Szerző Téma: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)  (Megtekintve 156199 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #60 Dátum: 2008.11.18 23:09:39 »
Tényleg egész jónak látszik.

pmajor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
  • Toyota Avensis 2.0 D4-D Wagon Executive GPS
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #61 Dátum: 2008.11.19 09:07:47 »
Ez nem gyári, de nem rossz! -> http://www.gpstar.de/SP/bilder_de.html

Szépen beillesztették, de nekem egy kicsit egérmozinak tűnik a kijelző mérete miatt.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #62 Dátum: 2008.11.19 10:09:29 »
Az Avensis esetében pedig a ráncfelvarrás előtti modellekhez nem párosítható, vagy le kell bontani az egész fedélzeti számítógépet.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #63 Dátum: 2008.11.19 12:56:50 »
Az Avensis esetében pedig a ráncfelvarrás előtti modellekhez nem párosítható, vagy le kell bontani az egész fedélzeti számítógépet.

 :yes:
Ezért nem jó az enyémbe sem.  :hammer: De azért nem rossz!
BekeN

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #64 Dátum: 2008.11.19 16:00:57 »
Mondjuk ha a navigációs rendszer képes lenne kiírni a fedélzeti számítógép infóit, akkor nem is lenne kár érte.
Amúgy is túl lett méretezve a szerkezet a képességeihez képest...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #65 Dátum: 2008.12.17 19:18:47 »
A Toyota Navteq rendszert használ, de, hogy Ők honnan szedik az adatokat....
 :ph34r:

Maguktól. Ők dolgozzák fel a műholdas képeket, vannak speciális térképező kocsijaik, amelyek a világot járják, és az internetes hibabejelentésekből is gyűlik az adat.

nadel

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #66 Dátum: 2009.01.14 11:47:50 »
IGEN! En használtam es valószinű meg fogom is!!! Az előző tulaj Marbellán vásárolta az autót és bár kifizetett vagy 2.500 Eurót, 5 percet sem tudta használni. Egyrészt elég komplikált a
menűje (2003-as, elso generációs) másrészt Marbella nincs benne utca-szintű térképpel. Én, amikor haza vezettem a kocsit már működtettem, bár ma sem vagyok 100%-os a
használatában (csak angol nyelvű füzetem van hozzá!). Hegyeshalomtól működik, és még a 2003-as DVD is megbizhatóan ismeri Bécset, Olaszországot... Sajnos a Toyota ehhez
a generációhoz nem csinál frissitést, ami már Magyarországot is tudná....150-160 Eurot megérne...talán!
Üdv: Nádel János

pmajor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
  • Toyota Avensis 2.0 D4-D Wagon Executive GPS
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #67 Dátum: 2009.01.14 21:07:20 »
IGEN! En használtam es valószinű meg fogom is!!! Az előző tulaj Marbellán vásárolta az autót és bár kifizetett vagy 2.500 Eurót, 5 percet sem tudta használni. Egyrészt elég komplikált a
menűje (2003-as, elso generációs) másrészt Marbella nincs benne utca-szintű térképpel. Én, amikor haza vezettem a kocsit már működtettem, bár ma sem vagyok 100%-os a
használatában (csak angol nyelvű füzetem van hozzá!). Hegyeshalomtól működik, és még a 2003-as DVD is megbizhatóan ismeri Bécset, Olaszországot... Sajnos a Toyota ehhez
a generációhoz nem csinál frissitést, ami már Magyarországot is tudná....150-160 Eurot megérne...talán!
Üdv: Nádel János
Szia. ez nem a TNS-300-as verzió? Mert ahhoz van frissítés itt: http://www.toyota-mapupdates.eu/ .

