Szerző Téma: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?  (Megtekintve 137295 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #90 Dátum: 2010.01.13 17:52:50 »
lesziilaci, értem én.:) :flowers:

Hát azért legalább egyszer ki fogom próbálni az E85-öt, legyen már nekem is valami tapasztalatom.:)
Viszont ma tankoltam, a fogyimérő 6,4-et mutatott, valóságban 6,8-6,9-re jött ki (néha van ekkora különbség, nem tudom miért).
Ez tiszta város, javarészt munkábajárás, cirka 6km. A kúttól hazáig (ugye meleg motorral) az átlagfogyi visszament 5,8-ra.
Ebből kifolyólag előbb ráhajtok erre a merülőforralós motorelőmelegítőre, nálam biztos sokat jelentene, hogy legalább a reggeli indítások lényegében nem hidegen történnének. A cuccra még nem kaptam a szerviztől választ. A köv. tankon akkor is kipróbálom az E85-öt, csak még az arányon gondolkodom, olyan 30 vagy esetleg 40%-os arányban menne bele.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #91 Dátum: 2010.01.13 20:00:39 »
csak a felzúdulást nem értem a többiek részéről...

"várom" a 350ft-os üzemanyagárat: gyúrunk a fogyira :D
1: Te elsősorban sportból spórolsz, nem azért, hogy takarékoskodj  :flowers:

2: Azért biztosan te sem bánnád, ha nem 350 forintos benzinből kellene vegyél százon 4.5 (vagy akármennyi) litert, hanem 250-esből ::)

Visszatérve az 1-es pontra: nagy szerencséd van, hogy neked ez okoz örömet  :) ... Mert én is lassabban megyek, ahogy mennek fölfelé az árak; de fogcsikorgatva, ugyanis nekem (ahogy ezt már sokszor leírtam) a gyors tempó az öröm, a menetidő csökkentése, a sebesség érzete  :yes: ... Most képzeld el, milyen keserves lenne, ha (akármilyen okból) rá lennél kényszerítve, hogy ne úgy vezess, ahogy az neked jó...  :no:
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.13 20:02:54 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #92 Dátum: 2010.02.07 16:56:30 »
Üdv,
 A magas benzinárak miatt gondolkodom az etanolos üzemen. Lehet, hogy berakok egy Hunflex-et is, és akkor teljesen E85 -el járnék. Olvastam pár helyen, hogy az etanolra való átállás az első 1000 Km -en sok trutyit felszabadít a tankból, emiatt benzinszűrő csere javasolt.  Hol van az Avensisben a benzinszűrő? (1999 évjárat 1.6) Cserélt már valaki, nem hiszem, hogy túl bonyolult lenne.
Köszi
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.07 16:58:25 írta kustora »
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #93 Dátum: 2010.02.07 18:59:58 »
Akit érdekel, készítettem egy primitív táblázatot,a különböző üzemanyagok összehasonlítására. (tévedés joga fenntartva, bátran módosítható)

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.07 19:06:32 írta kustora »
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #94 Dátum: 2010.02.07 19:06:02 »
Akit érdekel, készítettem egy primitív táblázatot,a különböző üzemanyagok összehasonlítására. (tévedés joga fenntartva, bátran módosítható)
Köszke :clap:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #95 Dátum: 2010.02.07 19:06:53 »
Üdv,
 A magas benzinárak miatt gondolkodom az etanolos üzemen. Lehet, hogy berakok egy Hunflex-et is, és akkor teljesen E85 -el járnék. Olvastam pár helyen, hogy az etanolra való átállás az első 1000 Km -en sok trutyit felszabadít a tankból, emiatt benzinszűrő csere javasolt.  Hol van az Avensisben a benzinszűrő? (1999 évjárat 1.6) Cserélt már valaki, nem hiszem, hogy túl bonyolult lenne.
Köszi
Van rajta? A jó multkorába kértem márkaszervíztől szűrőre árat, először nem figyelt a csóka a típusra és kapásból mondta hogy nincs naftaszűrő... :)

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #96 Dátum: 2010.02.07 19:11:47 »
Van rajta? A jó multkorába kértem márkaszervíztől szűrőre árat, először nem figyelt a csóka a típusra és kapásból mondta hogy nincs naftaszűrő... :)

Nem tudom, feltételeztem, hogy van. Ha nincsen, akkor gondolom a ideiglenesen kellene tenni.
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #97 Dátum: 2010.02.07 19:15:48 »
A táblázat annyiban nem pontos, hogy autótól és a tulaj szokásaitól változik, hogy mennyivel lesz nagyobb a többletfogyasztás. Az átlag amúgy tényleg másfél-két liter, de van, akinél a sok rövid út miatt 4 liter difit okozott.
Plusz a kérdés, hogy van-e könnyen, gyorsan megközelíthető E85 lelőhely vagy autókázni kell odáig is.
Meg ki kell játszani, hogy milyen aránynál hajlandó a kocsi el is indulni nulla fok alatt.

