Szerző Téma: D-4D & D-CAT  (Megtekintve 1375630 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

barizo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4050 Dátum: 2018.08.06 18:03:27 »
Szia! Nekem is ilyen kocsim van. Hasonló panaszokkal. Régebben már kettő tűzkarikát ki kellett cserélni, mert úgy szét ment, hogy az autó hibának érzékelte, és letiltotta a gépet. Most kicseréltettem az összes tűzkarikát. A szerelő azt mondta, hogy az egyik be volt rohadva, de egy speciális géppel lemaratták a befecskendezőről több óra munkával.

Szia
Koszonom
Ezek szerint hozza lehet jutni ehhez a tömítéshez magában is.
Mert kerestem de nem találtam hozza
A speciális kivétel nagyságrendileg mennyi volt? Mert gondolom h a tuzgyuru nen lehet olyan eget rengető kiadás



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

knorbi76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4051 Dátum: 2018.08.06 18:30:07 »
Szia
Koszonom
Ezek szerint hozza lehet jutni ehhez a tömítéshez magában is.
Mert kerestem de nem találtam hozza
A speciális kivétel nagyságrendileg mennyi volt? Mert gondolom h a tuzgyuru nen lehet olyan eget rengető kiadás



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
A tűzkarika eredeti toyota gyártmány, mivel ez egy speciális teflon bevonatú. Ebből négy darab kellett, plusz még valami más tömítéseket is kicseréltek, de azt nem tudom, hogy az mi volt. Az anyag ár 7-8 ezer, a munkadíj emelte meg a végét, mert az említett berohadt tűzkarikával elment az idő. Egyébként ez a berohadt alkatrészt egy nyaralás alkalmával Horvátországban cserélték ki, ami valószínű, hogy nem eredeti alkatrész lett beépítve.
A szerelő azt mondta, hogy ha van rajta egy kis repedés akkor már érezni a füstöt, de hosszú távon tud úgy szét égni, hogy letiltja a kocsit.

pioneer80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4052 Dátum: 2018.08.18 11:25:09 »
Sziasztok...
Szeretnék egy kis segítséget kérni valaki nem tudja véletlen hogy egy 2.0 D4D 2006 járgányba milyen számú porlasztó van és javítható e!Az enyémbe 23670-0R030 van de egy használt egy hirdetésben pl 2.2 150lovasbol származik... 🤔🤔🤔Illetve kérdés javítani lehet ezeket a porlasztókat vagy vegyem meg 100e/db oszt KU$$...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4053 Dátum: 2018.08.18 12:11:57 »
Lehet hogy lehet javíttatni. Vagy lehet újat venni. El kell menni beméretni, itt a fórumon nem fogják tudni megmondani milyen állapotú a tiéd. Ha kicsit visszaolvasol akkor tapasztalatot is találsz.

pioneer80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4054 Dátum: 2018.08.18 14:50:17 »
Azt gondoltam hogy nem tudja megmondani senki milyenek állapotú van az enyémbe,a kérdést arra értettem hogy ami az enyémbe van azt a számút egy olyan hirdetésben láttam ami egy 2.2 150Le ben volt benne!Elvileg bemérték az enyémeket mindd kuka 😂😂😂
Kicsit gyanús mert az autó semmilyen porlasztó jellegű problémát nem mutatott🤔🤔🤔

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4055 Dátum: 2018.08.18 15:09:11 »
Azt gondoltam hogy nem tudja megmondani senki milyenek állapotú van az enyémbe,a kérdést arra értettem hogy ami az enyémbe van azt a számút egy olyan hirdetésben láttam ami egy 2.2 150Le ben volt benne!Elvileg bemérték az enyémeket mindd kuka [emoji23][emoji23][emoji23]
Kicsit gyanús mert az autó semmilyen porlasztó jellegű problémát nem mutatott[emoji848][emoji848][emoji848]
Szia!
Az autód alvázszámát itt a  toyodiy.com  oldalon beírva meg tudod nézni az alkatrészek gyári számait. A gyári számok alapján azt is meg lehet tudni az oldalon, hogy adott számú alkatrészt milyen más típusokban használták még fel.

TptkXRN2...

pioneer80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4056 Dátum: 2018.08.18 15:34:08 »
Szia!
Az autód alvázszámát itt a  toyodiy.com  oldalon beírva meg tudod nézni az alkatrészek gyári számait. A gyári számok alapján azt is meg lehet tudni az oldalon, hogy adott számú alkatrészt milyen más típusokban használták még fel.

