Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 766598 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #795 Dátum: 2013.12.09 10:32:59 »
Kedves Szaktarsak!

Melyik az a márkájú féktárcsa, amelyik nem vetemedik meg az első erősebb autópályás fékezéstől ?
ATE, Ferodo. Mocskos drágák AveI-hez.  :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #796 Dátum: 2013.12.09 10:36:05 »
Nagy valószínűséggel ua. való a T22 AVékba, mint a Carinába is. Én 4X10-es 30 mA-eseket tettem be (50Ft/db), ez  ::) kicsit nagyobb méretre és teljesítményre is, de ennyi szórás belefér.
Elképzelhető, de az általam linkelt sem lesz 100% pontos, csak olyan 97%. De működik, jól áll a helyén és jó méret a sipkához is. Az lenne a legjobb, ha az eredeti izzóval befáradna az ember a conradba és ott lenne is raktáron ezekből a különféle mikroizzók mindegyikéből és azokhoz hasonlítva választaná ki a megfelelőt. Én csak tolómérővel méregette le az izzó méreteit és saccoltam a honlapon jelzett méretek alaján, hogy melyik lesz kb jó. Az első vásárlásom luft volt, túl nagyok lettek az izzók, nem fértek bele a foglalatba. Ezek a linkeltek már igen.  :innocent:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #797 Dátum: 2013.12.09 10:38:39 »
Köszi az infót! A másfélszer nagyobb teljesítmény vsz. már karácsonyi fíílinget ad! :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #798 Dátum: 2013.12.09 10:40:08 »
Köszi az infót! A másfélszer nagyobb teljesítmény vsz. már karácsonyi fíílinget ad! :D
Nem vészesen fényes, szerintem pont jól illeszkedik az utastér környezetébe, hangulatába. Majd megpróbálok készíteni egy "demonstráló" képet...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #799 Dátum: 2013.12.09 11:22:33 »
Üdv. Ki lett cserélve a Termosztát is! Az autó tökéletes! Úgy áll középen a vízhőfok mutatója, mint a cövek. ;) Tényleg ez volt a baj, amit mondtatok!

Örülök, hogy rendbejött az autód.  :)

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #800 Dátum: 2013.12.09 14:56:19 »
Üdv!

Valakinek volt már tapasztalata a hátsó hosszlengőkar első szilentjének cseréjével kapcsolatban? (Itt a 48780-05020 cikkszámú lengőkar szilentje)
Az itthoni nagy alkatrészáruházakban nem találom a szilentet se külön, se pedig a lengőkarral együtt. Viszont például itt és itt is kapható, de a minőségük kérdéses.

Onnan indult az egész, hogy egy éve egyre jobban erősödő tompa, nem fémes kopogó hang hallatszik hátulról, mindkét kerék felől, de csak kifejezetten rossz úton, esetleg fekvőrendőrnél. Szerelővel konzultálva és megfeszegetés után arra jutottunk, hogy a stabilizátor rúd két szilentjét cseréljük, mert láthatóan lóg benne már a pálca. Ezek gyári újra lettek cserélve, de a kopogás maradt.

Most aknában tüzetesen átvizsgálva az autót azt tapasztalom, hogy ha jó alaposan megrángatom az autó hátulját (karosszéria fel-le 10-15 cm amplitúdóval), akkor az említett hosszanti lengőkar első bekötési pontjában mind a két oldalon mintha eléggé lógna a szilent. Berugózáskor nem csak elfordul a lengőkar, ha elmozdul kereszt és hosszanti irányban is. Gondoltam szilentcsere és minden rendben lesz, de ekkor szembesültem, hogy Magyarországon nem igazán elérhető utángyártott ebből az alkatrészből, legközelebb csak az említett ebay-es linkeket találtam.

A stabilizátor összekötő pálcák is gyanúsan könnyen fordulnak el a gömbfejeken, bár azt nem tudom,hogy azok csereérettségét hogy lehetne diagnosztizálni, mert kézzel megrángatva még nem lóg, de pont okozhatja az említett kopogást. Ha jó, akkor viszont nem cserélném valami rosszabb utángyártottra, amit egy év múlva lehet újra cserélni. Esetleg márka ajánlat erre az alkatrészre? Itt nézegetem és az ára miatt a Nipparts-szal szemezek és esetleg mind a négyet cserélném. nem értem, hogy mitől kerül a Japanparts nagyjából háromszor annyiba, amikor alapvetően én a Nipparts-ot egy fokkal még jobb utángyártónak is tartom. A Lemförder nyilván tuti, de én régóta használok Nipparts cuccokat, és eddig még nem kellett csalódnom a minőségükben, de most az árkülönbség elbizonytalanított.