De érdekelne több "teszt".  :)
         

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #98 Dátum: 2010.02.07 19:24:18 »
A táblázat annyiban nem pontos, hogy autótól és a tulaj szokásaitól változik, hogy mennyivel lesz nagyobb a többletfogyasztás. Az átlag amúgy tényleg másfél-két liter, de van, akinél a sok rövid út miatt 4 liter difit okozott.
Plusz a kérdés, hogy van-e könnyen, gyorsan megközelíthető E85 lelőhely vagy autókázni kell odáig is.
Meg ki kell játszani, hogy milyen aránynál hajlandó a kocsi el is indulni nulla fok alatt.

De érdekelne több "teszt".  :)

"bátran módosítható"


Én mindenesetre egy "hidegindítós" Hunflex de Luxe beszerelésével át fogok állni. E85 kút is van a közelemben.
 Úgy viszont nem merem, hogy nincsen egy tartalék benzinszűrőm a garázsban.
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #99 Dátum: 2010.02.07 19:25:55 »
Nem is kötekedésnek szántam.  :flowers:
Amúgy hétfőn megrendeled és legkésőbb keddre van egy tarcsi üzemanyagszűrőd.
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #100 Dátum: 2010.02.07 22:53:07 »
Van rajta? A jó multkorába kértem márkaszervíztől szűrőre árat, először nem figyelt a csóka a típusra és kapásból mondta hogy nincs naftaszűrő... :)

Nem tudom, feltételeztem, hogy van. Ha nincsen, akkor gondolom a ideiglenesen kellene tenni.
Kell hogy legyen. Vagy a motortérben (ugyanilyen motorral szerelt Carinákon a tűzfalon van), vagy magában a tankban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #101 Dátum: 2010.02.08 20:00:26 »
Kell hogy legyen. Vagy a motortérben (ugyanilyen motorral szerelt Carinákon a tűzfalon van), vagy magában a tankban.

Megvan, természetesen van szűrő a kocsiban, a tűzfalon rögzítve.
 Kicsit beleástam magam a témába, a legszimpatikusabb nekem a E85power átalakító kitt. http://www.e85power.hu/viewpage.php?page_id=3
Teljesen automata, alkalmazkodik bármilyen arányú etanol/benzin keverékhez. Van eco, és sport üzemmódja is. Lényegesen komolyabb, mint a HunFlex, és még a drágább BioETUN v3 -nál is kifinomultabb.
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #102 Dátum: 2010.02.09 21:32:18 »
Csak az élőadat lekérés miatt vennék a carinába ha lenne soksok pénzem.. :D Beleoperálnék még egy netbookot is.. :D
E85 kút a közelünkben nincs :(

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #103 Dátum: 2010.02.10 08:11:10 »
Nálunk van több is a környéken, de én egyszerűen nem merem csak úgy "á lá natúr" beletölteni a kocsiba, átalakítót meg súlyos tízezrekért pláne nem vennék hozzá, hiszen az én évi 15 ezres futásommal nem tudom, mikor térülne meg. De nincs kedvem check engine, stb lámpákkal szórakozni.
És nem is beszélve, hogy mi van akkor, ha elutazom jó messzire és sehol se lesz E85?
         

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #104 Dátum: 2010.02.10 18:26:32 »
És nem is beszélve, hogy mi van akkor, ha elutazom jó messzire és sehol se lesz E85?

HunFlex:       Szét kell szedni.  :no:
BioETUN v3:  Kapcsoló az utastérben benzin és etanol között.  :hmmmm:
E85power:   Automatikusan alkalmazkodik mindenféle arányú benzin/etanol keverékhez. Ha teli tank benzint tankolok, akkor sem kell semmit csinálni.  :yes:
                   (...az ECO és SPORT mód, csak benzines üzemmódnál is működik)

2-3 hét múlva belerakatom a kocsiba, majd beszámolok az eredményről.
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0