Szerző Téma: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)  (Megtekintve 158672 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #255 Dátum: 2015.11.14 16:07:26 »
Sziasztok! Valaki tudna SD kártya (TNS510) frissítésében segíteni?
swilc
Szia!
Bicskei kollégát kerdezd meg, hátha tud megoldást.
Fery

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #256 Dátum: 2016.01.08 09:47:53 »
Van eladó gyári motorosan felnyíló lcd kijelzős Navim és távirányítóm T25-ös Avensishez (facelift előtti verzióban volt, de szerintem simán beszerelhető az utániba is). A Navi szoftver, DVD lejátszó, kábelezés nincsen meg hozzá.

Épkézláb ajánlatokat meghallgatok, nekem bőven 6 számjegyű összegbe volt anno a dolog, de tudom annyit már nem ér. De aki belevágna egy projectbe, annak talán még hasznára válhat(na).  ;)

 

2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #257 Dátum: 2016.01.09 20:30:03 »
Eddig nem is tudtam, hogy T25-ben is volt ilyen. Csak úgy kiváncsiságból: nagyságrendileg mennyi idő/pénz ilyet életre kelteni naviként? Tolatókamera képét tudja fogadni? Milyen jelet lehet ráküldeni? Vagy ha tud valaki  linket ahol gyári specifikáció megtekinthető, az is szuper lenne.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #258 Dátum: 2016.01.10 12:26:42 »
Ez az egyik gyári Navi volt a T25-ös esetében, a drágábbik (ritkább) kivitel. Az elterjedtebb, és jóval olcsóbb a TNS310-es volt, ami a kombinált kijelző (ahol az átlagfogyi, stb található) egyik felén jelenítette meg a navigációval kapcsolatos információkat/üzeneteket.
Magyar ára ennek az extrának akkoriban 800e+ Ft volt, és persze a térkép nem "látta" Mo-t - mondjuk ez hosszú évekig így volt még később is.
Ha jól tudom tolatókamerát nem lehetett rákötni, bár a mai kütyü-világban (és elnézve 1-2 ebay-es beépítést) szerintem mostmár bármi megoldható.
A műszerfal tetejéből felnyíló kijelző sokkal vezető-barátibb, mivel nem kell lenézni, és persze a műszerfalba belesimulva is esztétikus látványt nyújtott.

Én TNS510-esre váltottam, mivel ez már az mp3-tól kezdve mindent és mindenen le tud játszani, a teljes EU térkép ráfér 1 db Sd kártyára, tolatókamerás - mindezt sajnos az a gyári rendszer nem tudta (mondjuk 2003-as konstrukciótól ne is várjunk még akkora csodákat  :innocent: ;) )
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.10 12:29:38 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

nagyityi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #259 Dátum: 2016.02.15 14:36:26 »
Ez az egyik gyári Navi volt a T25-ös esetében, a drágábbik (ritkább) kivitel. Az elterjedtebb, és jóval olcsóbb a TNS310-es volt, ami a kombinált kijelző (ahol az átlagfogyi, stb található) egyik felén jelenítette meg a navigációval kapcsolatos információkat/üzeneteket.
Magyar ára ennek az extrának akkoriban 800e+ Ft volt, és persze a térkép nem "látta" Mo-t - mondjuk ez hosszú évekig így volt még később is.
Ha jól tudom tolatókamerát nem lehetett rákötni, bár a mai kütyü-világban (és elnézve 1-2 ebay-es beépítést) szerintem mostmár bármi megoldható.
A műszerfal tetejéből felnyíló kijelző sokkal vezető-barátibb, mivel nem kell lenézni, és persze a műszerfalba belesimulva is esztétikus látványt nyújtott.

Én TNS510-esre váltottam, mivel ez már az mp3-tól kezdve mindent és mindenen le tud játszani, a teljes EU térkép ráfér 1 db Sd kártyára, tolatókamerás - mindezt sajnos az a gyári rendszer nem tudta (mondjuk 2003-as konstrukciótól ne is várjunk még akkora csodákat  :innocent: ;) )


Szia! Én pont most készülök arra, hogy a magnós, cd-s rádiót lecseréljem egy TNS510-es navigációra! Mire számítsak? Könnyű dolgom lesz, vagy teljesen más a kábelezés!? A beépítő keret gyári, vagy univerzális neked? A kormányvezérlés továbbra is működik? Illetőleg jól tudom, hogy erre már tolatókamera is köthető? Mire írtad, hogy a gyári rendszer nem tudja? A segítséged előre is köszönöm!
« Utoljára szerkesztve: 2016.02.15 14:39:14 írta nagyityi »

BiharyG

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #260 Dátum: 2016.02.15 22:27:30 »
Szinte ugyanezeket kérdeztem én is éppen tegnap egy privát üzenetben, de tulajdonképpen jogos, mást is érdekelhet a válasz... :)
BiharyG (Avensis D4-D, 2008)

Nekka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #261 Dátum: 2016.03.23 21:47:13 »
Sziasztok! Segítségeteket kérném, 2004-es évjáratú t25 avensisbe beszerelhető-e egy b9010 navi a gyári cd-s kazettás helyére ? Esetleg erről a  naviról valami infó. Eløre is köszi.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #262 Dátum: 2016.04.27 06:29:59 »
Szia! Én pont most készülök arra, hogy a magnós, cd-s rádiót lecseréljem egy TNS510-es navigációra! Mire számítsak? Könnyű dolgom lesz, vagy teljesen más a kábelezés!? A beépítő keret gyári, vagy univerzális neked? A kormányvezérlés továbbra is működik? Illetőleg jól tudom, hogy erre már tolatókamera is köthető? Mire írtad, hogy a gyári rendszer nem tudja? A segítséged előre is köszönöm!

Szia, es elnezest a kesoi valaszert, nem vagyok sokat netkozelben, es jelenleg eleg messze Mo-tol is.
A tns-t bekotni nem volt olyan veszes, en kenyelmes (es hozza nem nagyon erto  ;) ) ember leven a teljes cseret/beepitest szakemberre biztam (sokan jartunk mar nala, es terkepfrissitesben is ot keresem), 3 ora volt kb a teljes muvelet, de errol pont ebben a forumban irtam is reszletes leirast.
Talan a GPS antenna bekotese, illetve a km-ora megbontasa es kabelezese a jel miatt volt a legnagyobb mutatvany, de ez sem okozott akkora fejtorest. A hatso ules ki lett szerelve, hogy szepen el legyen vezetve a tolatokamera kabelezese a tolatolampaig, de talan ezekrol is feltoltottem akkoriban 1-2 kepet, olvass kicsit vissza a forumban.
Gyari beepito keret van hozza, es a kaphato gyari fejegysegek kozul tobb is tolatokamera-kompatibilis volt mar.
A kormanykerekrol ugyanugy lehet vezerelni a hangot, valtani a CD/usb/stb kozott, zeneszamot valtani, de az erintokepernyoje leven eleve egyszeru kezelni. En kertem magyaritast is bele, illetve magyar hangon szol a navigalas is.

A gyari rendszer eseteben a muszerfal tetejebol felnyilo rendszerre (ennek a taviranyitoja volt a kezifekkar mellett-felaldozva az ott talalhato tarolorekeszt) ertettem, hogy tolatokamera nem kotheto ra, illetve nem magyarithato. De sok ebay-es megoldas van mar annak a navinak a "hasznositasara" is.

Forumon nagyon ritkan vagyok ilyenkor, e-mailre szivesen valaszolok, ha van meg egyeb kerdes.
Udv
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

horesz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #263 Dátum: 2016.05.17 08:36:33 »
Sziasztok,

Mivel nem sikerult osszehoznom a motorikusan felnyilo Navi taroloboxot
(
) ezert ugy dontottem inkabb egy tablet lesz a radio/CD lejatszo helyere.

Eddig amit talatam:
http://www.ebay.co.uk/itm/Radio-Fascia-for-TOYOTA-Avensis-Facia-Panel-Plate-Dash-Install-Trim-Frame-Kit-/221860278349?hash=item33a7e7304d
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?s=5cc605b430fadb3a4ccacfbb7e0bd848&t=1819175

Van esetleg valakinek tapasztalata tablet beepitessel? Vagy esetleg otlete Avensisben ez mennyire megoldhato?


Elore is koszi a valaszokat,
Udv
Szia
Én egy 7"-os tabot tettem a felnyíló tárolóba.Szerintem jobb helyen is van így mintha a közép konzolban lenne /nem kell lefelé nézni/
Áramot a szivargyujtóról kap /a kábelt elvittem a kárpit alatt és a tárolóban hoztam ki,átmérő 4 furat a tároló oldalán,ami nem is fog látszódni ha esetleg megszűntetem ezt a megoldást/
A tab beépített traszmitteres így a rádión hallom.
Egyszerre futhat az igo és közben koncert filmet is nézhtünk,bár inkább az utas,a film hangja csökken mikor a naviban utasítás jön azután a zene vagy film hang visszatér az eredetileg beállítottra.
Motorosan felnyílóra még nem sikerült megoldani /ezen még dolgozni kell/de már így is rögzítve van a fedélhez egy zsanérral és így a fedél nyitásakor már csak egy kicsit kell neki segíteni,hogy jól álljon.


