Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 766362 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

suta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3720 Dátum: 2019.01.13 17:46:23 »
Szia!
Szerintem akkor a gázpedál körül érdemes keresni a hiba okát elsőként.
 Valószínű, hogy nem a csatlakozónál van a hiba, hanem magánál a jeladónál. Pontosan nem tudom, hogy mi az átalakító a T22-nél, de ha pl. egy potméter, akkor annak a kontakthibája is okozhat ilyen hibakódot és hibajelenséget. Legolcsóbb először megnézni, hogy mechanikus-e (tehát pl. potméter) az átalakító a gázpedalnál, és hogy van-e lehetőség a tisztítására? Ha igen, akkor azt tenni, ha nem, akkor egy másikkal kipróbálni, mondjuk bontóból.
Egyébként elismerésre méltó, hogy ilyen türelmesen kezeled ezt, vagyis már nyolc éve együtt élsz ezzel a gonddal :yes:

TtkRN2...

Igen, 1CD-FTV   Amint időm lesz kiszedem tisztítani annyit mindenképp megér. Azt viszont nem értem hogy segíthet rajta egy újra indítás viszont a pedál pumpálása meg nem. :hmmmm: 
SUTA :-)

suta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3721 Dátum: 2019.01.15 17:23:39 »
Szia!
Szerintem akkor a gázpedál körül érdemes keresni a hiba okát elsőként.
 Valószínű, hogy nem a csatlakozónál van a hiba, hanem magánál a jeladónál. Pontosan nem tudom, hogy mi az átalakító a T22-nél, de ha pl. egy potméter, akkor annak a kontakthibája is okozhat ilyen hibakódot és hibajelenséget. Legolcsóbb először megnézni, hogy mechanikus-e (tehát pl. potméter) az átalakító a gázpedalnál, és hogy van-e lehetőség a tisztítására? Ha igen, akkor azt tenni, ha nem, akkor egy másikkal kipróbálni, mondjuk bontóból.
Egyébként elismerésre méltó, hogy ilyen türelmesen kezeled ezt, vagyis már nyolc éve együtt élsz ezzel a gonddal :yes:

TtkRN2...


Megnéztem a jeladót,nem olyan mint a linkelt képen. A jeladó csatlakozója az enyémen sokkal inkább téglalap forma mint a linkelten lévő négyzet forma. Egyszóval lapos széles  :D  Amúgy aszt érzékelem valahol +4,+5 fok a határ,alatta szórakozik felette már nem. Az első tavaszi szellők megjavítják  :D
SUTA :-)

vanjka87

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3722 Dátum: 2019.01.17 17:30:43 »
Sziasztok! Keresek T22-es Avensist 1.6-2.0 benzines autókat lejárt akár magyar, akár külföldi okmányokkal, lehetőleg Jó állapotban.

Pötyi61

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3723 Dátum: 2019.01.18 17:38:13 »
Sziasztok!

Rendetlenkedik a bal első ajtózár,távirányítóra nem mindig nyit,és zár.Néztem bontóban,de meglepve láttam,hogy mindegyik hárompontos felfogatása szimmetrikus,nekem pedig asszimmetrikus.Próbálok képet csatolni.Van valakinek ilyen,vagy csak egyedileg nekem gyártották?
Nem adom fel,nézek tovább a bontókban,hátha találok.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3724 Dátum: 2019.01.18 22:25:49 »
Szia!
Szerintem ha a fényképezett mechanika jó, akkor érdemes egy univerzális 5 vezetékes központizár motort (vezetőmotor) beletenni, a régit kiváltva ezzel. Nekem így tökéletes (bal oldalon mindkét ajtóban univerzálisak vannak, elöl 5, hátul 2 vezetékes), gondolom T22 és T19 között akkora eltérés nincsen, hogy ne férne bele. Anyagár max. 2000 ft, ha úgy csináltatod, akkor plusz munkadíj persze

TtkRN2...


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3725 Dátum: 2019.01.19 00:50:33 »
Ma újabb 2 év  műszakit kapott az autóm.
A vizsga előtt néhány dolgot azért rendbe kellett szedni, mint pl a szelepfedéltömítést újra kellett cserélni, mert szivárgás látszott a tűzfal felőli oldalon. Az első futómű két hátsó szilentje is megfáradt, ezekt is cserélni kellett. Viszont, ezeken kívül csak ellenőrzések és karbantartások voltak szükségesek (első-hátsó fékek, kézifék) és a téli kerekek kicentrírozását kértem pluszban.

A vizsga csont nélkül sikerült. [emoji4]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

nemethkaroly1970

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3726 Dátum: 2019.01.19 06:10:08 »
sziasztok 2.2 dcat probléma a kővetkező .termosztát vizpúnpa cserélve. hideg időben vissza hűl a motor ha megy a fűtés alapjáraton.autó pályán semmi gond.be ál középre a mutató.már nem tudom mi lehet a gond.ha valaki tudna segíteni aszt meg köszönöm.       

