Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 778648 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Rourke

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3195 Dátum: 2017.04.08 17:26:14 »
Ezt azért hoznám létre mivel most már nagyon keveredik a T22 és a T25.Hátha áttekinthetõbb lesz az egész.
Esetleg kinek van joga hozzá és kedve átrakhatná a T22-es hozzászólásokat ide.  :nagymosoly:

Helló!
Tud valaki valahol egy nyomorult kézikönyvet 2001-es benzines VVTi Avensishez? Most vettem, baromira bejön a turbós dízel után, de sehol a p..-ba nem találok kezelési utasítást.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3196 Dátum: 2017.04.08 18:12:08 »
Csodálatosan szofisztikált megfogalmazás, koherens mondanivalóval, egyszerűen süt a hozzászólásról, hogy nem csak úgy odarittyentette egy write only user, hanem igen alaposan utánanézett előtte a fórumon, hogy a kérdésre van-e válasz. A stílus is csodálatos, jól hangsúlyozza a kérdező zamatát. Ámulat.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3197 Dátum: 2017.04.08 19:43:01 »
Helló!
Tud valaki valahol egy nyomorult kézikönyvet 2001-es benzines VVTi Avensishez? Most vettem, baromira bejön a turbós dízel után, de sehol a p..-ba nem találok kezelési utasítást.
Esetleg

bodorba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3198 Dátum: 2017.04.10 23:32:32 »
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a fent említett Charlie Bt-vel kapcsolatban? Esetleg elérhetőség?

Üdv.:
bodorba

Sziasztok!

Sikerült elérnem a szerelőt, kaptam ajánlatot az olajfogyasztás miatti motorfelújításra. A "csomagban" benne lenne a gyűrűk-, a szelepszárszimeringek- és a hengerfejtömítés cseréje, eredeti Toyota alkatrészekkel, munkadíjjal együtt 300'000'Ft. Régebben olvastam itt a fórumon hasonló műtétekről és emlékeim szerint 160'000'Ft körüli összegeket írtatok munkadíjastól, mondjuk ez 1,5-2 éve lehetett de akkor is.

Mi a véleményetek a fenti ajánlatról, illetve tudnátok-e ajánlani saját tapasztalat alapján más szerelőt is.
Szeretném megfizetni a minőségi munkát de a fenti számok között majdnem egy 2-es szorzó van.

Jelenlegi olajfogyasztásom 3-4deciliter/1000km.

Üdv.:
bodorba

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3199 Dátum: 2017.04.11 10:28:33 »
Sziasztok!

Sikerült elérnem a szerelőt, kaptam ajánlatot az olajfogyasztás miatti motorfelújításra. A "csomagban" benne lenne a gyűrűk-, a szelepszárszimeringek- és a hengerfejtömítés cseréje, eredeti Toyota alkatrészekkel, munkadíjjal együtt 300'000'Ft. Régebben olvastam itt a fórumon hasonló műtétekről és emlékeim szerint 160'000'Ft körüli összegeket írtatok munkadíjastól, mondjuk ez 1,5-2 éve lehetett de akkor is.

Mi a véleményetek a fenti ajánlatról, illetve tudnátok-e ajánlani saját tapasztalat alapján más szerelőt is.
Szeretném megfizetni a minőségi munkát de a fenti számok között majdnem egy 2-es szorzó van.

Jelenlegi olajfogyasztásom 3-4deciliter/1000km.

Üdv.:
bodorba

Én Békéscsabára szoktam invitálni az ilyen jellegű problémákkal találkozó fórumtársakat. Van nálunk egy műhely, ahol kifejezetten az olajfogyasztós autókat javítják, többet között az enyémet is.
Alkatrészek beszerzésében tudok segíteni a helyi Szakál-Metál boltban dolgozó jóbarátom révén, így a teljes beavatkozás - amennyiben csak a szokásos dolgokat kell elvégezni - kb 110 000Ft körüli összegben végződik.
Csak jelzem, legutóbb Komáromból hozta el egy kedves márkatársunk a COV-ját és elégedetten távozott.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Isti83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3200 Dátum: 2017.04.11 20:45:20 »
Szép jó estét Mindenkinek! Kis segítséget szeretnék kérni alkatrész ügyben! 2001-es évjáratú 2.0 D4d Avensisen szelepfedél tömítést cseréltünk. Sajnos a befecskendezők körüli tömítő perselyek közül kettő elrepedt és most felszivárog rajtuk az olaj... Boltban nem igazán tudtak segíteni, márkaszervízben szelepfedéllel együtt tudnának adni - mondanom sem kell,kemény összegért. Esetleg lenne valakinek ötlete hol kaphatnék ilyen perselyt? Előre is köszönöm!

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3201 Dátum: 2017.04.15 13:30:36 »
Csodálatosan szofisztikált megfogalmazás, koherens mondanivalóval, egyszerűen süt a hozzászólásról, hogy nem csak úgy odarittyentette egy write only user, hanem igen alaposan utánanézett előtte a fórumon, hogy a kérdésre van-e válasz. A stílus is csodálatos, jól hangsúlyozza a kérdező zamatát. Ámulat.

Én is hasonlóképpen vélekedek, de azért tegyünk is érte, hogy ne érje szó a ház elejét:

Ha nem csak a magyart, hanem az angolt is ilyen választékosan bírja a cartárs, akkor itt az én saját angol nyelvű owners manual-om.

Üdv:
BF

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3202 Dátum: 2017.04.15 18:20:48 »
Csak vette a fáradtságot és elolvasta ezt a topicot itt.

Dzsi85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3203 Dátum: 2017.04.22 21:51:45 »
Sziasztok!
Keresek balos hátsó lámpát, csatolt fénykép alapján.

hubmesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3204 Dátum: 2017.05.07 12:24:47 »
Olyan problémám van t22 1.8 vvti hogy nem nagyon van motorfékem.sőt szinte nincs is. ez mire utalhat?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3205 Dátum: 2017.05.07 13:09:13 »
Olyan problémám van t22 1.8 vvti hogy nem nagyon van motorfékem.sőt szinte nincs is. ez mire utalhat?

Az előző tulajdonos elfelejtette odaadni?? ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

hubmesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3206 Dátum: 2017.05.07 16:41:14 »
hát úgy néz ki sajnos.

Pötyi61

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3207 Dátum: 2017.05.09 12:14:03 »
Kedves Klubtársak!

Trabi 601,Warti353,Warti1.3,Astra1.6 után 5 hónapi keresgélés után megleltem álmaim autóját az Avensis T22 1.6 VVT-i Linea Terra 2003-as kiadását.

Kereskedésből hoztam el,egy közvetlen, segítőkész embertől.A volt tulajjal nincs kapcsolatom,a kereskedő is csak közvetítő útján tudott kapcsolatot teremteni vele,az alku is így folyt.Persze vittem gyorsan a szerelőmhöz a gépet,aki annak átnézése után megnyugtatott,nincs gond az autóval,törődtek vele,minden folyadék a megfelelő szintig feltöltve,futómű,fékek rendben,semmilyen kóros zörej,nyikorgás nincs,a kilométer futás az állapotnak valószínűleg megfelelő,beltere egy két kopástól eltekintve gyönyörű.Érdekes,hogy automata klíma van benne,a műszerfal a közepéig fekete,lent pedig világos szürke a "B" oszloppal,és a hátsó műanyagokkal együtt.Én még ilyet nem láttam,nagyon tetszik,elegánsnak tartom.

Miután az autó előéletéről semmit nem tudok,és nincs időm visszaolvasni a több ezer hozzászólást,kérem,valaki foglalja össze,egy ilyen szűz kocsival milyen karbantartásokat végezne el,miket kéne feltétlenül kicserélni,mire figyeljek oda?!

Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket,most,és a jövőben is számítok rátok,mert az Astra egészen más törődést igényelt,azt is nagyon szerettem,szívemhez nőtt 460 000 km-en keresztül hozott-vitt Albániától Lengyelországig,Franciaországtól Székelyföldig zokszó nélkül hiba mentesen.Hála ezért neki.

Megköszönném,ha az alkatrészekhez írnátok márkát is,az olajokhoz,folyadékokhoz is,mert az autót már most szeretem,de a szerkezet még márkaidegen.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3208 Dátum: 2017.05.09 22:13:06 »
Motorolaj, váltóolaj, fékfolyadék, hűtőfolyadék, légszűrő, olajszűrő, vezérlés, esetleg vízpumpa. T25-ön én ismeretlen előző tulajjal ezeket cseréltem. Márkát nem tudok, gyári Toyota ment be mindenből, márkaszervízben 4+ szervízakciós árakkal jóárasítva. Jó kis autó a T22, szerettem amíg nem váltottunk T25-re. :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3209 Dátum: 2017.05.10 11:32:01 »
Kedves Klubtársak!

Trabi 601,Warti353,Warti1.3,Astra1.6 után 5 hónapi keresgélés után megleltem álmaim autóját az Avensis T22 1.6 VVT-i Linea Terra 2003-as kiadását.

Kereskedésből hoztam el,egy közvetlen, segítőkész embertől.A volt tulajjal nincs kapcsolatom,a kereskedő is csak közvetítő útján tudott kapcsolatot teremteni vele,az alku is így folyt.Persze vittem gyorsan a szerelőmhöz a gépet,aki annak átnézése után megnyugtatott,nincs gond az autóval,törődtek vele,minden folyadék a megfelelő szintig feltöltve,futómű,fékek rendben,semmilyen kóros zörej,nyikorgás nincs,a kilométer futás az állapotnak valószínűleg megfelelő,beltere egy két kopástól eltekintve gyönyörű.Érdekes,hogy automata klíma van benne,a műszerfal a közepéig fekete,lent pedig világos szürke a "B" oszloppal,és a hátsó műanyagokkal együtt.Én még ilyet nem láttam,nagyon tetszik,elegánsnak tartom.

Miután az autó előéletéről semmit nem tudok,és nincs időm visszaolvasni a több ezer hozzászólást,kérem,valaki foglalja össze,egy ilyen szűz kocsival milyen karbantartásokat végezne el,miket kéne feltétlenül kicserélni,mire figyeljek oda?!

Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket,most,és a jövőben is számítok rátok,mert az Astra egészen más törődést igényelt,azt is nagyon szerettem,szívemhez nőtt 460 000 km-en keresztül hozott-vitt Albániától Lengyelországig,Franciaországtól Székelyföldig zokszó nélkül hiba mentesen.Hála ezért neki.

Megköszönném,ha az alkatrészekhez írnátok márkát is,az olajokhoz,folyadékokhoz is,mert az autót már most szeretem,de a szerkezet még márkaidegen.
Szia!
Legyen sok örömöd az "új" autóddal. Az a helyzet, hogy leírhatjuk a márkákat, amiket preferálunk, de ezek általában NEM olcsó típusok, semmiféle hipermarketes lötty nem jöhet szóba. Semmi.
Motorolaj: SAE 5W-30 API SM/SN, min. ACEA A3/B3 B4 - Pl. Liqui Moly Top Tec 4300, Mobil1 ESP Formula, Eneos Sustina, Total Quartz Ineo
Olajszűrő: Mann W68/3
Levegőszűrő, pollenszűrő: Wix, Nipparts, Jacoparts, vagy Mann, Mahle, stb.
Váltóolaj: 75W-90 - Toyota, Castrol Syntrans Transaxle, Eneos Premium Gear, Liqui Moly
Fagyálló: Eneos WXR - organikus
Gyertyák: Denso K16R U11
Szervó olaj: Toyota ATF
Fékfolyadék: Toyota, Ferodo, Liqui Moly 4.0, vagy 5.1 (5.0 nem jó!)
Fék: Textar, Brembo, ATE, Ferodo, TRW, Oyodo

A motor hajlamos LEHET az olajfogyasztásra, erre figyelj oda, ellenőrizd kb 2 tankolásonként (ez kb 1000-1200km)! Minden más az autó előző gazdáitól függ. A futómű nagyon masszív, nekem 251 000km elteltével mindene gyári.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i