Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 767238 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

serg848

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3765 Dátum: 2019.04.20 11:43:25 »

keeleios

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3766 Dátum: 2019.04.24 21:48:00 »
Sziasztok!

Nyíregyháza környékén ismer valaki jó toyotás szakit?

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3767 Dátum: 2019.04.25 09:53:16 »
Sziasztok!
Nyíregyháza környékén ismer valaki jó toyotás szakit?
Szia! Írtam privit.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

11zsotty44

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3768 Dátum: 2019.05.15 12:52:58 »
Szervusztok!

Időszerű lenne cserélnem egy pollen és levegőszűrőt 1.6 vvti avensisemben. Ti milyen típust ajánlotok, valamint honnan szoktátok rendelni?

Előre is köszönöm a válaszokat.


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3769 Dátum: 2019.05.15 19:46:21 »
Szervusztok!

Időszerű lenne cserélnem egy pollen és levegőszűrőt 1.6 vvti avensisemben. Ti milyen típust ajánlotok, valamint honnan szoktátok rendelni?

Előre is köszönöm a válaszokat.
Amit a márkaszerviz belerak. Bár ez tipikusan olyasmi amiből Bárdi/Unix ad neked és jó lesz. Ha már pollenszűrőt cserélsz, érdemes klímahabot is adni neki évente egyszer. ;)

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3770 Dátum: 2019.05.15 19:58:35 »
Bárdi/UNIX... listaárai magasak. Akkor jó, ha ismerős általi 35...50% kedvezményt tud az ember...
Én utoljára innen rendeltem: https://alkatreszek.hu/
Mindenkinek jó árakat adnak. :yes:
Persze van még sok webáruház. Szűrőket pl. olajshopokból is lehet rendelni az olajjal együtt...
T22-be (már) kevesen raknak gyári szűrőket... Olajszűrőből MANN-t használok, a többiből olcsóbbat... :whistling:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

vanjka87

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3771 Dátum: 2019.05.16 21:35:13 »
Én Wix szűrőket teszek bele ezekből

11zsotty44

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3772 Dátum: 2019.05.22 09:25:55 »
Sziasztok!

Utóbbi hétben 3.jára fordul elő velem hogy az autó nem akar indulni.

Eleinte jött a szokásos feltételezés, hogy akksi probléma. Bikakábelt rákötve továbbra sem jött semmilyen reakció az autó irányából, de a lámpák világítottak.

Megpróbáltuk betolni, és attól mágikus módon elindult.

Azóta 2szer is megtörtént, és mindkétszer elég volt annyi neki, hogy sebességben megmozgattam a kocsiszekrényt.

Az érdekes az, hogy ilyenkor nem jön semmilyen hang a motortér irányából. Volt már szerencsém indítómotor hibával is egy másik autóban, de annak volt egy jellegzetes zaja. Itt viszont kulcsfordítás ->. hulla csönd fogad.

Valakinek ötlet?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3773 Dátum: 2019.05.22 09:52:13 »
Nálam hasonló volt a helyzet, gyújtás ráad, műszerfal visszajelző lámpái világítanak, ahogy kell, de a kulcsot tovább fordítva semmi hang vagy kattanás.
Végül az önindítót kellett cserélni (bikázásra nem indult, de az akksi meg jó volt, alig fél éves).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3774 Dátum: 2019.05.22 10:20:34 »
Sziasztok!

Utóbbi hétben 3.jára fordul elő velem hogy az autó nem akar indulni.

Eleinte jött a szokásos feltételezés, hogy akksi probléma. Bikakábelt rákötve továbbra sem jött semmilyen reakció az autó irányából, de a lámpák világítottak.

Megpróbáltuk betolni, és attól mágikus módon elindult.

Azóta 2szer is megtörtént, és mindkétszer elég volt annyi neki, hogy sebességben megmozgattam a kocsiszekrényt.

Az érdekes az, hogy ilyenkor nem jön semmilyen hang a motortér irányából. Volt már szerencsém indítómotor hibával is egy másik autóban, de annak volt egy jellegzetes zaja. Itt viszont kulcsfordítás ->. hulla csönd fogad.

Valakinek ötlet?

milyen toldalékos szerkezet, hogy kell értelmezni?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

11zsotty44

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3775 Dátum: 2019.05.22 10:35:35 »
milyen toldalékos szerkezet, hogy kell értelmezni?

Próbáltam spórolni magamnak pár karaktert. Úgy látszik rosszul tettem ?  :surrender:

Majd próbálok hozzászokni az itteni törvényekhez, mint pl. a kisbetűvel mondatkezdés  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2019.05.22 10:45:32 írta 11zsotty44 »

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3776 Dátum: 2019.05.23 08:57:59 »
Sziasztok!
Utóbbi hétben 3.jára fordul elő velem hogy az autó nem akar indulni.
Eleinte jött a szokásos feltételezés, hogy akksi probléma. Bikakábelt rákötve továbbra sem jött semmilyen reakció az autó irányából, de a lámpák világítottak.
Megpróbáltuk betolni, és attól mágikus módon elindult.
Azóta 2szer is megtörtént, és mindkétszer elég volt annyi neki, hogy sebességben megmozgattam a kocsiszekrényt.
Az érdekes az, hogy ilyenkor nem jön semmilyen hang a motortér irányából. Volt már szerencsém indítómotor hibával is egy másik autóban, de annak volt egy jellegzetes zaja. Itt viszont kulcsfordítás ->. hulla csönd fogad.
Valakinek ötlet?
Szia! Ugyanilyen problémám volt az 1.6 Carinával, nekem nem az önindító volt a ludas, hanem az akkuról a motorblokkra vezető testkábel sarujának érintkezése volt rossz a blokkon, emiatt nem kapott áramot az önindító.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

ujjobbagya

  • Vendég
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3777 Dátum: 2019.05.30 11:16:32 »
Kézikönyv érdekel esetleg valakit?
Postaköltség fejében elküldöm, vagy személyesen Dunakeszin.

keeleios

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3778 Dátum: 2019.05.30 19:07:32 »
Sziasztok!

Sajnos a bal hátsó lengéscsillapítómból folyik az olaj. Kocsi hátulja már érezhetően ráz is bukkanók felett, így időszerü cserélni. Gondolom ilyen esetben mindig érdemes párban cserélni...

Ti milyen csillapítót/stabilizátort/szilentet építenétek be? Messze van még amikor nyugdííjazom a kocsit, de a kora nem indokolja már a nagy ráköltéseket sem.


vanjka87

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3779 Dátum: 2019.05.30 21:47:05 »
Sziasztok!

Sajnos a bal hátsó lengéscsillapítómból folyik az olaj. Kocsi hátulja már érezhetően ráz is bukkanók felett, így időszerü cserélni. Gondolom ilyen esetben mindig érdemes párban cserélni...

Ti milyen csillapítót/stabilizátort/szilentet építenétek be? Messze van még amikor nyugdííjazom a kocsit, de a kora nem indokolja már a nagy ráköltéseket sem.

Nekem az előző tulajdonos adott vásárláskor az autóhoz Kamoka márkájút. Nem ajánlom, sokkal rosszabb, mint volt. Inkább Monroe vagy Kayabát választanám. A toronycsapágyat is cserélned kellesz szerintem, mert tiszta rozsda lesz. Sok sikert!