Szerző Téma: D-4D & D-CAT  (Megtekintve 1354613 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Muzicsidi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4065 Dátum: 2018.10.01 14:27:42 »
Szia!
Nekem Avensisem van 2.2-es D-cat. Nekem is elő jött egy morgó hang, de csak 1200 és 1600-as fordulatnál hallani.
Rájöttem, hogy a légszűrő házba belecsatlakozik egy műanyag cső a sárvédő felől és a csatlakozásnál rezonál be. Ezt a hibát én a légszűrő ház belsejébe benyúló cső darab összecsavarozásával, kiküszöböltem a morgó hangot.
Gyárilag a cső, ahogy csatlakozik a házba, egy szivacsos anyag van körbe benne, ami az idővel szétmegy és ezért zörög.
Remélem tudtam segíteni!

knorbi76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4066 Dátum: 2018.10.03 07:50:04 »
Szia!
Nekem Avensisem van 2.2-es D-cat. Nekem is elő jött egy morgó hang, de csak 1200 és 1600-as fordulatnál hallani.
Rájöttem, hogy a légszűrő házba belecsatlakozik egy műanyag cső a sárvédő felől és a csatlakozásnál rezonál be. Ezt a hibát én a légszűrő ház belsejébe benyúló cső darab összecsavarozásával, kiküszöböltem a morgó hangot.
Gyárilag a cső, ahogy csatlakozik a házba, egy szivacsos anyag van körbe benne, ami az idővel szétmegy és ezért zörög.
Remélem tudtam segíteni!

Szia!
Nem tudom, hogy az én korábbi kérdésemre válaszoltál, de nekem is hasonló bajom van. Megnézem.
Köszönöm

knorbi76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4067 Dátum: 2018.10.03 12:31:57 »
Szia!
Nekem Avensisem van 2.2-es D-cat. Nekem is elő jött egy morgó hang, de csak 1200 és 1600-as fordulatnál hallani.
Rájöttem, hogy a légszűrő házba belecsatlakozik egy műanyag cső a sárvédő felől és a csatlakozásnál rezonál be. Ezt a hibát én a légszűrő ház belsejébe benyúló cső darab összecsavarozásával, kiküszöböltem a morgó hangot.
Gyárilag a cső, ahogy csatlakozik a házba, egy szivacsos anyag van körbe benne, ami az idővel szétmegy és ezért zörög.
Remélem tudtam segíteni!

Megnéztem, valóban lötyögött, megcsavaroztam és a morgó hang megszűnt. Köszönöm!!! :clap: :clap: :clap:

kRisztina

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4068 Dátum: 2018.10.07 17:13:26 »
Sziasztok

2005 decemberi az autom. 2.2
felujitott motorral vettem, amit valamelyik Toyota szervizben ejtettek meg.
azóta kb 12.000 km ment.   2 hete, alkalomszerüen elkezd füstölni, de valami nem
normális módon, aztán szépen halad tovább, majd ismét elkezdi csinálni.
Ledudáltak az atópályáról, azt hitték talán, h ég az autó :)
Egyébként gurul és húz rendesen az autó.
Nem feketét füstöl, hanem fehéret :D

Valaki tud segiteni, hol kezdjük el keresni a hibát?

 
« Utoljára szerkesztve: 2018.10.07 17:20:41 írta kRisztina »

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4069 Dátum: 2018.10.07 19:24:03 »
Sziasztok

2005 decemberi az autom. 2.2
felujitott motorral vettem, amit valamelyik Toyota szervizben ejtettek meg.
azóta kb 12.000 km ment.   2 hete, alkalomszerüen elkezd füstölni, de valami nem
normális módon, aztán szépen halad tovább, majd ismét elkezdi csinálni.
Ledudáltak az atópályáról, azt hitték talán, h ég az autó :)
Egyébként gurul és húz rendesen az autó.
Nem feketét füstöl, hanem fehéret :D

Valaki tud segiteni, hol kezdjük el keresni a hibát?
A fehér füst az álmoskönyv szerint csak a Vatikánban pozitív jel. :surrender:
Nézd meg a hűtővíztartályt, hogy nem pipál-e benne a víz meleg motornál. (Még hideg állapotában vedd le róla a sapkát!)
Amúgy az időnkénti füstölés a részecskeszűrő regenerálódását jelzi. Ha nagyon füstöl, valszeg megtelt. Szervizben 5-10ezer forintért kényszerregenerálják. De lehet, hogy ez csak tüneti kezelés lenne. Végleges (pontosabban hosszútávú) megoldás a részecskeszűrő cseréje.
Viszont, nem vagyok benne biztos, hogy a 2005-s járgányokban már benne van a részecskeszűrő... :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2018.10.07 19:40:34 írta Izso »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4070 Dátum: 2018.10.07 19:31:58 »
Sziasztok

2005 decemberi az autom. 2.2
felujitott motorral vettem, amit valamelyik Toyota szervizben ejtettek meg.
azóta kb 12.000 km ment.   2 hete, alkalomszerüen elkezd füstölni, de valami nem
normális módon, aztán szépen halad tovább, majd ismét elkezdi csinálni.
Ledudáltak az atópályáról, azt hitték talán, h ég az autó :)
Egyébként gurul és húz rendesen az autó.
Nem feketét füstöl, hanem fehéret :D

Valaki tud segiteni, hol kezdjük el keresni a hibát?
Öröm, hogy a kocsid nem veszít az erejéből, de jó sz*r dolog egy ilyen 19. századi gőzös mögött menni.
A fehér zászló a megadás jele. :surrender:
A fehér dízelfüstel a motor szokta jelezni, hogy a hengerfej tisztelettel megadja magát.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4071 Dátum: 2018.10.07 19:34:54 »
+1 sajnos.
Ha nem a szűrő tisztítása miatt van, akkor hengerfej gondnak tűnik, olyan, mintha hűtőfolyadék kerülne az égéstérbe  :hmmmm:
Hűtőfolyadék szintje megfelelő, nem fogy?

hawkins

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4072 Dátum: 2018.10.19 16:14:15 »
Sziasztok!

Egy 2005-ös 2.2 D4-D 150LE boldog tulajdonosa vagyok. ( voltam? ) A környéken lévő autószerelővel lecseréltettem az olajat, olajszűrőt, pollenszűrőt, levegőszűrőt, melyet a Kovácsautótól rendeltem. A műveletet elvégezte, majd mikor beleültem, ráébredtem hogy az autó induláskor gázadáskor megtorpan, majd késve elkezd gyorsulni. Ez eddig nem volt, ahogy nyomtam a gázt, úgy gyorsult.
Mi lehet a gondja? Láttam rajta, hogy  ő nemigazán tudja, mihez nyúljon.

Köszi előre is a választ!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4073 Dátum: 2018.10.19 17:23:39 »
Sziasztok!

Egy 2005-ös 2.2 D4-D 150LE boldog tulajdonosa vagyok. ( voltam? ) A környéken lévő autószerelővel lecseréltettem az olajat, olajszűrőt, pollenszűrőt, levegőszűrőt, melyet a Kovácsautótól rendeltem. A műveletet elvégezte, majd mikor beleültem, ráébredtem hogy az autó induláskor gázadáskor megtorpan, majd késve elkezd gyorsulni. Ez eddig nem volt, ahogy nyomtam a gázt, úgy gyorsult.
Mi lehet a gondja? Láttam rajta, hogy  ő nemigazán tudja, mihez nyúljon.

Köszi előre is a választ!
Úgy érted elindul és utána megtorpan?
 Mert az elektromos gáz miatt egy késedelmes reagálás  normális induláskor.

hawkins

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4074 Dátum: 2018.10.19 17:41:19 »
Bocsi, biztosan zavarosan írtam le. Beindul, szépen jár a motor, majd amikor indulok vele, kuplung ki, gázadás, ekkor torpan meg, hiába padlózom le, majd kis idő múlva kezd a motor dolgozni, ami eddig nem így működött, gázadáskor egyből reagált a motor.

hawkins

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4075 Dátum: 2018.10.19 17:43:05 »
Majd pl. 2-esben alacsony fordulaton sem pörög fel, csak késve.

koluT

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4076 Dátum: 2018.10.20 12:04:00 »
Sziasztok!
Aposom nezett maganak egy 2009-es automata valtos Avensis kombit, 2.2-es dizel motorral. Nem tudtam valaszt adni a kerdesere, ami ugy hangzott, hogy azt hallotta, ekkora motor es valto kombohoz elfer-e a kettos tomegu lendkerek, mert amennyiben nem, az tetszene neki, mivel ha azt cserelni kell, ugy eleg draga mulattsag lenne. Ez tartja vissza az azonnali megveteltol. Illetve, hogy lanchajtasa van-e.
Tudnatok par szot mondani az autorol, elonyok-hatranyok, mire kell odafigyelni?
Elore is koszonom a segitsegeteket! ::)

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4077 Dátum: 2018.10.20 13:28:33 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

koluT

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4078 Dátum: 2018.10.20 15:51:11 »
Szia andras69!

Koszonom, mostmar igen! Tovabbitottam is! [emoji846]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

hawkins

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4079 Dátum: 2018.10.20 18:03:03 »
Bocsi, biztosan zavarosan írtam le. Beindul, szépen jár a motor, majd amikor indulok vele, kuplung ki, gázadás, ekkor torpan meg, hiába padlózom le, majd kis idő múlva kezd a motor dolgozni, ami eddig nem így működött, gázadáskor egyből reagált a motor.
Ha érdekel valakit, megoldódott a légtömegmérő kitakarításával.