Szerző Téma: D-4D & D-CAT  (Megtekintve 1440456 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
D4D
« Válasz #450 Dátum: 2006.06.04 16:56:51 »
Idézetet írta: "Agyarka"
Egyébként , ha gond lenne vele, akkor nem a fogyasztásra/teljesítményre nézve jelentené a legnagyobb gondot, hanem a katalizátorra és talán a részecskeszűrőre.

Igen, a részecskeszűrő nem szereti.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
D4D
« Válasz #451 Dátum: 2006.06.04 18:44:29 »
Szeke
Van valami elérhető specifikaciója a részecskeszűrőnek motorolaj és üzemanyag összetételére vonatkozóan?

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
D4D
« Válasz #452 Dátum: 2006.06.04 19:49:39 »
Idézetet írta: "Agyarka"
Szeke
Van valami elérhető specifikaciója a részecskeszűrőnek motorolaj és üzemanyag összetételére vonatkozóan?

Nem tudok róla, de megpróbálok utánanézni.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Falcon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
D4D
« Válasz #453 Dátum: 2006.06.26 10:26:33 »
Idézet

Úgy tûnik, hogy az olajcégek kezdenek átállni a kénmentes gázolajra, így elméletileg tankolható lenne a "sima" gázolaj is. Csak nem tudom, mennyire igaz ez, hiába írják rá a nyugtára.

Szerintem próbáld ki prémium dízellel, 1-2 tank erejéig. Ha érzel változást fogyasztásban, teljesítményben, akkor maradj annál. Ha nem, akkor jó a sima diesel is.


Szasztok,
Hátha érdekel valakit: Pár ezer km-rel és 7-8 tankolással már "okosabb" vagyok, a tapasztalat:
"Sima" diesellel átlagfogyi 8,1 - 8,5 (mért adatok, bár a fedkomp jól közelít)
Prémiummal (V-power) átlagfogyi 7,6 - 7,9

Minthogy a fogyasztáskülönbség kb. fedezi is az árkülönbséget, maradok a prémiumnál - és így legalább a részecskeszűrőért sem kell izgulnom (remélem)  :kacsint:

kutika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
lendkerék
« Válasz #454 Dátum: 2006.07.02 09:48:59 »
Sziasztok!

Egyre valószínűbb, hogy a 3 éves Avansis-emnél lendkereket kell cserélni. :sir:
A gyári 280 ezer ft (Szegeden a Toyotánál), a felújított lendkerék kuplungtárcsával kb 200 ezer szerelve.

Tulajdonképpen az érdekelne, hogy a felújított tárcsáról van e valakinek tapasztalata, hallott-e
valamilyen infót róla.

Üdv: kuti

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: lendkerék
« Válasz #455 Dátum: 2006.07.02 16:23:18 »
Idézetet írta: "kutika"
Sziasztok!

Egyre valószínûbb, hogy a 3 éves Avansis-emnél lendkereket kell cserélni. :sir:
A gyári 280 ezer ft (Szegeden a Toyotánál), a felújított lendkerék kuplungtárcsával kb 200 ezer szerelve.

Tulajdonképpen az érdekelne, hogy a felújított tárcsáról van e valakinek tapasztalata, hallott-e
valamilyen infót róla.

Üdv: kuti


Igen, ebben a topicban kivesésve korábban. Kérlek olvass vissza!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
D4D
« Válasz #456 Dátum: 2006.07.02 23:08:59 »
Ave I ráncfelvarrott? Hány km van benne? És honnan veszed, hogy lendkerék?
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

kutika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
D4D
« Válasz #457 Dátum: 2006.07.03 08:15:42 »
A kocsi 2002-es évjáratú. Külföldrõl behozott. A hibajelensége eddig: csilingelõ hanot lehet hallani az elsõ kerék mögül, a kaszni üresben (egyre inkább érezhetõen) rázkódik, a sebességváltás nem megy "simán" (a sebességet szépen veszi) csak lökésszerûen.
A km óra állása 78000. Bár nagyon szép állapotban van a kocsi, valószínûleg nem ennyit ment, hanem többet.
Szerelõ még nem látta ugyan, de telefonon már beszéltem vele.

kuti

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
D4D
« Válasz #458 Dátum: 2006.07.03 14:33:21 »
78000-nél ezer százalék, hogy nem lenne lendkerekes, basszus úgy vetted, hogy szerelõ nem nézte meg?! Nekem 3e Ft-ért nézte át anno szakszervíz, nem is volt gond vele...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

kutika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
D4D
« Válasz #459 Dátum: 2006.07.03 18:22:54 »
Nem most vettem a kocsit. Én is átnézettem Békéscsabán a Toyotánál, sõt még egy szerelõ is megnézte aki Szegeden dolgozik szintén a Toyotánál. Az öcsém meg autókereskedében dolgozik. Mindenki azt mondta, nagyon szép a gép és nagyon jól jártam vele - ez volt tavaly októberben. Tehát úgy érzem amit lehetett megtettem, most meg mégis sz..ok! :robbanfej:
Nem is tudom mi lenne a jó megoldás, kicsit tanácstalam vagyok.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
D4D
« Válasz #460 Dátum: 2006.07.03 23:07:03 »
Idézetet írta: "kutika"
Nem most vettem a kocsit. Én is átnézettem Békéscsabán a Toyotánál, sõt még egy szerelõ is megnézte aki Szegeden dolgozik szintén a Toyotánál. Az öcsém meg autókereskedében dolgozik. Mindenki azt mondta, nagyon szép a gép és nagyon jól jártam vele - ez volt tavaly októberben. Tehát úgy érzem amit lehetett megtettem, most meg mégis sz..ok! :robbanfej:
Nem is tudom mi lenne a jó megoldás, kicsit tanácstalam vagyok.

Vissza mész egy hónapot az idõben, és jó magyarosan eladod.  :P
Komolyabban: ha gondolod megadom a szentendrei ember számát, aztán megbeszéled velük, hogy mit lehet tenni...
Megmondom frankón, hogy ez a kuvra lendkerék hiba miatti aggodalom volt az egyik ok, amiért eladtuk a régi verdát. Mondjuk azt nem értem, hogy hogy nézhetik be az autót 78e km-esnek, mikor ezek szerint a valóságban 150-200e körül járhat.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Taurus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
olaj
« Válasz #461 Dátum: 2006.07.17 11:03:03 »
Sziasztok!
Olajcserére készülök a 111 LE-s D-4D-ben. Milyen olajat használtok/ajánaltok?
Castrol TXT 5W30-at ajánlottak, de nam akarom elkapkodni  :hmm:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: olaj
« Válasz #462 Dátum: 2006.07.17 19:32:52 »
Idézetet írta: "Taurus"
Sziasztok!
Olajcserére készülök a 111 LE-s D-4D-ben. Milyen olajat használtok/ajánaltok?
Castrol TXT 5W30-at ajánlottak, de nam akarom elkapkodni  :hmm:


Általános/olajtopic-ban megtalálod a megoldást :kacsint:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Pepe

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
D4D
« Válasz #463 Dátum: 2006.07.18 10:22:25 »
Idézet
A kocsi 2002-es évjáratú. Külföldrõl behozott. A hibajelensége eddig: csilingelõ hanot lehet hallani az elsõ kerék mögül, a kaszni üresben (egyre inkább érezhetõen) rázkódik, a sebességváltás nem megy "simán" (a sebességet szépen veszi) csak lökésszerûen.
A km óra állása 78000. Bár nagyon szép állapotban van a kocsi, valószínûleg nem ennyit ment, hanem többet.
Szerelõ még nem látta ugyan, de telefonon már beszéltem vele.


Mielõtt körül nézel Szentendrén, járj utána picit, mert a legutolsó szériában (2003) már kijavították a lendkerék hibát, és már lehet találni ilyen újfajta lendkereket bontókban. Ez is cirka 100k, de nem berhelt, hanem gyári.

Üdv

VJozsi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
D4D
« Válasz #464 Dátum: 2006.08.15 16:50:01 »
Sziasztok,

egy fedcomp/fogyasztásmérõs kérdésem lenne:
Ismerõs frissen vásárolt 3 éves új kasztnis D4D Avensise esetében a pill. fogyasztásmérõ által mutatott érték maximalizálva van 30l/km-ben. Ez rendben is volna, de a min. mutatott érték nem megy 3,4 l/km alá. Még akkor sem, ha lejtõn motorfékkel megy. :shock: Aggasztja egy kicsit a dolog, hogy ez most szoftverbõl limitált érték, vagy valóban nem lehet ez alá lemenni, és a motor valóban fogyaszt még motorfék üzemben is. :mivan:
Ha bármilyen ötletetek, tapasztalatok van, elõre is kösz.
Jozsi