Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 766614 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #225 Dátum: 2013.02.12 23:48:11 »
Katalógus adat a T22 sedan Avensisre:
Hossz: 4490mm
Szél.: 1710mm
Mag.: 1425mm
Tengelytáv: 2630mm
Első-hátsó nyomtáv: e1481mm, h1451mm

Szerintem az E15 és e között pár centi lehet csak az eltérés, de meg nem mondanám így, tudatlanban, hogy melyik javára...
Ezek szerintem a ráncfelvarrás előtti értékek.
music     

suta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #226 Dátum: 2013.02.25 10:44:53 »
üdv!  van valakinek jó ötlete T22 -es avensis zenéhez? mármint az enyémben kazettás magnó van és ezért mindig kazetta adapterrel használtam mp4-es lejátszóval.a gondom az hogy persze zörög az a fránya adapter. gondoltam már rá hogy kicserélem gyári cd-re de úgy tudom az nem játszik mp3-at és persze kedvem sincs írni és cipelni egy csomó lemezt,az mp4-es lejátszó praktikusabb. esetleg a magnóba nem lehet jack vagy usb bemenetet szerelni???már gondoltam transmitterre is,de nincs benne nagy bizodalmam.nem tom hogy megy,ha menet közben lessz rádióadás azon  a frekvencián ahová állítottam akkor áthallik???mindkettő szól a rádióban egyszerre?mindig állítgatni kell a sávot egy üresre??? ki hogy oldotta meg???
SUTA :-)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #227 Dátum: 2013.02.25 11:05:01 »
Szia suta,

a mostani megoldásodat ajánlott kicserélni egy jobb megoldásra, mert nagyon esetleges és rendkívül rossz minőségű hangot ad.
A legjobb lenne, ha fejegységet tudnál cserélni, ha CD-hangot akarsz. Ha csak transzmitteren gondolkodsz, abból - szerintem - célszerű kerülni a gagyikat, amiket a hipermarketekben, meg autósboltokban árulnak 3-5000Ft-ért. A Dension gyárt transzmittert, igaz, az 21.000Ft, de jobb minőséget ad.
Úgy működik, hogy a transzmitteren van jópár frekvencia, amit tetszőlegesen választhatsz. Beállítasz egyet, rádugod a pendrive-ot, vagy Mp4-et.
Nem írtad, mennyit szánnál rá árban, de - szerintem - az egyik legjobb megoldás a Dension Gateway LITE eszköz (www.dension.hu) 25.000Ft-ért, ami rendelkezik jack dugóval, Ipod csatival és USBvel is. Kommunikál a gyári fejegységen keresztül a multikormánnyal, és a fejegység 6 lemezes CD-tárként ismeri fel és kezeli. Nem kell mókolni, fúrni, típusspecifikus csatit bedugod a fejegység CD-tár vezérlő csatlakozójába és használod az eszközt.
Ennek 35.000-ért van Bluetooth-os párja is, én ezt fogom venni, mert egyben telefonkihangosítóként is működik. Így gyakorlatilag minden megoldott egyetlen pici dobozzal, amit a kesztűtartóba raksz és más dolgod nincs is vele.  :)

Remélem, sikerült ötletet adni.  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #228 Dátum: 2013.02.25 11:11:12 »
Én is gondolkodtam már...
Nekem kazetta deck van a középkonzolon ( soha nem fogom használni valszeg ), a kesztyűtartóban bent van 6 lemezes CD-tár,ami meg csak audiót játszik. Úgy,hogy most transzmitterezek.
Nem tudom mi lenne a jó,mert ezen a gateway-en én is filóztam,de ott a cd-tár a kesztyűtartóban...
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #229 Dátum: 2013.02.25 11:21:35 »
Én is gondolkodtam már...
Nekem kazetta deck van a középkonzolon ( soha nem fogom használni valszeg ), a kesztyűtartóban bent van 6 lemezes CD-tár,ami meg csak audiót játszik. Úgy,hogy most transzmitterezek.
Nem tudom mi lenne a jó,mert ezen a gateway-en én is filóztam,de ott a cd-tár a kesztyűtartóban...
Hát igen, így kicsit érdekesebb a dolog, mert a fejegységen a CD-tár csatid foglalt. Vagy kihúzod a CD-tárat és nem használod, de ott lesz helyette a Dension, vagy nem lesz Dension és csak audio lemezeket hallgatsz, illetve a traszmitter, de utóbbi azért messze van még mindig a CD-minőségtől. Legalábbis, amit én eddig próbáltam, az messze volt, 4000Ft-os kategória.
Szerintem autóba, pláne, ilyen "hétköznapi" Avensisbe (a szó jó értelmében) bőven elég a normálisan tömörített (192kb/s) Mp3 adta hangminőség. Ehhez, pedig a Dension a legtutibb választás.
Ahogy írtam is, nekem herótom van a 2 fullon pakolt tégelynyi lemeztől az autómban, én nem is akarok majd CD-t hallgatni benne. Esetleg, ha majd egyszer talán kicsit komolyítok a hangrendszeren, de akkor is csak pár olyan lemezt tartanék az autóban, amit mindenképpen audio-CD-ként "kell" hallgatni.
Ha az én autómban lenne egy gyári CD-tár, nem sajnálnám a Dension ellenében eladni és kipótolni a kis kütyü árát inkább...  :innocent:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #230 Dátum: 2013.02.25 11:24:40 »
Régebben volt a Densionnak valami "CD-tár megtartó" modulja (gondolom egy kábel)...

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #231 Dátum: 2013.02.25 11:28:40 »
Hát igen, így kicsit érdekesebb a dolog, mert a fejegységen a CD-tár csatid foglalt. Vagy kihúzod a CD-tárat és nem használod, de ott lesz helyette a Dension, vagy nem lesz Dension és csak audio lemezeket hallgatsz, illetve a traszmitter, de utóbbi azért messze van még mindig a CD-minőségtől. Legalábbis, amit én eddig próbáltam, az messze volt, 4000Ft-os kategória.
Szerintem autóba, pláne, ilyen "hétköznapi" Avensisbe (a szó jó értelmében) bőven elég a normálisan tömörített (192kb/s) Mp3 adta hangminőség. Ehhez, pedig a Dension a legtutibb választás.
Ahogy írtam is, nekem herótom van a 2 fullon pakolt tégelynyi lemeztől az autómban, én nem is akarok majd CD-t hallgatni benne. Esetleg, ha majd egyszer talán kicsit komolyítok a hangrendszeren, de akkor is csak pár olyan lemezt tartanék az autóban, amit mindenképpen audio-CD-ként "kell" hallgatni.
Ha az én autómban lenne egy gyári CD-tár, nem sajnálnám a Dension ellenében eladni és kipótolni a kis kütyü árát inkább...  :innocent:
Legjobb a napellenzőre csatolt cd-tartó :D
Nem rossz ez a transzmitter,de egy zavaró alapzaj mindig van a zenében. Utána nézek ennek a Dension-os dolognak. Meg kitudja...lehet már cd-tárat is el lehetne adni,bár nem tudom ki venne ilyeneket ma már .
Jah pluszban navi a csomagtartóban :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #232 Dátum: 2013.02.25 11:32:09 »
Régebben volt a Densionnak valami "CD-tár megtartó" modulja (gondolom egy kábel)...
Most nézegetve nem találok hasonlót, de ez nem jelenti azt, hogy nincs.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #233 Dátum: 2013.02.25 11:50:30 »
üdv!  van valakinek jó ötlete T22 -es avensis zenéhez? mármint az enyémben kazettás magnó van és ezért mindig kazetta adapterrel használtam mp4-es lejátszóval.a gondom az hogy persze zörög az a fránya adapter. gondoltam már rá hogy kicserélem gyári cd-re de úgy tudom az nem játszik mp3-at és persze kedvem sincs írni és cipelni egy csomó lemezt,az mp4-es lejátszó praktikusabb. esetleg a magnóba nem lehet jack vagy usb bemenetet szerelni???már gondoltam transmitterre is,de nincs benne nagy bizodalmam.nem tom hogy megy,ha menet közben lessz rádióadás azon  a frekvencián ahová állítottam akkor áthallik???mindkettő szól a rádióban egyszerre?mindig állítgatni kell a sávot egy üresre??? ki hogy oldotta meg???

Ez pl. jó ötlet:
http://www.florian-wopfner.com/car_hifi_einbau2.html

Bocs, csak vicc, nem bírtam kihagyni...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #234 Dátum: 2013.02.25 12:01:50 »
Ez pl. jó ötlet:
http://www.florian-wopfner.com/car_hifi_einbau2.html

Bocs, csak vicc, nem bírtam kihagyni...
:eek: Azért meghallgatnám egy Coldplay - Paradise-zal!!!  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #235 Dátum: 2013.02.25 13:30:05 »
Nekem is tetszik ez a szín..magamban mindig "pezsgömetálnak" hívom,de a hivatalos megnevezése:RESEDAGRÜN MICA METALLIC   ::) Ja és azért vagyok ilyen okos mert a múlt héten ez:http://www.ebay.de/itm/17758-Toyota-Avensis-Zubehor-Prospekt-2000-/230470930082?pt=Zeitschriften&hash=item35a9234ea2   érkezett az e-bay-röl ;)
Ez a szín nem a pezsgő metál. Ha jól emlékszem, a magyar katalógus az egyik színt ennek nevezte, az tényleg pezsgő színű volt. Ezt, ha igaz, olíva zöldnek hívták. A színkódja 6S4, ez biztos, mert az enyém ilyen, és most néztem meg. Erre ha rákeresek, "green mica" elnevezést ad, de sajnos a Toyota oldalán nem találom. A ráncfelvarrás előtt is volt hasonló szín, annak a kódját nem tudom. Az az olíva zöldnek egy sárgásabb változata volt, ebben pedig a sárga helyett egy kicsit szürkésebb árnyalat van. Szerintem ez sokkal szebb. Sajnos nem találom az eredeti katalógust. Ezt a rezedazöldet sehol nem hallottam, de tetszik, szkenneld be légy szíves, ha tudod. Úgy látszik, a németek másnak látták, mint a magyarok. Kíváncsi lennék egy teljesen eredeti katalógusra, hogy ott minek nevezték. :)

suta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #236 Dátum: 2013.02.25 13:38:36 »
Hmm,nem ismertem  ezt a dension-t de jól hangzik így elsőre. azért érdekelne,mekkora kihívás lenne egy usb vagy normál 3,5 jack bemenet beépítése a gyári magnójába?mint laikus kérdem,nem elég ezeket bekötni a lejátszófej mellé?vele párhuzamosan? számomra az lenne a legpraktikusabb,mert az mp4 akkuja nem bír 13-20 órás utat és az enyémet vagy halgatom vagy töltöm,egyszerre nem megy.viszont ha visszaváltok  a régi elemmel működő mp3-ra,csak egy mozdulat az elemcsere. a kesztyűtartót szeretem annak használni amire van,minden sz.rt abba dobálok :yes: utazás közben meg már annyi kábelom van( gps-hűtőtáska-töltők) csak szivargyújtó elosztóval megyek.
SUTA :-)

suta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #237 Dátum: 2013.02.25 14:50:00 »

Hmm,nem ismertem  ezt a dension-t de jól hangzik így elsőre. azért érdekelne,mekkora kihívás lenne egy usb vagy normál 3,5 jack bemenet beépítése a gyári magnójába?mint laikus kérdem,nem elég ezeket bekötni a lejátszófej mellé?vele párhuzamosan? számomra az lenne a legpraktikusabb,mert az mp4 akkuja nem bír 13-20 órás utat és az enyémet vagy halgatom vagy töltöm,egyszerre nem megy.viszont ha visszaváltok  a régi elemmel működő mp3-ra,csak egy mozdulat az elemcsere. a kesztyűtartót szeretem annak használni amire van,minden sz.rt abba dobálok :yes: utazás közben meg már annyi kábelom van( gps-hűtőtáska-töltők) csak szivargyújtó elosztóval megyek.

szóval valami olyan marhaságra gondoltam hogy egy normál 3,5-es kapcsolós jack aljzatot beletenni a magnórészbe.bekötni a lejátszófej vezetékei mellé.a magnórésznél lévő kapcsoló zsinórját átvinni  a jack-re (hogy az kapcsoljon mikor bedugom,úgy mint a kazetta) és esetleg a magnó motorját kikötni ha az is indulna.csak hogy feleslegesen ne zörögjön. ez működne???? :hmmmm:
SUTA :-)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #238 Dátum: 2013.02.26 23:08:32 »
Hmm,nem ismertem  ezt a dension-t de jól hangzik így elsőre. azért érdekelne,mekkora kihívás lenne egy usb vagy normál 3,5 jack bemenet beépítése a gyári magnójába?mint laikus kérdem,nem elég ezeket bekötni a lejátszófej mellé?vele párhuzamosan?
Hát az elég gány megoldás volna, mert egy lejátszó kimenete ritkán van illesztve egy magnó fejhez - ami amúgy is csak 14kHz-ig kell hogy frekvenciát átvigyen. :D
Normális esetben inkább a végfok bemenetét kéne kivezetni - és persze ahhoz illeszteni a zajkeltő egység kimenetét.
Amúgy ha KEH-M1006ZT fejegységed van (08600-05810), akkor a hangerőszabályózó IC-nek (SN761029DL) az AUX bemenete ki van vezetve a CN802-es csatlakozó - ha jól látom a három közül ez a 12 érintkezős - 2-es és 7-es érintkezőjére. Ez gondolom a CD-tár audió bemenete lehet, különben nem tudom hogyan lehetne kiválasztani.
(A CD-s - W53804 vagy 86120-05060 - tényleg nem játszik le mp3-at.)
Szerk: Most nézem ez a bemenet a CD-sen is ugyanez és ott ez a csatlakozó egyértelműen a CD-tár csatlakozó. Kérdés mit figyel a csatlakozón a jelek közül.
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.26 23:12:33 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

suta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #239 Dátum: 2013.02.27 13:12:18 »
nem tudtam hogy van a cd tárnak is bemenete a fejegységen,de épp kiégett az izzó a vészjelző kapcsolóban és ki kellett borítani a cseréhez a középkonzolt.akkor láttam  a bemenetet. na most, egy szabványos 3,5-es aux bemenetet rá lehet kötni  a cd tár hejére? az lejátszana mp3-at?mert ugye pont ez lenne a lényeg.ha audiót akarnék játszani elég lenne a kazettás egységet cd-re cserélni. :yes:  az előző írásomnál persze nem a lejátszófejre gondoltam  a rákötést hanem a fej helyére. ez a kazetta adapter hogy működik? hogy adja át a hangot?most azt használom,és valahogy el kéne hagyni,ezt kéne helyettesíteni.
SUTA :-)