Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 774648 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #240 Dátum: 2013.02.27 14:25:28 »
nem tudtam hogy van a cd tárnak is bemenete a fejegységen,de épp kiégett az izzó a vészjelző kapcsolóban és ki kellett borítani a cseréhez a középkonzolt.akkor láttam  a bemenetet. na most, egy szabványos 3,5-es aux bemenetet rá lehet kötni  a cd tár hejére? az lejátszana mp3-at?
Szerintem ez működhet. Kérdés, hogy be kell-e csapni a fejegységet, hogy úgy lássa tényleg van rajta CD tár?

az előző írásomnál persze nem a lejátszófejre gondoltam  a rákötést hanem a fej helyére. ez a kazetta adapter hogy működik?
Körülbelül ugy működik, hogy az adapterben lévő fejre küldi rá a jelet, amit fejegység magnó feje vesz - szóval a mozgó szalagot egy magnó fej helyettesíti.
Szerintem ez eleve egy kényszermegoldás gagyi minőségben, és ha a két fej torzitását sikerül is kiiktatni, akkor is gyenge lesz. Én inkább a másik irányba mennék.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #241 Dátum: 2013.02.27 14:29:22 »
A Dension (xCarLink, stb.) dokkolók pont így működnek. A fej CD-tár bemenetére ülnek rá.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #242 Dátum: 2013.02.27 14:41:07 »
Az OK, csak azok behazudják, hogy ott a CD tár mögöttük - és elküldik a szám címét, etc.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

suta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #243 Dátum: 2013.02.27 15:06:50 »
hát ez az :hmmmm:   attól tartok én is hogy nem fogadja el,nem érzékeli. de azt a densiont én drágállom :wacko: biztos jó cucc ilyen megoldásra,de minek nekem annyiféle bemenet egy vagyonért.csinálhatnának olcsóbb megoldást is egy sima 3,5-es aux al. :clap:  azt nem értem hogy egy 1000ft-os kazetta adapter le tudja fordítani  a digitális jelet audióra,de fordítval már csak a 30 eft-os dension van?? vásári magnókon is láttam már aux bemenetet,akkora kihívás lenne beépíteni egyet ???
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.27 15:09:35 írta suta »
SUTA :-)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #244 Dátum: 2013.02.27 19:27:23 »
Hát azért 20e-ért a Dension nem azt tudja, amit a kazetta adapter. A kazetta adapter nem csinál sokat - azon kívül, hogy némi zajt rak rá, nem alakítja át a jelet, csak illeszti - nem csinál digitális - analóg átalakítást, az AUX analóg bemenet.
A Dension emulálja a CD tárat és olvassa az USB háttértárat, tehát egy mp3 lejátszó is van benne - és a minősége sem gagyi.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #245 Dátum: 2013.02.27 19:31:09 »
Hát azért 20e-ért a Dension nem azt tudja, amit a kazetta adapter. A kazetta adapter nem csinál sokat - azon kívül, hogy némi zajt rak rá, nem alakítja át a jelet, csak illeszti - nem csinál digitális - analóg átalakítást, az AUX analóg bemenet.
A Dension emulálja a CD tárat és olvassa az USB háttértárat, tehát egy mp3 lejátszó is van benne - és a minősége sem gagyi.
Olyannyira nem gagyi, hogy megfelelő minőségű zenével hifi hangminőséget ad. Ja, hogy ezt még kell fizetni? Boldogan... ;-)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #246 Dátum: 2013.02.27 20:05:59 »
Olyannyira nem gagyi, hogy megfelelő minőségű zenével hifi hangminőséget ad. Ja, hogy ezt még kell fizetni? Boldogan... ;-)