Kicsit hosszúra sikerült, de akinek volt konkrét tapasztalata hasonló kopogással, annak a véleményét szívesen olvasom. Többen javasolták, hogy hagyjam, mert még egyáltalán nem vészes és így nehéz kiszűrni, de tudjátok milyen az, amikor a legkisebb koppanás is nagyon zavaró, szeretném megcsinálni.

Üdv:
BF
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.09 15:01:02 írta keeper83 »

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #801 Dátum: 2013.12.09 15:34:34 »
Üdv!

Valakinek volt már tapasztalata a hátsó hosszlengőkar első szilentjének cseréjével kapcsolatban? (Itt a 48780-05020 cikkszámú lengőkar szilentje)
...
Üdv! Carinás topicban többen is vagyunk, akik már cserére kényszerültünk. Van hozzá szilent (JC 152156), nem is drága, de azt tudnod kell, hogy a csonkállványból nem lehet roncsolás nélkül kivenni, ahová még spécibb szilent lenne belevaló. Én nem tudtam olyat szerezni, más igen, de végül neki is az lett a megoldás, hogy a hossztartó rúdba való lett befaragva. Nálam ez 3 éves történet, és köszöni, jól van.

Én azonban először a kutyacsontokat cserélném. Ha kézzel könnyen el tudod forgatni, akkor az már megérett. Én biztosra mentem, és Lemförderre cseréltem őket - hosszú távra tervezek -, de ha Neked bevált a Nipparts...

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #802 Dátum: 2013.12.09 15:38:49 »
... a csonkállványból nem lehet roncsolás nélkül kivenni, ahová még spécibb szilent lenne belevaló...

Kicsit pontosítok: hosszlengőkar kaszni felőli szilentje (nem a csonkállvány felőli), a linkelt ebay-es hirdetésekben pontosan jelölve van.
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.09 15:42:54 írta keeper83 »

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #803 Dátum: 2013.12.09 15:42:37 »
Kicsit pontosítok: hosszlengőkar kaszni felőli szilentje (nem a csonkállvány felőli), a linkelt ebay-es hirdetésekben pontosan jelölve van.
Az általam linkelt futómű alkatrész oda való. ::)

De mondom, előbb a kutyacsontokat érdemes cserélni.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #804 Dátum: 2013.12.09 15:49:24 »
Értem, csakhogy azt csak úgy tudod kivenni, ha a csonkállványból is kiveszed. Az pedig vsz. roncsolódni fog. AZ általam linkelt futómű alkatrész oda való.

Nem értem, hogy a lengőkar kiszereléséhez miért kellene a csonkállványból is kiszerelni a szilentet, oldom a csonkálvány felőli csavart, kihúzom azt, majd lefelé billentve eltávolítom a csonkállványról a lengőkart. Tényleg csak laikusként kérdezem, hogy melyik lépésnél fogom roncsolni a szilentet a csonkállványban?
Egyébként hiszek és köszi is az infókat.
Nem túl megnyugtató, hogy ennyi probléma merülhet fel egy szilentcserénél.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #805 Dátum: 2013.12.09 15:50:43 »
Az általam linkelt futómű alkatrész oda való. ::)

De mondom, előbb a kutyacsontokat érdemes cserélni.

Kutyacsont cserét meg is ejtem majd...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #806 Dátum: 2013.12.09 15:52:16 »
Nem értem, hogy a lengőkar kiszereléséhez miért kellene a csonkállványból is kiszerelni a szilentet, oldom a csonkálvány felőli csavart, kihúzom azt, majd lefelé billentve eltávolítom a csonkállványról a lengőkart. Tényleg csak laikusként kérdezem, hogy melyik lépésnél fogom roncsolni a szilentet a csonkállványban?
Egyébként hiszek és köszi is az infókat.
Nem túl megnyugtató, hogy ennyi probléma merülhet fel egy szilentcserénél.
Bocs. Pontosítottam: nálam más volt a baj (maga a kar hajlott el), ezért kellett kivenni. A felfogató csavar pedig beletörött (!!!), ezért ki kellett fúrni a perselyből, az pedig szétfragta a szilentet is.  :wacko: SZóval, mielőtt valaki nekiállna, érdemes két szilentet rendelni.  :hug:
Egyébként a jobb első kutyacsont is törött csavarral jött le - ott ez nem volt gond, de sajna erre számítani kell.
Nyílván egyszerűbb kihajtani belőle a szilentet, ha teljesen leveszed, de anélkül is megoldható.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #807 Dátum: 2013.12.09 21:37:44 »
Bocs. Pontosítottam: nálam más volt a baj (maga a kar hajlott el), ezért kellett kivenni. A felfogató csavar pedig beletörött (!!!), ezért ki kellett fúrni a perselyből, az pedig szétfragta a szilentet is.  :wacko: SZóval, mielőtt valaki nekiállna, érdemes két szilentet rendelni.  :hug:
Egyébként a jobb első kutyacsont is törött csavarral jött le - ott ez nem volt gond, de sajna erre számítani kell.
Nyílván egyszerűbb kihajtani belőle a szilentet, ha teljesen leveszed, de anélkül is megoldható.

Köszi a tanácsokat!

molnarir

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #808 Dátum: 2013.12.10 16:13:19 »

Leszaladtam fényképezni, már most látom, h. elcsesztem, mert szerintem ebből BePi nem fogod tudni megmondani, hogyan szereljem szét. De amúgy sem esnék neki nagy valószínűséggel. ;)


A képek itt vannak: https://www.dropbox.com/sh/nf2pwk2cp6hylnw/_TeOTfWb_d






A fűtésnél a jobb oldal nem működik, kb. a jobb fele. Ott csak 2 égő van?
A 3. képen a tükör nincs megvilágítva, csak a fényszórómagasság-állítás. (Az immobilisert én takartam el az ujjammal, mert nagyon vakított.)
Az ajtón semmi nincs megvilágítva.
A középkonzolon még feltűnt, hogy az ablaktörlőlapátfűtés sincs megvilágítva - csak az elakadásjelző és az [size=78%]ablakfűtés.[/size]
[/size]
[/size][size=78%]Röviden ennyi.[/size]



Jó kérdés az ablaemelő auto gombjának világítása. Nekem most elsőre úgy rémlik, hogy világít, de az enyémen is nagyon halványka, mint, ahogy a multi kormány vezérlő fények is azok. Az elektromos külső tükrök állítója az tuti, hogy nincs megvilágítva, ezt biztosra tudom.

A klíma panel az enyémen (faceliftes) 4db mikroizzóval és ezek tetején zöld kis sipkával vannak megvilágítva. A gyári izzókra nekem szakszervizben 2400Ft+Áfa /db(!!!) árat mondtak, aztán a www.conrad.hu -ról megrendeltem méretben nagyon hasonlókat 165Ft/db áron és azok világítanak most benne szépen. A ráncfelvarrás előtti Avékon nem tudom, hogy milyen izzó van a panelben. A vele azonos korban fejlesztett Yaris I-ben sima üveglábas kis 5w-os izzók vannak (mint a helyzetjelzőkben). Szét kellene szedni megnézni...  :surrender:

Molnarir, jó lenne egy fotó a középkonzolodról, hogy megnézzem, ugyanúgy kell-e szétszedni, mint az enyémet...  :innocent:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #809 Dátum: 2013.12.10 16:19:33 »
Köszi, deeee, látom és ugyanúgy kelle valószínűleg a középkonzol aljánál fogva határozott rántással kihúzni a helyéről, majd fölfelé haladva kihúzgálni az egész panelt, ahogy az enyémnél is. :yes:

Viszont érdekesség, hogy neked világít a hátsó ablakfűtés gomb, ami nálam - tudomásom szerint - nem.  :surrender: Most lehet, hogy nálam az ki van égve?  :?:
Majd utánanézek.

A fűtés tekerőknél jól gondolod, a jobb oldala ki van égve, izzócsere mindenhol!

A műszerfal teljesen jól és egyenletesen világít, azt nem kell bolygatni, szerintem.

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i