Szerző Téma: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)  (Megtekintve 156290 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bec

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Azért indítottam ezt a témát mert nem találkoztam még egyetlen emberrel (autóval) aki a beépített gyári navigációt használta valamire. Legfeljebb villog a haverok elõtt. Különösen a régebbire gondolok ami a mûszerfal tetejérõl nyílik fel.

Szóval arra gondoltam, hogy használjuk már valamire ezt a drága eszközt, ha már van.

[a csatolmányt egy admin törölte]

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #1 Dátum: 2008.03.24 20:11:19 »
Azóta picit "változott a világ", már van gyári Mo térkép hozzá, igaz még igencsak messze vagyunk a teljes lefedettségtõl...  :hmm:

Egyébként hasznos kis eszköz, navi nélkül is szerintem átláthatóbbak az utazási információk, csak persze ugye nem biztos, hogy Xe Ft-t (ha jól rémlik 600-800e között mozoghatott) megér a dolog.

A miénkben azért nincs, mert akkoriban egyszerûen nem volt ilyen autó az országban adott motorral, +X hónapot pedig nem volt kedvünk várni emiatt.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bec

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #2 Dátum: 2008.03.25 10:02:59 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Azóta picit "változott a világ", már van gyári Mo térkép hozzá, igaz még igencsak messze vagyunk a teljes lefedettségtõl...  :hmm:


Na ezt a Mo.-i térképet szeretném én a valóságban ezen a készüléken látni. Egyelõre a Toyotánál is csak "hát nem tudjuk, majd meglátjuk, gyere fel Bp-re megpróbáljuk" választ kaptam.
A használt autó.hu-n rákeresetem az összes eladó navis avensisre, a képeken egyiken sem láttam térképet. Jópár eladót felhívtam és egyik sem kezdett még vele semmit sem.
Már azon agyalok hogy veszek valami lapos PNA-t és beszerelem a gyári kijelzõ helyére :mivan:
Vagy van ez a NAV-NGO Limusine rettentõ pénzért :robbanfej:
Mindenesetre kösz hogy válaszoltál.
És várom atovábbi ötleteket tapasztalatokat.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #3 Dátum: 2008.03.25 10:49:48 »
A Toyotás válasz gondolom én voltam.
Nem muszáj feljönni pestre, bemehetsz a szekszárdi kereskedésbe is kipróbálni.
De hozzám úgy jöttél, ismeretlenül, hogy szerezzek neked navi lemezt, nem gondoltam, hogy házhoz is kell szállítanom
.
 :hmm:  :szemez:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #4 Dátum: 2008.03.25 12:35:09 »
Nekem az újabb verziós navi van, az teljesen jól használható, már ahol a térképe engedi.
Viszont ha csak egy kicsi szakasz nincs benne, akkor jó nagy kerülõúton akar vinni. Pestrõl mentem Dorog felé, de mindenáron Esztergomon át akart vinni, holott a 10-es út arra visz. Kiderült, hogy egy rövidke szakaszon nincs benne a 10-es  :faradt:
Amit még észrevettem, hogy a cím megadás koordinátákkal is csak akkor lehetséges, ha a térképében van ott valami, a "semmi közepére" nem lehet menni  :szemforgat:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #5 Dátum: 2008.03.25 12:54:13 »
Idézetet írta: "whis"
...
Amit még észrevettem, hogy a cím megadás koordinátákkal is csak akkor lehetséges, ha a térképében van ott valami, a "semmi közepére" nem lehet menni  :szemforgat:


Ez mondjuk logikus, mert ha nincs ott város, és odavezetõ út, akkor odanavigálni is nehezen tudna, hiába nem név, hanem koordináta alapján nevezed meg az uticélt.
 :nagymosoly:

bec

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #6 Dátum: 2008.03.25 16:44:47 »
Idézetet írta: "Misi"
A Toyotás válasz gondolom én voltam.
Nem muszáj feljönni pestre, bemehetsz a szekszárdi kereskedésbe is kipróbálni.
De hozzám úgy jöttél, ismeretlenül, hogy szerezzek neked navi lemezt, nem gondoltam, hogy házhoz is kell szállítanom
.
 :hmm:  :szemez:

