Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 777577 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10251
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3615 Dátum: 2018.08.27 13:33:03 »
Sziasztok!

4AFE-nél milyen időtartamonként, mennyi km megtétele után érdemes szelephézag állítást végeztetni?

Tud valaki olyan helyet ajánlani ahol tisztességesen beállítják? Kb. mekkora munkadíjjal számoljak?

Köszönöm

Szia!

A Haynes-féle javítási 90.000 km-t ad meg, időkorlátot nem. Többek szerint ennyi alatt nem szokott kelleni állítani, de én is megnézetném.
A vezérléscserére 105.000 km-t mond, ha esetleg a közeljövőben vezérlést cseréltetsz, akkor mindenképpen ezt is nézesd meg, mivel a szelepfedelet le kell venni hozzá.
Sajnos nem tudok szervizt illetve munkadíjat mondani, előbbit is legfeljebb Pécsen.

Viszont annyira nem bonyolult ez a dolog, otthon is elég könnyen kivitelezhető.
Ha gondolod, szívesen adok hozzá leírást, meg mondok hozzá egy-két dolgot  pü-ben.
Egy jótanács most: a szelepfedéltömítés gyári legyen, és a négy tömítőalátétet is cseréljétek, valamint a blokkon a tömítés alatt vékonyan pasztázzátok be (erre való tömítőpasztával), külön figyelemmel a sarkos részekre. Nálam csak a gyári tömítéskészlet vált be, a tömítés a 4 alátéttel olyan 5 ezer a márkaszervizben, utána nincs vele gond.

PAPSY

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3616 Dátum: 2018.08.30 06:42:30 »
Üdv : lenne egy kérdésem, Avensis T22 2.0 benzin 128le menyire problémás és mennyi a normál fogyasztása?Köszönöm!

Mewryck

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3617 Dátum: 2018.09.02 18:03:21 »
Sziasztok

2CT-E motornál merre található a vízhőfok jeladója? Vízhőfok mutatója nem mozdul a 0-ról hosszabb út után sem...
Köszi

Monostori István

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3618 Dátum: 2018.09.08 19:53:55 »
Kedves Mindenki!

A mai autómosás alkalmával találtam a T22-esem szélvédőjéneknek tövében kezdődő festékfelhólyagosodást. lsd. mellékelt képek.

Az szélvédő gumi tömítésén nem látom hogy rossz állapotban lenne, nem ázik be. De ezzel nyilván kell valamit kezdeni.
Volt már valakinek ilyen tapasztalata? Tud valaki szakembert javasolni ilyen helyzetre?

Köszönöm a segítséget.



Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3619 Dátum: 2018.09.08 20:38:29 »
Kedves Mindenki!

A mai autómosás alkalmával találtam a T22-esem szélvédőjéneknek tövében kezdődő festékfelhólyagosodást. lsd. mellékelt képek.

Az szélvédő gumi tömítésén nem látom hogy rossz állapotban lenne, nem ázik be. De ezzel nyilván kell valamit kezdeni.
Volt már valakinek ilyen tapasztalata? Tud valaki szakembert javasolni ilyen helyzetre?

Köszönöm a segítséget.
Szélvédőd volt valamikor cserélve, viszont a csere során nem kezelte le a felületet a szélvédős, csak betette az új üveget. Ott, ahol megsérült a fényezés a régi kivételekor, most rohad kifelé. Lakatos kell hozzá.

Monostori István

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3620 Dátum: 2018.09.10 14:54:21 »
Megnéztem ez még eredeti szélvédő, de ettől függetlenül a nedvesség valahogy eljutott a lemezig.
Szélvédő csere + korrózió javítás.

Még egy kérdésem lenne: A mellékelt képen a szélvédő alsó szélénél a levélrács tömítése látható.
Amint látható sajnos már elöregedett. Hol lehet ilyet beszerezni márkaszervizen kívül?

Köszönettel:

István

djyuri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3621 Dátum: 2018.09.19 14:22:33 »
Sziasztok!

