Szerző Téma: Tetöcsomagtartó  (Megtekintve 136193 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Tetöcsomagtartó
« Válasz #45 Dátum: 2007.05.14 20:30:07 »
Idézetet írta: "Szonár"
Tudtok-e Thule vagy más márkájú kerékpárszállítót az én Tercelemre?


Szerintem nézd meg a www.thule.hu oldalon, hogy milyük van.

rezol

  • Vendég
Tetöcsomagtartó
« Válasz #46 Dátum: 2007.05.14 21:35:13 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "Szonár"
Tudtok-e Thule vagy más márkájú kerékpárszállítót az én Tercelemre?


Szerintem nézd meg a www.thule.hu oldalon, hogy milyük van.
Ilyen oldal nem létezik, már próbálta.
(Helyesen thulearuhaz.hu).
Az lenne a jó, ha valaki, aki már látott ilyet, felvilágosítana, hogy mik kellenek hozzá, mert magát a bicajtartót valami szögletes alapra kell feltenni, amit viszont elõbb még külön meg kell venni.
De kérdés, hogy milyet, hogyan, stb.
Az én kocsim ereszcsatornás, tehát másképp rögzül, mint pl a Tied.

leszilaci

  • Vendég
Tetöcsomagtartó
« Válasz #47 Dátum: 2007.05.15 11:08:11 »
Idézetet írta: "Szonár"
Tudtok-e Thule vagy más márkájú kerékpárszállítót az én Tercelemre?

õket már próbáltad?
http://www.csomagtartoszerviz.hu/terkep.html

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tetöcsomagtartó
« Válasz #48 Dátum: 2007.05.15 11:40:37 »
Szonár mester:

www.csomagtarto.com

Ha itt nincs a Tercelre valami, akkor sehun sem. :kacsint:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

rezol

  • Vendég
Tetöcsomagtartó
« Válasz #49 Dátum: 2007.05.15 14:51:52 »
Köszi a linkeket (mind a kettõ ugyanoda mutat), kezdek rájönni, hogy elõször kell egy kereszttartós akármi kb 20E-ért, aztán arra lahet ráfogatni a kerékpár szállítót.
Tehát elõször mindenképpen kell egy tetõcsomi, csak magát kerékpárszállító csomit nem lehet kapni. :(
(1ébként tercelre nincs semmi.)

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Tetöcsomagtartó
« Válasz #50 Dátum: 2007.05.15 22:52:28 »
Próbáld a www.thulepest.hu oldalt, budával is mûkszik!
Nekem szállt már el gagyi csomagtartó, úgyhogy a "gazdaságos" típus nálam nem játszik!
A Thule a Polo-on 160-nál meg sem rezdült az Ocean 100-as boxszal (full terheléssel)!
Ez ugye nem reklám?
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tetöcsomagtartó
« Válasz #51 Dátum: 2007.05.16 17:33:20 »
Idézetet írta: "Lévai Béla"
Próbáld a www.thulepest.hu oldalt, budával is mûkszik!
Nekem szállt már el gagyi csomagtartó, úgyhogy a "gazdaságos" típus nálam nem játszik!
A Thule a Polo-on 160-nál meg sem rezdült az Ocean 100-as boxszal (full terheléssel)!
Ez ugye nem reklám?

Nem az tapasztalati tényközlést. :nagymosoly:  :kacsint:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bali1a

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Tetöcsomagtartó
« Válasz #52 Dátum: 2007.05.29 16:17:19 »
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata gyári Toyota (4 ajtós 2006-os Avensishez) tetõcsomagtartó illetve kerékpártartóval kapcsolatban? Sajnos az eddig megkérdezett szalonok nem igazán tudtak segíteni.

Most van valami akció, így valamivel olcsóbb is lenne mint a Thule és maga a kerékpártartó mintha egy picit jobb lenne ránézésre.

Vajon 4 bringát is rá lehet tenni? Késõbb Thule sílésctartót rá lehet tenni vagy teljesen más a keresztrúd kiképzése?

Elõre is kösz!
Bali

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tetöcsomagtartó
« Válasz #53 Dátum: 2007.05.29 18:57:33 »
Idézetet írta: "bali1a"
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata gyári Toyota (4 ajtós 2006-os Avensishez) tetõcsomagtartó illetve kerékpártartóval kapcsolatban? Sajnos az eddig megkérdezett szalonok nem igazán tudtak segíteni.

Most van valami akció, így valamivel olcsóbb is lenne mint a Thule és maga a kerékpártartó mintha egy picit jobb lenne ránézésre.

Vajon 4 bringát is rá lehet tenni? Késõbb Thule sílésctartót rá lehet tenni vagy teljesen más a keresztrúd kiképzése?

Elõre is kösz!
Bali


www.csomgtarto.com  itt is nézz körbe.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Tetöcsomagtartó
« Válasz #54 Dátum: 2007.05.29 19:59:36 »
Idézetet írta: "bali1a"
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata gyári Toyota (4 ajtós 2006-os Avensishez) tetõcsomagtartó illetve kerékpártartóval kapcsolatban? Sajnos az eddig megkérdezett szalonok nem igazán tudtak segíteni.

Most van valami akció, így valamivel olcsóbb is lenne mint a Thule és maga a kerékpártartó mintha egy picit jobb lenne ránézésre.

Vajon 4 bringát is rá lehet tenni? Késõbb Thule sílésctartót rá lehet tenni vagy teljesen más a keresztrúd kiképzése?