TptkXRN2...




Köszönöm uram... 👍👍👍

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4057 Dátum: 2018.08.18 16:30:18 »


Köszönöm uram... 👍👍👍

Hála Istennek, ha segíthettem.

gergoveress

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4058 Dátum: 2018.08.18 20:10:35 »
Sziasztok!

Autó vásárlás előtt állok. Tetszenek az Avensis-ok főleg a 2009 óta gyártott t27 -ek. Benzines nagyon kevés van egy bizonyos ár sávban amit megengedhetek magamnak, viszont 2.2 dízelek annál több. Mivel itt pont ez a téma és gondolom sokatoknak ez van így tőletek kérdezem, hogy megéri ezzel a motorral venni, milyen általános, típushibák jellemzik, fenntartható-e egy átlag embernek?

Előre is köszönöm!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4059 Dátum: 2018.08.19 07:22:30 »
Szerintem benzineseket birtokol errefele a többség T27-ből (bár inkább mindenki). Egyik topictársnak volt dízel T27, ő vétel után röviddel sürgősen eladta. Valahol itt lesz a topicban a komplett sztorija ha visszaolvasol.

Dudi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4060 Dátum: 2018.08.23 12:45:35 »
Üdv.! Segítséget kérnék.  Avensisem (T27)  van 2011 2.0 D4D 6 seb kezi valto. Tudja valaki hogy hogyan jelzi a dpf regeneraciós folyamatot és az eltömődést? Van-e külön jelzése vagy a check engine világít?
Előre is köszönöm.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4061 Dátum: 2018.08.24 06:42:42 »
Üdv.! Segítséget kérnék.  Avensisem (T27)  van 2011 2.0 D4D 6 seb kezi valto. Tudja valaki hogy hogyan jelzi a dpf regeneraciós folyamatot és az eltömődést? Van-e külön jelzése vagy a check engine világít?
Előre is köszönöm.
A regenerációs fázist a középső visszapillantótükör jelzi. Amikor homályos a kép, na akkor regenerál. :D

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4062 Dátum: 2018.08.24 06:53:54 »
A regenerációs fázist a középső visszapillantótükör jelzi. Amikor homályos a kép, na akkor regenerál. :D

 :clap: :clap: :clap: :clap: :yes: :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4063 Dátum: 2018.09.26 09:26:47 »
Azt gondoltam hogy nem tudja megmondani senki milyenek állapotú van az enyémbe,a kérdést arra értettem hogy ami az enyémbe van azt a számút egy olyan hirdetésben láttam ami egy 2.2 150Le ben volt benne!Elvileg bemérték az enyémeket mindd kuka 😂😂😂
Kicsit gyanús mert az autó semmilyen porlasztó jellegű problémát nem mutatott🤔🤔🤔

A te porlasztód helyesen: injektor, mivel dizel motorról van szó...Amúgy soha semmi ilyesmit nem szabad hirdetésre használtan, bontottból megvenni. Szakműhely kell, eleve kivenni sem egyszerű, sőt komoly baj és kár lehet, ha hozzá nem értő erőszakolja. Másrészt ez egy akár csere, akár felújítás egy összetett folyamat, szakműhelyben kódot kell adni nekik, emellett a toyota szabályai szerint kizárólag új alkatrészekkel, tömítésekkel és egyebekkel szabad összeszerelni. Nem olcsó mulatság az egész történet. Az még kérdés lenne, akik megmondták, hogy "mind kuka" azok kik és milyen alapon mondták, egyúttal miért nem bízod rájuk a megoldást?

Török

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #4064 Dátum: 2018.09.28 17:02:20 »
Üdv mindenkinek!
Olyan problémával küzdök hogy néha elmegy az alapjárat és utána elég nehezen indul vagy nem is indul. Ezek után csak hideginditóval lehet beinditani.és jó estben 1vagy 2 napig bírja. Már a 4.szerelőnél volt most a kocsi de senki nem talál semmi hibát. (toyota szervízbe is volt) voltam motor tisztitáson, gázolajszűrő már a második benne, magasnyomású pumpába lett cserélve még valami nem tudom pontosan hogy mi,de ha jól rémlik akkor nyomásszabályzó szelep,menetközben semmi baja a kocsinak és nem is füstől. Gépen nézegették az üzemanyag ellátást meg szinte mindent (minden érték jó) Valaki nem tapasztalt ilyet?
Már teljesen tanácstalan vagyok hogy hova vigyem