Szerző Téma: D-4D & D-CAT  (Megtekintve 1354452 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sárközi András

  • Vendég
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4215 Dátum: 2019.05.17 15:03:51 »
-egyik ismerősömnek az volt a szerencséje,hogy kötött külön garanciát a hibrid akksira,mert elromlott az 5 éves autóban
-a városi 4-5 literes fogyasztás emelkedik autópályan,nem a benzineshez viszonyítva,hanem önmagához képest.
nyilván nem az új hibrid autósok fognak írni a fórumra,hanem az,aki 200 000 km v több futás teljesítménnyel veszi meg...
Részemről a téma lezárva.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
D-4D & D-CAT
« Válasz #4216 Dátum: 2019.05.17 16:11:01 »
Erre nekem egy Hibrides ismerősöm ugrik be, aki sírt, hogy nem indul az autója.
Aztán mikor kiderült, hogy ő tulajdonképpen havonta talán 2x használta az autóját (ami ugye nem éppen kedvez a hibrid rendszernek, ezt illene is tudnia tulajként...), nekem is az volt az első kérdésem, hogy mi a khm *** fészkes fenének vett ez akkor Hibridet?  :eek: :innocent:

Valóban sajnos le kell írni 1000x is, mert sajnos sokak fejében valóban tévesen az a szemlélet él, hogy a dízel nem fogyaszt sokat - csak éppen elfelejtik, hogy ez nem minden élethelyzetben van így - hány olyan dízel motoros autó szaladgál az utakon, amik életük 90%-ában még csak az üzem meleg hőmérsékletet sem érik el...  :hmmmm:

A fórum attól fórum, hogy emberek elmondják a véleményüket, tapasztalataikat.
Sajnos ritkán olvasni ezen a fórumon elégedett dízel Avensis tulajról, a megbízható, jó motorok sajnos már sehol sincsenek, az ősöreg T22-es 90 lovas dízele, ami valóban kimegy a világból is pedig már elég régóta nem része a kínálatnak.
Viszont annál több tulajnak lehet olvasni a kálváriájáról a fórumon, vagy akár a FB Avensis Klub csoportjában a 2.2-es D-CAT motorok miatt, legyen az Avensisben, Lexus IS-ben vagy éppen RAV4-ben. 
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

farout

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4217 Dátum: 2019.05.17 17:16:40 »
Műszeres mérés, az nem hazudik. Hacsak a DPF-et nem ütötték ki belőle, mert akkor igen. :D Sok esetben a teljes műszeres vizsgálat nem történik meg, mert a szerelőnek nem áll rendelkezésre, ügyfelet meg nem küld el máshoz. Majd mindenképpen írd meg mi lett, másoknak is hasznos lehet az infó. Meg tegnap óta fúrja az oldalamat, hogy ilyen jelenség mitől lehet.

Mindenképp megírom hogy megoldódott e, és ha igen, mi volt a megoldás. Amúgy is jeleztem volna csak hát sajnos nem volt mit....
Még egy kérdés....Ajánlották még a magasnyomású szivattyú vezérlőszelepét, ill. ha nem az a ludas, akkor magát a magasnyomású szivattyút cserélni. Erről mi a véleményed? (természetesen a müszeres vizsgálat után) Mert nem hiszem hogy bármi is ki fog derülni abból. Meggyőződésem hogy a befecskendezők jók. Kiindulva abból hogy évszakfüggő a dolog, nem hiszem hogy sok minden lenne ami ahhoz köthető. A befecskendező az pont nem az, de ez csak az én véleményem. Amúgy az autó túl van 350 ezer kilométeren és ezt leszámítva kutya baja.Van benne erő rendesen, húz mindt állat és 5.9 -6.5 fogyasztás vegyes használattal.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4218 Dátum: 2019.05.17 20:35:10 »
Mindenképp megírom hogy megoldódott e, és ha igen, mi volt a megoldás. Amúgy is jeleztem volna csak hát sajnos nem volt mit....
Még egy kérdés....Ajánlották még a magasnyomású szivattyú vezérlőszelepét, ill. ha nem az a ludas, akkor magát a magasnyomású szivattyút cserélni. Erről mi a véleményed? (természetesen a müszeres vizsgálat után) Mert nem hiszem hogy bármi is ki fog derülni abból. Meggyőződésem hogy a befecskendezők jók. Kiindulva abból hogy évszakfüggő a dolog, nem hiszem hogy sok minden lenne ami ahhoz köthető. A befecskendező az pont nem az, de ez csak az én véleményem. Amúgy az autó túl van 350 ezer kilométeren és ezt leszámítva kutya baja.Van benne erő rendesen, húz mindt állat és 5.9 -6.5 fogyasztás vegyes használattal.
Nem vagyok egy nagy szaki, egyszerűen csak figyelek, hogy kinek mi baja és mi volt a megoldás -- ha megírja az illető. Ha én állnék szemben a problémáddal, akkor először megpróbálkoznék egy ilyen felméréssel. Abban nem vagyok biztos, hogy dízellel is foglalkoznak, de ha nem, akkor irány a Nyíry dízelhez. Amikor még dízelem volt, a szerelő csapatom ajánlására hozzájuk jártam. Nagy problémát nem kellett megoldaniuk, de az a pár alkalom amikor náluk jártam, csak jó tapasztalatot szült. Amit ők mondanak, arra hallgass. Próbálgatásra nem érdemes cserélgetni, lehet hogy valami egészen bagatel dolog áll a hátterében. Itt a fórumon volt már olyan kocsi amit a Novoth féle szervízben gyógyítottak meg. Hozzá nehéz bejutni, de nagyon magas a sikeres hibafeltárási aránya. Ők mind jó szakemberek, csak győzd kivárni mire bejutsz.

farout

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4219 Dátum: 2019.05.17 23:00:27 »
Ok. Köszi

R1200GS

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4220 Dátum: 2019.06.07 23:31:10 »
Melyik gyártó olaját javasoljátok egy 2005-ös 2.0 D4D-hez? 1CD a motor.

Előző tulaj ezt rakott bele:

https://www.arukereso.hu/motorolaj-c3678/castrol/magnatec-stop-start-5w-30-a5-4l-p341926376/

10000 után cserélek olajat.
« Utoljára szerkesztve: 2019.06.07 23:36:54 írta R1200GS »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4221 Dátum: 2019.06.08 08:03:12 »
Mobil1 ESP LE 0W30 rövidebb távokra,
Eneos PH Multi 5W30 normál használatra.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4222 Dátum: 2019.06.08 19:28:05 »
Gondolod, hogy bekamuzza a sokszázezres futást a benzinessel? Semmi nem kizárt, lehet hogy a mikrotalikra úgy érkezik, hogy előretekeri a km órát párszázezerrel... :hmmmm:
Nagycitromot kérjük meg, hátha nyit nekünk egy konteo topic-ot. :devil:
Jut eszembe: Izso kolléga dízelkalandjait a két benzines közt nyomon követted anno amikor történt? :whistling:
Nem akarom flame-be fordítani a dolgokat, de számtalanszor van itt olyan, hogy jön egy dízeltulaj panasszal és az esetek 80%-ban városi a használat és műszeres diagnosztika se történt. A dízel nem városi használatra való. Sokan megveszik, mert majd keveset fogyaszt, de nem jön be nekik a matek.
:yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
 :tt2:A gázolaj teherautóba való! :tt2: ) Meg olajkályhába. ;)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4223 Dátum: 2019.06.08 21:45:46 »
:yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
 :tt2:A gázolaj teherautóba való! :tt2: ) Meg olajkályhába. ;)
Ááááá.... és megjött az exdízeles. :D

R1200GS

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4224 Dátum: 2019.06.10 19:12:11 »
Tudna valaki küldeni egy 2005-ös 2.0 D4D (116 le) kombi Avensishez manualt, esetleg robbantott ábrát, nem tudom, hogy utóbbit egyáltalán adtak e ki?

Motorháztető hőszigetelése rendelhető újonnan? Eddig nem találtam. Picit hiányos, szeretném kicserélni.
Alvázon van egy takaró lemez a kipufogó felett. Elég vacak állapotban van, azt is szeretném kicserélni, de nem találtam újonnan. Ha leszedtem lövök majd képet róla, hogy mire is gondolok.
Valószínű hiányzik egy másik takaró lemez is, 4 tőcsavart látok, nem tudom mi lehetett ott. Nem biztos, hogy lemez, nem látom indokoltnak.

Magam szeretném az alvázvédőzést megcsinálni. Igazából az alvázon nem sok rozsda van, viszont a futómű elég csúnya. Arra gondoltam, hogy lefestem. Lehet értelmetlen, de nekem jobban tatszene úgy, időm van rá.
Egyúttal lehet teszek fel egy vonóhorgot, meg kicserélem a fékdugattyúkat is.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4225 Dátum: 2019.06.10 19:33:35 »
Tudna valaki küldeni egy 2005-ös 2.0 D4D (116 le) kombi Avensishez manualt, esetleg robbantott ábrát, nem tudom, hogy utóbbit egyáltalán adtak e ki?
Próbáld meg márkaszervízben. Kb. 2015-ben fogytak el a papíralapú kézikönyvek, PDF akkor még nem volt nekik, lehet azóta pótolták. Megnézem majd, mert valakitől mintha kaptam volna 2016 körül, de most nem találom.
Itt találsz robbantott ábrát cikkszámokkal: http://toyodiy.com/

Motorháztető hőszigetelése rendelhető újonnan? Eddig nem találtam. Picit hiányos, szeretném kicserélni.
Alvázon van egy takaró lemez a kipufogó felett. Elég vacak állapotban van, azt is szeretném kicserélni, de nem találtam újonnan. Ha leszedtem lövök majd képet róla, hogy mire is gondolok.
Valószínű hiányzik egy másik takaró lemez is, 4 tőcsavart látok, nem tudom mi lehetett ott. Nem biztos, hogy lemez, nem látom indokoltnak.
Főoldalon az egyik menüpontban fel vannak sorolva a toyota specifikus bontók, esetleg azokkal vedd fel a kapcsolatot.

Magam szeretném az alvázvédőzést megcsinálni. Igazából az alvázon nem sok rozsda van, viszont a futómű elég csúnya. Arra gondoltam, hogy lefestem. Lehet értelmetlen, de nekem jobban tatszene úgy, időm van rá.
Egyúttal lehet teszek fel egy vonóhorgot, meg kicserélem a fékdugattyúkat is.
Nem fogod tudni úgy, ahogyan egy szakműhely, a specializált szerszámaival meg tudja csinálni.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4226 Dátum: 2019.06.10 19:37:22 »
Szia R1200GS!

Manualt lehet, hogy itt találsz, a te autódhoz is:http://toyota.aitnet.org/Toyota/Avensis/
Jó szerelés!
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

R1200GS

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4227 Dátum: 2019.06.10 19:51:20 »
Köszönöm a gyors választ.

Az alvázvédőzést, szeretném aprólékosan megcsinálni. Van magasnyomású mosóm, meg elég sok eszközöm, szerszámom.
Az a terv, hogy a futómű alkatrészek gumi borítását leragasztom. Aztán rozsdamaró, csiszolás, drótkefe, amíg jónak nem találom. Festéket még nem döntöttem el. Valamilyen rozsdagátlós alapozó, és arra egy fedő réteg. De ennek még utána járok mi a legjobb rá.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4228 Dátum: 2019.06.10 19:56:14 »
Tudna valaki küldeni egy 2005-ös 2.0 D4D (116 le) kombi Avensishez manualt
Megvan PDF-ben, PM-ben dobj egy mailcímet és elküldöm.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4229 Dátum: 2019.06.11 08:47:26 »
Motorháztető hőszigetelése rendelhető újonnan? Eddig nem találtam. Picit hiányos, szeretném kicserélni.
A gyári brutál drága, bontóból 1,5 perc alatt elviszik, mivel a nyestek szeretnek lakni benne / megrágni.Én ezt rendeltem, töredéke a gyári árának és teljesen jó: http://www.stp-hungary.hu/index.php?P=termekek&K=2&FK=17&AK=&ID=16689(ez a Versohoz való méret, lehet neked más méretű kell)