Nekem van tapasztalatom gyári Toyota és Dension iPod dokkolóval is. A gyári egy klasszissal jobb. Igaz drágább is...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #247 Dátum: 2013.02.28 13:49:26 »
Olyannyira nem gagyi, hogy megfelelő minőségű zenével hifi hangminőséget ad. Ja, hogy ezt még kell fizetni? Boldogan... ;-)
Azért a HiFi emlékeim szerint egy szabvány, amit az mp3 nem tudom elér-e - és ezt ahogy látom ők se írják. sghu77 tapasztalatai is azt mutatják, hogy itt nem a HiFi hangzásra törekedtek. Szerintem a Dension csak egy jó kompromisszum.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #248 Dátum: 2013.02.28 14:03:30 »
Azért a HiFi emlékeim szerint egy szabvány, amit az mp3 nem tudom elér-e - és ezt ahogy látom ők se írják. sghu77 tapasztalatai is azt mutatják, hogy itt nem a HiFi hangzásra törekedtek. Szerintem a Dension csak egy jó kompromisszum.
Én abból indultam ki, amit anno satriani exfórumtársunk írt róla.  :surrender:
Egy hangszeres zene 320kbit/s minőségben (ha előtte nem volt másra kódolva az eredeti forrásából) közel hifi minőséget ad. A wav, tömörítetlen, úgyszintén hifi minőség, tömörítés nélkül.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re: Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #249 Dátum: 2013.02.28 14:57:47 »
Azért a HiFi emlékeim szerint egy szabvány, amit az mp3 nem tudom elér-e - és ezt ahogy látom ők se írják. sghu77 tapasztalatai is azt mutatják, hogy itt nem a HiFi hangzásra törekedtek. Szerintem a Dension csak egy jó kompromisszum.

Nekem alapvetően furcsa, hogy a gyári fejegység+hangszórók+akármilyen rákötött jelforrás emlegetésekor előkerül a HiFi minőség, mint jelző.
A gyári rendszer önmagában egy óriási kompromisszum, akármilyen jelforrást kötsz rá.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #250 Dátum: 2013.02.28 15:04:30 »
Nekem alapvetően furcsa, hogy a gyári fejegység+hangszórók+akármilyen rákötött jelforrás emlegetésekor előkerül a HiFi minőség, mint jelző.
A gyári rendszer önmagában egy óriási kompromisszum, akármilyen jelforrást kötsz rá.
Ez tökéletesen így van.  :yes:
Azért, ha az ember kicsit odafülel, akkor hallja a különbséget a gyári cuccon is. És, ha már egy lejátszót rakok az autóba, akkor az ne egy átjátszó kazetta, vagy fmtranszmitter legyen, hanem egy digitális jeleket ismerő eszköz.  :innocent:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #251 Dátum: 2013.02.28 15:21:29 »
A wav, tömörítetlen, úgyszintén hifi minőség, tömörítés nélkül.  ;)
A wav csak egy formátum, lehet 10kHz és monó is - közel se HiFi. ;)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #252 Dátum: 2013.02.28 15:23:37 »
A wav csak egy formátum, lehet 10kHz és monó is - közel se HiFi. ;)
Pontatlan voltam, bocsi: Nálam a WAV a gyári cd-ről grebbelt veszteségmentes stereo formátumot jelöli.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #253 Dátum: 2013.02.28 18:24:06 »
Nekem alapvetően furcsa, hogy a gyári fejegység+hangszórók+akármilyen rákötött jelforrás emlegetésekor előkerül a HiFi minőség, mint jelző.
A gyári rendszer önmagában egy óriási kompromisszum, akármilyen jelforrást kötsz rá.

Az említett dokkolókat a Priusban próbáltam, aminek a gyári hangrendszere JBL. Nyilván van ennél sokkal igényesebb is, de a különbséget ez is szépen megmutatta.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #254 Dátum: 2013.03.01 08:31:00 »
Úgy tűnik, előbb-utóbb csak szükség lesz egy kuplungszettre, mert alapjáraton a kuplungot kiengedve halk egyenletes nyiszogás hallatszik a motort előlről nézve a jobb oldalról. Ha a kuplungot kinyomom, megszűnik a hang. Ez a kuplung kinyomó csapágyra utal, de én CSAK szettben vagyok hajlandó kuplungot cserélni, alkatrészenként nem.  :excl:
Nem csúszik a kuplung, a fokozatok nem akanak váltáskor, nem is túl kemény a pedál, normális a fogáspontja is, de szerintem 1 éven belül önszorgalomból megcsináltatom majd. Nem szeretem, ha nem 100%-os az autó műszakilag.
Asszonyt ki is oktattam, hogy ne csúsztassa még véletlenül sem és mindig (!) koppig nyomja a kuplungot váltáskor.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i