Szerző Téma: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?  (Megtekintve 137580 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #105 Dátum: 2010.02.10 20:25:32 »
Őszintén kíváncsian várom a rövid és hosszú távú eredményeket!  :yes:
         

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #106 Dátum: 2010.02.10 21:45:31 »
Őszintén kíváncsian várom a rövid és hosszú távú eredményeket!  :yes:

Kicsit :beta1: teszter leszek ezzel a kütyüvel, még nem sok autóban van ilyen, viszont ahogyan látom a support elég jó. A srác aki fejleszti, nekem abszolút profinak tűnik.
A tapasztalatokról "kegyetlenül" be fogok számolni, ha jó, ha rossz!
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #107 Dátum: 2010.02.15 14:22:57 »
Elkezdtem próbálgatni az autót etanollal, egyenlőre átalakító nélkül.
Jelenleg a hidegekre való tekintetre, óvatos duhajként csak 70% E85 van a tankban. Menetteljesítményben semmi különbség nincsen. Talán egy kicsit mintha jobban menne, de lehet, hogy csak beképzelem. 3 °C fokban hidegindítással eddig nem volt gond, talán az önindító egyel többet teker. Check lámpa nem világít. A fogyasztásról majd később, ha kiürült a tank.
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #108 Dátum: 2010.02.17 20:28:57 »
OFF Simsonba lehet E85-t rakni? Milyen arányban? több 2T olaj kell mellé? :D

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #109 Dátum: 2010.02.17 21:15:34 »
OFF Simsonba lehet E85-t rakni? Milyen arányban? több 2T olaj kell mellé? :D
Ráhibáztál!   :D
http://etanol.blog.hu/2010/01/19/simson_schwalbe_e85_tel
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

tutinet

  • Vendég
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #110 Dátum: 2010.02.22 00:31:50 »
Aki Etanollal mászkál annak nem árt az 1 fokozattal hidegebb gyertyát használni.
Tehát pl. aki a gyárilag előírt BKR5EYA-11-et használta etanolnál a
BKR6EYA-11-et kell használnia.

Idézet a NGK honlapjáról:

When using an ethanol blend fuel with high ethanol content in high performance applications, a colder heat range may be necessary.  The spark timing can be advanced further because ethanol blend fuel has a higher resistance to knock (higher octane).  Due to the decreased knock, there will be less audible “warning” from knock before the spark plug overheats and pre-ignites.

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #111 Dátum: 2010.02.25 22:21:34 »
Tapasztalatok átalakító nélkül:

Toyota Avensis 1.6 1999   Bosch Motronic :hmmmm: motorvezérlő  (magam is meglepődtem)

70% E85  Az autó jól használható, de nem tökéletes. Erős gyorsításkor néha vannak apróbb torpanások, padlógázzal szépen gyorsul. Indítással nincsen gond.
95% E85  Gyengébb menetteljesítmények, érezhetően szegény keverék. Kicsit nehezebb indítás, bár így is 4-6 °C -ban elsőre.

Másfél tank üzemanyag (1 tank 70%, 1/2 tank 95%) elfogyasztása után a fogyasztás a korábbi 8,2-8,4 -ről felment 9,7 -re.


Ma belekerült az E85power kitt.

A motor szépen megy, erősebbnek, főleg nyomatékosabbnak érződik. A 90% feletti gázpedálállásnál jelentkező sportmódot nem érzem.
 Tapasztalatok gyűjtése, finomhangolás folyamatban.
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

tutinet

  • Vendég
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #112 Dátum: 2010.02.25 23:47:01 »
Másfél tank üzemanyag (1 tank 70%, 1/2 tank 95%) elfogyasztása után a fogyasztás a korábbi 8,2-8,4 -ről felment 9,7 -re.
Ma belekerült az E85power kitt.


És még fel is fog menni szépen. Hogy ideális legyen a keverék dúsítani kell a benzint így nőni fog a fogyasztás is. Amenyivel olcsóbb az E85 , annyival többet is fogyaszt így a kör be is zárult. Hülyék lennének beengedni a piacra egy olyan üzemanyagot amit megéri használni, hetek allatt mindenki átállna arra.
A z, hogy kisebb a környezetkibocsájtás az meg a kutyát se érdekli. Mindenkit az érdekel mennyi az ára a benzinnek nem az, hogy mennyire szennyez vagy nem.
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.25 23:49:26 írta tutinet »

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #113 Dátum: 2010.02.26 08:00:34 »

És még fel is fog menni szépen. Hogy ideális legyen a keverék dúsítani kell a benzint így nőni fog a fogyasztás is. Amenyivel olcsóbb az E85 , annyival többet is fogyaszt így a kör be is zárult. Hülyék lennének beengedni a piacra egy olyan üzemanyagot amit megéri használni, hetek allatt mindenki átállna arra.
A z, hogy kisebb a környezetkibocsájtás az meg a kutyát se érdekli. Mindenkit az érdekel mennyi az ára a benzinnek nem az, hogy mennyire szennyez vagy nem.


Egyszerű matek:
210 forintért tankoltam Érden. A várható többletfogyasztás 21 %
 Tehát, olyan, mint ha 254 forintos benzinnel járnék!
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

tutinet

  • Vendég
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #114 Dátum: 2010.02.26 16:01:09 »

És még fel is fog menni szépen. Hogy ideális legyen a keverék dúsítani kell a benzint így nőni fog a fogyasztás is. Amenyivel olcsóbb az E85 , annyival többet is fogyaszt így a kör be is zárult. Hülyék lennének beengedni a piacra egy olyan üzemanyagot amit megéri használni, hetek allatt mindenki átállna arra.
A z, hogy kisebb a környezetkibocsájtás az meg a kutyát se érdekli. Mindenkit az érdekel mennyi az ára a benzinnek nem az, hogy mennyire szennyez vagy nem.


Egyszerű matek:
210 forintért tankoltam Érden. A várható többletfogyasztás 21 %
 Tehát, olyan, mint ha 254 forintos benzinnel járnék!

De szegény a keveréked azt írtad nem ? A szegény keverék okozhat kopogásos égést, ami Tönkre teheti a motort. Azt próbáld ki, hogy a mostani injektoroknál kb. olyan 20-30 %-al nagyobb injektorokat raksz bele, akkor mivan.

Kéne a műszerfalra egy visszajelző, ami mindig mutatja mekkora a keverékarány.
A padlógázzal vigyázni kell: olyankor openloop-ba vállt a vezérlés a dönti befele a benzint. Nekem itt dúsul el 10.7-re az AFR. Úgyhogy az injektoraim jók, tud adagolni eleget csak vissza kell venni az adagolást. Az E85 esetében is vissza kell majd venni de kevésbé.

Azt nem értem még mindig, hogy miért nem terjed el az E85 ha olyan, mintha 254 ft-os benzinnel járnál. Ennyire kevés a vállalkozó szellemű vagy tökmindegy mennyi a benzin kifizetné az 500 ft-os literenkénti árat is ?

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #115 Dátum: 2010.02.26 18:05:50 »
 Átalakító nélkül nem szerencsés etanollal járni, ezzel én is tisztában vagyok. De ez csak rövid próbálkozás volt.
Már benne van az E85power http://www.e85power.hu átalakító, aminek a finomhangolása folyamatban van. Igazából most is jól szuperál, csak a sportmódot próbáljuk belőle előcsalogatni.  ...de ez már csak extra, így is tökéletes.

Az, hogy miért nem járnak az emberek etanollal, ennek több oka lehet, és messzire vezet, pld.:  Nem ismerik, nem hallottak róla. Ha hallottak is, mint minden új dologtól, idegenkednek tőle az emberek. Lényegesen egyszerűbb egy benzines autóba benzint tölteni, amit mindenhol kapni, ezt elismerem, még ritkák a kutak. Valamekkora beruházást kíván, még ha nem is túl sokat. "Szétmarja a benzincsövet, tönkreteszi a motort..."  stb...  Én úgy számoltam, hogy min. 5 hónapon belül megtérül az átalakító ára, ráadásul kicsit jobban is megy.
 
 

Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #116 Dátum: 2010.02.28 10:14:02 »
Azt nem értem még mindig, hogy miért nem terjed el az E85 ha olyan, mintha 254 ft-os benzinnel járnál. Ennyire kevés a vállalkozó szellemű vagy tökmindegy mennyi a benzin kifizetné az 500 ft-os literenkénti árat is ?
- nem is tudnak róla;
- ha tudnak is róla, mindig ott bujkál a félelem az ismeretlentől - nem is minden ok nélkül, hiszen megfelelő ismeretek híján komolyabb károk keletkezHETnek a motorban;
- a kúthálózat eléggé kicsi.
music     

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #117 Dátum: 2010.02.28 22:45:56 »
Carinába mennyi etanollal lehetne keverni a benzint? :D Amolyan térfogatnövelőként... :D

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #118 Dátum: 2010.02.28 22:56:48 »
Carinába mennyi etanollal lehetne keverni a benzint? :D Amolyan térfogatnövelőként... :D

50% szerintem nyugodtan bevállalható.  Én azt vettem észre az enyémnél, hogy átalakító nélkül 50-70% E85 -el a motor még jól használható.
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

tutinet

  • Vendég
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #119 Dátum: 2010.03.01 00:17:34 »
- nem is tudnak róla;
- ha tudnak is róla, mindig ott bujkál a félelem az ismeretlentől - nem is minden ok nélkül, hiszen megfelelő ismeretek híján komolyabb károk keletkezHETnek a motorban;
- a kúthálózat eléggé kicsi.

Tudnak azért. Pl. a legolvasotabb hírportálon kint szokott lenni de több helyen láttam már a neten.
A kúthálózat meg alakul szerintem.