Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 774738 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #780 Dátum: 2013.12.04 22:23:05 »
Hogy megnyugtassalak, dettó ez volt ismerősömnél, és a csere után helyrejött minden.  És ue a motor volt az autójában.

Ja, és autósboltban kedvezménnyel nem volt 2eFt az egész. A fogyasztás szempontjából sem mindegy, hogy rendben van-e.

molnarir

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #781 Dátum: 2013.12.04 22:27:42 »
Az asszony most mondja, hogy qva jó fejek vagytok, hogy itt probaltok fel 11kor megnyugtatni, mert neki nem sikerül! :-) Őszintén jól esik, szívből köszönöm nektek!

Termosztatot cserelek, az már tuti!

(Amúgy milyen jó lenne, hogy városon kívül jobb lenne a hűtés, ezaltal nőne a teljesítmény :-D) Csak ne lenne ilyen rohadt hideg a kocsiban... :-)

koltypp

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #782 Dátum: 2013.12.04 22:31:05 »
igen, erre gondoltam en is...

Respect  :hug:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #783 Dátum: 2013.12.04 22:33:55 »
Az asszony most mondja, hogy qva jó fejek vagytok, hogy itt probaltok fel 11kor megnyugtatni, mert neki nem sikerül! :-) Őszintén jól esik, szívből köszönöm nektek!

Termosztatot cserelek, az már tuti!

(Amúgy milyen jó lenne, hogy városon kívül jobb lenne a hűtés, ezaltal nőne a teljesítmény :-D) Csak ne lenne ilyen rohadt hideg a kocsiban... :-)

Látod, vannak még itt éjjel is legények.

Sajna nálunk is van néha brummogás a fórum miatt. De ez már csak ilyen.  :D

Még egy dolog eszembe jutott. Ha veszed a termosztátot, kérdezz még rá, hogy a csere során nem kell-e még vhová egy tömítés. Az ismerősömnek emiatt kellett visszamennie a boltba, hogy minden komplett legyen (szintén párszáz Ft volt, talán a vízpumpa köröl van a tömítés). Csak azért mert ua a motor, igaz az RAV4 volt.

molnarir

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #784 Dátum: 2013.12.04 22:44:07 »
Nos, igen. Neki ez az egész dolog csak A-ből B-be. De nekem féltett kincs és élvezet minden alkalom, amikor megyek vele. Mondjuk ő is észre veszi milyen csendes és mennyire jól gyorsul.:-)

Veszek tomitest is, köszi a tippet!

Igen, biztos jó lesz, 3S-FE volt Camry-tól Picnic-ig egy csomó mindenben ;-)


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #785 Dátum: 2013.12.04 22:51:14 »
Ezeket az autókat csak a gagyi alkatrészek tudjak heltikussa tenni. Ha minőségi cuccot veszel bele, kivisz benneteket a világ végére és vissza is hoz. 2x. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

molnarir

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #786 Dátum: 2013.12.04 22:52:35 »
Ámen ;)

molnarir

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #787 Dátum: 2013.12.09 09:09:10 »
Üdv. Ki lett cserélve a Termosztát is! Az autó tökéletes! Úgy áll középen a vízhőfok mutatója, mint a cövek. ;) Tényleg ez volt a baj, amit mondtatok! Nem tudom miért ment tönkre. Jó, persze, minden tönkre tud menni, de gondolom a fagyálló cseréje közrejátszhatott a dologban. Sebaj, most jó! Köszönöm!


Felmerült még egy kérdés bennem - bár annyira nem életbevágó. Az elektromos ablakok gombjainak kellene lennie valamilyen megvilágításnak? Mert ha a helyzetjelzőt felkapcsolom, akkor minden más világít, csak az ablakok gombjai nem. (Illetve még a fűtés kezelőszerveinél a jobb oldali tekerőnél sem, erre sem vettem még rá magam, hogy megoldjam). A kis Suzuki Swiften az AUTO gomb zölden világít mellettem, jelezvén, hogy hosszú nyomásra leszalad tökig az ablak. Az Avensisen nem világít ez, pedig az ugye le és fel is szekvenciális. Bepi, próbáltam fürkészni a nyomatékrugalmassági videódban, hátha látom az ajtód paneljét, de nem vettem észre. Amúgy jó kis vidi. Szívesen összeereszteném az enyémmel, igaz az nem VVT-i, hanem régi vágású 2.0 ;) Nekem úgy tűnik, egy nagyon picit hosszabb a tiédnek a fokozatkiosztása. Érdekes.


Üdv.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #788 Dátum: 2013.12.09 09:56:11 »
Nekem homályosan az rémlik, hogy a középkonzolon mindegyik forgótárcsa meg volt világítva, tehát lehet ott csak kiégett az egyik izzó.
Az ablakemelőnél pedig mintha valóban nem lenne megvilágítva, csak egy apró halvány csík, de az is csak kb a motor leállítása után max 1 percig, ha nem nyitod ki addig egyik ajtót sem (eddig élt az a funkció, hogy a gyújtás levélete után még marad időd az esetleg lehúzva felejtett ablakokat mozgatni).
T22-es esetén eleve csak a vezetőoldalinak volt Aut funkciója, de ott legalább a tükör állító gombjai meg voltak világítva (mert azt meg a T25-ösről felejtették le valamiért...  :hmmmm: )
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #789 Dátum: 2013.12.09 10:07:43 »
Jó kérdés az ablaemelő auto gombjának világítása. Nekem most elsőre úgy rémlik, hogy világít, de az enyémen is nagyon halványka, mint, ahogy a multi kormány vezérlő fények is azok. Az elektromos külső tükrök állítója az tuti, hogy nincs megvilágítva, ezt biztosra tudom.

A klíma panel az enyémen (faceliftes) 4db mikroizzóval és ezek tetején zöld kis sipkával vannak megvilágítva. A gyári izzókra nekem szakszervizben 2400Ft+Áfa /db(!!!) árat mondtak, aztán a www.conrad.hu -ról megrendeltem méretben nagyon hasonlókat 165Ft/db áron és azok világítanak most benne szépen. A ráncfelvarrás előtti Avékon nem tudom, hogy milyen izzó van a panelben. A vele azonos korban fejlesztett Yaris I-ben sima üveglábas kis 5w-os izzók vannak (mint a helyzetjelzőkben). Szét kellene szedni megnézni...  :surrender:

Molnarir, jó lenne egy fotó a középkonzolodról, hogy megnézzem, ugyanúgy kell-e szétszedni, mint az enyémet...  :innocent:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #790 Dátum: 2013.12.09 10:10:48 »
Bepi, pontosan milyen izzókat rendeltél? Csak mert a jobboldali nekem is kiégett és kicserélném valamikor.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #791 Dátum: 2013.12.09 10:26:16 »
Bepi, pontosan milyen izzókat rendeltél? Csak mert a jobboldali nekem is kiégett és kicserélném valamikor.
Pontosan ez kellet bele.

A méretben van eltérés az eredetihez képest, de simán megoldható és rögzíthető.
Az eredeti (kiégett) izzóról nagyon óvatosan távolítsd el a sipkát, mert a hőtől rá lehet "égve" és ha nagyon megfeszíted egy helyen, akkor elszakad(hat). Körben forgatva érdemes szerintem lelazítani az üveg felületről.

Alapszabály, hogy ilyenkor mind a 4db-ot cseréld, mert összeszerelés után tuti, hogy a másik is ki fog égni, ha csak egyet cserélsz.

A kibontásról itt van pár kollázsba rendezett kép:

Egy kicsi csavarhúzóval lehet kipiszkálni a kis fehér foglalatokat, türelemjáték! Sikerülni fog.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #792 Dátum: 2013.12.09 10:32:11 »
Kedves Szaktarsak!

Melyik az a márkájú féktárcsa, amelyik nem vetemedik meg az első erősebb autópályás fékezéstől ?

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #793 Dátum: 2013.12.09 10:32:12 »
Pontosan ez kellet bele.

A méretben van eltérés az eredetihez képest, de simán megoldható és rögzíthető.
...
Nagy valószínűséggel ua. való a fl. előtti/utáni T22 AVékba, mint a Carina E-be is. Én 4X10-es 30 mA-eseket tettem be (50Ft/db), ez  ::) kicsit nagyobb méretre és teljesítményre is, de ennyi szórás belefér.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #794 Dátum: 2013.12.09 10:32:41 »
Köszönöm szépen! Valamikor a téli szünetben majd nekiveselkedem a cserének.