Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 774792 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #810 Dátum: 2013.12.10 16:32:34 »
Leszaladtam fényképezni, már most látom, h. elcsesztem, mert szerintem ebből BePi nem fogod tudni megmondani, hogyan szereljem szét. De amúgy sem esnék neki nagy valószínűséggel. ;)
...
Pedig nem bonyolult. ;)
Ugyanaz, mint Bepié - itt a Te autód segédlete
A középkonzolon minden kapcsolónak világítania kell!

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #811 Dátum: 2013.12.10 18:02:02 »
A középkonzolon minden kapcsolónak világítania kell!

Szerintem az elakadásjelző kivétel, mert az egyik Avensisemen sem világít(ott). Viszont Bepi, a hátsó ablak fűtésé igen.

molnarir

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #812 Dátum: 2013.12.10 18:09:15 »
Akkor lehet, hogy valamikor nekiugrok...
Köszi nektek!

Még egy apróság. Fűtést babraltam a minap, s gondolom normális, de úgy működik, hogy Ha ablakra, vagy lábra van állítva a fűtés, akkor szemben középen hideget fúj. A két szélső műszerfali pedig meleget. Ha a tekerot műszerfali befuvasra állítom, akkor mindenhol meleg jön. Érdekes, de ezt mivel magyarázták a japok? (Anno asszem az mr2-és Toyotan volt  kormány mellett egy kis befuvo, amiből minden körülmények között hideg levegő jött, hogy meg ne izzadjon a tenyér csapatas közben. De az ugye más...)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #813 Dátum: 2013.12.10 19:04:53 »

Akkor lehet, hogy valamikor nekiugrok...
Köszi nektek!

Még egy apróság. Fűtést babraltam a minap, s gondolom normális, de úgy működik, hogy Ha ablakra, vagy lábra van állítva a fűtés, akkor szemben középen hideget fúj. A két szélső műszerfali pedig meleget. Ha a tekerot műszerfali befuvasra állítom, akkor mindenhol meleg jön. Érdekes, de ezt mivel magyarázták a japok? (Anno asszem az mr2-és Toyotan volt  kormány mellett egy kis befuvo, amiből minden körülmények között hideg levegő jött, hogy meg ne izzadjon a tenyér csapatas közben. De az ugye más...)
igy van ez az enyémben is, először fura volt, de félig nyitott rá állítva mar nem érződik a hideg levegő.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #814 Dátum: 2013.12.10 19:27:46 »
Szerintem az elakadásjelző kivétel, mert az egyik Avensisemen sem világít(ott). Viszont Bepi, a hátsó ablak fűtésé igen.
Mintha nekem világított volna az elején az elakadás jelző...minden más ragyog,kormány,AUTO gomb...jah a fűtést azt nagyon szokni kell a helyes beállítását. De mintha a facelift előttin nem kellett volna szenvednem a fűtéssel,ott mintha nem jönne középen a hideg levegő
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #815 Dátum: 2013.12.11 00:10:03 »
Szerintem az elakadásjelző kivétel, mert az egyik Avensisemen sem világít(ott).
Akkor mindegyikben ki volt égve.  ::) Szép piros fénye van.
Íme egy Carináé

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #816 Dátum: 2013.12.11 00:14:42 »
De mintha a facelift előttin nem kellett volna szenvednem a fűtéssel,ott mintha nem jönne középen a hideg levegő
Pedig de.  :yes: Carina-örökség (ökörség?)
Valójában hosszú utakon hasznos tud lenni, hogy az ember nem bágyad el vezetés közben a kinti friss levegő miatt - a befúvás erősségét lehet szabályozni. Először én is furcsálltam, de később már láttam értelmét.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #817 Dátum: 2013.12.11 08:19:09 »
Akkor lehet, hogy valamikor nekiugrok...
Köszi nektek!

