Szerző Téma: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)  (Megtekintve 156204 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Sanyi1987

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #300 Dátum: 2018.05.03 21:45:02 »
Állj be Xterm után a sorba. :D
Tavaly nyáron vettem, száraz teszten már jól szerepeltek a komponensek. Össze kell bele rakni a tabletet, tápot, OTG-t, USB HUB-ot, aztán mehet be a helyére. Azon tanakodok nagyon, hogy tolatókamerát rakjak-e. Néztem és roncsolásmentesen nem lehet kikábelezni, ez kicsit elbátortalanít.

ha van róla képed öszzeszerelésről akkor azt szívesen venném, én is gondolkodok ebben a lehetőségben, tabletet beleszabni és kész is egy normális könnyen frissíthető renszerrel

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #301 Dátum: 2018.05.04 09:16:54 »
ha van róla képed öszzeszerelésről akkor azt szívesen venném, én is gondolkodok ebben a lehetőségben, tabletet beleszabni és kész is egy normális könnyen frissíthető renszerrel
Egyelőre a polcon áll idő hiányában, de én is egy 7"-os tabletet terveztem beletenni. Időközben én másik kocsiba ültem és a feleségem vette át az Avensist, neki egyelőre nem hiányzik, úgyhogy kérdéses még mi lesz a dologból. Egyelőre a központi kesztyűtartó aktívabb használatban van mint ahogyan egy navi lenne. Ha napi szinten kéne Waze, az nyilván más tészta lenne és megcsinálnám azonnal.

ngyrpd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #302 Dátum: 2018.05.15 23:24:59 »
Sziasztok! Ma lecseréltem a 2004-es Avensisem egy 2013-asra. A régiben nem volt Touch 2 and Go multimédia/navigáció rendszer így én orülök neki, még ha egy kicsit gagyi is. A tesztvezetés során próbálgattam és amikor a navigációs rendszere kattintottam azt írta,  hogy ez nem áll rendelkezésre nincs telepítve. Rákérdeztem a dealernél és azt mondta, hogy ennek az autónak nem felszereltsége, de bizonyára egy szakszervizben 400e -500e Ftól felfelé biztos tudják telepíteni. A kérdésem csak annyi hogy lehetséges hogy nem úgy van ahogy a dealer nekem mondta.
Előre is köszönöm a választ!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #303 Dátum: 2018.05.15 23:50:33 »
Sziasztok! Ma lecseréltem a 2004-es Avensisem egy 2013-asra. A régiben nem volt Touch 2 and Go multimédia/navigáció rendszer így én orülök neki, még ha egy kicsit gagyi is. A tesztvezetés során próbálgattam és amikor a navigációs rendszere kattintottam azt írta,  hogy ez nem áll rendelkezésre nincs telepítve. Rákérdeztem a dealernél és azt mondta, hogy ennek az autónak nem felszereltsége, de bizonyára egy szakszervizben 400e -500e Ftól felfelé biztos tudják telepíteni. A kérdésem csak annyi hogy lehetséges hogy nem úgy van ahogy a dealer nekem mondta.
Előre is köszönöm a választ!
Sajnos akkor úgy néz ki, abban nem Touch2 and Go van, hanem csak Touch 2. Ami multimédia navi nélkül. Igen, simán felszereltség függő,nem volt alapértelmezett a navi :hmmmm:

ngyrpd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #304 Dátum: 2018.05.16 10:17:51 »
Sajnos akkor úgy néz ki, abban nem Touch2 and Go van, hanem csak Touch 2. Ami multimédia navi nélkül. Igen, simán felszereltség függő,nem volt alapértelmezett a navi :hmmmm:
Köszi a választ! Mivel nem volt szempot a navigációs rendszer ezért nem gond, de valóban olyan sokba kerül telepíteni?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #305 Dátum: 2018.05.16 14:34:41 »
Köszi a választ! Mivel nem volt szempot a navigációs rendszer ezért nem gond, de valóban olyan sokba kerül telepíteni?
Igen.

lzolka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #306 Dátum: 2018.05.28 20:20:26 »
Azért annyira nem drága.
Touch2-höz egy navigációs modul beépítése tartozékokkal, friss térképpel együtt reális áron 145 eFt, a Plus változat 175.
Ha pedig valóban 2013-as az autó akkor nem is Touch2 a fejegység hanem Touch1, ahhoz meg 125 a beépítés.
A Touch1 nem tartalmaz magyar nyelvet, a Touch2 igen.

schumy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #307 Dátum: 2018.07.03 12:06:37 »
Sziasztok!
Van egy 2004es németből behozott 2literes Avensis.
Ráncba lehet szedni a naviját? Németország térkép van benne. Megcsinálják ezt valahol, vagy házilag lehet?
Esetleg magyar leírás valahol a kezeléséről létezik?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #308 Dátum: 2018.07.03 12:48:26 »
Megcsinálják ezt valahol, vagy házilag lehet?
Tetszőleges Toyota márkaszervíz, vagy Navilex. Ha írsz egy pontos típust, hogy milyen navi, akkor több esély lesz rá, hogy itt is tud segíteni valaki. ;)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #309 Dátum: 2018.07.03 12:54:00 »
Ha 2004-es Avensis , és külföldről behozott, akkor nagy valószínűség szerint a felnyíló motoros kijelzős Navi van benne - amihez sajnos se frissítés, se Mo térkép nem létezik.  :no:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

schumy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #310 Dátum: 2018.07.03 15:56:58 »
Ha 2004-es Avensis , és külföldről behozott, akkor nagy valószínűség szerint a felnyíló motoros kijelzős Navi van benne - amihez sajnos se frissítés, se Mo térkép nem létezik.  :no:

Pontosan, ahogy írtad. Márkaszervízzel se lenne érdemes próbálkozni?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #311 Dátum: 2018.07.04 12:05:55 »
Ők nem nagyon tudnak ebben segíteni.
Én is Navilex-et ajánlanám, de sajnos ez a rendszer már "koros", szóval vagy maradna egy tablet beépítése, vagy sajnos le kell mondani Mo-ról.  :hmmmm:

Egyébként én is erről a gyáriról váltottam a gyári TNS510-esre, SD kártyás teljes EU térkép, magyar hang és menü (lejátszik mp3-at, usb és egyéb bemenettel), tolatókamera is van rajta - szóval most hozza a manapság elvárt színvonalat.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.04 12:07:45 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #312 Dátum: 2018.07.05 07:08:33 »
Pontosan, ahogy írtad. Márkaszervízzel se lenne érdemes próbálkozni?
Ebben az esetben kukázni lehet a screen-t és beleépíteni egy 7"-os márkásabb tabletet, ami elég erős hozzá, hogy ne kelljen cserélni pár évig. Cserébe tolatókamerát és hangrendszert is fog tudni kezelni.

schumy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #313 Dátum: 2018.07.09 20:40:04 »
Köszönöm az infókat, továbbítom.

hhppaa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #314 Dátum: 2018.11.15 11:08:57 »
üdvözlet
2010es 1.8 -as gépezet lett az új autóm
gyári TNS510-van benne , németből érkezett
elsősorban frissítésben , másodsorban magyarításban tudna valaki segíteni ?
angollal is elvagyok , csak legalább a térkép lehetne frissebb /tán 2013 as jelenleg/

köszönöm addig is