Szerző Téma: Tetöcsomagtartó  (Megtekintve 136132 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #390 Dátum: 2018.03.05 17:54:13 »
A fogyasztás számítás úgy lenne korrekt, ha arányosítjuk az elvitt cucchoz. Oké, a a box növeli a fogyasztás, de többet is visz el az autó.
Ha a kocsiba rakod, akkor 0,1-0,8% nagyságrendű a fogyasztás növekedése. Ha a boxot üresen felteszed, akkor autópályatempónál már 10+% fogyasztánövekedés. Ez már rögtön 1-2 nagyságrend eltérés. Néhány kiskoffer esetén beltérben lehet hogy 0,05% a többlet, míg boxba rakva pályázva 15%.  Ez 300-szoros eltérés.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #391 Dátum: 2018.03.05 18:08:50 »
Najóóó

De ha tetőbox helyett másik autóval kellene a + csomagokat vinni? Úgy egyből más a leányzó fekvése...

Vagy ha tetőcsomagtartó helyett az asszony helyére pakolnánk, és az asszonynak veszünk vonatjegyet? Bár így jobban belegondolva...  :hmmmm: :D

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #392 Dátum: 2018.03.05 19:08:54 »
Mi két kocsival vonulunk családilag. Benzinben több, de kényelemben még több, nyugalomban pedig annál is több. 3 gyerek egy szűk térben elég rendes verbális [és tettleges] hatás-ellenhatás példázattal tudja szemléltetni a káosz elméletet.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #393 Dátum: 2018.03.05 21:32:39 »
Jaja, az jobb egyre berakott, bekötött sporttáska eddig még nem szólt bele a vezetésbe 😉

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #394 Dátum: 2018.03.05 21:37:54 »
wtf?
te mit ittál? adjál nekem is  :lol:
Miért? befér x cucc az autóba. A tetőboxbas befér még y mennyiség (y < x). nem súlyról beszélek, hanem térfogatról (súlyban nyilván nem visz el többet). Vagy nem így van? Akkor minek használunk tetőboxot? Én ezért  :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #395 Dátum: 2018.03.05 22:39:18 »
Ha a kocsiba rakod, akkor 0,1-0,8% nagyságrendű a fogyasztás növekedése. Ha a boxot üresen felteszed, akkor autópályatempónál már 10+% fogyasztánövekedés. Ez már rögtön 1-2 nagyságrend eltérés. Néhány kiskoffer esetén beltérben lehet hogy 0,05% a többlet, míg boxba rakva pályázva 15%.  Ez 300-szoros eltérés.
De ember, te mit számolsz? Mihez képest 300-szoros? Nyilván, aki felrakja a tetőboxot, azért teszi, mert annyi cucca van, amit az autó saját csomagtartója már nem nyel el. De fordítsuk meg a kérdést, induljunk ki abból, hogy ott vagy egy rakás csomaggal, aminek egy része befér az autóba, de nem minden. Mit tudsz tenni ekkor, mi marad, mint alternatíva?
Tetőbox, vagy autóbérlés, vagy utánfutóbérlés, vagy autócsere. Még mindig messze a legolcsóbb egy tetőbox felrakása.
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #396 Dátum: 2018.03.05 23:10:21 »
De ember, te mit számolsz? Mihez képest 300-szoros?
Ember.... ühümm.... OK. Először is kösz a kölcsönös tiszteletet. Másodszor... Most őszintén, elolvastad, hogy mire válaszoltam? Vagy kiragadtad a kontextusból?

Nyilván, aki felrakja a tetőboxot, azért teszi, mert annyi cucca van, amit az autó saját csomagtartója már nem nyel el.
Tekintsünk el most attól, hogy az írásom a csomagsúly szállítása beltérben vs. boxban mondatra reagált.
Legalább két embert ismerek aki nem azért hord tetőboxot mert a kocsijába már nem fér be, hanem kényelmi okokból, ugyanis a kocsi belterét utasoknak tartja fenn, vagy csak üresen szereti, mert el akar érni benne mindent, mert ott van a pótkerék, meg a poroltó. Biztos hogy nem egyedi, mert jómagam is így vagyok vele, de egyterű tulajok is igen gyakran 3 sorban ülnek szellősebben és inkább a boxba pakolnak.
Szerintem nem állná meg a helyét box témában ha olyat mondanék, hogy nyilván x/y a helyes, mert nekem az a világlátásom.

Tetőbox, vagy autóbérlés, vagy utánfutóbérlés, vagy autócsere. Még mindig messze a legolcsóbb egy tetőbox felrakása.
Tisztelettel még egyszer megkérdezném, hogy elolvastad azt a mondatot amire reagáltam, vagy felállítottál egy axiómát, hogy részemről ez általános érvényű kinyilatkoztatás mindenkinek, minden esetre és úgyis kezeled lekezelőleg?

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #397 Dátum: 2018.03.06 10:41:25 »
Ember

Legalább két embert ismerek aki nem azért hord tetőboxot mert a kocsijába már nem fér be, hanem kényelmi okokból, ugyanis a kocsi belterét utasoknak tartja fenn, vagy csak üresen szereti, mert el akar érni benne mindent, mert ott van a pótkerék, meg a poroltó. Biztos hogy nem egyedi, mert jómagam is így vagyok vele, de egyterű tulajok is igen gyakran 3 sorban ülnek szellősebben és inkább a boxba pakolnak.



úgyúgy. általában mi is beférünk box nélkül. de inkább három sorba ülünk, ha messzire kell menni és nagyjából az összes csomagot feltesszük a boxba. egyébként meg az égvilágon semmit nem jelent az átlagfogyasztásban, ha évente párszor a priusom 8-9-10 literrel honorálja a boxot :D és ma már meg se kell venni, párezer forintért bérelhető is. szerintem a box a legjobb megoldás a csomagtér bővítésére. az utastér bővítéséhez meg három sor ülés kell, vagy két autó, ez van.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #398 Dátum: 2018.03.06 18:46:44 »
úgyúgy. általában mi is beférünk box nélkül. de inkább három sorba ülünk, ha messzire kell menni és nagyjából az összes csomagot feltesszük a boxba. egyébként meg az égvilágon semmit nem jelent az átlagfogyasztásban, ha évente párszor a priusom 8-9-10 literrel honorálja a boxot :D és ma már meg se kell venni, párezer forintért bérelhető is. szerintem a box a legjobb megoldás a csomagtér bővítésére.
Egyszer bepakoltuk a csomagtartót, de úgy rendesen övvonal fölé. 3 kisgyerek meg két felnőtt cucca, plusz két gyerekbringa szétszedve. Naná, hogy akkor kaptunk defektet, lehetett kipakolni az összes szajrét. Akkor jöttem rá, hogy a poroltó is az összes csomag mögé került. Azóta nem vagyok hajlandó fullra pakolni csomagtartót, megy elosztva két kocsiba, vagy tetőboxba ami csak lehet. Az ismerőseink többsége így mászkál, igazából ez tűnik természetesnek.

az utastér bővítéséhez meg három sor ülés kell, vagy két autó, ez van.
Vagy 3 sornyi ülés, de két autóban. :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #399 Dátum: 2018.03.06 20:03:01 »
Egyszer bepakoltuk a csomagtartót, de úgy rendesen övvonal fölé. 3 kisgyerek meg két felnőtt cucca, plusz két gyerekbringa szétszedve. Naná, hogy akkor kaptunk defektet, lehetett kipakolni az összes szajrét. Akkor jöttem rá, hogy a poroltó is az összes csomag mögé került.
ugyan kérlek, én évente többször is telibeverem európát ilyen felállásban :D
de defektem még nem volt. viszont az üzemanyagból már fogytam ki :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #400 Dátum: 2018.03.06 20:05:32 »

Vagy 3 sornyi ülés, de két autóban. :D

na ez én is kipróbálnám.
csak nincs rendes eladó mx5 :(


szerk. bocs, megszámoltam, a prius+ meg az mx5 együtt az négy sor ülés :D

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #401 Dátum: 2018.03.06 20:31:56 »
na ez én is kipróbálnám.
csak nincs rendes eladó mx5 :(


szerk. bocs, megszámoltam, a prius+ meg az mx5 együtt az négy sor ülés :D
Oké, te nyertél.  :D

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #402 Dátum: 2018.08.20 13:43:49 »
Bringások figyelem...

A t25 kombihoz van Menabo Brio alu keresztlécem... s bringaszállításhoz készülődőm.

Eddig max 2-en mentünk, így hátsó ülés le és befért a két bringa is. Most 4-en mennénk, 1 néha 2 bringával. Vonóhorgom nincs, a csomagtérajtóra való "barkácsolás" nem tetszik, marad a tető.

Kinéztem ezt a Thule Freeride-ot... http://autofelszerelesek.hu/532002_thule_freeride_kerekpartarto_tetore
Jó ez?
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #403 Dátum: 2018.08.20 21:52:08 »
Jó ez?
Mi inkább két kocsival megyünk 4en. Úgy a bringák is beférnek és a srácok se nyírják ki egymást a Balatonig...
A Thule cuccok nagyon jók. Rendeld meg neten, aztán ha nem válik be van 14 napod visszaküldeni.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #404 Dátum: 2018.08.20 21:54:55 »
Bringások figyelem...

A t25 kombihoz van Menabo Brio alu keresztlécem... s bringaszállításhoz készülődőm.

Eddig max 2-en mentünk, így hátsó ülés le és befért a két bringa is. Most 4-en mennénk, 1 néha 2 bringával. Vonóhorgom nincs, a csomagtérajtóra való "barkácsolás" nem tetszik, marad a tető.

Kinéztem ezt a Thule Freeride-ot... http://autofelszerelesek.hu/532002_thule_freeride_kerekpartarto_tetore
Jó ez?
Én ilyet bérletem. Jó cucc!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i