Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 778650 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3390 Dátum: 2017.12.09 11:34:50 »
Az 1,6 vvti-nek a C52 váltója van, míg az 1,8 vvti alatt a C250 jelzésű, erősebb egység van.

Köszi a kiegészítést, megjegyzem!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3391 Dátum: 2017.12.09 11:43:33 »
Köszi a kiegészítést, megjegyzem!
Szívesen. Tudtommal, áttételben nem sok a különbség, asszem a 4.-5. Fokozat hosszabb picit az 1,8-nál.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

xhege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3392 Dátum: 2017.12.09 14:35:48 »
Van fenn két számomra nagyon érdekes hirdetés.
Az egyik ez:
https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_1_6-12230127

Itt 2008-ban garanciális motorcsere volt. Ha jól gondolom, akkor ez új motorblokk már nem hordozza a VVTI betegséget. Jól gondolom?

A másik ez:
https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/avensis/toyota_avensis_1_8_linea_sol-12283070

Itt meg az elmúlt időszakban legalább 400 ezer forint volt költve az autóra, közte a motorgenerál is. Jelenleg az önindító kerreg még, illetve a kipufogó fúj ki valahol.

Mit gondoltok ezekről az autókról?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10683
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3393 Dátum: 2017.12.09 16:39:20 »
A másik ez:
https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/avensis/toyota_avensis_1_8_linea_sol-12283070
Itt meg az elmúlt időszakban legalább 400 ezer forint volt költve az autóra, közte a motorgenerál is. Jelenleg az önindító kerreg még, illetve a kipufogó fúj ki valahol.

Ezt az autót "tomszechy" felhasználó hirdette még Novemberben (vagyis akkor említette meg egy hozzászólásában az egyik fórumon), keress rá, és írj neki egy privátot.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10683
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3394 Dátum: 2017.12.09 16:46:47 »
Van fenn két számomra nagyon érdekes hirdetés.
https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_1_6-12230127
Itt 2008-ban garanciális motorcsere volt. Ha jól gondolom, akkor ez új motorblokk már nem hordozza a VVTI betegséget. Jól gondolom?

Érdekes amit a hirdetésben ír: tudja, hogy rozsdásodik a kerékjáratnál (megjegyzem ilyen mértékű rozsdásodást még nem láttam a HAHU-n, még bevallottan elhanyagolt autón sem), illetve esztétikai hibákkal, ehhez képest állította be - a szerintem picit túlzó - 749e Ft-s árat.  :hmmmm:

Ha pedig motorcserés volt, valószínűsíthető, hogy a probléma nem fog előjönni. Persze ez ugye attól is függ, hogy volt használva, milyen olajat és milyen időközönként kapott, mert mindenféle motort ki lehet nyírni egy hanyag tulajjal.  :innocent: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

xhege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3395 Dátum: 2017.12.09 17:15:21 »
Ezt az autót "tomszechy" felhasználó hirdette még Novemberben (vagyis akkor említette meg egy hozzászólásában az egyik fórumon), keress rá, és írj neki egy privátot.  ;)

Beszéltem az úrral. Rendkívül korrekt tájékoztatást adott az autóról. Mondjuk a 300 ezer kilométer nem kevés az autóban. Viszont egy motorgenerált követően gondolom még egyszer ennyit el tud gurulni. Az ár itt azért nem alacsony, igaz erre lett költve bőven az utóbbi időben.

xhege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3396 Dátum: 2017.12.09 17:18:09 »
Érdekes amit a hirdetésben ír: tudja, hogy rozsdásodik a kerékjáratnál (megjegyzem ilyen mértékű rozsdásodást még nem láttam a HAHU-n, még bevallottan elhanyagolt autón sem), illetve esztétikai hibákkal, ehhez képest állította be - a szerintem picit túlzó - 749e Ft-s árat.  :hmmmm:

Ha pedig motorcserés volt, valószínűsíthető, hogy a probléma nem fog előjönni. Persze ez ugye attól is függ, hogy volt használva, milyen olajat és milyen időközönként kapott, mert mindenféle motort ki lehet nyírni egy hanyag tulajjal.  :innocent: ;)
Ezt az autót megnéztem. A felsoroltakon kívül esélyes egy féltengelycsere is mert kerreg az ABS olyan 5 km/h-nál fékezés közben. Ezt a rozsdát gondolom egy jó karosszériás rendbe tudja tenni. 500-550 eFt körül versenyképes szerintem, tekintettel az új motorra (130.000 km-el)

Bertipapája

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3397 Dátum: 2017.12.09 18:32:07 »
Sziasztok, az Avensis a vásárlás óta eltelt fél évben gond nélkül, zokszó nélkül üzemel, ahogy vártam :-) szeretem nagyon, igazi megbízható igásló.

