Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 778571 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

11zsotty44

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3330 Dátum: 2017.11.25 20:33:21 »
Kicsit offtopic, de nektek is jobban tetszik a lépcsős hátú T22 hátsólámpája mint a csapott seggűé? Valahogy mintha a lámpa dizájnja modernebb lenne.

11zsotty44

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3331 Dátum: 2017.11.25 20:37:57 »
Netet böngészve megakadt rajta a szemem. A GWY-os rendszám alapján valószínűsíthető, hogy 0 km-es korában itthon lett forgalomba helyezve, és a hirdetéssel ellentétben nem egy Luna, hanem a legjobban felszerelt Sol kivitel, és még alufelni is van hozzá.
1.6-os Avensis 389e km-el, ez még hihetőnek is tűnik - és hirdetés (meg talán a fényképek környezete) alapján nem is nepper árulja.
"Eldobós" autónak 300e Ft-ért (4 lufival, ABS-el és légkondival) szerintem ideális lehet. A vez. oldali ülésen található cigaretta égésnyomoktól eltekintve a belseje is kulturáltnak tűnik. :yes:
Esetleg ismeri valaki az autót Szombathelyen?

Szerintem az ár valami komoly motorhibára + egyebekre utalhat.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3332 Dátum: 2017.11.25 21:13:12 »
A blogodat elolvasta, érdekes iromány. Bár én ugyan kicsit magam is a vájt fülűek közél tartozom, de egyelőre megelégednék csak a fejegység lecserélésével.

Kormányról vezérelhető hangerőnek gondolom búcsút lehet inteni, de ha nem túl nagy kérés esetleg egy képet tudnál valamikor feltölteni róla, hogy miképp is néz ki a zenedoboz a középkonzolra beékelve. Félek tőle hogy nagyon el fog ütni az egész kinézete.

Egyébként a központi számítótógép ép és egészséges marad a procedúra után?
Keresek majd képet, de a kinézetet meg kell szokni. El fog ütni, nincs mit tenni. Olyan a fejegység elolapi formája, hogy nem szabvány DINes, így a szögletes fejegység mellett oldalt van némi rés. Aftermarket rádió keret sincs hozzá, felejtős.
A fedcomp kijelzője tökéletesen használható továbbra is.
A rádió egysége is a kijelző nélküli (nálad kazettás, nálam CD) fejegységben van, a gombok a kijelző résszel vannak egyben és a fedcomp funkcióin kívül másra nem használhatók fejegység cserét követően. A multikormány is bukta, de van hozzá 20-25000-ért adapter, amivel használható marad. Én erre ennyit nem költöttem, amúgy is, a fejegység elhelyezkedése kényelmes kezelést tesz lehetővé. Nem hiányzik a multikormány vezérlő.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3333 Dátum: 2017.11.25 21:16:56 »
Íme, így néz ki beszerelve.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3334 Dátum: 2017.11.25 21:35:52 »
Szerintem az ár valami komoly motorhibára + egyebekre utalhat.

Meglehet, vagy a sok km miatt ennyire tartja az eladó - tudom, nem kellene álmokat kergetnem...  :D
Mert igaz a leírásban nem derül ki róla sok minden, lehet a klíma se működik, stb, stb.
A fényezése is épnek tűnik, illetve ennyiért nem rossz. Ezt az utcán hagyva, eső, hó vagy jég verés esetén se féltené már annyira az ember.
Amolyan 2.-ik autónak, asszonynak, gyereknek első autónak, vagy addig használni, amíg kileheli a lelkét nem lehet rossz - és ugye nem a macerás d-4d van benne, hanem a jó öreg 1.6-os benzines, amiről legendákat lehet olvasni.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

tomszechy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3335 Dátum: 2017.11.25 21:37:31 »
Eladósorba került a három éve vásárolt T22 kombim (1.8 VVTi Sol):
https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8_linea_sol-12283070
Nem bontásra.

keeleios

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3336 Dátum: 2017.11.25 22:27:49 »
Íme, így néz ki beszerelve.

http://www.autohifibolt.net/index.php?route=product/product&path=97_127&product_id=778

Ez akkor kamu lenne?

Egyébként jó háttérszínt választottál, de engem rohadtul idegesítene az a kis rés a széleinél

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3337 Dátum: 2017.11.25 22:31:37 »
http://www.autohifibolt.net/index.php?route=product/product&path=97_127&product_id=778

Ez akkor kamu lenne?

Egyébként jó háttérszínt választottál, de engem rohadtul idegesítene az a kis rés a széleinél
Ez a keret a facelift előtti Aveéhoz való. Annak eredetileg is 1DINes volt a rádiója. A facelift utánihoz nem jó sajnos.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

keeleios

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3338 Dátum: 2017.11.26 01:26:31 »
Ez a keret a facelift előtti Aveéhoz való. Annak eredetileg is 1DINes volt a rádiója. A facelift utánihoz nem jó sajnos.

Hát ez igen sajnálatos. Akkor én nem is kezdek bele a kutatómunkába, gondolom te már körbejártad a témát párszor.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3339 Dátum: 2017.11.26 08:31:56 »
Hát ez igen sajnálatos. Akkor én nem is kezdek bele a kutatómunkába, gondolom te már körbejártad a témát párszor.
Igen, körbejártam. Német fórumon láttam olyan megoldást, hogy egyedileg vágatott a tulaj a munkahelyén egy kis lemezdarabot méretre, majd a középkonzollal együtt lefóliáztatta. Az eredmény teljesen jó lett. Jó lenne, ha gyártana ilyet másoknak is...

