Szerző Téma: D-4D & D-CAT  (Megtekintve 1387727 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #840 Dátum: 2009.03.12 01:26:48 »
Hmm, van rá igény?
 ;)

Szeretném azt hinni, hogy van  :yes:

« Utoljára szerkesztve: 2009.03.12 01:30:32 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #841 Dátum: 2009.03.12 08:39:14 »
Misi stílusán/stílusát:

a, meg lehet sértődni
b, lehet nagyokat kacagni
c, le lehet carni
d, lehet nem érteni.

Én részemről a b válaszra szavazok, és élel békességben.  Lehet én is vmi ferde vagyok? :hmmmm:

Érteni sokan nem értik, az biztos.
Egy példa, van egy barátnőm, akivel igen jókat mulatunk az alábbi viccen:
"A bohóc leöntötte a másikat. Mi nevettünk. A bohóc fenékbe rúgta a másikat. Mi nevettünk. A bohóc tarkón lőtte a másikat. Kezdett kínossá válni a nevetés..."
Na most ha ezt elmesélem 50 embernek, abból max kettőt "hat" meg annyira, hogy visítva röhögjön ezen.
Számkivetettek vagyunk...


:hmmmm: :cry: :clap: [rohog] :lol:
Gabe 254.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #842 Dátum: 2009.03.12 09:32:25 »
Hmm, van rá igény?
 ;)
Szeretném azt hinni, hogy van  :yes:
Ez a topik nem a D-Cat-ról szól? ;) :eek:
Kéne nyitni egy olyan topikot, hogy : Most aztán jól megmondom a fórumtársaknak...
Ebben mindenki kedvére kidühönghetné magát. :lol: :nono: :devil:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #843 Dátum: 2009.03.12 10:10:36 »
Jaj, moderálják a moderátort.
Érdekes, amikor én próbáltam betartatni a szabályokat, akkor nem volt ekkora igény rá.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #844 Dátum: 2009.03.12 10:21:09 »
Kéne nyitni egy olyan topikot, hogy : Most aztán jól megmondom a fórumtársaknak...
Ebben mindenki kedvére kidühönghetné magát. :lol: :nono: :devil:

Van ilyen topik. Amúgy szerintem nem dühöngött senki.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Jana36

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #845 Dátum: 2009.03.15 16:32:07 »
Misi stílusán/stílusát:

a, meg lehet sértődni
b, lehet nagyokat kacagni
c, le lehet carni
d, lehet nem érteni.

Én részemről a b válaszra szavazok, és élel békességben.  Lehet én is vmi ferde vagyok? :hmmmm:

Érteni sokan nem értik, az biztos.
Egy példa, van egy barátnőm, akivel igen jókat mulatunk az alábbi viccen:
"A bohóc leöntötte a másikat. Mi nevettünk. A bohóc fenékbe rúgta a másikat. Mi nevettünk. A bohóc tarkón lőtte a másikat. Kezdett kínossá válni a nevetés..."
Na most ha ezt elmesélem 50 embernek, abból max kettőt "hat" meg annyira, hogy visítva röhögjön ezen.
Számkivetettek vagyunk...


Misi, a Jíimmy legnagyobb slágerén, " a bumm a fejbe"-n akkor mit kell tenni, sírni vagy nevetni?  :tt2:

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #846 Dátum: 2009.03.15 20:36:41 »
Hülyék vagytok  :lol:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Petyus87

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #847 Dátum: 2009.07.14 13:47:13 »
Üdv Mindenkinek!
Kedvesem szülei most lettek boldog gazdái egy 2,2 D4D-Avensisnek. Az lenne a kérdésem, hogy honnan tudnánk magyar kezelési útmutatót szerválni hozzá?
1 Toyotanál már érdeklődtünk, de ott csak angol van.
Köszi.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #848 Dátum: 2009.07.14 16:17:38 »
Üdv Mindenkinek!
Kedvesem szülei most lettek boldog gazdái egy 2,2 D4D-Avensisnek. Az lenne a kérdésem, hogy honnan tudnánk magyar kezelési útmutatót szerválni hozzá? 1 Toyotanál már érdeklődtünk, de ott csak angol van. Köszi.
Üdv Neked is,
ha saját példány kell, azt csak márkakereskedésből (ha vadi új az Ave, akkor biztos van nekik, ha AveII, akkor nem olyan könnyű a helyzet), de annyi biztos, hogy nagyon nem kívánják ingyen. (valahol 5 és 10e között lehet az ára, de inkább az utóbbi)
Ha beérik egyéb megoldással is, és szerencséjük van, akkor esetleg valamelyik ugyanilyen autót birtokló fórumtárs kölcsönadja az övét, és ők pedig a maguk számára hasznossá teszik*, majd visszaadják neki.