Félre ne érts Misi. Eddig Te segítettél a legtöbbet. :pofa: (igazán nem akartalak megbántani)
A Szekszárdi kereskedésben lövésük sincs a navigációhoz. A kiállított (a Whisféle navival) szereltet megengedtélk hogy babráljam. De úgy tünt én igazodtam el legjobban az egész szerelõ gárdában. De az én típusomon még nem láttam frissített térképpel futó programot. Mivel viszonylag gyakran járok Bp.-en (kivéve az utóbbi pár hónap családi, munkahelyi gondok miatt). Élek a lehetõséggel, ha még fennáll. Csak az eddigi térképek (külföldi) pld. az I-Go-hoz hasonlítani sem lehet. És nem tudom megéri-e egy PNA árát kifizetni értük. :hmm:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #7 Dátum: 2008.03.25 18:38:32 »
A mostani gyári navit kb. 5 perc alatt megtanultam használni, leírás nélkül.
Nem mondom, hogy minden funkcióját vágom, de az alapok mennek, a régit nem ismerem, de gondolom az se lehet nagy szám.
A mostani térképpel sokra nem mész, és gyanítom, ha úgy 1,5 év múlva kijön a közel 100%-os, az sem lesz az igazi, tekintettel arra, hogy pl. az sem lesz magyar nyelvû.
Ettõl függetlenül ki lehet próbálni, ha gondolod, gyere, szívesen segítek.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #8 Dátum: 2008.03.25 19:00:15 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "whis"
...
Amit még észrevettem, hogy a cím megadás koordinátákkal is csak akkor lehetséges, ha a térképében van ott valami, a "semmi közepére" nem lehet menni  :szemforgat:


Ez mondjuk logikus, mert ha nincs ott város, és odavezetõ út, akkor odanavigálni is nehezen tudna, hiába nem név, hanem koordináta alapján nevezed meg az uticélt.
 :nagymosoly:

Ezt annyiban cáfolnám, hogy a hétvégén épp ezt teszteltem: a város benne van a listában, csak nincsenek azon belül részletek, csak a városközpont. A város széléig akartam navigáltatni, a Mio-ban megnéztem a koordinátát, megpróbáltam azt beadni a gyári navinak, de nem volt lehetséges.  :nana:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bec

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #9 Dátum: 2008.03.25 19:49:21 »
Idézetet írta: "Misi"
A mostani gyári navit kb. 5 perc alatt megtanultam használni, leírás nélkül.
Nem mondom, hogy minden funkcióját vágom, de az alapok mennek, a régit nem ismerem, de gondolom az se lehet nagy szám.
A mostani térképpel sokra nem mész, és gyanítom, ha úgy 1,5 év múlva kijön a közel 100%-os, az sem lesz az igazi, tekintettel arra, hogy pl. az sem lesz magyar nyelvû.
Ettõl függetlenül ki lehet próbálni, ha gondolod, gyere, szívesen segítek.

Élek a lehetõséggel pár héten belül. Elõre is köszi.
A régi meg az új úgy látom szinte csak az érintõ képernyõben tér el, pár apró megjelenítési és menü pontban.(Hogy ne csak fikázzam a Szekszárdiakat adtak egy magyarnyelvû kezelési könyvet grátisz (az újról). Így tudtam össze hasonlítani a kettõt.
Bár én nem tudom, de Misi Te azt gondolod hogy betesszük a DVD-t és minden megy elsõre. :hmm:
Ugyanaz a térkép lenne a régihez meg az újhoz is? Nem lesz kompatibilítási probléma?

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #10 Dátum: 2008.03.28 18:05:23 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "whis"
...
Amit még észrevettem, hogy a cím megadás koordinátákkal is csak akkor lehetséges, ha a térképében van ott valami, a "semmi közepére" nem lehet menni  :szemforgat:


Ez mondjuk logikus, mert ha nincs ott város, és odavezetõ út, akkor odanavigálni is nehezen tudna, hiába nem név, hanem koordináta alapján nevezed meg az uticélt.
 :nagymosoly:

Ezt annyiban cáfolnám, hogy a hétvégén épp ezt teszteltem: a város benne van a listában, csak nincsenek azon belül részletek, csak a városközpont. A város széléig akartam navigáltatni, a Mio-ban megnéztem a koordinátát, megpróbáltam azt beadni a gyári navinak, de nem volt lehetséges.  :nana:

