Szerző Téma: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)  (Megtekintve 156195 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #30 Dátum: 2008.07.27 20:01:03 »
Volt alkalmam kipróbálni a gyári navit éles bevetésen az osztrák és a német részeken.
Több helyen jobb a térképe (2007.07) mint az iGo térképe (2007.11). És az aktuális közlekesési infók integrálása baromi szuper! Odafelé menet előre szólt dugónál a pályán, először nem tudtam mit akar, de aztán ahogy letelt a távolság, megértettem. Úgyhogy le is jöttünk a pályáról, szerencsére 1 km-en belül volt a lehajtó, ami jó is volt nekünk. Visszafelé úton megint szólt és le is hozott  volna kerülőútra, de nem hittem neki. Aztán mikor álltunk az A8-ason, megint felajánlotta a kerülőt, lejöttünk. Egy rövid idő után visszavitt a pályára, elször azt hittem, hogy ez tévedés lesz, de nem. Ott már nem volt dugó  :eek:
Aztán az osztrák részen jelezte a lezárt sávot, a terelést. Szóval le a kalappal  :clap:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #31 Dátum: 2008.07.27 20:30:53 »
Volt alkalmam kipróbálni a gyári navit éles bevetésen az osztrák és a német részeken.
Több helyen jobb a térképe (2007.07) mint az iGo térképe (2007.11). És az aktuális közlekesési infók integrálása baromi szuper! Odafelé menet előre szólt dugónál a pályán, először nem tudtam mit akar, de aztán ahogy letelt a távolság, megértettem. Úgyhogy le is jöttünk a pályáról, szerencsére 1 km-en belül volt a lehajtó, ami jó is volt nekünk. Visszafelé úton megint szólt és le is hozott  volna kerülőútra, de nem hittem neki. Aztán mikor álltunk az A8-ason, megint felajánlotta a kerülőt, lejöttünk. Egy rövid idő után visszavitt a pályára, elször azt hittem, hogy ez tévedés lesz, de nem. Ott már nem volt dugó  :eek:
Aztán az osztrák részen jelezte a lezárt sávot, a terelést. Szóval le a kalappal  :clap:
Bár nekem nincs ilyen gyári felszerelésem, egy kicsit irigy lettem a TMC használat miatt:) Említetted az iGo-t...a TMC-t lehet valahogy használni Mio iGo esetén is? (Gondolom igen, mert van TMC gomb is a menüben, csak nem tudom pontosan mi is kellenes hozzá)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #32 Dátum: 2008.07.27 21:06:29 »
a TMC-t lehet valahogy használni Mio iGo esetén is? (Gondolom igen, mert van TMC gomb is a menüben, csak nem tudom pontosan mi is kellenes hozzá)
Nekem van egy TMC csatrlakozóhely  Mio-n, oda kéne tenni egy antennát. Nem tudom, hogy nálunk mennyire működik ez a szolgáltatás  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #33 Dátum: 2008.07.27 21:18:36 »
a TMC-t lehet valahogy használni Mio iGo esetén is? (Gondolom igen, mert van TMC gomb is a menüben, csak nem tudom pontosan mi is kellenes hozzá)
Nekem van egy TMC csatrlakozóhely  Mio-n, oda kéne tenni egy antennát. Nem tudom, hogy nálunk mennyire működik ez a szolgáltatás  ::)
Úgy tudom, hogy még nem, illetve max. kísérleti jelleggel. Kell még az emlegetett TMC antenna is, ami viszont nem olcsó. :no: (mostanság kb. 10000.-)
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.27 21:20:09 írta musspici »
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

CsJános

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #34 Dátum: 2008.08.01 17:02:58 »
a TMC-t lehet valahogy használni Mio iGo esetén is? (Gondolom igen, mert van TMC gomb is a menüben, csak nem tudom pontosan mi is kellenes hozzá)
Nekem van egy TMC csatrlakozóhely  Mio-n, oda kéne tenni egy antennát. Nem tudom, hogy nálunk mennyire működik ez a szolgáltatás  ::)

Augusztus elejétől Bp.-en, majd aug. végétől országosan működni fog a TMC.