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #68 Dátum: 2009.01.18 00:23:16 »
Azokat kérdezném, akiknek nagy központi színes kijelzőjük van, hogy ha nagy hidegben csillaggarázsban hűl ki a kocsi, akkor a képernyő bemelegedésig nem nagyon látható nappali fényben?  :wacko:

Amúgy betettem a rendszerbe a Mickeytől kölcsönzött újabb navilemezt és először rendszerfrissítést végzett a készülék. Ki is írta, hogy amíg nem végez, ne kapcsoljam ki vagy vegyem ki a lemezt.  :eek: Egy dolog feltűnt a frissítés után: a CD-MP3 felületen menet közben sem szürkülnek ki az előtte inaktívvá váló "gombok".
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.18 00:26:38 írta whis »
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #69 Dátum: 2009.01.18 00:36:44 »
... feltűnt a frissítés után: a CD-MP3 felületen menet közben sem szürkülnek ki az előtte inaktívvá váló "gombok".

Ezek szerint előtte nem lehetett nyomkodni menet közben?  ::)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #70 Dátum: 2009.01.18 00:51:49 »
... feltűnt a frissítés után: a CD-MP3 felületen menet közben sem szürkülnek ki az előtte inaktívvá váló "gombok".

Ezek szerint előtte nem lehetett nyomkodni menet közben?  ::)
Nem-nem, egy sor funkció le volt korlátozva, 5-10 km/h fölött nem lehetett piszkálni.
Amit még meg tudtam csinálni, az a kerékkalibráció. Kerékcsere után elfelejtettem, aztán menet közben mindig szürke volt a gomb. Most kipróbáltam, és működött  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #71 Dátum: 2009.01.18 01:12:26 »
Amúgy betettem a rendszerbe a Mickeytől kölcsönzött újabb navilemezt és először rendszerfrissítést végzett a készülék. Ki is írta, hogy amíg nem végez, ne kapcsoljam ki vagy vegyem ki a lemezt. 

Ha majd visszarakod a régi lemezt, akkor is ezt csinálja majd. Sőt, ha leveszed az akkusarut, akkor is. Vagy ha kiveszed a lemezt és ugyanazt visszarakod.
Csak beolvassa az egészet.

nadel

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #72 Dátum: 2009.01.18 08:18:03 »
Az enyém a 01-es generáció, és az ehhez való frissités nem tartalmazza Mo.-t.
Nálam is letilt bizonyos funkciókat menet közben.
Azt nem tapasztaltam, hogy hidegben rosszabbak lettek
voltak a szinei vagy a kontraszt, igaz, hogy csak a
fogyasztási adat-képet használom itthon, mivel
a térkép nem működik!
Üdv.: Nádel János

pmajor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
  • Toyota Avensis 2.0 D4-D Wagon Executive GPS
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #73 Dátum: 2009.01.18 10:39:34 »
Azokat kérdezném, akiknek nagy központi színes kijelzőjük van, hogy ha nagy hidegben csillaggarázsban hűl ki a kocsi, akkor a képernyő bemelegedésig nem nagyon látható nappali fényben?  :wacko:

Szia az enyém is ezt csinálja, de ne aggódj ez teljesen normális, hisz "befagynak" a kijelzőben a kristályok.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #74 Dátum: 2009.01.18 17:47:16 »
Amúgy betettem a rendszerbe a Mickeytől kölcsönzött újabb navilemezt és először rendszerfrissítést végzett a készülék. Ki is írta, hogy amíg nem végez, ne kapcsoljam ki vagy vegyem ki a lemezt. 

Ha majd visszarakod a régi lemezt, akkor is ezt csinálja majd. Sőt, ha leveszed az akkusarut, akkor is. Vagy ha kiveszed a lemezt és ugyanazt visszarakod.
Csak beolvassa az egészet.
Gyorsan visszaraktam a régi lemezt, nem csinált ilyet  :nono: Úgyhogy valamit frissített.
Aztán visszaraktam az újabb lemezt és akkor már nem történt ilyen. Itthon visszaraktam a sajátom, akkor sem történt semmi ilyesmi.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety