Szerző Téma: D-4D & D-CAT  (Megtekintve 1355096 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

official sponsor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3930 Dátum: 2017.06.19 10:16:23 »
Sziasztok!

A Dunántúlon (Szombathely-Győr- Székesfehérvár-Veszprém-Kaposvár, stb.) keresek egy Toyota dízelhez értő szerelőt, akár otthon, akár szervizben dolgozik.

Lényeges, hogy jó szakember legyen, nem tanácsokat szeretnék kérni, konkrét szerelés, átvizsgálás miatt keresek és nem csak egy alkalomra, mivel hosszú távon tervezek az autóval.

Tudtok ajánlani valakit vagy van itt esetleg a fórumozók között is?

Fontos lenne, előre is köszi a segítséget!


Üdv.

Peti

létra70

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3931 Dátum: 2017.08.20 09:55:18 »
sziasztok nekem van egy 2003-as avensisem motorkód:1cd ftv,A problémám az hogy a motor gázadáskor erősen füstöl feketén de indításkor ennek semmi jele nekem azt mondták a toyotába hogy az injektor sugárképe rossz de ha indításkor semm
i füst nincs akkor kételkedek benne  amúgy az autó nagyon megy a turbo megfelelően működik ha valakinek esetleg volt ilyen problémája kérem írja le.Előre is köszi

dne

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3932 Dátum: 2017.09.05 09:12:20 »
Hello, Mindenki! Egy Toyota Avensis 2.0 d4d 2004 szgk.-m van. Az autó alapjáraton nem füstől, jól húz dinamikus, hiba kód mentes,porlasztók rendben vannak. Azonban amikor hirtelen gázt adok kormol egy nagyot, valamint ha elindulok 1-2 sebesség fokozatban (1500-2000)akkor is kormol, de akkor nem nagy mennyiségben.  Általában előzés során kormol, ami látható is, nagy fekete korom felhőt nyom. A kocsit elvittem egy szerelőhöz, EGR kitakarította, valamint átnézte a kocsit, de nem talált hibát. Élő diagnosztikát is csinált, de minden jól működik. Ezt követően elvittem a TOYOTA szervízbe, ott meg annyit mondtak, hogy ez ilyen fajta motor. Próbáljam meg a katalizátor utáni koromfogót kiiktatni, mert lehet hogy az a baja. Ebben az évjáratban még nincs részecskeszűrő.
Az lenne a kérdésem, hogy esetleg valakinek produkálta már ezt a hibát kocsija, és hogy mi volt a baja?
Segítségeteket előre is köszönöm.

chriska

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
    • honlapom
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3933 Dátum: 2017.09.05 09:58:39 »
Kérdés:

Az, hogy az ECU még soha nem volt pucolva, okozhat fogyasztás-növekedést? A szekér dinamikusan, jól megy, csak 2 literrel szomjasabb, mint amit a könyv ír..

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3934 Dátum: 2017.09.05 10:18:21 »
Mire gondolsz? Megtisztítod a proszesszort? vagy alkohollal lemosod a NYÁK-ot? :1eye:
Nem EGR-t akartál írni?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3935 Dátum: 2017.09.05 11:58:48 »
Kérdés:

Az, hogy az ECU még soha nem volt pucolva, okozhat fogyasztás-növekedést? A szekér dinamikusan, jól megy, csak 2 literrel szomjasabb, mint amit a könyv ír..

Atyafi! Adagolj a gájzolajho' Spuri JG2 adalékot. Hálás lesz a ménes. ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

chriska

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
    • honlapom
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3936 Dátum: 2017.09.05 13:21:27 »
Mire gondolsz? Megtisztítod a proszesszort? vagy alkohollal lemosod a NYÁK-ot? :1eye:
Nem EGR-t akartál írni?

Autocorrect - köszi a javítást! 😁

chriska

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
    • honlapom
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3937 Dátum: 2017.09.05 13:22:54 »
Atyafi! Adagolj a gájzolajho' Spuri JG2 adalékot. Hálás lesz a ménes. ;)

Megpróbálok felqtatni, de itt Sepsiszentgyörgyön nem jellemzően hallottak még róla..

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3938 Dátum: 2017.09.05 16:06:46 »
Megpróbálok felqtatni, de itt Sepsiszentgyörgyön nem jellemzően hallottak még róla..
Több cégnek is van ilyen pénzlehúzós adaléka, ami szerintem többet javít a lelkiismeretünkön, mint az autón. ;)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3939 Dátum: 2017.09.05 16:29:08 »
Megpróbálok felqtatni, de itt Sepsiszentgyörgyön nem jellemzően hallottak még róla..

Úgy emlékszem a nyári / '17.09.16/ talira szándékodban áll eljönni.   ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3940 Dátum: 2017.09.05 16:31:14 »
Több cégnek is van ilyen pénzlehúzós adaléka, ami szerintem többet javít a lelkiismeretünkön, mint az autón. ;)

Az esetemben a járművemből kiautózott kilómétereken javíta. :tt2: :whistling: :yes: :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3941 Dátum: 2017.09.05 18:36:15 »
Megpróbálok felqtatni, de itt Sepsiszentgyörgyön nem jellemzően hallottak még róla..
Hasonló a CataClean, kipróbáltam nemrég, de nulla hatást vettem észre.

chriska

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
    • honlapom
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3942 Dátum: 2017.09.05 20:09:39 »
Hasonló a CataClean, kipróbáltam nemrég, de nulla hatást vettem észre.

Amit az autós boltokban + Bárdi & NEXON javasoltak itt helyette, mert állítólag ugyanolyan (mivel itt az nem beszerezhető), semmi változást nem eredményezett..
Igen, ott leszek a talin, s - reményeim szerint - fogok is venni! ;)

Morvay85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3943 Dátum: 2017.09.06 08:46:35 »
Tiszteletem minden kedves Toyotásnak. Nekem is van egy csodálatos 2.2 D-Cat Avensisem. Bár mindenki próbált lebeszélni róla, de szerintem életem egyik legjobb döntése volt. Imádom minden porcikáját ennek az autónak és szerintem ha egyszer is lecserélem akkor csak a Toyota márkát választom. Úgy vettem az autómat hogy injector hibás volt. A szerelő azt mondta nekem, hogy két injector is csődőt mondott. Nekem nem is kellett több, hát elmentem és vettem kettőt. Mondanom se kell, nem volt olcsó. Az öröm akkor jött mikor kiderült, hogy csak egy ment tönkre. Na ki is lett cserélve és azóta is tökéletes, de maradt árván egy injectorom amivel nem tudok mit kezdeni. Kérdezném, hogy valakinek nem e lenne szüksége egy Denso DCRI200110 Injectorra? Teljesen vadonat új és még a dobozában van.

Morvay85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:D-4D & D-CAT
« Válasz #3944 Dátum: 2017.09.06 08:49:09 »
Tisztelt Toyota Klubtagok.

Érdeklődnék, hogy valakinek nincs e szüksége egy DENSO DCRI200110 Injectorra? Teljesen vadonat új és még a dobozában van.