Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 766670 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #60 Dátum: 2010.10.07 16:45:23 »
Van-e valakinek tapasztalata, hogy a T22-es Ave hogyan működik E85-ös üzemanyaggal? Természetesen az átalakítóval való üzemeltetésre gondolok.
Vannak ilyenek, de érdemes elolvasni az idevonatkozó topikot, mert sok buktatója lehet, ha nem mindent előírásszerűen teszel!
music     

blazso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #61 Dátum: 2011.05.01 17:32:15 »
Sziasztok!

Egy 2001-es avensishez keresek kézikönyvet. Lengyel nyelvűt találtam a neten, de az nem sokat segít.
Magyar, vagy angol nyelvű lenne segítség.
Ebben kérem segítségeteket.
Előre is köszönöm!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #62 Dátum: 2011.05.02 00:51:50 »
Küldtem privit.
music     

Gulyu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #63 Dátum: 2011.05.13 21:40:03 »
Sziasztok!

98-as évjáratú 2.0TDI Avensisem van ami ugye T22 2001-től kijött a kövi változat ránc felvarrott elvileg T23 annyi a különbség más lámpa elől hátul Km óra számlap díszrács stb...
Olyan kérdésem lenne hogy valaki nem-e tudná nekem megmondani hogy az én 98-as autómba bele lehet e tenni a 2001-es hátsólámpáját átalakítás nélkül?

Segítséget előre is köszönöm!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #64 Dátum: 2011.05.14 00:45:16 »
Nekem volt ráncfelvarrt Avensisem, de úgy tudtam megmaradt T22-nek.  :hmmmm:  ;)
Mivel csak kozmetikázás történt a hátsóján, a lámpák szerintem mindenféle átalakítás nélkül is cserélhetők.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #65 Dátum: 2011.05.14 05:02:03 »
Szerintem nem azonos a kèt forma! Valahogy tennèk egy pròbàt, mielőtt sok pènzt adok a làmpatestekèrt. ;)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #66 Dátum: 2011.05.14 09:31:38 »
Szerintem nyugodtan hívj fel egy márkaszervizt, a tutit úgyis csak ők tudják megmondani. Szemre csereszabatosnak tűnik, de 2 mm eltérés éppen elég ahhoz, hogy ne stimmeljen. Annyi biztos, hogy a lámpák elhelyezése a lámpatesten belül változott, hasonlóan, mint a Carina E esetében volt, de épp a Carinánál látni néha olyat, hogy a csomagtartófedélen lévő lámparész már az új, az autótesten lévő meg a régi, vagy fordítva, tehát ez nem probléma. Meg mintha láttunk volna már olyan hirdetést, hogy a kocsi ráncfelvarrás előttinek tűnt, a hátsója meg utáni volt.
music     

Gulyu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #67 Dátum: 2011.05.14 20:35:56 »
Szerintem nyugodtan hívj fel egy márkaszervizt, a tutit úgyis csak ők tudják megmondani. Szemre csereszabatosnak tűnik, de 2 mm eltérés éppen elég ahhoz, hogy ne stimmeljen. Annyi biztos, hogy a lámpák elhelyezése a lámpatesten belül változott, hasonlóan, mint a Carina E esetében volt, de épp a Carinánál látni néha olyat, hogy a csomagtartófedélen lévő lámparész már az új, az autótesten lévő meg a régi, vagy fordítva, tehát ez nem probléma. Meg mintha láttunk volna már olyan hirdetést, hogy a kocsi ráncfelvarrás előttinek tűnt, a hátsója meg utáni volt.

