Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 767315 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #750 Dátum: 2013.11.25 21:21:12 »
Váltó olajból leginkabb az 5.1 javasolt. Az eneos (prémium gear 75w90) jó, de van esetleg castrol is (syntrans transaxle 75w90). Csak literes van, így 3 flakonnal kell majd vegyél.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

molnarir

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #751 Dátum: 2013.11.27 13:11:50 »
Üdv!


Megrendeltem mindent, ami kellhet.
Hűtőfolyadékból 5 liter töményet, így legalább jut a Suzukiba is.
Váltóolajból a Castrol Syntrans transaxle-t, 2 litert - remélem elég lesz.
HosszBordásszíjból Gates márkát választottam, de itt elvileg kettő van! Az egyik a klímát hajtja meg, a másik pedig a szervokormányt. Ez normális? Csak mert ennyire nem veséztük ki. Mindkettőt ki kell cserélnem, ugye???
Gyertyából NGK volt készleten, de inkább rendeltem Denso-t, K20TR11 az holnapra jön meg.
Fékolajból Bosch vagy Ate, de literes kiszerelés van és nekem 1,2 liter kell - elvileg. De szerintem ez függ a betétek és a tárcsák kopottságától is. Szóval abból lehet, hogy a szerelőét tetetem bele.


Azt hiszem véglegesítem a rendelést.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #752 Dátum: 2013.11.27 13:23:22 »
Váltóolajból bizony a 2 deci is számít, ha 2,2 kell bele, akkor sajna 3 flakonnal kéne vegyél.
A szíjakat nem tudom, talán nem árt kicserélni őket, úgysem kell minden olajcserénél költeni rájuk. Így legalább nyugodt lehetsz.
Fékfolyadékból van Eneos is 5.1-es, szerintem olcsóbb, mint a felsoroltak. Ha a szerelőét választod, jól kérdezd ki, mit akar beletenni..
A gyertjáknál elvileg mindegy, hogy NGK, vagy Denso - én is utóbbit pártolom jobban -, ha az megfelel a gépkönyvben megadott típusnak! Pár tíz Ft eltéréssel azonos árban is vannak.
A hűtőfolyadékból, ha az Eneos-t vennéd, az már előre bekevert, abból 5L csak az egyik autóba lesz elég. Jól nézd meg, hogy koncentrátum, vagy bekevertet kapsz, mert nem mindegy, melyikhez keversz még desztvizet.

Amúgy jó lesz!  :clap: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

molnarir

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #753 Dátum: 2013.11.27 16:44:27 »
Megbeszéltem, hogy 8 napon belül visszaveszik a 3. flakont, ha nem bontom ki. Tényleg így a legjobb!
Fékfolyadék a SZM boltban mennyi? Nekem mindenre horror árakat mondtak itt Szegeden. Bizonytalan vagyok, hogy egyáltalán cseréljem-e. Lehet nem kéne bolygatni? Agyalok rajta, hogy megvárjam-e a betét+tárcsa cserét, akkor úgy is ahhoz  kell igazítani.
Hűtőfolyadék: SZM boltban 890/literje, bekeverve -37 fokra. Kovácsautónál 5 litert kapok 3285 Ft-ért töményben, ami -70, vagy -72 fokig van kalibrálva. Azt kell hígítani deszt vízzel. Mindenképpen jobban jövök ki a töménnyel, azt hiszem.
Szíjakat cserélni szeretném én is, jaja! Egyedül a fékfolyadékon vacillálok. Hm....
Köszi a véleményeket! Főleg neked, bepi! ;)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #754 Dátum: 2013.11.27 18:12:30 »
Megbeszéltem, hogy 8 napon belül visszaveszik a 3. flakont, ha nem bontom ki. Tényleg így a legjobb!
Fékfolyadék a SZM boltban mennyi? Nekem mindenre horror árakat mondtak itt Szegeden. Bizonytalan vagyok, hogy egyáltalán cseréljem-e. Lehet nem kéne bolygatni? Agyalok rajta, hogy megvárjam-e a betét+tárcsa cserét, akkor úgy is ahhoz  kell igazítani.
Hűtőfolyadék: SZM boltban 890/literje, bekeverve -37 fokra. Kovácsautónál 5 litert kapok 3285 Ft-ért töményben, ami -70, vagy -72 fokig van kalibrálva. Azt kell hígítani deszt vízzel. Mindenképpen jobban jövök ki a töménnyel, azt hiszem.
Szíjakat cserélni szeretném én is, jaja! Egyedül a fékfolyadékon vacillálok. Hm....
Köszi a véleményeket! Főleg neked, bepi! ;)

De külön keverd ki, ne a hűtőrendszerben :)
Fékolaj: ez miért nem jó ?
http://alkatreszek.hu/termek_oldal/hu/?cikkkod=TEX+DOT+4+1L%7CLA 
Van literes és fél literes is.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #755 Dátum: 2013.11.27 19:09:13 »
Mivel múlt héten anyukám Astrájába kellett rendelnem egy új aksit a Szakál-Metálból, gyorsan mellé raktam a "kosárba" egy pár csomagtérajtó teleszkópot is. Volt többfajta, de végül a Polcar márkájú mellett döntöttem. 3174 Ft/db listaáron, ebből lejött 25% kedvezmény, így a pár szettben lett 4761Ft.
600N erővel rendelkezik, 450mm hosszú. Szakál-Metálos cikkszáma 2-0941917, ha valaki szintén ilyet keresne.

A mostani hideg időben nekem is elfáradtak a gázrugók. Rendeltem én is ilyen Polcar cuccot, ha neked bejött, jó lesz nekem is. :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #756 Dátum: 2013.11.27 22:38:59 »

A mostani hideg időben nekem is elfáradtak a gázrugók. Rendeltem én is ilyen Polcar cuccot, ha neked bejött, jó lesz nekem is. :)
Jól tetted, csak cserenel vigyázz, nehogy a fejedre essen a csomagtér ajtó, mert az bazi nehéz ám, és egy új teleszkóp meg nem tartja meg.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

molnarir

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #757 Dátum: 2013.11.28 08:22:45 »
OKé. Vagyis majd mondom a szerelőnek, ha nem tudná, hogy valamiért külön kell bekeverni. Én sajna nem tudom miért kell külön!?
Fékfolyadék: Nekem jó ez is. Igazából azt is hallottam, hogy ilyenkor semmi értelme lecserélni a fékfolyadékot. Akkor indokolt, ha esetleg vizet kap, vagy ugye ha cserélsz tárcsákat, betétet, stb.
Nyilván ettől függetlenül a fékfolyadék is elöregszik, mint a többi hasonló cucc, de mégsem javasolták a cserét.
Ha minden igaz, jövő héten szerdán viszem orvoshoz az Avét ;)


De külön keverd ki, ne a hűtőrendszerben Fékolaj: ez miért nem jó ?http://alkatreszek.hu/termek_oldal/hu/?cikkkod=TEX+DOT+4+1L%7CLA  Van literes és fél literes is.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #758 Dátum: 2013.11.28 08:26:33 »
OKé. Vagyis majd mondom a szerelőnek, ha nem tudná, hogy valamiért külön kell bekeverni. Én sajna nem tudom miért kell külön!?
[/size]Nekem jó ez is. Igazából azt is hallottam, hogy ilyenkor semmi értelme lecserélni a fékfolyadékot. Akkor indokolt, ha esetleg vizet kap, vagy ugye ha cserélsz tárcsákat, betétet, stb.
[/size]Nyilván ettől függetlenül a fékfolyadék is elöregszik, mint a többi hasonló cucc, de mégsem javasolták a cserét.
[/size]Ha minden igaz, jövő héten szerdán viszem orvoshoz az Avét ;)
[/size]
[/size]
[/size]"
[/size]De külön keverd ki, ne a hűtőrendszerben [/size]Fékolaj: ez miért nem jó ?http://alkatreszek.hu/termek_oldal/hu/?cikkkod=TEX+DOT+4+1L%7CLA  Van literes és fél literes is.
"