(* remélem, érthető, mire céloztam, természetesen semmilyen törvényellenes dologra nem gondoltam...)
music     

Petyus87

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #849 Dátum: 2009.07.14 17:04:19 »
Valami hasonlóra gondoltam én is(Toyotanál is ezt javasolták), ::) 2007 es avensisről van szó egyébként. Volt már szerencsém vezetni és az első benyomásom az az, hogy soha jobbat!

Éhesló

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #850 Dátum: 2009.07.19 11:53:31 »
Kedves Toyotás társak,
a hétvégi viharban egy faág összetörte az AVENSIS W 2.0 D4D m motorháztetejét és jobb első lámpáját. Mindkettő cserére szorul.
Mivel éppen a nyaralásra indulás előtt vagyunk a családdal, egy lehetőleg nagyon gyors (és nem méreg drága) megoldás kellene a javításukra.
Akinek van rá ötlete, kérlek írjatok az ametron@freemail.hu címemre.

01010011

  • Vendég
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #851 Dátum: 2009.08.18 20:56:16 »
Hogyan tegyünk tönkre egy jó dízelt.  :banging:
Múlt pénteken kimentem a Szigetre, gondoltam megnézem suhanc korom egyik meghatározó zenekarát, a Primal Scream-et.
De nem ez a lényeg.
Természetesen BKV-val mentem. Ülök a kánikulában a buszon délután 4 körül, amikor a II. kerület Gábor Áron u. - Bimbó u. sarkán a belső sávban beáll a busz mellé egy Avensis. Mint autóuzi és Ave-tulaj, meg is néztem jól: Ave II, faceliftes, 2007-es 2008-as körüli évjáratú 2.0 D4D (126 LE), Liftback, 17-es kerekek, Sol Plus, olívzöld. Benne család. Frsz.: KWT-XXX. Rendszámtartó: Road Service Kft. Karcag. Pár másodperc alatt ennyit sikerült megfigyelni.  :) Ő állt a belső sávban legelöl a lámpánál. Tudni kell, hogy ez egy emelkedős kereszteződés, igen combos ráadásul az emelkedő, nehéz rajta szépen elindulni és felmenni, nagyon utálom, pláne hideg motorral.
Lámpa zöldre vált, indulunk. Ave felbőg, de nem indul.  :eek: Még jobban felbőg, lassan elindul.  :eek: Ekkor már mindenki dudált mögötte.
Kb. 7-8 ezres fordulaton pörgött a motorja, iszonyat füstöt eresztett a kifufogó és a kocsi kb. 10-15km/h-val ment felfelé az emelkedőn. Végig! Kb. 150 méteren keresztül.  :excl: A vége felé már nem csak a kipuffból jött a füst, hanem a motortérből is. Az emelkedő a végén hirtelen vízszintesre vált, ott már az utastérből is füst jött a letekert ablakon. Ekkorra már a buszon is elviselhetetlenné vált a bűz. Na itt vette észre emberünk, hogy valami nem oké. Félreállt, anyu és a hátsó ülésen utazó gyerekek feltépték az ajtót és elmenekültek tisztes távolba, sofőrünk pedig felnyitotta a motorházat, amiből iszonyat füst tört fel. Sajnos a buszsofőr ekkor kikerülte a cécót és nagy gázzal elment mellette, annyit még láttam, hogy félreállt egy Mondeo amelyből kipattant a vezetője és odaszaladt a kézi oltókészülékkel. Az oltást már nem láttam. A buszon a Margit hídig -ahol leszálltam- lehetett érezni a bűzt...
Én nem tudom, hogy mit csinált ez a jóember, de az biztos, hogy a kár jelentős....  :cry: :cry: :cry:

Velem soha ne forduljon elő, de többek között az ilyenekért (is) van a kocsimban egy tűzoltó készülék.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #852 Dátum: 2009.08.19 18:08:13 »
Hogyan tegyünk tönkre egy jó dízelt.  :banging:...

Megmodjam? Ennyiből, amit leírtál szerintem simán leégette a kuplungot. Hiába, a síkvidéki atyafi nem látott még emelkedőt.
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.20 15:51:00 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #853 Dátum: 2009.08.19 23:26:50 »
Egyetértek. Nem a motorban tett kárt (az ugye leszabályoz, ennyi idő alatt meg semmi baja nem lesz attól, hogy leszabályozáson pörgeti, ami amúgy biztosan nem 7-8 ezres fordulat a dízelnél, hanem inkább 5 ezer), hanem a kuplungját égette le. De azt nagyon, a hülye lúzerje  :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

01010011

  • Vendég
Re: D-4D & D-CAT
« Válasz #854 Dátum: 2009.08.20 22:55:20 »
a kuplungját égette le. De azt nagyon, a hülye lúzerje  :no:

Az illat ezt súgta, de hogyan kell azt csinálni egy 150 méter hosszú emelkedőn? Félig volt csak kinyomva végig? (a gáz meg nyilván padlón)
...azt viszont ijesztő volt látni, hogy egy új dízel (ráadásul D4D) milyen kormot köp folyamatos magas fordulaton...