Szerző Téma: D-4D & D-CAT  (Megtekintve 1354687 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

grinics

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
D4D
« Válasz #45 Dátum: 2005.05.03 09:08:09 »
Köszke!!!

Ennyire nem is mertem gondolni  :shock:

grinics

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
D4D
« Válasz #46 Dátum: 2005.05.12 15:27:54 »
7végén megcsináltam az olajcserét!!! Ekkorát még nem szívtam!! A gyári Toyota szűrőt alíg bírtam levenni:( Amikor sikerült akkor meg nem fért ki... ott küzdötem hogy kiférjen, de sikerült ... :)
Utángyártott japán szűrőt raktam fel így az olajnyomás lámpa a motor beindulása után pár másodperc múlva alszik csak ki!! Nektek is van vagy volt ilyen jelenség ???
Nomeg ez hogy melegen kis gázt kell neki addni hogy elsőre rögtön beinduljon  :?

Pepe

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
D4D
« Válasz #47 Dátum: 2005.05.12 16:56:17 »
Nálam is megvolt, bár hála istennek nem én csináltam!

 :D

Ezt a lámpás dolgot nem érzékeltem...

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
D4D
« Válasz #48 Dátum: 2005.05.13 06:36:29 »
Idézetet írta: "grinics"
az olajnyomás lámpa a motor beindulása után pár másodperc múlva alszik csak ki!! Nektek is van vagy volt ilyen jelenség ???

Ezt rendszeresen csinálja azóta? Mert ha csak egyszer csinálta, olajcsere után, az normális ("felkapja" az olajat). De ha rendszeres, az baj.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

aki27

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
2.2 D-CAT
« Válasz #49 Dátum: 2005.05.21 09:37:15 »
Sziasztok!

Megrendeltem egy 2.2 D-CAT Executive kocsit ez lessz a 4. avensisem de még dízel autóm sose volt.
Az új dízelről még a szalonban sem tudnak semmit se mondani, szerintetek jó válsztás volt????? Érdemes volt dízel autót rendelni???
Szerintetek is félrevezető a toyota honlapon az Avensis ajándék akció???
Mer ehhez nem is jár semmi ajándék de még a kedvezményes finanszírozás sem!!! :cry:

Válaszokat előre is köszönöm!   :D    

                                                    Ákos
dv: ÁKOS

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: 2.2 D-CAT
« Válasz #50 Dátum: 2005.05.21 11:08:47 »
Idézetet írta: "aki27"
Sziasztok!

Megrendeltem egy 2.2 D-CAT Executive kocsit ez lessz a 4. avensisem de még dízel autóm sose volt.
Az új dízelről még a szalonban sem tudnak semmit se mondani, szerintetek jó válsztás volt????? Érdemes volt dízel autót rendelni???

Üdv!
Wow, Te aztán tényleg hűséges Avensises vagy :)
Szerintem tökéletesen választottál. Az új dízel sokkal jobban fog menni, mint a 2.0 benzines! Emellett mivel d-catos, környezetkímélő is. A pénztárcádat meg nagyon kímélni fogja :) Szoknod kell majd, hogy nem kell visszakapcsolgatni, nem kell pörgetni, de hidd el: könnyű ám ezt megszokni  :wink:  
Egy szó mint száz, irigyellek a kocsidért! :)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: 2.2 D-CAT
« Válasz #51 Dátum: 2005.05.21 12:46:16 »
Idézetet írta: "aki27"
Megrendeltem egy 2.2 D-CAT Executive kocsit ez lessz a 4. avensisem de még dízel autóm sose volt.

Húha!
Ha megjön, feltétlenül be kell számolnod róla!
music     

aki27

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
D4D
« Válasz #52 Dátum: 2005.05.22 09:26:48 »
Hali!

Ha megjött igérem beszámolok róla és képeket is csinálok! :D

Üdv: Ákos
dv: ÁKOS

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
D4D
« Válasz #53 Dátum: 2005.05.22 10:00:18 »
Idézetet írta: "aki27"
Hali!

Ha megjött igérem beszámolok róla és képeket is csinálok! :D

Üdv: Ákos


Mikorra ígérték az átvételt?  :)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

aki27

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
D4D
« Válasz #54 Dátum: 2005.05.22 10:14:00 »
Sajnos csak Június végére mert meg kell várni a hivatalos bemutatót ami Jún. 18- án lessz! :(
dv: ÁKOS

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
D4D
« Válasz #55 Dátum: 2005.05.22 14:25:18 »
Idézetet írta: "aki27"
Sajnos csak Június végére mert meg kell várni a hivatalos bemutatót ami Jún. 18- án lessz! :(


Valahogy majd csak eltelnek a napok, de tudom milyen gáz lehet egy új autóra várni. Fel a fejjel!  :)
Gondolj bele micsoda öröm lesz majd beleülni, és elvileg a nyári Toyota találkozóra már meglesz, szóval reméljük el tudod majd hozni, hogy mi is mecsodálhassuk.  :)

Azt meg szabad kérdezni, hogy mennyibe került neked az autó? Szerény számításaim szerint az erősebb motor+Executive felszereltség kb 8-8,5M Ft körüli összegbe kerülhet.