« Utoljára szerkesztve: 2016.05.17 09:02:30 írta horesz »

nagyityi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #264 Dátum: 2016.06.24 12:40:11 »
Szia, es elnezest a kesoi valaszert, nem vagyok sokat netkozelben, es jelenleg eleg messze Mo-tol is.
A tns-t bekotni nem volt olyan veszes, en kenyelmes (es hozza nem nagyon erto  ;) ) ember leven a teljes cseret/beepitest szakemberre biztam (sokan jartunk mar nala, es terkepfrissitesben is ot keresem), 3 ora volt kb a teljes muvelet, de errol pont ebben a forumban irtam is reszletes leirast.
Talan a GPS antenna bekotese, illetve a km-ora megbontasa es kabelezese a jel miatt volt a legnagyobb mutatvany, de ez sem okozott akkora fejtorest. A hatso ules ki lett szerelve, hogy szepen el legyen vezetve a tolatokamera kabelezese a tolatolampaig, de talan ezekrol is feltoltottem akkoriban 1-2 kepet, olvass kicsit vissza a forumban.
Gyari beepito keret van hozza, es a kaphato gyari fejegysegek kozul tobb is tolatokamera-kompatibilis volt mar.
A kormanykerekrol ugyanugy lehet vezerelni a hangot, valtani a CD/usb/stb kozott, zeneszamot valtani, de az erintokepernyoje leven eleve egyszeru kezelni. En kertem magyaritast is bele, illetve magyar hangon szol a navigalas is.

A gyari rendszer eseteben a muszerfal tetejebol felnyilo rendszerre (ennek a taviranyitoja volt a kezifekkar mellett-felaldozva az ott talalhato tarolorekeszt) ertettem, hogy tolatokamera nem kotheto ra, illetve nem magyarithato. De sok ebay-es megoldas van mar annak a navinak a "hasznositasara" is.

Forumon nagyon ritkan vagyok ilyenkor, e-mailre szivesen valaszolok, ha van meg egyeb kerdes.
Udv
Köszönöm a válaszod! :)

attila1983

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #265 Dátum: 2016.07.17 16:33:05 »
Toyota Avensis 2011 évjárat
hogyan tudom a GPS -t magyar nyelvűre megcsinálni?
honnan lehetne letölteni?

térkép frissítést honnan lehet letölteni?

Előre is köszönöm a segítő válaszokat

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #266 Dátum: 2016.07.25 19:21:28 »
Toyota Avensis 2011 évjárat
hogyan tudom a GPS -t magyar nyelvűre megcsinálni?
honnan lehetne letölteni?

térkép frissítést honnan lehet letölteni?

Előre is köszönöm a segítő válaszokat
Márkaszervíz tud segíteni.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #267 Dátum: 2016.07.27 15:28:51 »
Toyota Avensis 2011 évjárat
hogyan tudom a GPS -t magyar nyelvűre megcsinálni?
honnan lehetne letölteni?
térkép frissítést honnan lehet letölteni?

Én továbbra is a Zolit tudom ajánlani, nekem ő szerelte és magyarította a komplett cuccot.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Manitou133

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #268 Dátum: 2016.08.30 14:47:52 »
Sziasztok


Van egy 2005os d4d toyotam, gyari cds kazettas radioval.
Sajnos nincs benne gyarilag kihangosito, bar a mikrofon ott figyel fenn.
Kerdesem az lenne, eletre lehet kelteni valahogy ezt a kihangositot vagy ez csak a gyari navigaciosban mukodik?
Koszi

chriska

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
    • honlapom
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #269 Dátum: 2017.07.09 03:35:08 »
Üdv!

A gyári kazettás + CD fejegység (TOYOTA W53904) hogyan tehető kompatibilissé MP3 & Bluetooth csatlakozásra (telefon kihangosítás). Ahogy néztem, ezzel csak a Dension kompatibilis... Esetleg másik fejegysére cseréljem? Mit, honnét, mennyiért érdemes?