Donornak szeretnék venni egy 2000-2003 közötti évjáratú T22 Avensis Wagon 2.0 D-4D autót. (kombi)

Kopott alkatrészeim javítása/cseréje 1,3 milló, ezért jutottam donor keresésre. (és mivel a prémium érzés miatt meg akarom tartani az autót)

Amik engem érdekelnek a kocsi állapotából:
- porlasztó csúcsok
- nagynyomású szivattyú (szelepeivel)
- kuplung mechanika
- féltengelyek
- féktárcsák

Extrák:
- ép kormány
- ép kéziváltó burkolat (váltószoknya)
- ép első ülések
- ép jobb első fényszóró
- ép kormányszervó

Félreértés ne essék. Nem üzemképtelen a kocsim. Frissen megjártam Balatonföldvárt is.
De a hidegen nehezebben indulásért a nagynyomású szivattyú + szelepei felelnek, amik az általános és a porlasztócsúcsok kopása miatt is a szennyeződéstől icipicit szorulnak. xy km-ként kipucolom, akkor minden ok.
A melegen nehezebb indulásért viszont a porlasztó csúcsaim kopása a felelős.
A féltengelyekben kopás miatt enyhe ütés látható/érezhető
A féktárcsáim hamisak....Unixból vannak,de nem ismerik el és nem is érdekli őket. (edzetlen vas) (futómű szakszervizben, ahol féktárcsa felszabályzással foglalkoznak ott mutatták meg a problémát...Teljesen egyértelmű sajnos :( )
A kormány és a váltó burkolat hibát örököltem az előző tulajtól. Meg sok egyebet is,amiket utólag találtunk....

A kasznim jó állapotban van és egyébként is jól használható a kocsi, ezért mindenképpen megtartanám.

Természetesen nem zárkózom el egy ép autó váráslásától sem.

Donor autót állapottól függően egészen 500000 ft-ig vennék.

Az átírási költségek miatt másik autót sajna 650000 ft-ig tudok venni. Sajnos én is fizetésből élek.

Ha van egyéni ajánlatod, akkor saját e-mailemre írj légyszíves :) ( yurirenegade@gmail.com )
Göd-ön lakok

Köszönöm ;)

djyuri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3622 Dátum: 2018.09.19 18:52:42 »
Annyiban módosítanám a dolgot,hogy maradék vagy meglévő alkatrészt is szívesen fogadok. A fentebb felsoroltak közül.

Magasnyomású szivattyút köszönöm sikerült vennem ma :) 10 nap garanciát is kaptam rá, köszönöm a gyors felkeresést ;)

A legfontosabbak a féltengelyek (kompletten)

Köszönöm!

(a pesti és szentendrei japán bontókban nincs ehhez semmi sajna)

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3623 Dátum: 2018.09.30 21:58:53 »
Sziasztok!1.6-os Avémon újítom fel a fékeket.Kinek milyen márkájú féktárcsa-fékbetét vált be?

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3624 Dátum: 2018.10.02 19:43:50 »
Hát,köszi...

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3625 Dátum: 2018.10.02 19:55:55 »
Szia!

Én hátra TRW fékbetétet raktam. Nincs rá panaszom, jól működik. :yes:
A többi fék alkatrészt még nem kellett cserélni. :yawn:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

vanjka87

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3626 Dátum: 2018.10.02 20:04:50 »
Hello! Nekem előre ABS fékbetét lett berakva, kisebb fékezéskor volt egy pici hangja, de már elmúlt. Hamarosan cserélni kellesz, már megvettem és a Kashiyama márkát választottam. Több alkatrészt nem kellett cserélni.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3627 Dátum: 2018.10.02 20:30:47 »
Hát,köszi...
Nincs mit.  :devil: Ha leírom, hogy T22-re mindig gyári betét&tárcsa került és bevált, akkor bemész márkaszervízbe 4+os optifit betéteket venni? ;)

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3628 Dátum: 2018.10.02 21:07:37 »
Köszi srácok!
Márkaszervízbe nem járok... ::)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3629 Dátum: 2018.10.02 21:54:27 »
Köszi srácok!
Márkaszervízbe nem járok... ::)
Pedig az az alkatrész tényleg jó minőség. T25-be már lett rakva más márka, de ment vele a nyiszogás, úgyhogy inkább rá van szánva. A gyári fékbetét 23.000ft, ha csak 50.000km-t megy el, az akkor is 46 fillér költség km-enként. Ennyit a problémamentesség simán megér. A T22 betét meg még ennél is olcsóbb 6000 forinttal. :whistling: