Szerző Téma: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)  (Megtekintve 158597 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

lzolka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #120 Dátum: 2010.09.07 18:57:41 »
Köszi ez jólesett, mármint hogy kiküldtelek a garázsba.  :clap:
Ez tényleg ritka fajta, ilyennel még nem találkoztam.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #121 Dátum: 2010.09.07 22:09:57 »
A ráncfelvarrás utáni II-es Ave Navija már nem távirányítós volt, hanem amilyen a mellékelt fényképen is látható. Valóban ritka extra, főleg Mo-n.
Itthon az érintőképernyős Navi terjedt el, anno volt egy egész szép akció, 100e Ft-volt a Navi felára, ennek a majd 800e Ft-jával szemben.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #122 Dátum: 2011.09.12 21:08:48 »
Megjelent már az E14? Vki infó?
'08 RX400h
'09 Prius 3

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #123 Dátum: 2011.09.12 22:06:16 »
Megjelent már az E14? Vki infó?

Szerintem még csak E13 van, az újabb verziók talán október környékén szoktak megjelenni. Viszont érdekesség, hogy létezik már magyarul beszélő E13 verzió is.

nadel

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #124 Dátum: 2011.09.13 03:03:10 »
Az én autóm Spanyolországban lett forg. helyezve. Az előző tulaj 2.550 Eurot perkált a navi-ért, de nem tudta megtanulni...nem egyszerű. Engem már vezetett hazafelá...Sikerült hozzá Kelet-Európa térképet szerezni(hang nélkül!),minden nap használom. A távirányitója kontakthibás lett("enter" gomb) javitani nem lehet, és ujonnan drága...az amerikai toyotaparts-nál vettem töredékárért!

Hammer2.4

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #125 Dátum: 2011.10.23 11:04:08 »
meg megint
Sziasztok.
Ezen a héten vettem át Csufár autóját. Hááát a GPS nem nagy szám, bár én nagyon IGO fun vagyok.
Teljesen tapasztalatlanúl kérdezem: nem lehet lecserélni a szoftverét, feltelepíteni egy másikat? Vagy a  kis PDA-ról a képet kivezetni a középső képernyőre. Vagy csak én vagyok ennyire nyűgös ezzel a témával kapcsolatban?
Nincs valami olyan műszaki megoldás ami olcsó és jó?  :hmmmm: :hmmmm:
Hammer2.4

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #126 Dátum: 2011.10.23 13:18:19 »
hát én hallottam olyanról, talán pont az IGO-nál, de nem vagyok benne biztos, hogy a meglevő hardver felhasználásával totálisan újraprogramozzák az egészet, és olyan képet meg infókat kezd adni a beépített cucc, mint a csúcs navik. 160.000 az ára. ennyiért nekem nem kellett  :no:

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #127 Dátum: 2011.10.28 20:11:02 »
Nézte már valaki az E14-et? Lefedettség, ilyesmi? A hivatalos mapudate-es honlap nem tölt be. Amit láttam, az hogy kb 110 Euró.
'08 RX400h
'09 Prius 3

Hammer2.4

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #128 Dátum: 2011.11.01 16:56:36 »
hát én hallottam olyanról, talán pont az IGO-nál, de nem vagyok benne biztos, hogy a meglevő hardver felhasználásával totálisan újraprogramozzák az egészet, és olyan képet meg infókat kezd adni a beépített cucc, mint a csúcs navik. 160.000 az ára. ennyiért nekem nem kellett  :no:

Hétvégén volt szerencsém kipróbálni a navit. Hááát vegyes érzelmeim vannak. A lefedettség elég jó volt, viszont ha beállítottam az útvonal típusát(gyors, rövid) tényleg a legrövidebb, leggyorsabb úton vitt. De olyan mezőgazdasági utakon amin 60-nal is alig lehetett menni. Nem a legjelentősebb utat választotta ki. Mikor megnéztem az IGo-val összehasonlítva 2,1km eltéréssel volt rövidebb ez az útvonal. Valami beállítást elrontottam vagy nektek is így működik? :cry:
Hammer2.4

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #129 Dátum: 2011.11.01 18:53:44 »
Hétvégén volt szerencsém kipróbálni a navit. Hááát vegyes érzelmeim vannak. A lefedettség elég jó volt, viszont ha beállítottam az útvonal típusát(gyors, rövid) tényleg a legrövidebb, leggyorsabb úton vitt. De olyan mezőgazdasági utakon amin 60-nal is alig lehetett menni. Nem a legjelentősebb utat választotta ki. Mikor megnéztem az IGo-val összehasonlítva 2,1km eltéréssel volt rövidebb ez az útvonal. Valami beállítást elrontottam vagy nektek is így működik? :cry:
magyarországon, úgy tapasztaltam, nem tudja megkülönböztetni az utakat.  :no: nem látja, hogy autópálya, vagy földút...  :no: de tegyük hozzá, hogy az avensishez tudtommal egyáltalán nem is volt magyar térkép...  :censored:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #130 Dátum: 2011.11.02 18:46:50 »
Kicsit furán kezeli az utak prioritását. Még ott is, ahol elég jó lefedettségű a térkép.
Csak egy példa: a Stefánia út felől akartam jönni a Füredi útra, a Mogyoródin jártam, de minden áron ki akart vinni a Kerepesire. Csak miután elhagytam a Nagy Lajos kereszteződést is, akkor állt be a helyes nyomvonalra.
Ez azért gáz, mert ha valaki csak erre hagyatkozik egy tök ismeretlen helyen, akkor jól megvezeti. Párszor én is megszívtam.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #131 Dátum: 2011.11.08 13:44:13 »
Eladóvá vált a komplett gyári E10 navi DVD csomag, csak egyben(klubtagoknak nagyon baráti áron) és nem komplett E12 és E13 kelet DVD.
Ha vkit érdekel E14 lefedettség, megérkezett a legújabb, meg tudom nézni.
'08 RX400h
'09 Prius 3

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #132 Dátum: 2011.11.08 17:58:10 »
Kicsit furán kezeli az utak prioritását. Még ott is, ahol elég jó lefedettségű a térkép.
Csak egy példa: a Stefánia út felől akartam jönni a Füredi útra, a Mogyoródin jártam, de minden áron ki akart vinni a Kerepesire. Csak miután elhagytam a Nagy Lajos kereszteződést is, akkor állt be a helyes nyomvonalra.
Ez azért gáz, mert ha valaki csak erre hagyatkozik egy tök ismeretlen helyen, akkor jól megvezeti. Párszor én is megszívtam.

Milyen verziót használtok? Én már egy jó ideje használom a gyári navit, de 1-2 kivételtől eltekintve mindig korrekt utakon vitt.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #133 Dátum: 2011.11.08 17:59:33 »
Eladóvá vált a komplett gyári E10 navi DVD csomag, csak egyben(klubtagoknak nagyon baráti áron) és nem komplett E12 és E13 kelet DVD.
Ha vkit érdekel E14 lefedettség, megérkezett a legújabb, meg tudom nézni.

Szia, érdekelne, hogy mit tud az E14 az E13-hoz képest...Margit hír rákerült? :) Mo-on milyen változtatásokat eszközöltek?

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Avensis gyári navigáció (használta már bárki valamire?)
« Válasz #134 Dátum: 2011.11.10 19:57:16 »
Ami biztos, hogy az M6 végig megvan, elvileg a legtöbb változás a településeken történt, a Margit-hidat még megnézem.
'08 RX400h
'09 Prius 3