Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 776438 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3600 Dátum: 2018.07.25 16:44:35 »
Egyébként mennyi km van a kocsiban? Nekem 330000km volt benne mikor elkopott a csúszógyűrű teljesen.
A csapágyak spéci Koyo gyártmányúak csak ők gyártják a Densonak.
Üdv.

Isti83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3601 Dátum: 2018.07.25 20:28:24 »
Köszönöm szépen a hozzászólásokat!! Természetesen szinte azonnal szóltunk szerelőnek, de nem tud vele foglalkozni csak jövő héten... :wacko: 2000 D4D motorról van szó, így valóban a féltengely kiszerelése után lehet a generátort levenni. :cry: Amúgy 238 000 km van a kocsiban. Viszont a héten már nem lesz használva az autó, az akksi úgy gondolta most még hazahoz, aztán ennyi... Hétfőn visszük a szerelőhöz, addig pihen.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3602 Dátum: 2018.08.01 07:54:53 »
Nos, az ilyen látvány tőlem igencsak szokatlan. [emoji4]
4. éve van fent a vonóhorog és ez kb a 3. alkalom, hogy használom.
Házfelújitásnál, viszont, szükséges és hasznos dolog...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10677
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3603 Dátum: 2018.08.01 10:27:19 »
Tolatóradar híján is jól tud jönni a horog.  :D ;)
Amúgy szép az autó!  :yes: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3604 Dátum: 2018.08.02 17:06:18 »
Sziasztok. Klíma bűzzel küzdöttem az elmúlt hetekben.
Mára úgy néz ki sikerült megoldanom illetve megszüntetnem a bűzt.
-Leszedtem az ablaktörlő lapátokat és az alatta található műanyag burkolatot.
Alatta kitakarítottam a vízelvezető árkot és a vízkifolyó nyílásokat. Volt piszok egy porszívónyi.
-Ha már itt voltam megkentem az ablaktörlő csapjait is (álltalános karbantartás)
-Kiszedtem a dobbetéteket és oldalanként 3-4 marék földet szedtem ki a dobbetét és a sárvédő közül.(érdemes pár évente kitakarítani mert a rozsda melegágya lehet! )
-A vizkifolyó nyílásokat ezután ki slagoltam így ellenőriztem hogy tutira kifolyik a víz.
-Kiszereltem a ventilátor motort a kesztyűtartó alatt ebben is voltak falevelek bogarak és kb 16 éves por mocsok.
15 perc ecsetes mosószeres fürdetés után kiderült hogy a ventilátor szürkés fehér színű! :-D
-Amíg ez száradt kivettem a pollenszűrőket és tükörrel bekémleltem a nyíláson. Egy minimális nedves poros faleveles trutyi volt a hőcserélő aljánál. Mint kiderült itt van egy horony amit egy hajlított hegesztőpálcával ki tudtam takarítani . Kb egy deci trutyit kapartam ki innen .
Ma reggel mentem dolgozni és már szerencsére semmi fura illatot nem éreztem. Remélem egy jó darabig szagtalan marad a berendezés.
A tükrözés közben találtam víznyomokat is a burkolaton belül így az elméletem az hogy az esővíz elvezető eldugult és be tudott folyni némi víz a ventillátoron keresztül a pollenszűrőhöz. És ez büdösödött.
Folytatódik a tesztelés holnap. :whistling: :devil: :D :sorcerer:

-

Monostori István

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3605 Dátum: 2018.08.07 13:17:08 »
Sziasztok!

Az "ablaktörlő lapátok alatti műanyag" két db rögzítő csavarját szeretném pótolni (sajnos valószínűleg a márkaszervizben nem rakták vissza).
Valakinek van ötlete hol lehet beszerezni ilyen csavarokat?

Ugyanennek az ablaktörlő lapátok alatti műanyag elemnek a szélvédő felőli oldalán van egy gumi szigetelés ami a szélvédőről lefolyó vizet hivatott elvezetni. Ez sajnos már töredezett, szeretném kicserélni. Csak az egész műanyag elemmel együtt tudok ilyet venni vagy lehet külön is valahol kapni?

Továbbá az utastér szellőztető ventilátorom zajosabb az utóbbi időben. Megpróbálom a kesztyűtartó alól kiszerelni és kitisztítani.
Ha ez nem segít honnan lehetne újat beszerezni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

István

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3606 Dátum: 2018.08.07 17:35:11 »
Sziasztok. Klíma bűzzel küzdöttem az elmúlt hetekben.
Mára úgy néz ki sikerült megoldanom illetve megszüntetnem a bűzt.
-Leszedtem az ablaktörlő lapátokat és az alatta található műanyag burkolatot.
Alatta kitakarítottam a vízelvezető árkot és a vízkifolyó nyílásokat. Volt piszok egy porszívónyi.
-Ha már itt voltam megkentem az ablaktörlő csapjait is (álltalános karbantartás)
-Kiszedtem a dobbetéteket és oldalanként 3-4 marék földet szedtem ki a dobbetét és a sárvédő közül.(érdemes pár évente kitakarítani mert a rozsda melegágya lehet! )
-A vizkifolyó nyílásokat ezután ki slagoltam így ellenőriztem hogy tutira kifolyik a víz.
-Kiszereltem a ventilátor motort a kesztyűtartó alatt ebben is voltak falevelek bogarak és kb 16 éves por mocsok.
15 perc ecsetes mosószeres fürdetés után kiderült hogy a ventilátor szürkés fehér színű! :-D
-Amíg ez száradt kivettem a pollenszűrőket és tükörrel bekémleltem a nyíláson. Egy minimális nedves poros faleveles trutyi volt a hőcserélő aljánál. Mint kiderült itt van egy horony amit egy hajlított hegesztőpálcával ki tudtam takarítani . Kb egy deci trutyit kapartam ki innen .
Ma reggel mentem dolgozni és már szerencsére semmi fura illatot nem éreztem. Remélem egy jó darabig szagtalan marad a berendezés.
A tükrözés közben találtam víznyomokat is a burkolaton belül így az elméletem az hogy az esővíz elvezető eldugult és be tudott folyni némi víz a ventillátoron keresztül a pollenszűrőhöz. És ez büdösödött.
Folytatódik a tesztelés holnap. :whistling: :devil: :D :sorcerer:

-
Jó alaposan nekimentél. Lehet enyémnél se várom ki hogy ez előjöjjön, hanem szétkapom. Ablaktörlő csavarokat nem volt macerás le-fel tenni?

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3607 Dátum: 2018.08.07 23:09:16 »
Szia az ablaktörlő csavarokat könnyű levenni. Viszont a kar leszedéséhez egy kis csavarlazító és kicsi kétkaros csapágylehúzó nagy segítség!
Nekem van itthol így nem volt gond.
Jelentem azóta szagtalan a klíma és csendesebb a ventilátor is.
Megelőző karbantartás jelleggel is érdemes ezt megcsinálni szerintem.



krisz978

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3608 Dátum: 2018.08.16 13:11:13 »
Sziasztok!
Kis segítségre lenne szükségem.D4d motoros avensisemből eltünt az 5.sebesség.Nem szeretnék teljes váltót cserélni,csak az5.fokozat fogaskerekeit egy másik váltóból.Az lenne a kérdésem hogy a zégergyürüs tengelyen lévő fogaskereket hogyan tudom eltávolítani?
Előre is köszönöm!

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3609 Dátum: 2018.08.16 15:42:31 »
Sziasztok!
Kis segítségre lenne szükségem.D4d motoros avensisemből eltünt az 5.sebesség.Nem szeretnék teljes váltót cserélni,csak az5.fokozat fogaskerekeit egy másik váltóból.Az lenne a kérdésem hogy a zégergyürüs tengelyen lévő fogaskereket hogyan tudom eltávolítani?
Előre is köszönöm!

Szia!

Ebben meg kellene találnod mindent annak a váltónak a szerelésével kapcsolatban.

Üdv:
BF

krisz978

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3610 Dátum: 2018.08.16 16:26:05 »
keeper83,isten vagy!
Köszönöm!

zsszabo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3611 Dátum: 2018.08.18 16:00:34 »
Kaptam kölcsön egy Toyota Avensis 1,6 Solt (T22 2001) (250 ekm).
Gondoltam, átnézem, mielőtt használni kezdem, kinyitottam a motorház-tetőt.
Nem tudom visszacsukni, mi lehet az oka?
A nyitó kallantyú nem megy vissza a helyére, a motorház-tető nem záródik.

A segítséget előre is köszönöm.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10248
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3612 Dátum: 2018.08.18 16:54:16 »
Szia!
Lehet ritkán nyitogatták? ;)
Esetleg megkenni a bowdent meg a csuklós részeket, és megmozgatni őket.
Csavarlazító, WD40...

TptkXRN2...

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3613 Dátum: 2018.08.19 20:01:56 »
keeper83,isten vagy!
Köszönöm!

Örülök, ha segítettem.

Monostori István

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3614 Dátum: 2018.08.27 13:14:41 »
Sziasztok!

4AFE-nél milyen időtartamonként, mennyi km megtétele után érdemes szelephézag állítást végeztetni?

Tud valaki olyan helyet ajánlani ahol tisztességesen beállítják? Kb. mekkora munkadíjjal számoljak?

Köszönöm