Elõre is kösz!
Bali

Olyan nagyok a lehajlító erõk, hogy sztem csak nagyon megbízható márkát szabad választani!
Én még 4-est nem láttam, de asszem nem is férne el.
Gondold meg, 130-nál milyen erõvel húzza a szél a rögzítéseket!
A gyári csomitartó nyilván nagyon jó, bár általában az ára 1.5-2-szeres a hasonló tudásúakhoz képest.
A különbözõ gyártmányú egységek általában (mindig) nem kompatibilisak egymással.
Nekem is hasonló a gondom, csak boxra, 36e az alapegység rúddal, de zártakarás nélkül (75 kg terhelésre)/ Thule.
De nézz utána, ha a gyári csomitartó olcsóbb, mint a Thule és jó a 2003-as liftbackre is, kérlek értesíts!
Elõre is köszike!!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

bali1a

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Tetöcsomagtartó
« Válasz #55 Dátum: 2007.05.29 21:13:21 »
A Tesco gazdaságost nem is néztem, mert azzal már megjártam még régen. 500km-t sem bírt ki nálam pedig max.: 100km/h-val mentem vele és a bringák is "csak" 13-14kg-osak voltak.

Annyit sikerült kiderítenem, hogy a gyári tetõcsomagtartó 40.700 Ft. Ahogy nézem a neten kis képeken ez már ovál keresztrudas, ami a Thule esetén +10eFt, így az 46eFt lenne. A kerékpártartóra 23.500-at mondtak a Thule pedig 25.000 jelenleg. Szóval a gyári most majd egy tizessel olcsóbb, de ha nem megy rá a síléctartó akkor télen gond lesz.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Tetöcsomagtartó
« Válasz #56 Dátum: 2007.05.30 19:57:31 »
Nem is tudom, gyártók hirdetnek vákumtappancsos síléctartókat!
Nekem az Ave II.-re a Thule Pest 30e+-egynéhány forintot adott a teljes alapkészletre (állítólag akcijás).
Azonban ez a készlet nem takart zárszerkezetû. Az eladók szerint ez nem nagy baj, merthogy a lelopáshoz az ajtókat kellene kifeszíteni.
Sanda kérdésem: mikor akadályozta meg a tolvajt az, hogy pajszert kellett használnia?
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

01010011

  • Vendég
Tetöcsomagtartó
« Válasz #57 Dátum: 2007.06.20 22:46:46 »
Idézetet írta: "bali1a"
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata gyári Toyota (4 ajtós 2006-os Avensishez) tetõcsomagtartó illetve kerékpártartóval kapcsolatban? Sajnos az eddig megkérdezett szalonok nem igazán tudtak segíteni.

Most van valami akció, így valamivel olcsóbb is lenne mint a Thule és maga a kerékpártartó mintha egy picit jobb lenne ránézésre.

Vajon 4 bringát is rá lehet tenni? Késõbb Thule sílésctartót rá lehet tenni vagy teljesen más a keresztrúd kiképzése?

Elõre is kösz!
Bali


Nekem van keresztrudam 2db gyári Toyota és 2 db Thule. Mindkettõ alu. (sokat szállítok és néha 3 sõt 4 keresztrudat is egyszerre kell feltennem) Azt kell hogy mondjam, hogy a Thule jobb. A Toyota alu rúdja jobban hajlik és a tetõsínre való rögzítése is körülményesebb, mint a Thulé-é. A bringaszállítóim illetve kajakszállítóm is mind Thule, megérik az árukat, hihetetlen biztonsággal és egyszerûen rögzül minden velük. Egy 5 méteres tengeri kajak plusz két bicikli a tetõn 140-el órákon át autóõályán nem gond... Ha egy picivel drágább is, de megéri a Thule.... Tapasztalatból beszélek, soha sem megyek sehová üres tetõvel :)

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Tetöcsomagtartó
« Válasz #58 Dátum: 2007.06.20 23:21:57 »
Idézetet írta: "01010011"
Idézetet írta: "bali1a"
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata gyári Toyota (4 ajtós 2006-os Avensishez) tetõcsomagtartó illetve kerékpártartóval kapcsolatban? Sajnos az eddig megkérdezett szalonok nem igazán tudtak segíteni.

Most van valami akció, így valamivel olcsóbb is lenne mint a Thule és maga a kerékpártartó mintha egy picit jobb lenne ránézésre.

Vajon 4 bringát is rá lehet tenni? Késõbb Thule sílésctartót rá lehet tenni vagy teljesen más a keresztrúd kiképzése?

Elõre is kösz!
Bali


Nekem van keresztrudam 2db gyári Toyota és 2 db Thule. Mindkettõ alu. (sokat szállítok és néha 3 sõt 4 keresztrudat is egyszerre kell feltennem) Azt kell hogy mondjam, hogy a Thule jobb. A Toyota alu rúdja jobban hajlik és a tetõsínre való rögzítése is körülményesebb, mint a Thulé-é. A bringaszállítóim illetve kajakszállítóm is mind Thule, megérik az árukat, hihetetlen biztonsággal és egyszerûen rögzül minden velük. Egy 5 méteres tengeri kajak plusz két bicikli a tetõn 140-el órákon át autóõályán nem gond... Ha egy picivel drágább is, de megéri a Thule.... Tapasztalatból beszélek, soha sem megyek sehová üres tetõvel :)

Részemrõl a csomitartó kérdés eldöntve: Thule.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Tetöcsomagtartó
« Válasz #59 Dátum: 2007.06.21 21:10:12 »
Idézetet írta: "01010011"

És a síléctartó? :ordog:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013