Egy érdekességre lettem figyelmes mostanában, a hideg idő beköszöntével:

Üzemmeleg motornál a fűtést rátéve, ha letekerem a lábakra, a középső felső légbeömlőn hideg levegőt fúj be, a szélső felsőkön pedig meleget. Ha elzárom a középső rostélyt, ugyanúgy jön a hideg levegő. Ha átállítom fejre-lábra a fűtést, rendesen jön minden szellőzőrostélyon a meleg levegő.

Nem nagy probléma, de érdekelne, hogy ez normális jelenség? Tapasztalt valaki ilyet? Egyébként automata klímás az autó (utolsó szériás linea terra).

Köszi előre is!

keeleios

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3398 Dátum: 2017.12.09 19:04:50 »
Sziasztok, az Avensis a vásárlás óta eltelt fél évben gond nélkül, zokszó nélkül üzemel, ahogy vártam :-) szeretem nagyon, igazi megbízható igásló.

Egy érdekességre lettem figyelmes mostanában, a hideg idő beköszöntével:

Üzemmeleg motornál a fűtést rátéve, ha letekerem a lábakra, a középső felső légbeömlőn hideg levegőt fúj be, a szélső felsőkön pedig meleget. Ha elzárom a középső rostélyt, ugyanúgy jön a hideg levegő. Ha átállítom fejre-lábra a fűtést, rendesen jön minden szellőzőrostélyon a meleg levegő.

Nem nagy probléma, de érdekelne, hogy ez normális jelenség? Tapasztalt valaki ilyet? Egyébként automata klímás az autó (utolsó szériás linea terra).

Köszi előre is!

Érdekes, nekem manual klímás linea terrában ugyanez jelentkezik.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3399 Dátum: 2017.12.09 19:18:22 »
Sziasztok, az Avensis a vásárlás óta eltelt fél évben gond nélkül, zokszó nélkül üzemel, ahogy vártam :-) szeretem nagyon, igazi megbízható igásló.

Egy érdekességre lettem figyelmes mostanában, a hideg idő beköszöntével:

Üzemmeleg motornál a fűtést rátéve, ha letekerem a lábakra, a középső felső légbeömlőn hideg levegőt fúj be, a szélső felsőkön pedig meleget. Ha elzárom a középső rostélyt, ugyanúgy jön a hideg levegő. Ha átállítom fejre-lábra a fűtést, rendesen jön minden szellőzőrostélyon a meleg levegő.

Nem nagy probléma, de érdekelne, hogy ez normális jelenség? Tapasztalt valaki ilyet? Egyébként automata klímás az autó (utolsó szériás linea terra).

Köszi előre is!

Ez így működik helyesen! :yes:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3400 Dátum: 2017.12.09 20:55:31 »
Ez így működik helyesen! :yes:
Miért?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10683
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3401 Dátum: 2017.12.09 21:12:03 »
Beszéltem az úrral. Rendkívül korrekt tájékoztatást adott az autóról. Mondjuk a 300 ezer kilométer nem kevés az autóban. Viszont egy motorgenerált követően gondolom még egyszer ennyit el tud gurulni. Az ár itt azért nem alacsony, igaz erre lett költve bőven az utóbbi időben.

Csak azt kell eldöntened, hogy kombit szeretnél-e.  ;)
Amúgy egy jó motor, és a legjobban felszerelt Sol kivitel. A rendszámából már sejthető, hogy külföldről behozott lehet (igaz mondjuk a CD lejátszó megléte alapján is kijelenthető már, mert azt itthon tudtommal csak a 2.0 benzines Sol-ba tettek alapáron, feláras extraként meg ha jól rémlik nem is lehetett rendelni).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

xhege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3402 Dátum: 2017.12.09 22:30:05 »
Csak azt kell eldöntened, hogy kombit szeretnél-e.  ;)
Amúgy egy jó motor, és a legjobban felszerelt Sol kivitel. A rendszámából már sejthető, hogy külföldről behozott lehet (igaz mondjuk a CD lejátszó megléte alapján is kijelenthető már, mert azt itthon tudtommal csak a 2.0 benzines Sol-ba tettek alapáron, feláras extraként meg ha jól rémlik nem is lehetett rendelni).
Leginkább kombit szeretnék!  :yes:

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3403 Dátum: 2017.12.10 08:52:06 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3404 Dátum: 2017.12.10 10:04:14 »
Így tervezték. :otlet:
Arra gondoltam, hogy miért így lett vajon tervezve?