Csatlakozom az előttem szólóhoz: Nem rég 3600 km-t mentem Ausztr,Németo,Hollandia, Belgium, Luxemburg területén. A navi kiválóan működik. Különösen a sztrádára fel és lehajtásnál élveztem azt, hogy a sávokat csodásan kirajzolta előre. Ez bonyolult csomópontoknál nagy segítség volt.
Ez Mo.-on nem működik!

Van valakinek infója a Mo.-i térkép frissítéséről? Időpont, árak?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #35 Dátum: 2008.08.01 19:50:06 »
Október 17, 15:42 perctől lehet majd megvenni a frissítést, ami 60,4%-os lesz és 12.520 + ÁFA lesz az ára, per lemez.

De az is lehet, hogy a fenti dolog téves.

Őszre ígért a TMH egy frissítést, 60% körüli lefedettséggel. Ár még sehol....

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #36 Dátum: 2008.08.02 18:20:10 »
Október 17, 15:42 perctől lehet majd megvenni a frissítést, ami 60,4%-os lesz és 12.520 + ÁFA lesz az ára, per lemez.
Ha mondjuk 95%-os lenne, akkor meg is érné. De egy 'félkész' termékért megint pénzt adni  :no:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #37 Dátum: 2008.08.02 20:31:21 »
Az első sor poén volt.

Amúgy nem hiszem, hogy csak a magyar rész bővül, gondolom az egészet frissítik.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #38 Dátum: 2008.08.03 11:00:18 »
Az első sor poén volt.
Gondoltam  :laugh:
Amúgy nem hiszem, hogy csak a magyar rész bővül, gondolom az egészet frissítik.
Persze, mindenütt növekszik a POI-k száma, új utak lesznek, ez okés. Mondjuk a külföldi rész már most is igen jónak mondható.
A magyar részért (illetve a volt szoc részleg térképéért) csak akkor adok pénzt, ha már iGO szintű lesz.
/ugyanakkor nem zárkózom el, ha máshogy is szert lehet tenni egy frissítésre  ::) :whistling:/
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #39 Dátum: 2008.08.31 18:55:39 »
Újonnan regisztrált fórumlakónk az alábbiakban kért segítséget:

Idézet
zsámbi

Újonc
Hozzászólások: 1
Avensis használati útmutató,GPS
« Dátum: Ma - 17:08:14 »   Válasz erre Módosítás Törlés Téma szétválasztása 

Szükségem lenne 2005-ös évjáratu Franciaországból behozott Avensis-hez magyar, vagy angol nyelvű  használati útmutatóra és a GPS-hez Magyarország térképre (dvd).
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Majestic

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #40 Dátum: 2008.09.14 20:26:35 »
Toyota és Lexus 2007-2008-ban gyártott mindegyik modellhez (5. generációs) nyugat és kelet EU (Magyarország, Szlovákia, Csehország, Lengyelország, Ausztria, Belgium, Dánia, Finnország, Svédország, Norvégia, Luxemburg, Anglia, Franciaország (Korzika), Spanyolország, Portugália, Andorra, Svájc, Lichtenstein, Németország, Olaszország (Szicilia)), gyári navigációs térkép (másolt) eladó 5000.- FT.

E-mail: poci3@hotmail.com, tel.: 06 20 915-6038
Prius 2011

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #41 Dátum: 2008.09.15 10:22:14 »
Miért írod be háromszor egymás után??? Nem volt elég a hat beírás tegnap este?
Küldj privátot az illetőknek inkább...
         

Majestic

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #42 Dátum: 2008.09.15 11:30:52 »
Miért írod be háromszor egymás után??? Nem volt elég a hat beírás tegnap este?
Küldj privátot az illetőknek inkább...


Igazad van, bocsi, de ne szúrja már a szemedet ennyire a hozzászólásaim, lapozz tovább és kész, én is teszek, ha valami nem érdekel.
Prius 2011

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #43 Dátum: 2008.09.15 12:10:26 »
Moderátorként ez is a dolgom. Én kérek elnézést, hogy "nem hagyom", hogy jogvédett cuccot pénzért árulj ilyen rámenősen...
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.15 12:12:55 írta kleingy »
         

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #44 Dátum: 2008.09.15 12:45:07 »
Az ismételt tartalmakat töröltem.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety