Szerző Téma: Tetöcsomagtartó  (Megtekintve 140946 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #345 Dátum: 2017.04.18 09:31:47 »
Mennyivel egyszerűbb lett volna egy harmadik rendszámtábla és egy típusengedély az adott szállítóra ... de ugye mindig a bonyolultabb - és fizetősebb - megoldás a nyerő bürokratikus országunkban  :censored:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #346 Dátum: 2017.05.11 19:09:39 »
Pont ez volt ma a téma reggel a rádióban. Borzalmas, hogy ezt így meg kellett bonyolítani.
Innentől kezdve viszont nem kérdés, hogy melyik a jobb bringaszállító (tető/hátul).
http://totalcar.hu/magazin/hirek/2017/05/11/eltorlik_a_szurke_rendszamot/

 [rohog]

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #347 Dátum: 2017.05.11 20:46:57 »
Mennyivel egyszerűbb lett volna egy harmadik rendszámtábla és egy típusengedély az adott szállítóra ... de ugye mindig a bonyolultabb - és fizetősebb - megoldás a nyerő bürokratikus országunkban  :censored:
Vagy törvényt módosítani és engedni a rendszám pakolgatását. Svájcban egy embernek van egy rendszáma és az összes kocsijára azt pakolja fel amikor beleül. Mégsem hírlik róla, hogy a rendszám bűnözés mekkája lenne.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #348 Dátum: 2017.08.12 17:54:44 »
Aguri Prestige tetőcsomagtartóval kapcsolatosan valakinek tapasztalata?



Előnye, hogy nem emelkedik a tetősínek fölé szinte semmivel, diszkrét a megjelenése, kicsi a zaja és légelennállása.
Kérdés, hogy a Verso-ra hogyan tudna ez felmenni (a tetősnek nem párhuzamosak - de árulják különböző méretes, hosszabb+rövidebb szettekben is - kérdés melyik a sok közül lenne jó).

Elvileg a PS36 jó rá, de itthon nem árulja (még) senki...
Bizonyos webáruházak S10-et írnak, de szerintem az S12 közelebb állna a valósághoz...
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.12 18:06:51 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #349 Dátum: 2017.09.09 18:49:10 »
Használ valaki esetleg Menabo Brio (XL) tetőcsomagtartót? (amit a Lidl / Aldiban is árulnak)

Az a bajom, hogy a Verso-nak a tetősínjei nem párhuzamosak, hátul 93cm van közöttük, elől 103cm. Ami nekem van Menabo Brio tetőcsomi, az 120cm-es (a rúd kb. 118cm), így csak hátra lehet feltenni a tetősínre, előre nem. Még fel lehet tenni kompromisszummal, de csak kb. közepére. Kéne ugyanebből egy 130-135cm-s rúd (ami a Menabo Brio XL-ben van).
Hátha valakivel tudnánk cserélni, adnék egy rövidebb rudat hátra, ami nem lóg túl két oldalt, így szépen passzent lenne elől-hátul mindkettőnknél. Fizetnék is némi különbséget.
Az is járható út, hogy veszek egy 130cm-es ilyen rudat külön, de egyelőre nem találtam sehol darabra, mindenhol legalább párban adják, vagy komplett szettben...

Az Aldi-s Menabo Brio tetőcsomit még tavaly télen egy kedves fórumtársnak átadtam, Yaris Verso-ra olyan tökéletesen passzolt, mintha gyárilag oda tervezték volna.

Tegnap pedig végül kiválasztottam Menabo Dozer XL-t, mely ugyanazon az elven rögzül a tetősínre mint a Brio. Végül azért nem választottam megint Brio-t (XL-ben), mert emlékeim szerint a Kiára szerelve annak idején 110km/h fölött egy sípoló hangot adott ki, vélhetően a léc alján lévő nút miatt, amibe a rögzítő lábak csúszni tudnak. Na nem mintha nem lett volna tolerálható azon a pár alkalmon amikor ilyen helyzetbe kerültem, de a gyárban valszeg rájöttek hogy ez így nem túl jó, ezért a Dozer-nél az alsó nútba is adtak egy spéci gumiprofilt, amit megfelelő méretre vágás után be lehet fűzni a profilba, így csökkentve a légellenállást is és fütyülő hangoknak esélyt nem adva. Az aluléc alja és teteje ugyanúgy gumírozott ezáltal, a Brio-nál csak a teteje.

A Homasita-ba mentem vásárolni, mert ott raktáron van minden és megengedik hogy a terméket kipróbáljam, mielőtt kifizetem. Eredetileg nem is ezt, hanem egy Nordrive tetőcsomit választottam, és de jó hogy kivittem felpróbálni a tetősínre, mert azon nyomban kiderült, a Verso tetősínének dizájnos formája miatt nem lehet rá rögzíteni sérülésmentesen. A Menabo-nak nincs ilyen problémája. (A Nordrive azért tetszett jobban, mert alacsonyabb kivitelű volt és kevésbé feltűnő).
Ilyenek miatt nem javaslok tetőcsomagtartót (sem) vásárolni webáruházból helyszíni kipróbálási lehetőség nélkül.

A Dozer alulécek hossza 135cm, elől pont annyival lóg túl két oldalt mint amennyire kell is, hogy heveder/gumipók bekötését elősegítse, hátul (mivel nem párhuzamosak a tetősinek) mindkét oldalt lehetne 5-5cm-vel rövidebb. Mivel sima alu profil amit egy műanyag dugó zár le, fémfűrésszel vagy flexxel le lehetne kapni belőle egy darabot, de nem teszem. Ez a túllógás lehet praktikus ha IKEA bútort hoz haza az ember.
Ugyanúgy mint a Brio-ra, a Dozer-re is T-csavarokkal lehet tetőboxot, bringatartót stb. rögzíteni.

Alapértelmezetten nem fogom fent tartani a tetőcsomagtartót hosszabb távon, költöztetéskor, karácsonyfa vagy bútor vásárláskor stb. fogom feltenni egyedi igények szerint.





« Utoljára szerkesztve: 2017.09.09 19:08:01 írta robi (Robi) »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #350 Dátum: 2017.09.09 19:36:56 »
...emlékeim szerint a Kiára szerelve annak idején 110km/h fölött egy sípoló hangot adott ki, vélhetően a léc alján lévő nút miatt...
Rosszul emlékszel. 60-tól már sípol, 110-nél már az elviselhetőség határához közelít.
Jó hogy beírtad a márkát, rákérdezek a gyártónál, hogy nem árulják-e külön azt a műanyag profilt. Egyébként jó cucc, elégedett vagyok vele, IKEA-ból hoztam vele haza két éve 60kg cuccot a tetőn. Hajlott mindkét keresztrúd rendesen, de visszanyerte az alakját tehermentesítés után. Csak az a fütyülés üresen ne lenne.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #351 Dátum: 2017.09.10 09:58:51 »
Ja lehet... én arra emlékszem hogy az M0-án felhúzott ablaknál hallottam és nem nagyon tetszett.
Mondjuk egyszerűen meg lehet oldani egy csík szigetelő szalaggal, csak vigyázni kell leszereléskor, a rögzítő-rész ha elkezd csúszni le ne zúzza (a szigszalagot).

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #352 Dátum: 2017.09.10 10:16:29 »
Ragasztón már gondolkoztam, de eddig soha nem kellett igazán hosszú ideig. Tárolásnál meg összecsúsznának a talpak, úgyhogy minden alkalommal újra kéne ragasztani.
« Utoljára szerkesztve: 2017.09.10 10:19:25 írta Silent »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #353 Dátum: 2017.09.10 10:32:18 »
Valszeg Dozer-hez árulnak is alsó gumitömítést, mert a dobozban is tartozékként volt bent, megvan a rendelési szám is hozzá. Brio-hoz nem rémlik hogy lett volna ilyen...
Amúgy valszeg a Dozer-nek a gumitömítése kell a Brio aljára is, mert a talpak nagyjából azonosak. A Brio-nál az alsó nút szélesebb mint a felső, a Dozer-nél egyforma a kettő, szemre ugyanakkora mint a Brio alsója.
Maradt pár kisebb darab (mert méretre kellett vágni), ki lehetne próbálni, vagy lemérjem?
Esetleg mérd meg hogy a Brio alján milyen széles a nút. A fenti utolsó képen látod hogy néz ki a Dozer, lemérem neked.
« Utoljára szerkesztve: 2017.09.10 10:51:06 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #354 Dátum: 2017.09.10 18:39:46 »
Na megvolt ma a Dozer hang-teszt  :D  az M0-n csapattunk egyet 130-al, sípolás nincs, megnövekedett szélzaj az persze igen. Csak simán az üres tetőcsomival fenn.  :cool2:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #355 Dátum: 2017.09.10 18:45:12 »
A fenti utolsó képen látod hogy néz ki a Dozer, lemérem neked.
Az itt található adatlapon van a profilban lévő nút mérete. Alsó-felső ugyanannyi, 10mm.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #356 Dátum: 2017.09.10 18:58:01 »
Ni mit találtam neked: tádááám!
Azért nem rossz ez a Menabo. Cikkszám szerint lehet pótolni alkatrészeket hozzá. Manapság ez ritkaság, főleg ebben az árkategóriában.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #357 Dátum: 2017.09.10 19:52:36 »
Ni mit találtam neked: tádááám!
Azért nem rossz ez a Menabo. Cikkszám szerint lehet pótolni alkatrészeket hozzá. Manapság ez ritkaság, főleg ebben az árkategóriában.
Hűűűű, köszi. :D

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #358 Dátum: 2017.09.30 11:02:42 »
Kerdesem, hogy ez a tetocsomagtarto akkor jo kell, hogy legyen a 2016-os tipushoz is? https://www.amazon.de/gp/product/B01ITUH960/ref=pe_1748621_214303021_em_1p_0_ti
 :surrender:  Rameder Full Set, Tema Roof Girders for Toyota Auris (118818 10460)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #359 Dátum: 2017.09.30 12:25:58 »
Kerdesem, hogy ez a tetocsomagtarto akkor jo kell, hogy legyen a 2016-os tipushoz is? https://www.amazon.de/gp/product/B01ITUH960/ref=pe_1748621_214303021_em_1p_0_ti
 :surrender:  Rameder Full Set, Tema Roof Girders for Toyota Auris (118818 10460)
Én azt gondolnám, hogy igen, de nem merném tutira mondani. És elég jó az ára is.
Esetleg egy kérdést megérne náluk.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...