Ha nem akarsz a kinézeten módosítani, akkor marad 2 lehetőséged:

1. Dension Gateway Lite BT beszerelése. Ezzel lesz bt kihangosítód és telefonról, pendrive-ról lesz zenéd. Kb 35000Ft

2. Kínából lehet rendelni MP3 AUX kábelt, amelynek a csatlakozási lehetőségeit megválaszthatod: lehet kérni USB csatival, 3,5 jack-kel, akár mindkettővel is. Vagy lehet kérni Iphone csatlakozóval is (8pin, vagy 30pin). Ez is működik. Árban kb 10000Ft ehhez kell egy Y audio kábel is, de azt itthon is meg lehet rendelni. Nekem a fejegység csere előtt kb 2 évig ez a megoldás működött.

Sajnos, azonban, a hangminőség marad gyári, amit meg fogsz unni...
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.26 08:39:43 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

simico

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3340 Dátum: 2017.12.01 10:40:14 »
Lehet hülye kérdés, 3zz-fe motorral szerelt avensisben ti milyen sebességben közlekedtek városban/faluban 50 körül? Olvastam itt olyat korábban hogy a vvti szereti ha 3000nél váltják el. Ez mennyire reális?

Budapesti nagy forgalomban én harmadiknál feljebb nem szoktam kapcsolni 50 km/h sebességnél (már amikor egyáltalán el lehet érni ezt az "álomtempót"...). Ha olyanok a forgalmi és útviszonyok, hogy hosszabb ideig folyamatosan lehet ötvennel cirkálni, azaz csak tartani kell a sebességet, akkor fel szoktam váltani negyedikbe.

A külső forma témájához. Nekem a T22 formája tetszik, a későbbieké nem igazán, a mostani modern formák meg egyáltalán nem.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3341 Dátum: 2017.12.01 13:05:52 »
Netet böngészve megakadt rajta a szemem. A GWY-os rendszám alapján valószínűsíthető, hogy 0 km-es korában itthon lett forgalomba helyezve, és a hirdetéssel ellentétben nem egy Luna, hanem a legjobban felszerelt Sol kivitel, és még alufelni is van hozzá.
1.6-os Avensis 389e km-el, ez még hihetőnek is tűnik - és hirdetés (meg talán a fényképek környezete) alapján nem is nepper árulja.
"Eldobós" autónak 300e Ft-ért (4 lufival, ABS-el és légkondival) szerintem ideális lehet. A vez. oldali ülésen található cigaretta égésnyomoktól eltekintve a belseje is kulturáltnak tűnik. :yes:
Esetleg ismeri valaki az autót Szombathelyen?

Már nem is él a hirdetés, ennyiért nem is volt kérdéses, hogy gyorsan elmegy.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

11zsotty44

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3342 Dátum: 2017.12.03 01:31:29 »
Sziasztok!

2 gyors bugyuta kérdés:

1.: 3zz-fe motorral szerelt avensisnek hol van a vége, továbbá ti milyen sebességet éreztek úgy hogy még magabiztosan "belefér" autópályán.
2: Napszemüvegtartó lópikula le van törve az én kocsimban, és kicsit idegesít. Lehet ezt egyszerűen cserélni? Egyáltalán hol hol lehetne ilyen kis műanyag ***t beszerezni hozzá? Bontó?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3343 Dátum: 2017.12.03 12:58:00 »
A szemüvegtartót nagyon kis vékonyka pöckök tartották, a legtöbb Avensisben mára már nagy valószínűséggel letörött valamelyik oldal, és használaton kívül még úgy ahogy tartja magát csukva.
Eleve alapból hülye ötlet volt a tartó oda szerintem, nem is mindegyik szemüveg fért el benne. Több értelme volt a gyárilag vásárolható magasított, + tárolórekeszes első kartámasznak - amit a felára miatt sajnos nem sok tulaj rendelt bele.  :hmmmm:

Hogy milyen autóval mi a biztonságos azért sok tényezőtől függ - futómű, fékek, gumik állapota - elvégre egy minimum 15-16 éves autóról beszélünk.
Új korában a prospektus szerint vitte a 195-öt, nekem óra szerint sikerült felpiszkálnom 200 fölé a mutatót, de a motorhang már eléggé zavaró volt.
Kényelmes utazótempónak én manapság az óra szerinti 140-et tartanám, de természetesen ez is erősen forgalom és a többi vezetőtől függő tényező. Természetesen a sebességmérő kamerák előtti korszakban óra szerint 160-at még zokszó nélkül vitte az ex autóm, de itt már emlékeim szerint majd 4600-at forgott a kis motor.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Bassreflex

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3344 Dátum: 2017.12.03 13:40:06 »
Nekem is volt 8 évis T22-s és annak is le volt törve a szemüvegtartó fedelének ki tartófüle. Sokáig hordoztam a kesztyűtartóban, hogy majd megcsinálom ( egy kis vékony "tengely" teljes hosszban), de évek alatt se lett megcsinálva, de már nem is zavart. Csatlakozva az előző válaszhoz 140-160 simán ment autópályán, országúton 100-110 ahol lehetett kényelmesen. Érdekes volt, hogy ha bele vitt a kényszer autópályán 140 környékéről határozottan jól húzott felfelé.