Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Charlie Auto Bt. - Monor  (Megtekintve 21428 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

MiCKEY

• The Boss
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
    • http://www.mickey.hu
  • Autó: Lexus NX300h, Toyota Yaris III., Toyota Corolla E11
Charlie Auto Bt. - Monor
« Dátum: 2008.01.22 20:40:21 »
Sintár Károly - autószerelõ
Tel: 06-1-431-7604

Klubtagoknak 5% kedvezmény a munkadíjakból.

Javítottam a címet a jelenleg aktuálisra. Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.21 16:55:45 írta Trotter66 »

Dr.Gáz

• Szervezők
  • Alap-tag
  • F1 Hiace TF 109
    • http://www.drgaz.hu
  • Autó: Hiace
Charlie Auto Bt. - 1101 Budapest, Pongrác út 15.
« Válasz #1 Dátum: 2008.03.04 00:43:43 »
Ajánlom mindenkinek a Karcsit. A Toyota Kovácsnál dolgozott 15 évig a teljes típus kínálatot ismeri a kerékagytól a váltóig bezárólag ........ Inkább olvassátok el magatok itt a honlapja c³me.
http://www.charlieauto.xls.hu/

Nohab

• Újonc
  • *
« Válasz #2 Dátum: 2008.03.08 12:22:19 »
Kinek mit jelent, hogy jó egy szerelõ?

Dr.Gáz

• Szervezők
  • Alap-tag
  • F1 Hiace TF 109
« Válasz #3 Dátum: 2008.03.08 19:48:57 »
Idézetet írta: "Nohab"
Kinek mit jelent, hogy jó egy szerelõ?

Hogyha a TMH (Toyota Motor Hungary) által szervezett országos Toyota szervizek szerelõi között Õ volt az elsõ akkor talán elég jó szerintem még neked is. :10:

Joe

• Újonc
  • *
Re: Charlie Auto Bt. - 1101 Budapest, Pongrác út 15.
« Válasz #4 Dátum: 2008.07.18 21:19:58 »
Engedjétek meg, hogy konkrét tapasztalataimat osszam meg veletek a fent nevezett Szerelővel (így nagybetűvel!) kapcsolatban.
Kicsit hosszú lesz, a kályhától fogok indulni, de szeretnék minél teljesebb képet festeni (rövid idője tartó ismeretségünk alapján) Karcsiról.
Előző, sokáig lelkiismeretes szerelőm D.A., aki a Totalcar régi autódoktora volt, tartotta kiváló állapotban '94-es Corollámat, melyet 6 évesen vettem, tehát 8 éve van nálam.
Na nem mintha olyan sokat kellene bajlódni a típussal, ha valaki megadja neki a kötelező dolgokat a megfelelő időben, és egy kicsit odafigyel, pl. a futómű hangjaira, ahol időnként kicseréli az elkopó/kopogó dolgokat, akkor a világból is ki lehet vele menni.
Az egy másik történt, hogy miért voltam kénytelen elpártolni az autódokitól több mint 5 év után. Aki ismerte 2006 környékén v. előtte, és volt vele kapcsolata mostanában az tudja, aki nem, de érdeklik a részletek magánban megosztom bárkivel. A lényeg, hogy ma már maximálisan kerülendő!

Mindezt a bevezetőt csak azért hogy érthető legyen hogyan találtam meg Sintár Károlyt.

2008. június közepén (immár zsinórban a 3. nyáron) az autóval Olaszországba, egy kb. 3000km-es útra készültünk. Annyi probléma volt vele, hogy hátul elkezdett valami kopogni, és még az út előtt szerettem volna teljesen átvizsgáltatni.
Mégis csak 14 éves autóról van szó.  Több embert ismerek, aki a néhány éves francia "csodájával" a várost nem meri elhagyni, lehet, hogy nem hiányzik neki az Assistance nyújtotta feeling pár száz v. ezer km-re az otthontól?
Na jó többet nem szemétkedem...

A korábban említett autódoktor nem szüntette meg az egyébként egyszerű problémát, úgy hogy 3 napig volt nála az autó, közben állítólag átvizsgálta és volt képe több mint 15.000-et elkérni.

Egy héttel az olasz út előtt, ott álltam egy kopogó futóművel, és a bizalmat elvesztve gőzöm sem volt mi a helyzet az autóval. Hozzáteszem 2 évvel korábban az előző műszakinál látta utóljára szerelő az autót ( az olaj, olajszűrő, légszűrő cserét mindig magam végeztem).

Lehet hogy szégyen, de 8 év Toyota használat mellett sem igazán követtem a Toyotaclub weboldalát, most viszont az ajánlott szerelők rovatban megtaláltam Karcsit, elsírtam neki problémámat és már másnap fogadott.
Kb. du. fél hétre értem a Pongrác 15. alatt lévő patikatisztaságú "szerelőcsarnokba", aholis megbeszéltük, hogy egy próbaúttal kezdünk. Én átkászálódtam a jobb 1-be, majd vártam hogy Ő is bepattanjon a kormány mögé. És ekkor esett le az állam először, de ezen a napon nem utójára!
Előkerült egy vörös anyag valami vászon szerű, gondosan összehajtva, - mint a széthajtás után kiderült - nagy hímzett Toyota felirattal, amit gondosan ráillesztett az ülésre mielőtt beült szervizes overáljában, ami egyébként lehet, hogy tisztább, mint egyes autók üléshuzata.

Kövezzetek meg, de nem szokott az autóm és én sem a márkaszervizekhez, aholis max. egy vékony nejlondarabot használnak, és akkor a maszek szerelőkről ne is beszéljünk.
Próbaút után vissza a "csarnokba", ahol a kopogás mellett, megemlítettem gyakran ingadozó alapjáratomat, amit előző szerelőm mindig alapjárati motor tisztítással próbált orvosolni, ez max. fél évig volt jó.
Karcsi pár perc kábelrángatás után a fojtószelep állását érzékelő kütyüt gyanúsította, amit kiszerelt, ott előttem javított. Igaz hogy meg csak 1,5 hónap telt el, de az óta sem volt alapjárat ingadozásom.
Ezután megemlítettem a kb. 7 éve nyikorgó kuplungomat, ami kinyomáskor adja a hangot. Ő elővett egy célszerszámot és egy hosszú drótot a végén 12V-os izzóval, majd hozzálátott a végbélnyíláson keresztüli szemműtéthez. A műtét úgy sikerült, hogy a korábban bentről hallható nyikorgás,
már csak kívül nyitott motorháztető mellett, leállított motornál csak erősen fülelve hallható. A furcsa az volt hogy a művelet kb. 10-15 percig tartott (v. csak én éreztem ilyen hosszúnak), de a kuplung nyomkodása közben azon gondolkodtam, vajon miért ilyen precíz ez az ember velem egy vadidegennel akivel akkor találkozott először, úgy hogy ezt a nyikorgást csak megemlítettem, mint egy kicsit zavaró, de nem elviselhetetlen ill. nem a használatot korlátozó jelenséget.
Itt jött a 2. áll-leesés, mikoris meg kellett állapítanom, hogy ez a Szerelő alapból ilyen, bármilyen problémához, amihez van felszerelése, ha hozzányúl, azt így kezeli. Mindezt a pesti árak alatt.

Ezután következett az autó felemelése, gumik vizsgálata, motornál esetleges olajfolyások keresése (ami nincs), féltengely gumik, futómű alkatrészek, szilentek, váltóolajszint ellenőrzése.
A kopogás oka a jobb oldali stab. pálca (kutyacsont) elhasználódása volt. Az alkatrészt másnapra beszerezte egy fél órai munkadíj + alkatrészár fejében kicserélte.
Mondanom sem kell, a futómű azóta néma.

Mint az autó állapotából várható volt az olasz út is gond nélkül teljesítve, pedig volt benne kb. 200 km hegy-völgy, nem kevés hajtűkanyarral fűszerezve, feleség 2 gyermek, full csomagtartó, kb. 2x900 km autópálya, az egészre átlag 6,1-es fogyi.

Átvizsgáláson a fékek és a lengéscsillapítók állapotával nem foglalkoztunk, mert mielőtt találkoztunk, azelőtt mérettem meg mindkettőt, a fék minimális eltéréssel és jó fékhatással rendelkezett, míg a csillapítás minden gátlón 70% feletti volt (még  a gyáriak vannak benne 165.000 km-rel.)

A hét elején csináltattam meg Karcsival a műszakit, ami úgy zajlott, hogy az autót átadtam, Ő azt közvetlenül leadta a vizsga helyszínén, betolták ,levizsgázott (nem csúszópénzes hely!), visszakaptam friss műszakival.

Összefoglalva: akinek nincs szerelő rokona, v. nem mindent maga javít, esetleg jelenlegi szerelőéért nem tenné tűzbe a kezét, annak ajánlom, látogassa meg Karcsit, csak kérjen tőle egy átvizsgálást - ha egyébként nincs gond - és ezek után döntse el, hogy milyen szakemberrel van dolga.
Árképzése: nincs olyan, hogy megkezdett óra, első alkalommal (átvizsgáláskor) 1,5 órát voltam ott és 1,5 órát fizettem.
A kutyacsont cseréjekor fél órát voltam és fél órát kért a Mester (persze nem volt pofám olyan keveset adni).

Még egy adalék: gumiszerelést is vállal teljes körűen, egy téli-nyári garnitúra átszerelés lemezfelnin 4.000+Áfa. Én a leggagyibb helyeken sem láttam 5.000+Á alatt, de inkább jellemző a 6.000+Á. És mindehhez szinte új eszközei vannak.

Én úgy látom kevesen ismerik, lehet hogy nem jó a reklámja, annak ellenére hogy van weboldala: www.charlieauto.xls.hu.

Biztos vagyok benne, ha olyan lenne az ismertsége, mint a munkája színvonala, az ügyfelek szétszednék, csakhogy az ő autójukkal foglalkozzon előbb.
Ha valakinek van használható ötlete ez ügyben kérem, ne tartsa magában, akár nekem is dobhat egy mailt a joef@freemail.hu-ra.

Vezetékes telefonja megtalálható a weboldalán, ha kell magánban mobilszámot is tudok adni hozzá. Úgy tudom a 21-ei héten szabadságon lesz, de utána fogadóképes.

Aki vette a fáradtságot és végigolvasta annak köszi, a többiektől elnézést a kisregényért.

Üdv: Joe

Trotter66

• Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
  • Autó: Toyota Prius Mk 3, Toyota Corolla E110 1,8 USDM
« Válasz #5 Dátum: 2008.07.20 19:53:28 »
Jó lenne sok ilyet olvasni. Más nem is érdemes a HSZ-ről írni.
 :clap:
Sors bona nihil aliud

Trotter66

• Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
  • Autó: Toyota Prius Mk 3, Toyota Corolla E110 1,8 USDM
« Válasz #6 Dátum: 2008.07.27 14:51:34 »
Csinál Chalrlie ZK-t is?  (benzines szívó 1.0 ohne kat)
Sors bona nihil aliud

Dr.Gáz

• Szervezők
  • Alap-tag
  • F1 Hiace TF 109
« Válasz #7 Dátum: 2008.07.27 20:59:20 »
Csinál Chalrlie ZK-t is?  (benzines szívó 1.0 ohne kat)

Szerintem kérdezd meg tőle. Más a DVD-ért hová kellene mennem? Privátba küld el a tel számodat. Köszi

Chaberrr

• Újonc
  • *
« Válasz #8 Dátum: 2008.07.29 16:28:02 »
Én is nemrég voltam nála vezérműszíj cserén 93-as corollámmal, le a kalappal, hasonlóan jó tapasztalataim voltak. Precíz, korrekt, lelkiismeretes.  :clap:

KLaco

• Megszállott
  • Autó: 2004 Yaris Verso 1.4D4D Terra
« Válasz #9 Dátum: 2008.07.31 21:13:17 »
Ma voltam olajcserén, sikerült kisebb árat mondania, mint amire számítottam. Pedig még 1 zajfelderítést is kértem, csak sajnos nem jött elő, de majd figyelem a kis nyavajás zajt. Alattomos, mert néha előjön. Most éppen nem akart megszólalni.
Laco 73 :D

MFerenc

• Megszállott
  • Autó: Nissan Micra Acenta 1,4 2003
« Válasz #10 Dátum: 2008.08.08 11:49:46 »
Üdv Mindenkinek! Mint újonc fórumozó és Toyota tulajdonos, pont szerelőt kerestem, aki tényleg érti a dolgát, itt sok jót olvasva Róla, felhívtam, de pont a napokban/hetekben költözik a műhelye, így várni kell egy kicsit! :(
Ja, és az a vezetékes már nem él.

ferke

• Alap-tag
    • http://www.ferke.hu
  • Autó: Toyota Carina E 1.6 XLI '97
« Válasz #11 Dátum: 2008.08.08 12:22:29 »
Üdv Mindenkinek! Mint újonc fórumozó és Toyota tulajdonos, pont szerelőt kerestem, aki tényleg érti a dolgát, itt sok jót olvasva Róla, felhívtam, de pont a napokban/hetekben költözik a műhelye, így várni kell egy kicsit! :(
no akkor ha meglesz az új hely akkor várjuk az infókat, kontakt is jöhet :) énis elnézek sztem hozzá hamarosan, a kutyacsontot hátul cseérlni kéne.állitólag.
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Ákos2004

• Megszállott
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
« Válasz #12 Dátum: 2008.08.16 19:39:15 »

Nem tudod hova költözik?

Tamás69

• Klubtag
  • Megszállott
    • http://www.capella.hu
« Válasz #13 Dátum: 2008.08.17 11:39:18 »

Nem tudod hova költözik?

Elvileg monorra megy vissza ( merthogy ott lakik) de ez kb. 1,5 hónapos infó.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Ákos2004

• Megszállott
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
« Válasz #14 Dátum: 2008.08.17 11:47:34 »

Nem tudod hova költözik?

Elvileg monorra megy vissza ( merthogy ott lakik) de ez kb. 1,5 hónapos infó.

Hát ennek nem örülök  :(
Mivel eddig a hungária krt mentén volt a szervize, így a budapestieknek egyszerűen meg lehetett közelíteni, nameg az autót reggel otthagyva, elmenni tömegközlekedéssel......Monor meg azért rázósabb.