Szerző Téma: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)  (Megtekintve 158675 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

r3dfoot

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #240 Dátum: 2015.02.27 23:40:40 »
Jani79: nem rendeltem még meg! Csak jövő héten fogom!  Ezt a fedélzeti kijelzős dolgot nem igazán értem! A fejegység kijelzője nem a fejegységen van? A kormányvezérlő egy külön csatlakozón megy a fejegységbe, ha az új fejen van aljzata akkor tuti menni fog!
-------------------------------------------------------------------
Toyota Yaris T-Sport Mk I. 1.5 VVT-i

jani79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #241 Dátum: 2015.02.28 14:20:00 »
Szia.A fejegység kijelzője a fejegységben van,csak a fedélzeti számítógép kijelzője nekem nem az órák között van a műszerfalon,hanem egy külön kijelzőt kapott a rádió fölött.(.A facelift-es modelleknél 2006-tól,térképtartó van a helyén)
Már nagyon várom a pénteket.Akkor fény derül mindenre :yes:

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #242 Dátum: 2015.02.28 15:31:32 »
A comp kijelzője biztosan jö lesz,mert az független a rádió kijelzőjétől szerintem.

jani79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #243 Dátum: 2015.03.04 22:23:07 »
Megjött a cdtáras fejegység.Tökéletesen passzol színben is és minden működik rajta rendesen.Beszerelés előtt rádugtam az usb illesztőt (dension).Mielőtt visszaraktam volna kipróbáltam és minden oké.Rátettem pár számot egy pendrive-ra és elmentem "próbaútra".Tökéletesen működik minden,egyszer csak nem látja a densiont....Mivel a kesztyűtartóba raktam,széthúztam újraindít,semmi.Kipróbáltam minden és akkor sem látta.Van valakinek ötlete?Gondolom szedhetem ki és lehet visszaküldeni a forgalmazónak...

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #244 Dátum: 2015.03.05 07:42:19 »
Próbáld meg a rádió tápját kihúznib10-20 másodpercre,hátha azután felismeri,vagy egyszerűbb,ha az akkusarut veszed le. Hátha segít. Fejeséget nézted a kompatibilitási listában? Mi a tipusa a fejegységnek?

jani79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #245 Dátum: 2015.03.05 09:18:49 »
Ha hazamegyek leveszem az akksusarut és megnézem a pontos tìpusát a fejegységemnek.A forgalmazó honlapján úgy volt feltűntetve,hogy 2003-2008-ig az ÖSSZES fejegységgel kompatibilis!Azt nem értem,hogy előre miért működött!?Sőt még utána is.Egyszer menet közben vissza akartam váltani rá és onnantól már nem látta.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #246 Dátum: 2015.03.27 17:49:19 »
A jelenleg aktuális térképverzió a 2014-15 ver. 1
Tapasztalatom szerint legalább 1 év eltelik mire az új utak megjelennek a térképeken.
Bővebb infó: http://www.navilex.hu/e19.html
Ha jól sejtem, ma előttem mentél egy jó darabon, úgy dél körül. Meg is csodáltam az autód  :yes:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

vennek IS

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #247 Dátum: 2015.06.23 08:11:35 »
sziasztok,

"beújítottam" egy használt avensist. Hát nem egy szépség, de gyakorlatilag gombért adták, így nem lehetett otthagyni. 2004-es 180K kilóméterrel és a tulaj még azt is felírta, ha az ülés másként nyiszogott. Mindent dokumentált és a számlákat is eltette. 2.0 D4D az eredeti ménes 116 lóból állt.

A problémám a következő. A navi meg egyáltalán az összes menü nyelvét nem lehet magyarra állítani. A svédtől a franciáig minden megvan, de a magyar sehol. Lehet ezt valahogy orvosolni? Hol? Mennyiért?

kösz előre is.

vennek

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #248 Dátum: 2015.06.23 09:04:23 »
sziasztok,

"beújítottam" egy használt avensist. Hát nem egy szépség, de gyakorlatilag gombért adták, így nem lehetett otthagyni. 2004-es 180K kilóméterrel és a tulaj még azt is felírta, ha az ülés másként nyiszogott. Mindent dokumentált és a számlákat is eltette. 2.0 D4D az eredeti ménes 116 lóból állt.

A problémám a következő. A navi meg egyáltalán az összes menü nyelvét nem lehet magyarra állítani. A svédtől a franciáig minden megvan, de a magyar sehol. Lehet ezt valahogy orvosolni? Hol? Mennyiért?

kösz előre is.

vennek
Keresd a navilex.hu oldlat és ott érdeklődj erről, hátha tud segíteni

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #249 Dátum: 2015.08.28 11:26:43 »
Sziasztok,

Mivel nem sikerult osszehoznom a motorikusan felnyilo Navi taroloboxot
(
) ezert ugy dontottem inkabb egy tablet lesz a radio/CD lejatszo helyere.

Eddig amit talatam:
http://www.ebay.co.uk/itm/Radio-Fascia-for-TOYOTA-Avensis-Facia-Panel-Plate-Dash-Install-Trim-Frame-Kit-/221860278349?hash=item33a7e7304d
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?s=5cc605b430fadb3a4ccacfbb7e0bd848&t=1819175

Van esetleg valakinek tapasztalata tablet beepitessel? Vagy esetleg otlete Avensisben ez mennyire megoldhato?


Elore is koszi a valaszokat,
Udv
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #250 Dátum: 2015.11.08 21:03:13 »
Egy apró furcsaságot említenék, bár nem navigáció, de annak a képernyõjén jelentkezik. A CD és MP3 kezelõfelülete úgy van beállítva, hogy ha a kijelzõn a trackek vagy a folderek megjelenítése van beállítva, akkor ez csak álló helyzetben vagy 10 km/h sebesség alatt látható, felette elszürkül. Okés, hogy a biztonság miatt van így, de pl a rádióállomások folyamatosan láthatók menet közben is, 6 gomb formájában. A CD/MP3 esetén is 6 gomb jelenik meg, csakhát ezek eltûnnek elindulás után. Elég béna ilyenkor a nagy szürke képernyõ.  :szemforgat:
Keress rá a navigation lock out kifejetésre, vagy próbáld meg az itt leírt trükköt.
http://www.eaa-phev.org/wiki/Prius_Modifications#Disabling_Navigation_Lock-Out

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #251 Dátum: 2015.11.09 21:08:50 »
Szisztok!

2009-2012-ig gyártott HDD-s navik frissítését meg tudom oldani, ha valakit érdekel, írjon üzenetet. Magyar nyelvet sajnos nem tudok beletenni, viszont a legfrissebb térképpel dolgozok: 2015-2016ver2.
Navilex árának kevesebb, mint feléért.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

bec

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #252 Dátum: 2015.11.13 07:14:47 »
Talán nem igazán illik ide, de mivel Én indítottam a topikot bátorkodom ide is feltenni:
Eladóvá vált családunk szeretett, megbecsült autója. 2003.11.-havi Avensis Sedan 1,8 Sol, 230 EKm.

A szokásos felszereltségen kívül:

- felnyíló navi (eredeti és  :excl: I-Go érintöképernyös rendszerrel), tolató kamera, radar, LED nappali fény, automata világítás vezérlés.
- 2 hetes müszaki (2017.11-ig)
- márka service-ben cserélt, gyári kuplung, összes gyári fék tárcsa, betét most nyáron lett cserélve
- 0 olaj fogyasztás
- téli, nyári gumi
sok apró jópofa kiegészítö
- garázsban tartott, csak kézzel mosott

1,5 MFt
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.13 07:16:31 írta bec »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #253 Dátum: 2015.11.13 13:12:57 »
nem igazán illik ide,
Tényleg nem, de köszi a flood-ot. Azt nem tudom mi tartott 3 percig.

swilc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #254 Dátum: 2015.11.14 15:41:59 »
Sziasztok! Valaki tudna SD kártya (TNS510) frissítésében segíteni?
swilc