Csak azért idézem az elõzményeket, mert közös problémát érintenek.
Mio/Igo esetén sem lehet a 'nihilbe' terveztetni, ilyenkor a koordináta szerinti legközelebbi ismert és elérhetõ pontra navigál autós üzemmódban (gyalogosban esetleg házakon keresztül odavezet, de ez más téma).
A gyári navi egyelõre sajnos csak útvonaltervezõként dolgozik, nem is értem hogy miért van DVD-n (az Igo Európa+USA+Közel-Kelet+Dél-Afrika is csak egy DVD).
A Navik jövõje szerintem nem a márkák által biztosított software, hanem a nagy rendszerházak márkára igazított progija lesz.
Biztos vagyok abban, hogy két éven belül a Toyota gyári Navik háztól-házig navigálnak azon a nyelven amenyiken a kedves sofõr kívánja(már féléve hallottam harangozni az Igo Limousine programról, amelyik a típusspecifikus DVD-ket leváltva korrekt szolgáltatást nyújt).
Nem fog a cég belefeccölni a fejlesztésbe többször annyit, mint amennyiért kész rendszert kaphat.
Az a véleményem, riszálják még egy kicsit magukat 'oszt annyi!' közösülködnek valakivel aki tudja hogyan kell Navit programozni! :nagymosoly:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #11 Dátum: 2008.03.28 19:50:59 »
A térképet most sem a Toyota fejleszti, Navteq-es az összes.

bec

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #12 Dátum: 2008.03.28 19:55:14 »
Idézetet írta: "Lévai Béla"
... hallottam harangozni az Igo Limousine programról, amelyik a típusspecifikus DVD-ket leváltva korrekt szolgáltatást nyújt.


Háát igen. Ezt a Nav Ngo Limusin-t én is körbe jártam.  :hmm:
A régi rendszerbõl csak a képernyõt használja amit a beszereléskor leválasztanak az eredeti meghajtójáról. Egy fekete dobozba felépített PNA, a kompozit és RGB video kimenettel. És a rá kifejlesztett I-Go navigációs program.  :nemnem:
Nem is tûnik ez rossznak csak 150,000Ft a készülék, csak beszerelõ mûhelyeken keresztül veheted meg. A beszerelés akár a 100,000-t is elérheti.
28,000 Ft-ért vett az egyik kollégám vadi új PNA-t. Teljesen korrekt (300 lelkes szülõ falum minden utcáját ismeri) :robbanfej:

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #13 Dátum: 2008.03.28 22:17:33 »
Idézetet írta: "Misi"
A térképet most sem a Toyota fejleszti, Navteq-es az összes.

Azt írtam az elején: biztosított (a fejlesztést a teljes rendszerre értettem).
A digitalizált térképet legtöbben az Atlas-tól veszik meg, kérdés: melyik országra és milyen részletességgel.
Nem mellékes hogy a keresõmotor mit tud (ki tudja-e egyáltalán használni a forrástérkép lehetõségeit).
Nálam a Navteq pihen egy DVD-n hátha valakinek elszáll a sajátja, én nagyon-nagyon gyenge eresztésnek tartom a 2007-es változatot ami nekem vagyon, ezért használok Igo-t, ami persze úgyszintén nem hibátlan, de használható!

A Limousine(márkaspecifikus változata) szerintem egy-két év múlva piacon lesz, biztos vagyok benne hogy 'rápakolják' a gyári rendszerre.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #14 Dátum: 2008.04.01 07:40:03 »
Egy apró furcsaságot említenék, bár nem navigáció, de annak a képernyõjén jelentkezik. A CD és MP3 kezelõfelülete úgy van beállítva, hogy ha a kijelzõn a trackek vagy a folderek megjelenítése van beállítva, akkor ez csak álló helyzetben vagy 10 km/h sebesség alatt látható, felette elszürkül. Okés, hogy a biztonság miatt van így, de pl a rádióállomások folyamatosan láthatók menet közben is, 6 gomb formájában. A CD/MP3 esetén is 6 gomb jelenik meg, csakhát ezek eltûnnek elindulás után. Elég béna ilyenkor a nagy szürke képernyõ.  :szemforgat:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety