Szerző Téma: Milyen fórumokat vegyünk fel?  (Megtekintve 316417 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #330 Dátum: 2011.01.14 14:31:14 »
Az jutott még eszembe, hogy valahol ott, ahol a Mire figyeljünk használtautó vásrláskor? topik is van, esetleg érdemes lenne ugyanígy, egy hsz.-ba összegyűjtve egy használtautó-magánimportosat is csinálni - leírva a lépéseket, mikor kinél mit kell intézni/fizetni, ha az ember erre adja a fejét. Természetesen mindig feltüntetve, hogy mikori állapotról van szó, mert a szabályozás időközben változik/változhat.
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #331 Dátum: 2011.04.18 10:27:40 »
Bringás topikunk van?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #332 Dátum: 2011.04.18 13:56:52 »
Ha van, akkor az OFF-ban kellene lennie, nézd meg légyszíves!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #333 Dátum: 2011.04.19 15:29:05 »
Sport topikot találtam. Egyelőre marad az, aztán majd ha szükséges nyitunk másikat.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #334 Dátum: 2011.08.31 17:37:05 »
Az a baj, hogy az Off Topic \ Egyéb autók topik nagyon pörög. Ezért nem alkalmas olyan témákra, hogy "láttam egy hirdetést, itt van, megvenném, mi a véleményetek". Erről szólna, de nem tud, mert naponta 10 oldalnyi hsz generálódik nagyon általános beszélgetésről. Kéne valami topik, pl. "Autót keresek, segítsetek választani" ahol konkrétan csak erről menne a vita.

pzs

  • Vendég
Re: Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #335 Dátum: 2011.09.01 07:01:32 »
Kéne valami topik, pl. "Autót keresek, segítsetek választani" ahol konkrétan csak erről menne a vita.

Honapokkal ezelott felvetettem amikor Diegho autot keresett es nem tudta milyen lenne a szamukra megfelelo. Senkinek nem tetszett az otlet...  :ph34r:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #336 Dátum: 2011.09.01 08:12:03 »
Az a baj, hogy az Off Topic \ Egyéb autók topik nagyon pörög. Ezért nem alkalmas olyan témákra, hogy "láttam egy hirdetést, itt van, megvenném, mi a véleményetek". Erről szólna, de nem tud, mert naponta 10 oldalnyi hsz generálódik nagyon általános beszélgetésről. Kéne valami topik, pl. "Autót keresek, segítsetek választani" ahol konkrétan csak erről menne a vita.
A Corollánál ez működik, ha valaki az után érdeklődik. :hmmmm:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #337 Dátum: 2011.09.01 08:16:08 »
Kéne valami topik, pl. "Autót keresek, segítsetek választani" ahol konkrétan csak erről menne a vita.

Honapokkal ezelott felvetettem amikor Diegho autot keresett es nem tudta milyen lenne a szamukra megfelelo. Senkinek nem tetszett az otlet...  :ph34r:
És ő végül melyik topik-ban keresett?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #338 Dátum: 2011.09.01 08:16:41 »
Az a baj, hogy az Off Topic \ Egyéb autók topik nagyon pörög. Ezért nem alkalmas olyan témákra, hogy "láttam egy hirdetést, itt van, megvenném, mi a véleményetek". Erről szólna, de nem tud, mert naponta 10 oldalnyi hsz generálódik nagyon általános beszélgetésről. Kéne valami topik, pl. "Autót keresek, segítsetek választani" ahol konkrétan csak erről menne a vita.
A Corollánál ez működik, ha valaki az után érdeklődik. :hmmmm:
És ha nem feltétlenül Corollát keres az ember?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #339 Dátum: 2011.09.01 08:18:47 »
Pontosan ugyanannyira menne az off mint az Egyéb autókban vagy a Corollát akarok venni topicban... (érdemes belenézni) ::) Ha meg beszólunk, hogy offol a nép, akkor meg megy a duma meg a sértődés.  :)
         

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #340 Dátum: 2011.09.01 11:05:42 »
Mi lenne ha egy témakörös fórumot nyitnánk? Magyarán, minden kérdés külön topik-ba kerülne, bármilyen regisztrált fórum-felhasználó nyithat topik-ot. Ezt csak egy al-fórumba engednénk meg így. A kérdés megválaszolása után, a topik lezárása következne. A nagy fórumok is világszerte inkább így működnek, angolul. Ezzel a módszerrel az egész sokkal átláthatóbb lenne, az információ könnyebben megtalálható, egy-egy topik max pár oldalas lenne. Visszakeresni valamit sokkal egyszerűbb és áttekinthetőbb.

Az alfórum címe lehetne "Egyéni kérdések külön topik-ban".

Az egész csak teszt-jelleggel. Ha valaki egy topik-ot szét off-olja, az nem akkora kár, a többiek akik külön topik-ban kérdeztek továbbra is tisztán a témakörüknél maradhatnak.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.01 11:08:06 írta robi »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #341 Dátum: 2011.09.01 20:05:43 »
Ezt egészen az első pillanattól kezdve elleneztük.  Pontosan ebben más ez a fórum, mint a többi, ahol pl. fingik a macskám ki legyen vele c. topicból van 8000 db.

Én nem lenék a híve, az egy kérdés egy topicnak.  Nagy nehezen kialakult a fórumszerkezet, szvsz. nem kellene ezt most fölrugni.

De a konkrét dologgal kapcsolatban: A milyen autót vegyek, igazán elfér ott ahol eddig tárgyaltuk. Pörög a topic, valóban, de az user számára érdektelen HSz-ket simán lehet lapozni, akit meg érdekel 2-3 szál is, az elolvassa.

Én személy szerint inkább vagyok híve ennek, minmt a sok-sok topicnak.  Ez utóbbinak az is a veszélye, hogy valaki felvisz egy topicot: leesett a láncom címmel, aztán jól kitárgyaljuk, majd 2 évvel később valaki, aki nem nézegeti a horrorszámra felszaporodott topicokat ismét ugyaezzel jön elő, csak kicsit más címmel: láncprobléma.  3 évvel ezt követően ismét előjön ugyanez, a topic címe: vezérlés probléma.  Holott korábban más minden infó rendelkezésre áll.

Azt hiszem elég plasztikus voltam.  ÉPersze nem akarok senkit sem megbántani a véleményemmel, ha a többség így dönt, akkor legyen.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #342 Dátum: 2011.09.01 20:45:13 »
Tegyük hozzá, hogy tök jogos, a user így se, úgy se fogja megtalálni keresővel amit akar.
         

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #343 Dátum: 2011.09.01 22:09:40 »
Félreértesz! Nem kell felrúgni ezt a rendet ami most van. Csak egy al-fórumba lehetőséget adni ilyenre is.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Milyen fórumokat vegyünk fel?
« Válasz #344 Dátum: 2011.09.01 22:19:48 »
Az a baj, hogy az Off Topic \ Egyéb autók topik nagyon pörög. Ezért nem alkalmas olyan témákra, hogy "láttam egy hirdetést, itt van, megvenném, mi a véleményetek". Erről szólna, de nem tud, mert naponta 10 oldalnyi hsz generálódik nagyon általános beszélgetésről. Kéne valami topik, pl. "Autót keresek, segítsetek választani" ahol konkrétan csak erről menne a vita.
A Corollánál ez működik, ha valaki az után érdeklődik. :hmmmm:
És ha nem feltétlenül Corollát keres az ember?
Ja akkor ugyanugy kéne Avensist, Yarist, Priust szeretnék venni topic :hmmmm: