....ennek ellenére a hátuljának nincsen különösebb hangja. Elmentünk próbaútra jó kis hullámos,kátyus mellékutcákba...szervizes csávó..hát ez érdekes értékei jók...mégis szar a hangja...jövő hétre kapok árajánlatot...
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #868 Dátum: 2014.01.11 11:23:36 »
2007-es avensis első lökhárítóhoz, hol tudok alsó műanyag elemet venni? Egyáltalán mi a pontos meghatározása ennek az elemnek?
Sajnos sikerült a jobb oldali részt leszakítanom.
Autósboltokban csak lökhárítot lehet venni, alsó műanyag nélkül.

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #869 Dátum: 2014.01.11 12:14:20 »
Nálatok csipog a riasztó amikor unlock-ot nyomtok a távirányítón?
Nekem sosem szokott, kivéve egy alkalommal, akkor nyomta a "pitty-pitty"-et.
Nem tudom mit csináltam másképp. :)
Lehet, hogy volt korábban egy riasztás, és ezt jelezte. Nézd meg a riasztód leírását. Esetleg próbálj előidézni egy riasztást, azután ha leállt, nyisd ki a zárat az unlock-kal, és figyeld, csipog-e.