Azért érdeklődöm előre hogy ne akkor derüljön ki amikor be akarom rakni hogy nem jó :)
Kompletten kel cserélnem azt tudom panellel együtt mivel a lámpa is más így az égők elrendezése is tehát ezzel tisztában vok.
De számomra oly hihetetlennek tűnik az a tény hogy a google sem talál eladó ilyen lámpát világ viszonylatban sem és egy autó alkatrész kereskedő cégnél sem találtam hátsót csak elsőt(unix,bárdi,stb)

Fr3eWar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #68 Dátum: 2011.05.19 11:35:12 »
Valaki cserélt már T22-n toyota emblémát? A motorháztetős 98-as verzión? Az én jelem csúnyán megkapta a nap és felpattogot rajta a króm festék, most a fele krómos másik fele sárguló múanyag.
Avensis '99

Szotyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #69 Dátum: 2011.07.18 08:07:01 »
Sziasztok! Nemrég egy kis finomhangoláson esett át az autóm (T22 Avensis 98 as évjárat) és a műszerfal jobb alsó sarkában hevese felvillan egy kis sárga színű olajoskanna ikon amikor jobban beletaposok a gázba. Ez gyárilag benne van a kocsiban? Etanolos az autó, de kikapcsolt etanol komputernél is villog. 
Avensis 1.6

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #70 Dátum: 2011.07.18 10:11:52 »
És az olaj szint rendben van? Mert ez elvileg azt jelzi, ha nincs olaj nyomás.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Szotyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #71 Dátum: 2011.07.19 08:28:25 »
Megnéztem az olajszintet és teljesen rendben van. Egyik celica s haverom mondta hogy neki is villogott egy kis lámpa amikor amikor gyorsított. Ha csak picit lépek a gázra folyamatosan világít, ha lepadlózóm és jól kihúzatom ( esetleg még emelkedő is van) akkor meg villog. Csak azért kérdeztem mert a műszerfal baloldali részén vannak a olajnyomásra vonatkozó lámpák, de nem az világít, hanem a jobb oldalon egészen a sarokban lent. Gyanítom amúgy hogy ez az etanol átalakító visszajelzője, mert azután kezdett el ez működni miután hozzányúltak, csak az a furcsa hogy kikapcsolt etanol nál is villog.  :hmmmm:
Avensis 1.6

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #72 Dátum: 2011.08.05 22:27:41 »
Sziasztok!

98-as évjáratú 2.0TDI Avensisem van ami ugye T22 2001-től kijött a kövi változat ránc felvarrott elvileg T23 annyi a különbség más lámpa elől hátul Km óra számlap díszrács stb...
Olyan kérdésem lenne hogy valaki nem-e tudná nekem megmondani hogy az én 98-as autómba bele lehet e tenni a 2001-es hátsólámpáját átalakítás nélkül?

Segítséget előre is köszönöm!


Minden további nélkül!
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

DezsiAvensis

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #73 Dátum: 2012.06.21 15:48:54 »
Sziasztok!

Még új vagyok itt!  Kérdezni szeretném  hogy 3ZZ-FE mocim légtömeg mérője (ami már második benne)  megint megadta azzal a problémával magát hogy összezavarja a rendszert! hibakódnak azt olvastam ki hogy dúl dús keverék...  hibakód kiütés után és légtömegmérő megtisztítása utána jó egy két hétig aztán megint... szenzor cserével 1 évig elvolt! Nincs rajta se sportlégszűrő se semmi..15ezrenként szűrő cserés a rendszer át lett takarítva az utolsó könyökig... ne mlehet koszos a rendszer mégis elpiszkolódhat?  Tud valaki segíteni?! KÖSZI  :helpsmilie:

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #74 Dátum: 2012.08.05 20:34:17 »
sziasztok,

1. generációs Avensisbe hogy kell betenni az új pollenszűrőt? A régit nem figyeltem meg jól amikor kivettem, most meg nem jövök rá hogy kell visszarakni.
A japánok összes felmenőit kárhoztattam már  mert az istennek se bírtam betenni az újakat, arról nem is beszélve, hogy mi a picskuért tették a gázpedálhoz, amit 1-2 évente cserélni kellene....

Apósék Kia Riójának bal első ajtajának a zárja szétment, kárpit a helyén, ajtó bezárva. Azt szét tudtam szedni, megjavítottuk a zárat, összeraktuk, minden fa-sza, ez a rohadék pollenszűrő meg kifog rajtam!!!! :(