Szerző Téma: Tetöcsomagtartó  (Megtekintve 136109 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Tetöcsomagtartó
« Válasz #75 Dátum: 2011.06.14 22:34:05 »
Nekem a Corollához gyári tetőcsomagtartóm van, de nem találtam rajtam ilyen gravírozott piktogramot. Nekem egyértelműen jelzi, hogy melyik hova megy.
Nekem Thule 530 van. Eddig egyszer használtam. Először kicsit macerás feltenni, de ha mostmár percek alatt feltenném. De gondolom ez mindegyiknél így van. Elég masszív cucc, jól fogja a bringát, és gyakorlatilag bármilyen bringához beállítható. Ja és zárható, ami szerintem fontos!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

GeriCool

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 117
Re: Tetöcsomagtartó
« Válasz #76 Dátum: 2011.06.15 20:14:43 »
Nekem a Corollához gyári tetőcsomagtartóm van, de nem találtam rajtam ilyen gravírozott piktogramot. Nekem egyértelműen jelzi, hogy melyik hova megy.
Nekem Thule 530 van. Eddig egyszer használtam. Először kicsit macerás feltenni, de ha mostmár percek alatt feltenném. De gondolom ez mindegyiknél így van. Elég masszív cucc, jól fogja a bringát, és gyakorlatilag bármilyen bringához beállítható. Ja és zárható, ami szerintem fontos!
Igen nekem egyértelműen a gumi talpakat jelzi, hogy melyik hova megy. A rudat nem.
Felraktam és kipróbáltam az 530-ast. Egy nagy kő esett le a szívemről, hogy elsőre is csak pár percig tartott. Ez a gyorszáras rendszer nagyon megkönnyíti a dolgot. Emlékszem még az olcsó csavargatós rendszerre, órákig tartott és el is fáradtam pedig akkor még csak Suzukira raktam fel (ami nem ilyen magas). Nem is tudom, hogy mi lenne ha az Avera kellene  :wacko:
Köszi a választ
Avensis 2014
2.0 D-4D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Tetöcsomagtartó
« Válasz #77 Dátum: 2011.06.15 21:45:07 »
Nekem a Corollához gyári tetőcsomagtartóm van, de nem találtam rajtam ilyen gravírozott piktogramot. Nekem egyértelműen jelzi, hogy melyik hova megy.
Nekem Thule 530 van. Eddig egyszer használtam. Először kicsit macerás feltenni, de ha mostmár percek alatt feltenném. De gondolom ez mindegyiknél így van. Elég masszív cucc, jól fogja a bringát, és gyakorlatilag bármilyen bringához beállítható. Ja és zárható, ami szerintem fontos!
Igen nekem egyértelműen a gumi talpakat jelzi, hogy melyik hova megy. A rudat nem.
Felraktam és kipróbáltam az 530-ast. Egy nagy kő esett le a szívemről, hogy elsőre is csak pár percig tartott. Ez a gyorszáras rendszer nagyon megkönnyíti a dolgot. Emlékszem még az olcsó csavargatós rendszerre, órákig tartott és el is fáradtam pedig akkor még csak Suzukira raktam fel (ami nem ilyen magas). Nem is tudom, hogy mi lenne ha az Avera kellene  :wacko:
Köszi a választ

Magán a rúdon is szokott lenni egy felirat, ami jelzi hogy melyik oldalra megy...
Xanyi

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #78 Dátum: 2011.10.03 14:41:58 »
Fiúk, a tetőkorlátokra rögzíthető Thule 755 tetőcsomagtartó tényleg univerzális?

Mármint ezek a tetőkorlát-profilok nagyjából ugyanazok mindegyik autónál?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #79 Dátum: 2011.10.03 14:43:43 »
Fiúk, a tetőkorlátokra rögzíthető Thule 755 tetőcsomagtartó tényleg univerzális?

Mármint ezek a tetőkorlát-profilok nagyjából ugyanazok mindegyik autónál?

Menj be ebbe a boltba és kérdezd meg. Nagyon segítőkészek, nekem is segítettek már többször, de lehet telefonon is megmondják (én is telefonon hívtam őket).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #80 Dátum: 2011.10.03 14:54:23 »
Mivel nem használom túl gyakran, de amikor kell, akkor nagyon jó, ha van - vennék egy szettet, használtan bőven elég lenne.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #81 Dátum: 2011.10.03 14:58:32 »
Mivel nem használom túl gyakran, de amikor kell, akkor nagyon jó, ha van - vennék egy szettet, használtan bőven elég lenne.
Én sem tőlük vettem, de mielőtt majdnem megvettem egy használt thule tetőcsomagtartót (aztán egy gyári Toyotát vettem végül használtan) felhívtam őket és megkérdeztem, és segítettek.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mivan?

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #82 Dátum: 2011.10.06 14:52:06 »
Fiúk, a tetőkorlátokra rögzíthető Thule 755 tetőcsomagtartó tényleg univerzális?

Mármint ezek a tetőkorlát-profilok nagyjából ugyanazok mindegyik autónál?

755-ös nincsen
A 775 és a 757 között annyi a különbség, hogy az extrém vastag tetőkorlátokra csinálták meg a 775-öst, mert a 757 nem mindenre ment rá.
A II-es Ave kombinak pl. már ezt adja ki. Tehát az már vastagnak számít.
De ugyanúgy jó a kis keresztmetszetű korlátokra is, tehát nevezhető univerzálisnak. Én is ezért vettem ilyet.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #83 Dátum: 2011.10.08 08:45:22 »
Mivel nem használom túl gyakran, de amikor kell, akkor nagyon jó, ha van - vennék egy szettet, használtan bőven elég lenne.
Nekem mikor Corolla wagonom volt 1993-ban :tt2: ugy oldottam meg, hogy keresztbe raktam 2 db méretes deszkát és a csomaggal együtt rögzitettem.
Ingyen volt, nem hagytam fent soha feleslegesen. ;)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #84 Dátum: 2011.10.08 10:17:07 »
Ismerős a módszer  :yes:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #85 Dátum: 2011.10.09 19:39:03 »
A Vaterán leütöttem 6000-ért egy használt egyszerű Thule-t, remélem beválik arra az évi néhány alkalomra, amikor szükségem lesz rá.

Ugyanitt eladó "noname" esőcsatornával ill. rejtett esőcsatornával rendelkező autókhoz. Corolla E10-esen használtam nagy megelégedéssel. Legyen mondjuk 3000 Ft. a pár.
(a piactérre is kiteszem majd, ha lesznek képeim róla)

golya32

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #86 Dátum: 2012.02.23 14:07:25 »
Erről jut eszembe van vonóhorogra szerelhető bicikli szállítóm 2 biciklihez, érdekel valakit?
1x használtam csak, lámpasor is van rajta.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #87 Dátum: 2012.03.10 20:44:15 »
Ma úgy mentünk, hogy feleségem vezetett, én az anyósülésben ültem. Hátsó ülésen a gyerek a babyhordozóban, hátsó ülés másik felén a babakocsi esernyőre csukva, elfektetve. A csomagtartóban a kutya, persze kalaptartó kivéve, és egy elválasztó rács be volt rakva most még, hogy ne smárolja le a gyereket a kutya.
Azt néztem, hogy ha lenne még 1 gyerek, még az is befért volna, ha nem babahordozós, hanem gyerekülésben ülne.
Na szóval, a jövőben ahogy elnézem úgy sem fogok nagyobb autót venni, így marad ez. Ellenben egyre többet gondolok arra, hogy a megoldás egy tetőcsomagtartó lesz, és arra egy tető box. Azt nézem, hogy 20-25ért lehet venni tetőcsomagtartót, és 50-60ért boxot.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #88 Dátum: 2012.03.10 21:24:47 »
Ma úgy mentünk, hogy feleségem vezetett, én az anyósülésben ültem. Hátsó ülésen a gyerek a babyhordozóban, hátsó ülés másik felén a babakocsi esernyőre csukva, elfektetve. A csomagtartóban a kutya, persze kalaptartó kivéve, és egy elválasztó rács be volt rakva most még, hogy ne smárolja le a gyereket a kutya.
Azt néztem, hogy ha lenne még 1 gyerek, még az is befért volna, ha nem babahordozós, hanem gyerekülésben ülne.
Na szóval, a jövőben ahogy elnézem úgy sem fogok nagyobb autót venni, így marad ez. Ellenben egyre többet gondolok arra, hogy a megoldás egy tetőcsomagtartó lesz, és arra egy tető box. Azt nézem, hogy 20-25ért lehet venni tetőcsomagtartót, és 50-60ért boxot.
Városban persze, hogy elég. Mi tényleg csak azért nem férünk el a Corsában öten, mert a két gyerekülés között kb. 15 centi hely van, ami a szükséges egyharmada. De két gyerekkel nem egyszer kiviteleztünk már komolyabb (4-5 teletömött nagyszatyor) piaci bevásárlást vele úgy, hogy még a csomagtartóban ott volt egy babakocsi is. De amint több napra ki kell mozdulni, más dimenzióba kerül a szállítandó csomagok mennyisége.
Azt hiszem, a végső megoldás nálunk is a tetőcsomagtartó lesz. Márcsak azért is, mert előbb-utóbb bicikliket is kell szállítani.
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #89 Dátum: 2012.03.10 21:28:51 »
Én is keresem a megoldást. Az esetek többségében a kocsiban 1 ember ül. Akkor minek vegyek S-maxot vagy VW Multivant?  ;)
Múltkor ment előttem egy Focus2 facelift 5ajtós, rajta volt egy tetőbox, és megtetszett. Milyen jól jöhet, mikor teli a kocsi.