Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 774964 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3645 Dátum: 2018.10.31 08:41:51 »
Szia,
Ezt kipróbálom köszönöm. Én a motorblokkba lévő hőjeladót cseréltem. A fojtószelep érzékelőt és az alapjárati motor szenzorát nem cseréltem, az alapjárati motor részeit takarítottam ki. De mivel a computer sokszor szokta a p0171 hibát írni ami a tömítetlenség gondolom az lesz, de már szinte mindent szétszedtem és újra tőmítetem, de akkor újra végignézem az ajánlott módszerrel.
Üdv
Ceze
Itt egy videó a próbáról:
www.youtube.com/watch?v=ryk4T5UNQAE
ez ismerősebb látvány, a gond pedig a szívósor tömítésével volt:
www.youtube.com/watch?v=kf2RKfmVPx0
De a szegény keverék mástól is jöhet, pl. az elkoszolódott légtömegmérőtől:
www.youtube.com/watch?v=algSWUvzuSA
vagy akár PCV szelep elkoszolódásától, az elkoszolódott injektoroktól, alacsony benzinnyomástól (pumpa hiba, koszos benzinszűrő, üa nyomásszbályozó szelep hiba), rossz katalizátortól. De érdemes az olcsóbb, egyszerűbb hibakizárásos módszerrel kezdeni. Én a fenti kettővel nyitnék.

ceze

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3646 Dátum: 2018.10.31 13:25:34 »
Szia,
Rendben köszönöm. Megnézem szépen sorban. a Légtömegmérőt már cserélték így az nem hiszem hogy hibás lenne, de azért azt is megpucolom. A pumpa és injektort sem hinném mivel fordulaton és menet közben nem érzem hogy gyenge lenne van nem pörögne fel a motor csak az alapjáratra való visszaállás után jön elő a hiba.

nagytor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3647 Dátum: 2018.11.12 21:54:08 »
Szevasztok! 1999-es évjáratú 2000cm³ benzines T22-höz keresek 'repair manual'-t. Ha esetleg van valakinek elküldené nekem? nagytor@gmail.com
Előre is köszönöm!

Monostori István

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3648 Dátum: 2018.11.13 11:37:04 »
Kedves Mindenki!ú

Avensis (t22, 1998) kombi hátsó lökhárító rögzítési pontjairól van valakinek leírása?
Hátsó utastér szellőző cseréje miatt, le kell szerelnem a hátsó lökhárítót is.
A belső kárpitot gondolom csak klipszek tartják.

Köszönettel

István

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3649 Dátum: 2018.11.13 15:14:46 »
Kedves Mindenki!ú

Avensis (t22, 1998) kombi hátsó lökhárító rögzítési pontjairól van valakinek leírása?
Hátsó utastér szellőző cseréje miatt, le kell szerelnem a hátsó lökhárítót is.
A belső kárpitot gondolom csak klipszek tartják.

Köszönettel

István

Itt a 11. oldal (BO-09).

ceze

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3650 Dátum: 2018.11.24 10:42:42 »
Sziasztok,
egy olyan kérdésem lenne hogy a gyári 195/60 R15 ös gumi van most fent, de lenne 4 új 195/65 R15ös gumim. Szerintetek gond nélkül felmenne a kocsira? tett már fel valaki kicsit magasabb gumit a gyári felniméretre?
Köszi:
Ceze

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3651 Dátum: 2018.11.24 12:14:22 »
a gyári 195/60 R15 ös gumi van most fent, de lenne 4 új 195/65 R15ös gumim. Szerintetek gond nélkül felmenne a kocsira?
Nem váltóméret!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3652 Dátum: 2018.11.24 12:42:03 »
Sziasztok,
egy olyan kérdésem lenne hogy a gyári 195/60 R15 ös gumi van most fent, de lenne 4 új 195/65 R15ös gumim.
 1. Szerintetek gond nélkül felmenne a kocsira?
 2. tett már fel valaki kicsit magasabb gumit a gyári felniméretre?
Köszi:
Ceze
1. Igen
2. Igen 195/55 R15 helyett 195/60 R15 (ua. az arány)
Hatások: (tapasztalatok)
Nem váltóméret (3%-os eltérés): - műszaki vizsgán gond;- sebességmérő kevésbé csal;- kicsit lomhább gyorsulás; - egyenletes tempónál kicsit kevesebb fogyasztás; - pótkeréktartályba passzentos (nem javallott méretet keverni!); - kerékcsapágy bírja.