Még egy apróság. Fűtést babraltam a minap, s gondolom normális, de úgy működik, hogy Ha ablakra, vagy lábra van állítva a fűtés, akkor szemben középen hideget fúj. A két szélső műszerfali pedig meleget. Ha a tekerot műszerfali befuvasra állítom, akkor mindenhol meleg jön. Érdekes, de ezt mivel magyarázták a japok? (Anno asszem az mr2-és Toyotan volt  kormány mellett egy kis befuvo, amiből minden körülmények között hideg levegő jött, hogy meg ne izzadjon a tenyér csapatas közben. De az ugye más...)

Az alábbi képen a facelift utáni kézikönyvből vágtam ki az ide vonatkozó részt (lényeg: 4.-7. pontnál):

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #818 Dátum: 2013.12.11 08:38:11 »
Ma reggel megnéztem, mi világít az autómban:
Ha a helyzetjelzőt ráadom, akkor  vészvillogó világít, de a hátsó és első szélvédőfűtés nem, de utóbbiaknak nem is kell, hiszen azoknak külön ledje van, ha bekapcsolom őket, alapból nem világít a piktogram a gombon.

Az ablakemelő AUTO gombját sem láttam világítani, bár ebben csak 80%-ig vagyok biztos, majd sötétben is megnézem.

A fényszórómagasság állító világít, az elektromos tükör vezérlői nem. Ennyi.

Ez a T22 facelift tudománya.

Érdekes amúgy, hogy az 1992-ig gyártott E9 Corolla GT-i-ben az összes ide vonatkozó kezelő panel kapott megvilágítást. Kezdve az elektromos ablakemelőknél (mind a 4db gombja!), folytatva szinte az összes műszerfali gomb és bajuszkapcsolóval minden ki van világítva. Ráadásul, ezek a bajuszkapcsolók szétszedhetők és cserélhető bennük az izzó, ha valamelyik kiégett)...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #819 Dátum: 2013.12.11 09:04:25 »
Ma reggel megnéztem, mi világít az autómban:
Ha a helyzetjelzőt ráadom, akkor  vészvillogó világít, de a hátsó és első szélvédőfűtés nem, de utóbbiaknak nem is kell, hiszen azoknak külön ledje van, ha bekapcsolom őket, alapból nem világít a piktogram a gombon.

Nekem a fűtések világítanak, a vészvillogó nem. Tehát kettőnknek együtt van 3 kiégett izzónk... :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #820 Dátum: 2013.12.11 09:06:57 »
Ahha...  :hmmmm: Akkor majd ennek is a végére járok, olyan nincs, hogy nem világít nálam olyasmi, aminek kellene...  ::) :lol:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #821 Dátum: 2013.12.11 09:11:08 »
Ma reggel megnéztem, mi világít az autómban:
Ha a helyzetjelzőt ráadom, akkor  vészvillogó világít, de a hátsó és első szélvédőfűtés nem, de utóbbiaknak nem is kell, hiszen azoknak külön ledje van, ha bekapcsolom őket, alapból nem világít a piktogram a gombon.
Akkor kiégett a rizsszemizzó bennük (a mikroízzó, amit múltkor linkeltél)
Ugyanazok a kapcsolók vannak az AVéban, mint a Carinában. Alapból világít a piktogram (hogy éjjel megtaláld), a LED pedig csak a bekapcsolt állapotot jelzi.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #822 Dátum: 2013.12.11 09:12:16 »
Alapból világít a piktogram (hogy éjjel megtaláld), a LED pedig csak a bekapcsolt állapotot jelzi.
:yes: ;)
-------

Azt tudjuk, hogy milyen izzó kellhet bele?  :?:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #823 Dátum: 2013.12.11 09:14:44 »
Rizsszemizzó (a mikróizzó, amit múltkor linkeltél)
4.1X11.5 48mA
de jó bele a
4X10 30mA-es is.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #824 Dátum: 2013.12.11 09:18:02 »
Na, akkor megint csak jó, hogy többet rendeltem, van még itthon belőle... Pénteken dolgozom idén utoljára, szóval jövő héten lesz időm babrálni az autóval...  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i