Szerző Téma: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)  (Megtekintve 156202 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #75 Dátum: 2009.01.18 17:49:40 »
Azokat kérdezném, akiknek nagy központi színes kijelzőjük van, hogy ha nagy hidegben csillaggarázsban hűl ki a kocsi, akkor a képernyő bemelegedésig nem nagyon látható nappali fényben?  :wacko:

Szia az enyém is ezt csinálja, de ne aggódj ez teljesen normális, hisz "befagynak" a kijelzőben a kristályok.
Köszi, ilyesmire tippeltem.  :)
Mondjuk nem túl kellemes, hogy a navigáció (vizuális része) nem használható, mivel nem látni, mi van rajta, főleg ha kicsit is süt a nap. És a bemelegedés nem 10-15 perc.  :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #76 Dátum: 2009.01.18 17:52:48 »
Gyorsan visszaraktam a régi lemezt, nem csinált ilyet  :nono: Úgyhogy valamit frissített.
Aztán visszaraktam az újabb lemezt és akkor már nem történt ilyen. Itthon visszaraktam a sajátom, akkor sem történt semmi ilyesmi.

Eddig én még akárhányszor navi lemezt cseréltem Toyotában/Lexusban mindig kiírta, hogy ne vedd le a gyújtást...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #77 Dátum: 2009.01.18 18:04:47 »
Gyorsan visszaraktam a régi lemezt, nem csinált ilyet  :nono: Úgyhogy valamit frissített.
Aztán visszaraktam az újabb lemezt és akkor már nem történt ilyen. Itthon visszaraktam a sajátom, akkor sem történt semmi ilyesmi.

Eddig én még akárhányszor navi lemezt cseréltem Toyotában/Lexusban mindig kiírta, hogy ne vedd le a gyújtást...
Ez nem olyan volt, mint lemezcserénél. Sokkal tovább tartott és volt hozzá egy grafikus képernyő, ahol jelezte a folyamat előrehaladását.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #78 Dátum: 2009.01.18 18:08:49 »
Ott is jelzi. Akksi csere után is. Pont tegnap volt egy ilyenem egy RX-ben.

Hellstar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #79 Dátum: 2009.02.10 14:02:31 »
Ha minden igaz pénteken, vagy jövő hét elején veszem át a kocsit (II.), benne a gyári navival.
Ha már van tapasztalatom, megosztom az érdeklődőkkel, hogy mire jó.....

HUN337

  • Vendég
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #80 Dátum: 2009.02.18 13:12:16 »
Engem érdekelne magyarországi CD az Avensisbe, TNS700hoz. mit tud s mennyibe kerül?
thx, kristóf

Hellstar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #81 Dátum: 2009.02.20 11:24:25 »
na már van egy kis tapasztalatom a GPS terén. Budapest nagyon jól benne van, eltekintve az új M0-s szakaszon, de a Dunán simán át lehet autózni Megyeri híd nélkül is :clap:
vidéken is egészen elfogadható, Salgótarjánban voltam, illetve kisebb falukban a környéken és simán eligazodott.
A gond a TMC-el van, ugyanis már van Mo-n is ilyen szolgáltatás, de a GPS SW-ben nincs Hungary lehetőség, csak Austria és Czech Republic, :no:

pmajor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
  • Toyota Avensis 2.0 D4-D Wagon Executive GPS
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #82 Dátum: 2009.02.25 20:37:36 »
Engem érdekelne magyarországi CD az Avensisbe, TNS700hoz. mit tud s mennyibe kerül?
thx, kristóf

Szia, innen tudsz rendelni: http://toyota-mapupdates.eu/ , 130EUR-ért. És ugyanitt találsz róla infókat is.

Verso Avensis

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #83 Dátum: 2009.03.01 16:11:36 »
Köszöntök mindenkit ! Most vásároltam egy Avensis Versot D4D-t 2002-es évj. Olyan problémám van, hogy  nincs DVD lemez a gyári navigációhoz, ebben szeretnék segítséget kérni. Igaz itt olvasom, hogy nem sokra használható, csak tudni szeretném, hogy működik-e, illetve hogyan kell használni. (Így lemez nélkül be sem tudom kapcsolni?) Ha valaki tud segítsen, köszönöm szépen.
Ezen  kívül eladásra kínálom: vadonat új AEZ 16x7 -es nagyon szép ötküllős mattpolír könnyüfém felniket (100 km-t mentem vele) , 60 %-os Michelin gumikkal , csak azért adom el, mert vettem rá 18-ast! Az irányára: 90 e Ft ( csak a felniket vettem 130 e Ft, de már a nagyobb tetszik, ezért vettem másikat) email címre, természetesen küldök képet.
Várom segítségeteket, köszönettel:  Csaba

[a csatolmányt egy admin törölte]

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #84 Dátum: 2009.03.01 16:14:32 »
Szia!

A Te évjáratú Versodhóz a most futó navi lemez nem jó, mivel 2004-ben verzió váltás volt.
A régi típusúból nem nagyon van friss térkép...

Verso Avensis

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #85 Dátum: 2009.03.01 16:41:52 »
Szia!

A Te évjáratú Versodhóz a most futó navi lemez nem jó, mivel 2004-ben verzió váltás volt.
A régi típusúból nem nagyon van friss térkép...

Köszi a gyors választ, engem tulajdonképpen nem is a legfrissebb változat érdekel, hanem, hogy működik-e? Tehát nekem a régi is jó lenne, ha lenne.....

murke

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
  • Avensis 2.0 D4D '04
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #86 Dátum: 2009.04.06 12:14:00 »
Sziasztok!

Nemrég láttam magyarországon működő TNS300(310)(310Plus) gyári navit, 2008-2009-es térképpel. Állítólag még gen1-es navihoz is lehet találni működő mo. térképet. Ha érdekel valakit a dolog, szivesen segítek. További infó PÜ.-ben
Ja, majd elfeledtem.... a nem csak Avansisen segíthet a dolog. Próba cseresznye  :winkiss: :innocent:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #87 Dátum: 2009.04.06 16:28:46 »
A kérdés már csak az, hogy mekkora a lefedettsége. Ha jól rémlik ez még CD-s navi volt, arra meg nem tudom hogy férne rá egy komplett utcaszintű EU térkép.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murke

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
  • Avensis 2.0 D4D '04
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #88 Dátum: 2009.04.06 19:32:57 »
A kérdés már csak az, hogy mekkora a lefedettsége. Ha jól rémlik ez még CD-s navi volt, arra meg nem tudom hogy férne rá egy komplett utcaszintű EU térkép.

Nem, a TMS300/310 DVD-s, a gen1-es (felnyílós) is dvd-s már. És nem egy DVD, hanem 3  :flowers:, Illetve... amire gen1-et "ígértek" az 1 DVD, de nem teljes EU.
Lefedettsége ugyan az, mint a ma "divatos" gen5 eszközök 4DVD-s szettjének. 2008-2009-es változat.

Közben megkerüt mind a 3DVD a gen1-hez is ;)
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.04 12:50:55 írta murke »

murke

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
  • Avensis 2.0 D4D '04
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #89 Dátum: 2009.06.25 14:41:42 »
Egy felnyílós ave2-est megcsináltunk, és működik!