Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 775000 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Grizzly

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3990 Dátum: 2021.06.25 21:18:58 »
Sziasztok! Hogyan cserélek izzót a jobb első indexben? Rég nem gyári a lámpa, és a kézkönyv ábrái nekem nem egyértelműek (a 210. oldalon, mert a kézikönyv, az még megvan :)). Pl. nem találom azt a kapcsoló-szerűséget, aminek az ábra szerint ott kéne lennie. Nyilván le kéne szednem valahogy a búrát, de nem merem erőltetni, nehogy eltörjek valamit. Tud valaki leírást vagy videót ehhez? Youtube-on nem találtam, csak minden mást. Onnan, hogy leszedem a búrát, már biztos menni fog, gyakorlatilag az összes többi lámpában cseréltem már izzót, csak pont az első indexben még soha. A gondom az, hogyan szedem le a búrát anélkül, hogy eltörjem.
Üdv,
Misi

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3991 Dátum: 2021.07.21 20:43:50 »
Gondolom, azóta sikerült, ha nem, akkor írj, felhívlak, elmondom.
Zsono

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3992 Dátum: 2021.08.04 17:14:26 »
Van-e valakinek anyósülése otthon, autóján kívül? Tulajdonképp egy alulról készített fényképet kellene látnom, hogy megtaláljam a légzsák csatlakozót. A légzsák jel villog, a szakszervizben kiolvasott kód ennek az ülésnek az oldallégzsák csatlakozási hibáját jelzi (sajnos csak a kiolvasásra volt időm, ott maradni nem). Csak újra szeretném csatlakoztatni, hiszen nem folyamatosan ég, így azt jelzi, hogy volt egy érzékelési hiba. Ez a legtöbbször megoldja.
Zsono

Marton

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3993 Dátum: 2021.08.11 20:59:47 »
Sziasztok!

Tud segíteni abban valaki, hogy a 2.0 benzines avensisnek az önindítója más mint a többi T22-es önindító?
Szükségem van egyre a 2.0 benzinesemhez, és nem tudom mi passzol hozzá.

Előre is köszönöm a válaszokat

Üdv

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3994 Dátum: 2021.08.11 21:39:39 »
Sziasztok!

Tud segíteni abban valaki, hogy a 2.0 benzines avensisnek az önindítója más mint a többi T22-es önindító?
Szükségem van egyre a 2.0 benzinesemhez, és nem tudom mi passzol hozzá.

Előre is köszönöm a válaszokat

Üdv
Szia!
Annyit javaslok, hogy a toyodiy.com-on alvázszám (VIN) alapján azonosítsd az autót, és ott nézd meg, mi az önindító cikkszáma.
Én találomra rákerestem egy 3S-FE motorosra:
https://www.toyodiy.com/parts/p_E_2000_TOYOTA_AVENSIS_ST220L-AEMEKW_1904.4.html
Ez most négyféle cikkszámot is hoz rá. A megfelelő cikkszám ismeretében ugyancsak a toyodiy.com-on rá tudsz keresni, milyen Toyotákban van ugyanilyen önindító (pl. az egyik elég sokban: https://www.toyodiy.com/parts/xref?s=28100-74130&mE=on)

Marton

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3995 Dátum: 2021.08.13 12:37:12 »
Szia!
Annyit javaslok, hogy a toyodiy.com-on alvázszám (VIN) alapján azonosítsd az autót, és ott nézd meg, mi az önindító cikkszáma.
Én találomra rákerestem egy 3S-FE motorosra:
https://www.toyodiy.com/parts/p_E_2000_TOYOTA_AVENSIS_ST220L-AEMEKW_1904.4.html
Ez most négyféle cikkszámot is hoz rá. A megfelelő cikkszám ismeretében ugyancsak a toyodiy.com-on rá tudsz keresni, milyen Toyotákban van ugyanilyen önindító (pl. az egyik elég sokban: https://www.toyodiy.com/parts/xref?s=28100-74130&mE=on)

Szia!

Nagyon köszönöm a segítséget!
Ezzel az infóval már tudok boldogulni! :clap:

Marton

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3996 Dátum: 2021.08.14 13:49:28 »
Szia!

Nagyon köszönöm a segítséget!
Ezzel az infóval már tudok boldogulni! :clap:

Az eredmény:
https://www.toyodiy.com/parts/xref?v=E_199810_TOYOTA_AVENSIS_ST220L-AWMEKW_1904.4&s=2810074130

Köszönöm @vd1234!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3997 Dátum: 2021.08.14 15:26:41 »
Az eredmény:
https://www.toyodiy.com/parts/xref?v=E_199810_TOYOTA_AVENSIS_ST220L-AWMEKW_1904.4&s=2810074130

Köszönöm @vd1234!
Hála Istennek, örülök, ha meg tudod oldani!
Azért majd légy figyelmes, itt is több lehetőség van.

Diver

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3998 Dátum: 2021.08.17 15:22:15 »
Üdv!
1.8 benzines 2001 évjáratú Avensisnnek szeretném megoldani a féltengelyét, rángat, nem húz. Volt már felújított, bontott, bontottból és gyáriból összeszerelt, és tavaly még tudtam rendelni 40 ezer körül utángyártottat, ami szintén nem bizonyul jó vételnek. Mai fejemmel már nem a legolcsóbbat venném.
Bármi ötlet, tapasztalat, hogy milyet érdemes, hogy érdemes, honnan érdemes rendelni?

Előre is köszönöm!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3999 Dátum: 2021.08.17 16:04:21 »
Üdv!
1.8 benzines 2001 évjáratú Avensisnnek szeretném megoldani a féltengelyét, rángat, nem húz. Volt már felújított, bontott, bontottból és gyáriból összeszerelt, és tavaly még tudtam rendelni 40 ezer körül utángyártottat, ami szintén nem bizonyul jó vételnek. Mai fejemmel már nem a legolcsóbbat venném.
Bármi ötlet, tapasztalat, hogy milyet érdemes, hogy érdemes, honnan érdemes rendelni?

Előre is köszönöm!

Szia!
Nem értem pontosan, mit jelent egy féltengelynél az, hogy "rángat, nem húz"?  :hmmmm:
Carinán és anno Marutin is cseréltem külső csuklókat (Nem is annyira márkásat, pl. GSP-t), hála Istennek semmi baj nincs/nem volt velük utána. A hiba általában rendellenes hangban szokott kimerülni, persze néha lehet vibrálás is akár, de attól még jól megy a kocsi.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #4000 Dátum: 2021.08.30 10:20:20 »
Ismét csak azt tapasztalom a T22 Avensisszel kapcsolatban, hogy, amennyiben odafigyelnek rá, rendszeresen alánéznek (pl. téli-nyári kerékcsere alkalmával, vagy csak úgy mosás közben-után), időben el lehet csípni az induló felületi korróziót és megfelelő kezeléssel könnyedén megállítható az idő vas-oxidos foga:

Szerencsés volt az autóm az első - német - gazdájánál is, mert nem sokkal az újkori megvásárlása után kapott egy alapos alváz-üregvédelmet jó féle, vastag, rücskös anyaggal. Ennek következtében eléggé extrémnek nevezhető a kasztni korrózió elleni védelme. Amikor hozzám került - ekkor 12 éves volt az autó -, a hátsó kerékdobban, 2-3 helyen apró felületi rozsdát találtam. Ezt otthon megcsiszoltam, RO55 rozsdaátalakítóval kentem le 2 rtg-ben, rozsdagátló alapozóból is kapott 2 réteget, majd 3 réteg bitumenes alvázvédővel fújtam be nemcsak a javított helyeket, hanem kompletten az egész kerékdob belsejét. A két oldalra 2db nagy flakon alvázvédőt fújtam el, szóval, nem sajnáltam. Mindez 9 évvel ezelőtt volt...

Az elmúlt hetekben találtam egy újabb kezdődő foltot: a hátsó kerék előtti küszöb aljának visszahajtásánál a kerékdobban. a szükséges alapos tisztítást követően, ugyanezt a csiszolást és rétegzett kezelési módot kapta meg, alvázvédővel, pedig, újra kifújtam mindkét oldalon a kerékdob belsejét, egészen a futómű felső bekötési pontjaival bezáróan. Mivel az autó meg volt emelve a munka idejére, minden oldalról át tudtam nézni a lemezek illesztését. Szemrevételezéssel azt tudtam megállapítani, hogy vélhetően belül sincs még nagy gond, mert semmiféle alak-, vagy térfogatváltozás nem látszik a felületeken. A futómű alkatrészeinek felületén vannak barnulások, de az sem vészesek és csak felületi elszíneződések, amik abból származhatnak, hogy mosáskor egyszerűen képtelenség ennyire alaposan tisztítani az autó alját.

Az oké, hogy figyelek rá, meg elvégzem ezeket a kisebb beavatkozásokat néhány évente, de mégis jó érzés, hogy egy 21 éves (közel 290 ezret futott) autóról azt mondhatom el, hogy nem rohad sehol. :clap: :wub:

Azért is érdemes most, a nyár végén elvégezni az ilyesféle állagmegóvási műveleteket, mert lassacskán jönnek az esős idők, utána a tél és a só. Ha most megfelelően fel van rá készítve az autó, évekkel kitolható a korrózió megjelenésének ideje.

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #4002 Dátum: 2021.09.27 20:17:13 »
Emlékszem, mikor Palaczkkal mentetek megnézni... miért adod el, ha publikus? Lesz helyette valami más?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #4003 Dátum: 2021.09.27 21:05:13 »
Valóban szép darab, és a belseje is megmaradt újnak.  :wub:
Én nagyon megbántam, amikor anno az enyémet elkótyavetyéltem egy neppernek - nevetséges összegért, csak ugye akkoriban az őszinte 226e km azt jelentette, hogy senki sem hívott az autóval kapcsolatban...  :banging:
Aztán csak rájöttek az emberek, hogy 10+ éves középkategóriás autóban simán lehet +200e km is...  ::)

Az ál fadekort, ami a Sol része volt már te cserélted le benne?  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #4004 Dátum: 2021.09.27 21:49:36 »
Emlékszem, mikor Palaczkkal mentetek megnézni... miért adod el, ha publikus? Lesz helyette valami más?
Karácsonyra várjuk a 3. gyermekünket, így kinőttük. Kell az 5+2 ülés és a vele járó plusz literek.
Más oka nincs. Ha elviszik, egészen biztosan megkönnyezem majd. Rengeteg közös út, szép emlékek fűződnek hozzá az elmúlt 9 évből (86e km). Olyan gazdit keresek neki, aki továbbra is vigyáz rá. Van is jelentkező…

Az utód egyelőre úgy tűnik, hogy - átmenetileg - egy 2010-2012 közötti Zafira B lehet. 1,7 cdti (125le), jól felszerelve Németországból. Anyagilag és mindent egybevetve most ez tűnik számomra a légvállalhatóbb kompromisszumnak.
De később Verso/Prius+ vonalra hajtok, a Toyotát átmenetileg engedem csak el…
« Utoljára szerkesztve: 2021.09.27 21:56:54 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i