előző hsz.-ról tapasztalat?
Szia,
Rendben köszönöm. Megnézem szépen sorban. a Légtömegmérőt már cserélték így az nem hiszem hogy hibás lenne, de azért azt is megpucolom. A pumpa és injektort sem hinném mivel fordulaton és menet közben nem érzem hogy gyenge lenne van nem pörögne fel a motor csak az alapjáratra való visszaállás után jön elő a hiba.



Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3653 Dátum: 2018.11.24 18:33:21 »
Nem csak műszaki vizsgán lehet gond a nem megfelelő méret, balesetnél is!

ceze

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3654 Dátum: 2018.11.24 21:02:34 »
Szia,
Köszi a választ, bár keverni biztos nem fogom a gumikat, egységesen fog felmenni rá a 4 új, bár én 195/60 és 195/65 között váltok de gondolom ugyan az az arány, illetve a gyári méret a 195/60/R15. Igazából az a kérdés hogy befér-e alá a 65ös vagy mártelejes kerékfordulatnál esetleg beleér valahova.

Előző hozzászólás:
Végig fújtam a féktisztítóval és megtaláltam a beömlő tömítése volt a rossz. Bár trükkös volt mert elsőre nem találtam,  de végső elkeseredésemben alulról is megfújtam és kijött a hiba. Mivel korábban valahol valakinél már ez úgy látszik gond volt és az okos bekente szilikonnal vagy valami tömítővel hogy ne keljen kicserélni azt a drága 2000 Ft-s tömítést. Azóta rendben van nem jár az alapjárat ide oda, és nem dob levegő hibát, már csak a p420 marad de az már szinte biztos hogy katalizátor vagy lambdaszonda hiba.

Köszönöm a segítséget:
Balázs


1. Igen
2. Igen 195/55 R15 helyett 195/60 R15 (ua. az arány)
Hatások: (tapasztalatok)
Nem váltóméret (3%-os eltérés): - műszaki vizsgán gond;- sebességmérő kevésbé csal;- kicsit lomhább gyorsulás; - egyenletes tempónál kicsit kevesebb fogyasztás; - pótkeréktartályba passzentos (nem javallott méretet keverni!); - kerékcsapágy bírja.

előző hsz.-ról tapasztalat?

ceze

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3655 Dátum: 2018.11.25 00:51:26 »
Azért is érdekelne a téma mert most megnéztem és a nyári gumim az alufelnin is 195/65r15 igy vettem az autót és volt vizsgán de senki nem szolt érte, én is csak most a téli miatt vettem észre, hogy hivatalosan 195/60 kell rá. se az autó mozgásán se a féktávokon nem vettem észre hogy valami nem jo a kocsival. Biztonsági szempontból van valami gond vele? lehet vele gond?
Köszönöm
Ceze
1. Igen
2. Igen 195/55 R15 helyett 195/60 R15 (ua. az arány)
Hatások: (tapasztalatok)
Nem váltóméret (3%-os eltérés): - műszaki vizsgán gond;- sebességmérő kevésbé csal;- kicsit lomhább gyorsulás; - egyenletes tempónál kicsit kevesebb fogyasztás; - pótkeréktartályba passzentos (nem javallott méretet keverni!); - kerékcsapágy bírja.

előző hsz.-ról tapasztalat?
« Utoljára szerkesztve: 2018.11.25 00:53:57 írta ceze »

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3656 Dátum: 2018.11.25 07:23:54 »
Azért is érdekelne a téma mert most megnéztem és a nyári gumim az alufelnin is 195/65r15 igy vettem az autót és volt vizsgán de senki nem szolt érte, én is csak most a téli miatt vettem észre, hogy hivatalosan 195/60 kell rá. se az autó mozgásán se a féktávokon nem vettem észre hogy valami nem jo a kocsival. Biztonsági szempontból van valami gond vele? lehet vele gond?
Köszönöm
Ceze
Ha műszakin nem szóltak, és a pótkerék is azonos méretű a kocsi alatt lévőkkel (erre gondoltam a keverés kapcsán  ::) ), akkor nincs gond. A nagyobb kerékátmérő és az ezzel járó vsz. nagyobb súly miatt kicsit nagyobb erő kell a megfogásához, de te már ehhez a pedálerőhöz szoktál, s akkora különbség nincs, hogy az balesetveszélyes lenne. Azt kell tudni, hogy jobban megvezetik az úthibák, de ha ekkora méretű gumikkal használtad eddig is, akkor ezt nem is tudod  ;) Én egy dologra ügyelek nagyon: minőségi gumin fussak (most épp Conti, G Y), a féktávot, úttartást sokkal inkább befolyásolják, mint 3% méreteltérés.
P.S. Örülök, hogy bejött a hibakeresés.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3657 Dátum: 2018.11.25 07:56:28 »
Sziasztok,
egy olyan kérdésem lenne hogy a gyári 195/60 R15 ös gumi van most fent, de lenne 4 új 195/65 R15ös gumim. Szerintetek gond nélkül felmenne a kocsira? tett már fel valaki kicsit magasabb gumit a gyári felniméretre?
Köszi:
Ceze
Nekem a téli /65-ös. Nem váltó méret, igen. Műszakin nincs vele probléma, sem az NKH-nál nem nézték, sem a másik műszaki állomáson.
Én nem éreztem eddig hátrányát. Azért választottam ezt a per méretet, mert így Michelin Alpin 4-et tudtam venni kevesebb pénzért, mint a /60 méretből a Hankook téli gumi. A magasabb oldalfal miatt 0,97mm-rel magasabb az autó, de jobban rugózik, még puhább a futómű.
Határ helyzetben nem tudom, mennyi különbség lenne a /60-hoz képest, nem szoktuk határ helyzetben vezetni.
Az a baj, hogy a /60 méret nagyon drága. A /65-höz képest kerekenként több ezer Ft a különbség...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3658 Dátum: 2018.11.25 08:23:44 »
Nekem a téli /65-ös. Nem váltó méret, igen. Műszakin nincs vele probléma, sem az NKH-nál nem nézték, sem a másik műszaki állomáson.
Én nem éreztem eddig hátrányát. Azért választottam ezt a per méretet, mert így Michelin Alpin 4-et tudtam venni kevesebb pénzért, mint a /60 méretből a Hankook téli gumi. A magasabb oldalfal miatt 0,97mm-rel magasabb az autó, de jobban rugózik, még puhább a futómű.
Határ helyzetben nem tudom, mennyi különbség lenne a /60-hoz képest, nem szoktuk határ helyzetben vezetni.
Az a baj, hogy a /60 méret nagyon drága. A /65-höz képest kerekenként több ezer Ft a különbség...

centiméter lesz az szagkmérnök úr! ::) ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3659 Dátum: 2018.11.25 08:32:06 »
Nekem a téli /65-ös. Nem váltó méret, igen. Műszakin nincs vele probléma, sem az NKH-nál nem nézték, sem a másik műszaki állomáson.
Én nem éreztem eddig hátrányát. Azért választottam ezt a per méretet, mert így Michelin Alpin 4-et tudtam venni kevesebb pénzért, mint a /60 méretből a Hankook téli gumi. A magasabb oldalfal miatt 0,97mm-rel magasabb az autó, de jobban rugózik, még puhább a futómű.
Határ helyzetben nem tudom, mennyi különbség lenne a /60-hoz képest, nem szoktuk határ helyzetben vezetni.
Az a baj, hogy a /60 méret nagyon drága. A /65-höz képest kerekenként több ezer Ft a különbség...
Na igen, a /55 meg még drágább  :no: Nem kell persze ragaszkodni a 195-ös szélességhez, a télieim 185/60-ok, de érzékelhető a különbség.