Ha ebből indulok ki, akkor az új Lexus IS dízel mennyibe fog kerülni?  :?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
D4D
« Válasz #56 Dátum: 2005.05.22 16:39:07 »
Csak mondom a dízeleseknek, hogy a minap legyorsultam egy 2 literes turbós nemzines Saabot. A haverom ült benne jelzésre nyomtunk egy csutka gázt. Rávertem vagy 2-3 autónyit, 60 és 80-ról kb 120-ig.

pedig ez egy régi turbodizel nem is D4D ... Szóval jó lesz az az avensis szerintem, ürtartalomban még hasonló is ...
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

baranyas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
D4D
« Válasz #57 Dátum: 2005.05.22 17:40:06 »
Idézetet írta: "NoGun"
Csak mondom a dízeleseknek, hogy a minap legyorsultam egy 2 literes turbós nemzines Saabot. A haverom ült benne jelzésre nyomtunk egy csutka gázt. Rávertem vagy 2-3 autónyit, 60 és 80-ról kb 120-ig.


Ha egy legalább 2000-es benines Turbós autó elkapja a fonalat ( megfelelelő fokozatban, fordulaton van és tölt a turbója  ), semmi esélyed sincsen a dízellel .. :idea:
Nekem volt 3 Turbo 4WD autóm ( Celica Turbo4WD , Mazda GTR, Subaru Impreza GT ) , próbálkoztak páran , vettem az adást , de azért nem így volt, amit leírtál .. :idea:
A Saab nem könnyű autó, az is közrejátszhatott ... :idea:

Sosem volt dízelem, de megrögzött Toyota ( és Subaru) - fan vagyok , így az új 2,2 dízelbe beülnék azért .... Ha meggondolom, annyiért kapnék vadiúj Impreza GT-t, ismét átgondolnám a dolgot ... :idea:

aki27

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
D4D
« Válasz #58 Dátum: 2005.05.22 18:16:42 »
Igen remélem ,hogy beválik az új dízel járgány. Az ára tényleg sok de remélem meghálálja a vas a pénzét! 8)

Ami nagyon megfogott az a 400 nm-es nyomaték. :twisted:

Remélem sikerül eljutnom a Toyota talira és minnél többen meg tudjátok nézni és kipróbálni :D A járgány fekete lessz fóliázva és bézs bőr belsővel, remélem olyan szép lessz ahogy elképzeltem :P

A mostani járgány 1.6 Sol Elegant 03. sajnos egy kicsit gyenge de nagyon meg vagyok vele elégedve :) remélem a dízelt is úgy fogom szeretni mint az 1.6 -ost :!:  :!:  :!:
dv: ÁKOS

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
D4D
« Válasz #59 Dátum: 2005.05.22 19:25:52 »
Idézetet írta: "aki27"
Igen remélem ,hogy beválik az új dízel járgány. Az ára tényleg sok de remélem meghálálja a vas a pénzét! 8)

Ami nagyon megfogott az a 400 nm-es nyomaték. :twisted:

Remélem sikerül eljutnom a Toyota talira és minnél többen meg tudjátok nézni és kipróbálni :D A járgány fekete lessz fóliázva és bézs bőr belsővel, remélem olyan szép lessz ahogy elképzeltem :P

A mostani járgány 1.6 Sol Elegant 03. sajnos egy kicsit gyenge de nagyon meg vagyok vele elégedve :) remélem a dízelt is úgy fogom szeretni mint az 1.6 -ost :!:  :!:  :!:


Jó választás és színkombináció!  :)  Mondjuk nem tudom a bézs mennyire igényes, úgy értem nekünk egyszer volt világos belsős autónk, azt mondtuk soha többet. Meg a tetejébe van egy kutyánk is, szóval jobb a békesség.  :)  Viszont legalább az új Avensisben már lyuggatott a bőrülés, bár a szellőztetés kár hogy hiányzik belőle.
1.6-os motor után "megváltás" lesz a dízel, azzal a nyomatékkal, ami ráadásul jóval alcsonyabb fordulaton már rendelkezésre fog állni, nem veheti fel a versenyt a kis 1.6-os. Meg ugye azért az Avensis alapsúlya se semmi, szóval van mit mozgatnia annak a 110 lónak és 150 nyomatéknak. Ehhez képest meg lesz neked 177 és 400.  :)
Még a reptéren rendezendő gyorsulási versenyen is lehet esélyed vele.  :)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61