Szerző Téma: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?  (Megtekintve 137583 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #135 Dátum: 2010.03.09 09:38:57 »
Közben hallottam olyat, hogy valaki Suzukiba rakott 1/3-nyit, és már attól xarakodott neki.. De sztem ez autótípustól is függ.
Még régebben viszont azt olvastam erről az E85-ről, hogy megeszi a gumicsöveket, tehát nem lehet csak úgy belerakni egy benzines autóba. Ehhez képest erről elég nagy kuss van mostanában, ahogy terjed. Meg feloldja a koszt a rendszerben.
NA mind1, ennek ellenére én ki fogom próbálni max felesben, ha jobb idő lesz. 1.6 vvti.

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #136 Dátum: 2010.03.09 11:05:58 »
Közben hallottam olyat, hogy valaki Suzukiba rakott 1/3-nyit, és már attól xarakodott neki.. De sztem ez autótípustól is függ.
Még régebben viszont azt olvastam erről az E85-ről, hogy megeszi a gumicsöveket, tehát nem lehet csak úgy belerakni egy benzines autóba. Ehhez képest erről elég nagy kuss van mostanában, ahogy terjed. Meg feloldja a koszt a rendszerben.
NA mind1, ennek ellenére én ki fogom próbálni max felesben, ha jobb idő lesz. 1.6 vvti.
Állítólag pont a Suzukik bírják jól, de valóban erősen típusfüggő. A gumicsövet biztosan nem eszi meg. Az üzemagyagszőrőt cserélni kell pár 100 etanolos Km után. A koszt feloldja, a műanyag tankok miatt már legalább rozsada nincsen.

http://www.vezess.hu/magazin/miben_mas_gyari_flexfuel/20409/
http://etanol.blog.hu/2009/10/16/mennyire_jo_vezeto_az_e85
http://injektor.hu/index.jsp?id=2&main=181&akt=2
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #137 Dátum: 2010.03.09 11:45:43 »
Több helyröl is halottam, hogy öreg AC pumpával adódhatnak gondok.
pld: http://e85power.hu/articles.php?article_id=4
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #138 Dátum: 2010.03.12 20:07:35 »
Ismét kiürült egy tank. A fogyasztás  11,57 liter/100Km :cry:  :cry:
Ez kb. 40%. -os túlfogyasztás.  :cry: Most egy Avia kútnál tankoltam, azokkal állítólag nincsen gond. Az üzemanyagszűrő csere jövő héten. Végül is 290eKm van benne és 2eKm etanolozás.
Újabb log, újabb állítgatás. A végére fogunk járni, hogy mi a gond, 20-25% -nak kellene lenni a fogyasztás növekedésnek.
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #139 Dátum: 2010.03.12 20:48:22 »

(tapasztalat)
Bioetanolnak a legnagyobbik problémája, hogy támadja a tömítéseket és a gumi alkatrészeket.
Főleg a 2T járműveknél tapasztalható, robogó, motor STB.
Nagyon sokat szívunk miatta.

tutinet

  • Vendég
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #140 Dátum: 2010.03.12 21:03:37 »

(tapasztalat)
Bioetanolnak a legnagyobbik problémája, hogy támadja a tömítéseket és a gumi alkatrészeket.
Főleg a 2T járműveknél tapasztalható, robogó, motor STB.
Nagyon sokat szívunk miatta.

Hát ez baj, akkor egyelőre kihagyom. Meg látva a nagyon nagy fogyasztásnövekedést, nem túl biztató jelek.
Ez is egy lufi, ami 1x csak kipukkad ? Pedig hittem benne.... Vagy mégse ?

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #141 Dátum: 2010.03.12 21:16:44 »
Szerintem lesz még ebből botrány, mert tény és való preferálják nagyon az E85-öt, de az árny oldaláról
mélyen hallgatnak.
Majd meglátjuk......

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #142 Dátum: 2010.03.13 22:57:37 »

(tapasztalat)
Bioetanolnak a legnagyobbik problémája, hogy támadja a tömítéseket és a gumi alkatrészeket.
Főleg a 2T járműveknél tapasztalható, robogó, motor STB.
Nagyon sokat szívunk miatta.

 Beletöltik az etanolt a tankba a robogósok és szétmegy a gumi tömítés? Sok szívás?
Ezt kicsit kifejtenéd bővebben? Nagyon sokan használják már ezt az üzemanyagot, de Te vagy az első aki ilyen jellegű problémákról ír.
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #143 Dátum: 2010.03.15 12:18:38 »

(tapasztalat)
Bioetanolnak a legnagyobbik problémája, hogy támadja a tömítéseket és a gumi alkatrészeket.
Főleg a 2T járműveknél tapasztalható, robogó, motor STB.
Nagyon sokat szívunk miatta.

Hát ez baj, akkor egyelőre kihagyom. Meg látva a nagyon nagy fogyasztásnövekedést, nem túl biztató jelek.
Ez is egy lufi, ami 1x csak kipukkad ? Pedig hittem benne.... Vagy mégse ?

Tutinet, a Te autód nem kétütemű!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #144 Dátum: 2010.03.17 13:12:31 »
Tegnap teletankoltam az autót, előtte 1/3 E85 - 2/3 B95-ös koktéllal furikáztam, vegyes ciklusban 7,6-os átlagfogyasztás jött ki, ez kb 10 %-al több mintha csak benzinnel mentem volna. Tavaly nyáron felesben próbálkoztam, akkor 15 - 20 %-os többletfogyasztást mértem. Több helyen olvastam, hogy etanollal az alsóbb fordulatszám tartományban nyomatékosabb a motor, nálam viszont 2000 rpm alatt lomhábbnak tűnik, felette viszont annál jobban nekilódul. Érdekesség még, hogy a nyári feles tankolások után, benzinre átállva az alapjárati fordulatszám felment 1300-ra, majd most, hogy újra rakok bele E 85-öt kezd visszaállni a megszokott értékre. Összességében jók a tapasztalataim, hidegindítással nem voltak gondjaim, arra figyeltem, hogy a külső hőmérséklet függvényében kevertem etanolt a benzinhez, kemény mínuszokban full benzin, nyáron felesben, de ennél jobban nem hígítanám, legfeljebb etanolos átalakítószett beszerelésével.   
'93 Carina Xli 1.6

Tomek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #145 Dátum: 2010.03.17 13:19:02 »
Sziasztok!
Én is úgy döntöttem,hogy kipróbálom,a cefrét 50-50%ban.Az alany egy 02' 1,4 vvti corolla.Én egyedül attól tartok hogy a szesz 8év mocskát feloldja az üzemanyagrendszerből,és eldugul a szűrő és azt sem tudom ,hol van benne.Tartalék szűrő nélkül nem akarok kockáztatni,mert a legtöbbször feleségem használja az autót.Mennyire bonyolult a szűrő cseréje?

Kaiser

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #146 Dátum: 2010.03.19 12:25:19 »
Én is megosztanám a tapasztalataimat.
Corolla 14vvti 2000-es évjárat

Első tankolásnál 25% E85 75% B95.
Menetteljesítményben semmi különbség, többlet fogyasztás nem volt.
Fél tank után kaptam Check engine lámpát.
EFI biztosíték eltávolításával reseteltem.
Utána nem gyulladt ki a check engine és lett kb 15% többletfogyasztás.

Második tankolás 50-50%. Többletfogyasztás továbbra is 15 %. Gond nélkül elfüstöltem az egész tankot.

Harmadik tankolás szintén 50-50%. Felénél check engine.
Most ismét reseteltem a hibát, mert 50%-nál még nem volt reset, talán most beáll erre a keverékre is...

A tapasztalatokat később leírom.
Kommenteket várom!:)

Nálam a fogyasztás benzinből 6,5l/100km E85/B95keverék: 7,5l/100km
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.19 12:29:15 írta Kaiser »

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #147 Dátum: 2010.03.19 14:21:55 »
Kaiser, én tavaly teszteltem egy ideig E85-tel az autót, '93-as E10 Corolla, 4E-FE motorral. Check engine-re sok helyen felhívják a figyelmet, ha jól emlékszem szegény keverék hibakódot olvastam erről, ezzel szemben nekem 90%+ ethanollal sem jött elő egyszer sem. Nekem átlag 6,5-höz képest ~7,8-ra nőtt a fogyasztás, mindig teli tankkal mérve! Ez 20%, ha jól számolom. Én csupán az akkor érkező mínuszok miatt hagytam fel vele, mert ~10 fok alatt elektronika nélkül melegíteni kellett, mint valami versenyautót, egyébként meg sem akart mozdulni, nem hogy gyorsulni, és csak sokadjára indult be  :D 

Kaiser

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #148 Dátum: 2010.03.20 09:19:47 »
A leghidegebb amiben eddig próbáltam ha jól emlékszem -3°C volt. Ott még nem volt probléma az indulással. A check engine nálam mindig 90-100km/h-ás tempónál jött elő városon kívül.
Nem olvastattam ki a hibakódot, mert tudtam mi okozza.
Mindenesetre úgy döntöttem ha ismét hibát jelez felhagyok a kísérletezéssel.

ZPapp23

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #149 Dátum: 2010.03.20 13:42:57 »
Sziasztok!
Olvasgatom a fórumot, hát elég vegyesek az írások, és nem tudok dönteni. 2002-es 1,4 vvti hatchback-be (már az újabb) gondolkodom hogy kipróbálnám a dolgot, egyenlőre vezérlő nélkül. Profi hozzáértők véleményét szeretném kérdezni, hogy az 50-50%-os arány bátran kipróbálható-e, vagy ha kijelez check engine para-e ilyesmi. Hogy megéri / nem éri az meg nagyon hamar kiszámolható gondolom.
Köszönöm szépen előre is.