Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 766393 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Bassreflex

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #645 Dátum: 2013.10.13 10:53:33 »
Köszönöm a segítséget, megpróbálom, de nem fogom erőltetni, nem akarok törni. Végül is működik mindegyik csak ahogy feljebb kifejtettem valami prücök van mert nem mindig elsőre tudom "kitenni" balra az indexet, mert csak sűrű kattogás van. Azt hittem, hogy a kormánykapcsoló a hibás, de szakember azt mondta, hogy ha a kormánykapcsoló adja a jelet a relének, ami kattog, akkor máshol van a hiba, lehet izzó. Ezzel csak az a bajom, hogy ha egy izzó nem menne az oké, de hiba esetén egy se megy, úgy hogy jobb híján egyenként nézem az izzókat, hátha látok valami rendellenességet.

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #646 Dátum: 2013.10.13 11:19:34 »
Úgy érted,ha nem működik,akkor azon az oldalon a 3-ból egyik sem működik?Ezesetben kizárt,hogy izzóhiba legyen.
Attól,hogy kattog a relé,még lehet kokszos az érintkezője,ami néha szigetel,és így nem ad áramot az izzóknak.
Próbáltad a relét megmozgatni,nem-e csak kontakthiba?

Bassreflex

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #647 Dátum: 2013.10.13 11:44:15 »
Amikor csak sűrűn kattog, akkor egy se működik, ezért nem gondolok én se az izzókra, de a haver szerint, ha a relé lenne a gond akkor nem csak akkor csinálná, ha balra akarok jelezni, ill. a relé állítólag amikor megkapja a jelet a kormánykapcsolóról és valami mégsem jó (pl. izzó) akkor a sűrűsűbb kattogással jelzi a gondot. Összegezve: a kormánykapcsoló nem lehet rossz, mert akkor nem kattogna a relé, a relé nem lehet rossz , mert kattog, az izzók jók, mert ha másodjára is mozgatva az irányjelzőkart, de működik az összes. Na, most már semmit nem értek, még az a szerencse, hogy lehet vele közlekedni, mert ha észlelem, hogy sűrű katt-katt, akkor visszaveszem és ismét jiteszem az irányjelzőt és már jó is, csak kicsit bosszantó.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #648 Dátum: 2013.10.14 10:00:01 »
Fék:
Az történt, hogy valami admin. hiba folytán a kapott Brembo fékbetét szett az egydugattyús fékrendszerhez passzol, míg az enyém 2 dugattyús...
Az imént hívtak az autósboltból. Visszacserélik a betétszettet a 2 dugattyúshoz valóra, ígí holnapra meg is lesz az új csomag.  :clap: :clap: :clap:
Azért az elég korrekt a nagyker részéről, hogy 4 hónapja(!) vásárolt terméket visszacserél.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #649 Dátum: 2013.10.14 10:27:08 »
ha megvan a számla és a termék hibátlan,akkor mindenki visszacseréli.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #650 Dátum: 2013.10.14 10:38:35 »
ha megvan a számla és a termék hibátlan,akkor mindenki visszacseréli.
Alaphelyzetben 1 hónapig cserélik vissza, a többi a nagyker üzletpolitikáján múlik. De nyilván neki is érdeke, hogy a vevői elégedettek legyenek, főleg, ha a cserélendő termék is hibátlan.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #651 Dátum: 2013.10.14 11:17:39 »
Na, most már semmit nem értek, még az a szerencse, hogy lehet vele közlekedni, mert ha észlelem, hogy sűrű katt-katt, akkor visszaveszem és ismét jiteszem az irányjelzőt és már jó is, csak kicsit bosszantó.
Szerintem valami érintkezési hiba lehet a relé és az izzók között. Az izzók szolgálnak ugye a kondenzátor kisütésére. ezért kattog sűrübben, amikor egy izzó kiég. Szóval valahogy egyáltalán nincs kapcsolat az izzók felé. Lehet koszos a kapcsoló is, de ehhez meg kéne nézni hogy is megy az áram. (Látom T22, megnézem.)
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.14 11:19:44 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #652 Dátum: 2013.10.14 11:28:45 »
Megnéztem.
Akku 12V -> kapcsoló -> relé -> izzók -> 0V az út.
Az elakadásjelző működik mindig? Ha igen, akkor szerintem relé. Ha nem, akkor lehet valami kontakt hiba a relé egyik csatijánál is.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #653 Dátum: 2013.10.15 15:53:09 »
Na, az figyeljen, akinek 2 dugattyús AISIN fekérendszerrel ellátott ráncfelvarrott Avensis I-ese van 1,8 vvt-i motorral:

Ha meg akarjátok kímélni magatokat az első fékbetétek pontos típusának (házilag) igen bonyolult kinyomozásától, akkor íme a segítség:
P 83 028 (Brembo) - Ez az a cikkszám, ami helyes lesz és nem jártok majd úgy, mint én, hogy az új fékek felszerelésekor jöttünk rá, hogy 1 dugattyús fékrendszerre való betéteket kaptunk, és vissza az egész (régi fékek, majd legközelebb, amikor megvan az új, immáron helyes típusú alkatrész, akkor újra szerelő...)

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zsozsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #654 Dátum: 2013.10.21 12:26:29 »
Kedves Cartársak!Egy két apróság kellene az autómhoz.2001 utáni  Ave.Hütőmaszk(tuning is).kartelvédő,ülteőrugó(sedan).Ha tudtok segítsetek vagy olyan bontót  vagy boltot ahol tuti van .

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #655 Dátum: 2013.10.23 14:02:10 »
Ez szerintem egy elég szép állapotú autó. Korrekt a felszereltsége, kulturált az utastere is. A szervizkönyvét és a futott km-t sem vitatom így látatlanban, de szerintem a 2001.12. havi évjárat az első forgalomba helyezését jelenti. Csak azt nem értem, miért ezt írta oda. Nem hiszem, hogy GTK-s romhalmaz, mert az AvensisI facelift előtti kinézetéhez tökéletesen passzol mindene. 1 Milla azért sok érte, de értelmes alkuval 900e-ért lehet jó vétel. Jól át kellene vizsgálni az állapotát, de a képek alapján bíztató.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_d-4d_linea_sol_1.tulaj_152.000km-7333669
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #656 Dátum: 2013.10.23 17:40:03 »
Valóan ráncfelvarrás előtti Sol modell. Lehet "túltárolt" változat, mert mégha külföldről is lett volna behozva (akkor feltételezve, hogy nem csak 1-2 hónapos autó), akkor még a régi 90 lovas dízel lenne benne, nem pedig az említett 110 lovas D-4D-s.

Kombi, és dízel 151e km-el?  [rohog]

És nem éppen bizalomgerjesztő, hogy bár nem említi, de úgy van fényképezve, hogy egy kereskedés előtt áll az autó és mintha a rendszámtábla-reklám is onnan valósi lenne. Neppernek pedig azt sem hiszem el, hogy milyen nap van ma.  :innocent: :szemez:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

koltypp

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #657 Dátum: 2013.10.23 19:31:13 »
Cserélt-e valaki 2001-es D4D T22-es Avensisben (110 lovas) váltóolajat?
Az érdekelne, hogy hol találom a leengedőcsavart, illetve a feltöltőnyílást/csavart.
Ehhez a típushoz nincs Haynes féle szerelési kézikönyv, ezért kérdem van-e valakinek tapasztalata?
Meg a fékbetét csere menete is érdekelne :)
Tudom hogy el lehet vinni szervízbe, de azt gondolom, hogy amit otthon gányolás nélkül meg tudok csinálni, annak a munkadíját más formában költeném az autóra.
Egyáltalán adott-e ki a Toyota ehhez a típushoz valamiféle szerelési kézikönyvet??
 :helpsmilie:

koltypp

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #658 Dátum: 2013.10.23 19:48:24 »
Ez szerintem egy elég szép állapotú autó. Korrekt a felszereltsége, kulturált az utastere is. A szervizkönyvét és a futott km-t sem vitatom így látatlanban, de szerintem a 2001.12. havi évjárat az első forgalomba helyezését jelenti. Csak azt nem értem, miért ezt írta oda. Nem hiszem, hogy GTK-s romhalmaz, mert az AvensisI facelift előtti kinézetéhez tökéletesen passzol mindene. 1 Milla azért sok érte, de értelmes alkuval 900e-ért lehet jó vétel. Jól át kellene vizsgálni az állapotát, de a képek alapján bíztató.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_d-4d_linea_sol_1.tulaj_152.000km-7333669

Vagy pedig az első magyarországi forgalomba helyezést, ami azért nem mindegy.  ;) Tudtommal (de már most mondom, hogy nem vagyok tévedhetetlen) a Toyota nem forgalmazta Magyarországon a 110 lovas Sol felszereltséget. Következésképpen valószínű hogy behozott autó. (a nepper sokszor eljátszik azzal, hogy a magyarországi forgalomba helyezést adja meg elsőnek, oszt' majd a helyszínen megmagyarázza) Így aztán a kilométer... :?:
A kormány nagyfelbontásúját nézegetve inkább a sajátomhoz hasonlítanám a futásteljesítményét, márpedig abban 230.000 van.
Állapotát tekintve valóban jól néz ki, egy valami tűnt fel a képeken, hogy a jobboldali szellőztető cserélve volt, nem "fabetétes".
De a hangját is meg kellene hallgatni  ::)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #659 Dátum: 2013.10.23 22:52:51 »
Tudtommal (de már most mondom, hogy nem vagyok tévedhetetlen) a Toyota nem forgalmazta Magyarországon a 110 lovas Sol felszereltséget.

A dízeleket itthon csak Sol felszereltséggel forgalmazták, csak abban nem vagyok biztos, hogy a ráncfelvarrás előttiekből létezett-e 110 lovas D-4D vagy csak a régi 90 lovas.  :hmmmm:

Állapotát tekintve valóban jól néz ki, egy valami tűnt fel a képeken, hogy a jobboldali szellőztető cserélve volt, nem "fabetétes".

Nekem is volt ilyen Avensisem anno, abban sem volt semmiféle dekoráció az utasoldali szellőzőrostély körül (az ajtóhoz közelin). Ez a rész csak a ráncfelvarrás után kapott díszítést.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61