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3727 Dátum: 2019.01.19 10:03:42 »
Ma újabb 2 év  műszakit kapott az autóm.
A vizsga előtt néhány dolgot azért rendbe kellett szedni, mint pl a szelepfedéltömítést újra kellett cserélni, mert szivárgás látszott a tűzfal felőli oldalon. Az első futómű két hátsó szilentje is megfáradt, ezekt is cserélni kellett. Viszont, ezeken kívül csak ellenőrzések és karbantartások voltak szükségesek (első-hátsó fékek, kézifék) és a téli kerekek kicentrírozását kértem pluszban.

A vizsga csont nélkül sikerült. [emoji4]


Ez nem kirívó, hisz az állandó egy helyben állástól( csodaskoda céges autó ,(korlátlan használat)), körhagyóak lettek az abroncsok. De akkor mitől mentek tönkre a silent -ek?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3728 Dátum: 2019.01.19 10:18:30 »
sziasztok 2.2 dcat probléma a kővetkező .termosztát vizpúnpa cserélve. hideg időben vissza hűl a motor ha megy a fűtés alapjáraton.autó pályán semmi gond.be ál középre a mutató.már nem tudom mi lehet a gond.ha valaki tudna segíteni aszt meg köszönöm.       

Nem biztos, hogy az autóval van csak gond!
Ezt te írtad, vagy a telefonodat bí(s)ztad meg? Az utolsó kiemelt elől pedig, lemaradt a 3. zöngétlen mássalhangzó! a görög alfabet 21 bötűje! Φ
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3729 Dátum: 2019.01.19 10:55:44 »
Ez nem kirívó, hisz az állandó egy helyben állástól( csodaskoda céges autó ,(korlátlan használat)), körhagyóak lettek az abroncsok. De akkor mitől mentek tönkre a silent -ek?
Silent tegnap este még írt a fórumra, lehet, hogy azóta ment tönkre?

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

suta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3730 Dátum: 2019.01.19 10:56:23 »
sziasztok 2.2 dcat probléma a kővetkező .termosztát vizpúnpa cserélve. hideg időben vissza hűl a motor ha megy a fűtés alapjáraton.autó pályán semmi gond.be ál középre a mutató.már nem tudom mi lehet a gond.ha valaki tudna segíteni aszt meg köszönöm.     

Így elsőre én is termosztát problémára gyanakodnék de ha az cserélve volt akkor második gondolatom az lenne hogy nem lehet hogy a hűtőventilátor akkor is megy mikor nem kéne?   
SUTA :-)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3731 Dátum: 2019.01.19 11:30:21 »
Én úgy tudom, hogy a modern dízelek veszteséghője annyira alacsony, hogy nagy hidegekben, alapjáraton (miközben az utastér fűtés is működik) képes visszahűlni a hűtővíz. Ilyen az 1,4 D4-D is. Nem biztos, hogy hiba.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3732 Dátum: 2019.01.19 13:49:30 »
Nem biztos, hogy az autóval van csak gond!
Ezt te írtad, vagy a telefonodat bí(s)ztad meg? Az utolsó kiemelt elől pedig, lemaradt a 3. zöngétlen mássalhangzó! a görög alfabet 21 bötűje! Φ
Már nem nagyon írok be nyelvtan miatt, de ezt én is majdnem lecsaptam, nagyon büntet...

Silent tegnap este még írt a fórumra, lehet, hogy azóta ment tönkre?
Még nem, de a kölykeim dolgoznak rajta. :D

Én úgy tudom, hogy a modern dízelek veszteséghője annyira alacsony, hogy nagy hidegekben, alapjáraton (miközben az utastér fűtés is működik) képes visszahűlni a hűtővíz. Ilyen az 1,4 D4-D is. Nem biztos, hogy hiba.
Így van. Ha jól emlékszem van valami plusz melegítő a hűtőkörben, ami rásegít. Meg kell nézni, hogy ennél a típusnál is van-e ilyen és hogy fűt-e rendesen. Viszont ha arra van használva amire kitalálták, tehát pályázásra&hosszú utakra, akkor nem nagyon van alapjáratozás, tehát a probléma nem áll fenn.

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3733 Dátum: 2019.01.21 07:52:18 »
8 fok alatt vannak funkciók amik automatikusan bekapcsolnak az autóban.
PL: 1CD motorban a rásegítő fűtés ami 4 db izzítógyertya szerü dolog van becsavarva a motor végébe. A légszűrő és a motorblokk között van a váltó felett.
Továbbá ha a fűtést bekapcsolod az alapjárat megemelkedik 1200-ra.
Ha bemelegszik a motor le esik 750-re.

suta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3734 Dátum: 2019.01.24 10:22:00 »
Üdv!

T22 Avensisen  cserélt már valaki hátsó stabilizátor szilentet? Első ránézésre nagyon jó  :wacko:  helyen van. Megoldható a cseréje a futómű lebontása nélkül? Kijön az a 2 csavar?
SUTA :-)