Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 777989 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3420 Dátum: 2018.01.04 15:23:18 »
Én se gondolkodnék rajta sokat, valóban jól néz ki, és műszaki is van még rajta az év végéig. Ha jól látom a bal első sárvédőívnél is valami festés/javítás nyoma látható, a jobb oldalát meg sajnos nem látjuk, arról kép nem készült.
Millenium felszereltségről nem hallottam, persze lehet létezett hozzá ilyen itthon. Nekem Sol-nak tűnik a faberakás miatt, illetve nem utolsó sorban vonzó rajta a 16-os gyári Joker alufelni is.  :wub: :yes:

Igazán kijavíthatná a hirdetést az illető, egy ilyen jól felszerelt autót vétek le Terra-zni...  :innocent: ;)

Terra-n felül azért a Sol-ban már hátul is elektromos ablakok vannak, első ködlámpák, színre fújt külső tükrök és ajtókilincsek, krómozott első hőtőrács-keret, +2 oldallégzsák, fűtőszálas első szélvédő, igényesebb anyagú és mintázatú kárpitozás, bőrözött kormány és váltógomb (bár ez ennyi idősen már ki tudja milyen állapotban tud lenni) - hogy csak a legfontosabbakat említsem.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

byd996

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3421 Dátum: 2018.01.04 15:27:16 »
Köszönöm a segítséget!
Sajnos csak ötajtós, vagy kombi jöhet szóba.
Ha jól fogtam fel, akkor inkább nem a közösség javaslata.
A szóban forgó autóról annyit tudtam meg még hogy félévesen megtörték, azóta nem szerepel semmilyen adatbázisban. Nekem fura hogy Terra felszereltség ellenére hátul is elektromos ablakok vannak benne+elektromos tükör+klíma

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3422 Dátum: 2018.01.04 16:19:13 »
Én se gondolkodnék rajta sokat, valóban jól néz ki, és műszaki is van még rajta az év végéig. Ha jól látom a bal első sárvédőívnél is valami festés/javítás nyoma látható, a jobb oldalát meg sajnos nem látjuk, arról kép nem készült.
Millenium felszereltségről nem hallottam, persze lehet létezett hozzá ilyen itthon. Nekem Sol-nak tűnik a faberakás miatt, illetve nem utolsó sorban vonzó rajta a 16-os gyári Joker alufelni is.  :wub: :yes:

Igazán kijavíthatná a hirdetést az illető, egy ilyen jól felszerelt autót vétek le Terra-zni...  :innocent: ;)

Terra-n felül azért a Sol-ban már hátul is elektromos ablakok vannak, első ködlámpák, színre fújt külső tükrök és ajtókilincsek, krómozott első hőtőrács-keret, +2 oldallégzsák, fűtőszálas első szélvédő, igényesebb anyagú és mintázatú kárpitozás, bőrözött kormány és váltógomb (bár ez ennyi idősen már ki tudja milyen állapotban tud lenni) - hogy csak a legfontosabbakat említsem.
Én is azt hittem, hogy Sol Elagant, de a klíma nem passzolt.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3423 Dátum: 2018.01.04 16:31:50 »
Sziasztok!

Ez a 2000-es T22 nekem is felkeltette az érdeklődésemet, elgondolkodtató...
Feleségem 20 éves Wagon R+-át előbb-utóbb le kellene cserélni...bár nem égetően sürgős. :hmmmm:
Lehet előny, hogy még a "régi" 4A-FE motoros, nem a vvti, talán nem eszi az olajat... :hmmmm:
Csak hát mégiscsak 18 éves (a Wr+ 20éves). 2 évet lennénk előrébb. Persze minőségben/kényelemben fényéveket  ::)  Hány évig lenne ez még jó? A Carina fórumból kiindulva (ez lehet talán irányadó), ilyenkor már azért előjönnek hibák. :whistling:
Furcsa is lenne két T22 a családban... legalább nem lenne vita, hogy ki melyiket viszi el reggel... :cool2:

Áááá... nem is merem megmutatni az asszonynak  a hirdetést... :whistling:

Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3424 Dátum: 2018.01.04 18:18:18 »
Továbbra is vívódok, hogy érdemes-e nekünk rárepülni erre a T22-re... :hmmmm: :cry:
Ha a Wr+-t eltudnánk adni ~240...280E HUF-ért, akkor ~ +300K HUF-ot+ átírás+ kezdeti cserék kellene hozzátenni és lenne MÉG EGY T22-nk.  :hmmmm: :clap:
Asszony szerint érdemes... talán szerintem is... ráadásul itt van a megyében... :hmmmm:

Csak akkor lesz két T22 szedánunk... amivel nem lehet alkalmanként nagyobb dolgot cipelni... (pl. mosógép, ami a WR+-ba befért NÉHA)  :whistling: :cry:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3425 Dátum: 2018.01.04 19:30:31 »
Nekem fura hogy Terra felszereltség ellenére hátul is elektromos ablakok vannak benne+elektromos tükör+klíma

Nincs benne semmi fura, nagy valószínűséggel külföldről hozták be, ott meg általában alapáras volt a 4 el. ablak. Csak a keleti piacokra kerülnek/kerültek mezítlábas kivitelek, itthon ha jól rémlik az elején még a klíma is feláras volt, ahogy még a rádiós magnóért is pénzt kértek (vagy jó esetben sikerült belealkudni a vételárba).
Elektromos tükör tudtommal alapáras volt itthon is, és talán már fűthető is volt (hátsó ablakfűtéssel együtt kapcsolt be).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3426 Dátum: 2018.01.04 19:32:41 »
Csak akkor lesz két T22 szedánunk... amivel nem lehet alkalmanként nagyobb dolgot cipelni... (pl. mosógép, ami a WR+-ba befért NÉHA)  :whistling: :cry:

Attól függ hányszor kell ilyen nagyobb tárgyakat szállítani évente.
Mert ha van valamelyik autón vonóhorog, akkor utánfutót is lehet bérelni, vagy rosszabb esetben egy furgont. Mindegyik 10-12e Ft/nap ár környékén már simán megvalósítható, ha ilyesmire kerülne sor.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3427 Dátum: 2018.01.04 19:37:03 »
Sziasztok!

Ez a 2000-es T22 nekem is felkeltette az érdeklődésemet, elgondolkodtató...
Feleségem 20 éves Wagon R+-át előbb-utóbb le kellene cserélni...bár nem égetően sürgős. :hmmmm:
Lehet előny, hogy még a "régi" 4A-FE motoros, nem a vvti, talán nem eszi az olajat... :hmmmm:
Csak hát mégiscsak 18 éves (a Wr+ 20éves). 2 évet lennénk előrébb. Persze minőségben/kényelemben fényéveket  ::)  Hány évig lenne ez még jó? A Carina fórumból kiindulva (ez lehet talán irányadó), ilyenkor már azért előjönnek hibák. :whistling:
Furcsa is lenne két T22 a családban... legalább nem lenne vita, hogy ki melyiket viszi el reggel... :cool2:

Áááá... nem is merem megmutatni az asszonynak  a hirdetést... :whistling:
Suzuki masszív kis cucc, lehet hogy 30 éves koráig is kihúzza, addig meg tudsz tartalékolni a váltó járgányra. Pl. T25 már komoly előrelépés biztonságilag, meg kényelemben is. :innocent:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3428 Dátum: 2018.01.04 23:00:14 »
Továbbra is vívódok, hogy érdemes-e nekünk rárepülni erre a T22-re... :hmmmm: :cry:
Ha a Wr+-t eltudnánk adni ~240...280E HUF-ért, akkor ~ +300K HUF-ot+ átírás+ kezdeti cserék kellene hozzátenni és lenne MÉG EGY T22-nk.  :hmmmm: :clap:
Asszony szerint érdemes... talán szerintem is... ráadásul itt van a megyében... :hmmmm:

Csak akkor lesz két T22 szedánunk... amivel nem lehet alkalmanként nagyobb dolgot cipelni... (pl. mosógép, ami a WR+-ba befért NÉHA)  :whistling: :cry:
Nem emlekszem, van-e vonohorog ezen a sarkadi avensisen. De ha szallitani kellene valamit, arra a vonohorog es a futo a legjobb megoldas.
Nem eszi az olajat. Nyugodtan megvehetitek. Hogy mennyi ideje van meg hatra? Legalabb meg egy tiz ev. Az egesz t22 szeria muszaki alapjait a CarinaE adja, csak annal biztonsagosabb, jobban felszerelt es szukebb  terkinalatu.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3429 Dátum: 2018.01.04 23:10:27 »
Igazából szállításra csak nagyon ritkán van szükség. Tehát még a vonóhorog felszerelése sem biztos, hogy "gazdaságos" a tehertaxival összemérve... :hmmmm:
Van még egy "probléma" A garázskapunk elég szűk. A T22 csak behajtott tükrökkel fér át rajta... :whistling:
Kézzel hajtogatni elég kényelmetlen... :cry: Bár biztos lehet "elektromosítani", ill a kaput is növelni. Előbb-utóbb elkerülhetetlen lessz :hmmmm:
Nagy dilemmák ezek. :otlet:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3430 Dátum: 2018.01.04 23:46:04 »
Nem lenne jobb tartani még kicsit a Suzukit és egy -akár kombi- T25-re váltani ha kiöregedett?

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3431 Dátum: 2018.01.05 06:32:05 »
Nem lenne jobb tartani még kicsit a Suzukit és egy -akár kombi- T25-re váltani ha kiöregedett?

Valószínűleg igen. Racionálisabb lenne , ha az  egyik autó kombi lenne és kicsit fiatalabb... :yes:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3432 Dátum: 2018.01.05 07:17:43 »
ez is szép,de durván tul van árazva vagy 300.000ft plusszal.
https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/avensis/toyota_avensis_1_6_linea_terra-12336664
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3433 Dátum: 2018.01.05 07:19:35 »
Valószínűleg igen. Racionálisabb lenne , ha az  egyik autó kombi lenne és kicsit fiatalabb... :yes:
Bocs, közben láttam hogy magamat ismételtem, sorry, nem akartam mantrázásba átmenni. :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3434 Dátum: 2018.01.05 07:30:28 »
ez is szép,de durván tul van árazva vagy 300.000ft plusszal.
https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/avensis/toyota_avensis_1_6_linea_terra-12336664
Igen. Szerintem nem 300000-rel van fölé lőve, de a futott km és a felszereltség figyelembevételével szerintem 700-750e lenne a reális ára úgy, hogy azért a két szett premium gumi felnivel azért valódi értéket képvisel.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i