A fékolajat is kell azért cserélni, de én sem szoktam 2 évente, sztem felesleges. Egyébként nem kell hogy "vizet kapjon", mivel magába szívja a vízpárát idővel. De mivel te nem versenyzel-gondolom-elég neked bőven a dot 4es, és nem kell 2-3 évente cserélgetni. Egyébként én is inkább a betétcserénél cserélném, mivel akkor úgyis le kell venni a kerekeket, meg visszább kell nyomni a dugattyúkat.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #759 Dátum: 2013.11.28 08:26:51 »
ez kiváló ár 1l textar féknyálért,csak postával már duplázódhat.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

molnarir

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #760 Dátum: 2013.12.02 13:45:42 »
A váltóolaj amikor be van már töltve, van valamilyen szint-ellenőrző? Vagy honnan lehet tudni, hogy mennyi kell bele? Egyedül ez az, amitől kicsit félek. Hogy mennyi jön le, mennyit tölt bele a szerelő, stb.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #761 Dátum: 2013.12.02 14:35:58 »
A váltóolaj amikor be van már töltve, van valamilyen szint-ellenőrző? Vagy honnan lehet tudni, hogy mennyi kell bele? Egyedül ez az, amitől kicsit félek. Hogy mennyi jön le, mennyit tölt bele a szerelő, stb.
Csurig kell tölteni, de a töltőt a manualban meghatározott mennyiséggel kell feltölteni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #762 Dátum: 2013.12.02 16:22:38 »
4AFE-n a feltöltő nyílás egyben a szintellenőrző is, 3S-FE-nél is így van nem? Manual-nak írnia kell ezt is elvileg.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

molnarir

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #763 Dátum: 2013.12.04 09:07:52 »

Üdv. Megtörtént az alkatrészek cseréje!

Váltóolaj: igen, nálam is így volt, vettem 3 litert, de nem ment bele, csak 2. Kb. 1,9 liter után már kezdett visszafolyni a cucc. Szóval bele lett nyomva a 2, aztán rá a csavar, így olajban fürdenek a fogaskerekek. (mondta a szerelő, hogy szokott olyat is csinálni, hogy kicsit megdönti az autót, hogy tele legyeb olajjal, mert van olyan német autó pl, amit ha megtöltesz sík felületen, nem biztos, hogy a kicsi 5. fokozat fogaskereke teljesen beleér az olajba és kinyírja.) Mellékesen jegyzem meg, hogy az olaj nem volt nagyon dzsuvás!
2 szíj. Viszonylag egyszerűen jöttek le, a generátornál kellett kilazítani a csavart - majd utána megfeszíteni. A szerelő azt mondta, mindkét szíjat rakjam el - amit leszedett, semmi baja. Jó, nyilván marad fenn a két új Gates szíj, de meglepődtem, mennyire jó állapotúak a hosszbordásszíjak!
Gyertyák: mind a 4 elég kokszos volt, ugyanez a típus volt benne, csere és kész.
Fagyálló szintén OKés, -38 fokra van belőve, azt hiszem elégedett lehetek.

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat! ;)

Üdv.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #764 Dátum: 2013.12.04 09:29:11 »
 :clap:

Azt szoktam mondani mindenkinek, hogy, ha 10 év feletti autót vásárol, addig, amíg ezeket az alapvető dolgokat meg nem csinálja/csináltatja rajta, nem várhatja el a hibamentes működést.
Akkor lettem én is 100%-ig nyugodt, amikor az összes folyadékot, olajat, szűrőt, szíjat, gyertyákat lecseréltettem. Nálam még volt egy kuplung szett csere is és egy első fék tárcsa+betét szett csere is, de ez betudtható szerintem a 220.000km-nek, amit futott az autó. (A kuplungnak csak a kinyomócsapágya lett volna cserés, de szerencsére megtehettem, hogy szettben cserélem)

Most mi van? Az, hogy pl. ma reggel a sátorgarázsban (-5 Celsius) indítva az autót (2x gyújtás + kis gáz a pedállal) 3-4. főtengelyfordulatra indul, beáll kb 15-20mp-ig 2200 fordulatra, majd kiállok vele az utcára (-8 Celsius), hagyom járni a motort még 3-4 percig alapjáraton (amíg a családom kiér) és a 22 fokra(!) állított tekerővel is ennyi időnek kell eltelni összesen, hogy már a langyostól kissé melegebb levegőt fújjon - asszony és gyerek nem a jéghideg autóba ül be.  :yes: :clap: :wub:
Persze, ennyi idő múltán már a vízhőfokmérő is a legalsó jelzés fölé kúszik picivel.

Félreértés ne essék: PONTOSAN EZT várom el tőle, hiszen, minden karbantartást elvégeztettem rajta, amit el kellett, ettől fogva az autómnak MINDEN körülmény között működnie kell.  :yes:

Viszont egy Defa/Calix motor előmelegítő megint belopta magát a tudat alattimba, hogy kellene...  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i