Szerző Téma: Tetöcsomagtartó  (Megtekintve 144028 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #270 Dátum: 2015.03.19 21:37:02 »
nekem sem a doboz, csak a kereszttartó adott ki hangot.
ha pályázol vele, átlagban egy literrel magasabb fogyasztásra készülj.
igyekezz minél könnyebb dolgokat felülre tenni, a súlyos csomagokat a csomagtérbe rakjad.
nekem a mazda5 dízel 160 tempomatnál a dobozzal 9 litert fogyasztott. az avensis 130 tempomattal 10-et, 160 tempomattal 12-t  :devil:

Szabad vele 160-al menni?  :devil: :devil: :devil:
kisa
born to ride

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #271 Dátum: 2015.03.20 06:43:50 »
nincs sebességkorlátozás a dobozhoz. az enyém olyan hosszú, hogy az eleje látszik a vezetőülésből, ha kicsit előrehajolok. úgyhogy nyomtam neki és figyeltem, hogy megvan-e még  :devil:
eddig még mindig megérkezett oda, ahova az autó is  :devil:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #272 Dátum: 2015.03.20 15:28:35 »
Kicsit bután néz ki, de újrafúrás nélkül nem lehet hátrébb rakni.


kisa
born to ride

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #273 Dátum: 2015.03.20 17:12:08 »
A tetősínen mért nem lehet hátrébb tenni a keresztrudakat?

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #274 Dátum: 2015.03.20 17:24:16 »
A tetősínen mért nem lehet hátrébb tenni a keresztrudakat?
Mert ott van a "lába" a sínnek. Ha pedig a lába mögé rakom, akkor beleér az antennába is, és a csomagtartóajtóba is.
kisa
born to ride

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #275 Dátum: 2015.03.20 17:26:40 »
Mert ott van a "lába" a sínnek. Ha pedig a lába mögé rakom, akkor beleér az antennába is, és a csomagtartóajtóba is.
És azt úgy nem lehet, hogy a lába mögé rakod a rudat, majd a boxot előrébb teszed a keresztrudakon?

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #276 Dátum: 2015.03.20 17:32:33 »
És azt úgy nem lehet, hogy a lába mögé rakod a rudat, majd a boxot előrébb teszed a keresztrudakon?

Nem, mert akkor 2pár új lyukat kellene fúrnom a boxba, és a mostaniakat meg tömítenem kellene.
kisa
born to ride

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #277 Dátum: 2015.03.20 19:01:32 »
hagyd a pébe, jó ez. az én boxomon egyébként legalább hat extra lyuk van. tudod, hogyan kell tömíteni? leragasztod szigszalaggal :D

Wagnerur

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #278 Dátum: 2016.02.21 14:14:16 »
Üdvözlet Hölgyeim és Uraim!
Van arról valakinek információja, hogy E11 facelift LB-re milyen tetőcsomagtartó jó? Sikerült egy Atera 044 025-öt vennem mert a magyar honlap (importőr által közölt infó) szerint jó rá. Persze nem. Már a leírás elején ott nevet a "01/2002" felirat, tehát E12-re való. Átalakítani  szerintem lehetséges is, ha lenne kedvem barkácsolni. Viszont inkább eladom vagy élek a felajánlott visszavásárlási lehetőséggel. Ezen verziók egyike sem tesz csomagtartót a tetőre,  tehát aki tud konkrét típust erre a csótányhátsós sárkányra kérem jelezze itt vagy privát üzenet formájában. Bár inkább előbbi lenne jó, hogy mások is megtalálják a megoldást. 
Előre köszönöm a válaszokat!
És ismét üdvözlet Hölgyeim és Uraim!

A problémám akkor gyorsan megoldódott egy ex E11 corolla tulajdonos segítségével. Akinek eladta az autót nem kellett a GYÁRI tetőcsomagtartó ingyen (nóóórmális?), így eladta nekem 7e-ért, elhozta közel házhoz Bp-ről. Köszönet neki innen is évekkel később.
Bár nem sokáig fogom már használni, kinéztem magamnak a Previa-t mint utódot. Megöregedtem és már inkább ledobom magamról a corolla-t mintsem kiszállok belőle. :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #279 Dátum: 2016.07.25 14:03:06 »
urak! es holgyek is!

van egy regebbi tetoboxom. van rola kep meg par feljegyzes errefele.

eladnam.

mielott felteszem a netre, a kovetkezo ajanlatot teszem csak itt, csak most, csak nektek:

akit erdekel egy kb. 500 literes box, jojjon el es nezze meg es adjon erte annyit, amennyit szerinte er.

a markajat nem tudom. de nem thule. oldalra nyilik, kulccsal zarhato. sokat utaztam vele, szerettuk. alul fekete, felul szurke.

privatban keressen, akit erdekel.

ps. lehet hogy rossz helyre irtam?


Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #280 Dátum: 2016.08.10 19:46:36 »
Van egy Jetbag 320 tetőboxom, még az OFF Skoda Feliciás időkből. Úgy néz ki, (asszony tervez) hogy a T25 Wagon tetejére is fel kellene pattintani.
Van-e valakinek eladó keresztrúdja ehhez, vagy tudtok-e tippet adni merre keresgéljek? Köszönöm.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #281 Dátum: 2016.08.11 08:51:16 »
Első blikkre ez tűnik jónak:

http://www.olcsocsomagtarto.hu/tetocsomagtarto/tetocsomagtarto-toyota-avensis-kombi-yd6d8?carBrand=toyota&carModel=avensis-kombi&carYear=2004

Valakinek tapasztalata?
Tudtok mást? szebbet-jobbat-olcsóbbat? :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #282 Dátum: 2016.08.11 09:06:40 »
Első blikkre ez tűnik jónak:

http://www.olcsocsomagtarto.hu/tetocsomagtarto/tetocsomagtarto-toyota-avensis-kombi-yd6d8?carBrand=toyota&carModel=avensis-kombi&carYear=2004

Valakinek tapasztalata?
Tudtok mást? szebbet-jobbat-olcsóbbat? :)
Igen.  :yes:
Fele ennyiért van akcióban a Lidl-ben. Eloxált alu, 3 év gari, 50kg-os valós(!) terhelhetőség. A legtöbb normál kialakítású kombi autó tetősínjére jó (többek között a T25 Wagonra is). 11990Ft-ért vettem. Nézz be a Lidlbe, hátha van még. Én pár napja láttam Bcsabán...
Feleslegesnek tartom ennél drágábbat venni, mert a tetőboxba úgysem tudsz 50kg-nál nagyobb terhet pakolni. Mi másfél hete jöttünk haza nyaralásból, egy 480 literes boxot vittünk magunkkal. Az már a nagyobbak közé tartozik, de az is max 50kg-s terhelhetőségű, az ennél kisebb boxokba sem pakolhatsz nagyobb terhet szerintem.  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #283 Dátum: 2016.08.11 12:05:36 »
Feleslegesnek tartom ennél drágábbat venni, mert a tetőboxba úgysem tudsz 50kg-nál nagyobb terhet pakolni.
Csak a pontosság kedvéért, létezik 70 kg teherbírású, épp a "gyári" is ilyen, csak szerintem ellent mond a józan észnek ezt ténylegesen is kihasználni. Az ember általában a könnyebb, de nagy térfogatú dolgokat teszi oda föl.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #284 Dátum: 2016.08.11 12:09:47 »
Csak a pontosság kedvéért, létezik 70 kg teherbírású, épp a "gyári" is ilyen, csak szerintem ellent mond a józan észnek ezt ténylegesen is kihasználni. Az ember általában a könnyebb, de nagy térfogatú dolgokat teszi oda föl.
Az autó léce nem terhelhető 70kg-mal.  ;)
A Lidl-s kereszttartóra is rá van írva a 75kg, de ebből max 50-nel szabad, mert a brutto 75kg-ban benne van a saját tömege is. De eleve az autó tetősínje nem bírja a nagy súlyt és az autó mozgásának sem tesz jót a feljebb került súlypont. Mi éppen ezen szempontok mentén pakoltuk tele műanyag homokozó játékokkal, rollerrel, labdákkal, plédekkel a boxot. Ezek mind kis tömegűek, nem érték el az 50kg-t, de nem is a csomagtartóban és az utastérben foglalták a helyet.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i