Szerző Téma: Tetöcsomagtartó  (Megtekintve 144033 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #210 Dátum: 2014.06.11 20:56:28 »
Rá kell próbálni az a tuti.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #211 Dátum: 2014.06.11 22:32:48 »
Szerintem biztos hogy jó.
merre vagy elérhető?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

egyozo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
    • Spritmonitor.de
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #212 Dátum: 2014.06.12 04:19:51 »
merre vagy elérhető?
Budafokon vagyok elérhető.
Mindegy mit érsz el az életben, a gyászmenet hossza úgy is az időjárástól függ.

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #213 Dátum: 2014.06.12 10:10:36 »
Sziasztok!
Úgy néz ki, hogy hamarosan be kell szerezzek egy Avensisre való tetőcsomagtartót (a fém kereszttartókat).
Olvasgattam, hogy mi lenne jó, de még nem jutottam dűlőre. A gyárit rendeljen meg, vagy van ettől eltérő ajánlott típus? Nagyobb súlyt nem tervezek rárakni, főleg az Ikea túrákról a nagyobb dolgok oda mennének (ami nem fér a bendőbe).

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #214 Dátum: 2014.06.12 10:14:08 »
Arra jó az Aldiban kapható verzió is 9990.- ért. Tetősínre könnyedén rácuppan, és nem is néz ki rosszul.

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #215 Dátum: 2014.06.12 11:11:32 »
Arra jó az Aldiban kapható verzió is 9990.- ért. Tetősínre könnyedén rácuppan, és nem is néz ki rosszul.
Köszönöm, megnézem milyen. Nincs túl sok bizalmam a nagyon "gazdaságos" dolgok iránt (sok a rossz tapasztalat) de azért lehetnek gyöngyszemek :hmmmm:
Valami olyasmit keresnék, mint a mostani (a másik autón), könnyű, szerszám nélkül szerelhető, zárható.

egyozo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
    • Spritmonitor.de
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #216 Dátum: 2014.06.12 21:11:00 »
Budafokon vagyok elérhető.
Egyébként igy néz ki.
Mindegy mit érsz el az életben, a gyászmenet hossza úgy is az időjárástól függ.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #217 Dátum: 2014.06.13 13:31:35 »
Köszönöm, megnézem milyen. Nincs túl sok bizalmam a nagyon "gazdaságos" dolgok iránt (sok a rossz tapasztalat) de azért lehetnek gyöngyszemek :hmmmm:
Valami olyasmit keresnék, mint a mostani (a másik autón), könnyű, szerszám nélkül szerelhető, zárható.
Az aldistól ne félj, masszív, tényleg. Olcsósága az egyszerűségében rejlik - nem annyira biztonságos lopás ellen, mint egy Thule. Van hozzá kulcs ugyan, de szerintem meg se közelíti a Thulét. Azonban Ikeázáshoz bőven megfelel.

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #218 Dátum: 2014.06.23 10:39:26 »
Az aldistól ne félj, masszív, tényleg. Olcsósága az egyszerűségébÉn rejlik - nem annyira biztonságos lopás ellen, mint egy Thule. Van hozzá kulcs ugyan, de szerintem meg se közelíti a Thulét. Azonban Ikeázáshoz bőven megfelel.
Kerestem, de nem sikerült megtalálni, az Aldiban azt mondották, hogy kampányáru volt, elfogyott, esetleg egy - két helyen maradhatott belőle. Közben megkérdeztem a gyárit, 50 -ért mérik.
úgy adódott, hogy hétvégén égetővé vállt a kérdés, menni kellett az IKEA -ba, és tetőcsomi nélkül a fele cuccot nem tudtam volna elhozni. Indulás előtti este kikerestem pár címet, ami nyitva tart szombaton. A legjobb árú (Thule) tartót egy webáruháznál találtam, de az irodájuk szinte az IKEA mellett van, gondoltam próba - szerencse. Félútról, az autópályáról hívtam őket. Kedves hölgy vette fel, igen,  webáruház, nincs éppen náluk, de a nagyker nyitva, szívesen beszerzik, visszahívnak. Visszahívták, egy órán belül megvan a cucc, hol tudom átvenni. Mondom, hogy IKEA. Remek, hív a kolléga ha ott van. Beértem a parkolóba, vettem fel némi kp -t, már hívták is, hogy hol találkozzunk. Az úriember ott helyben (a parkolóban) fel is szerelte a csomagtartót, rendeztük az addigra elkészült számlát. Közben hívott a hölgy, hogy minden rendben van -e, megtaláltuk -e egymást.
Na, ezt nevezem én szolgáltatásnak. Nem tudom, mennyire lehet itt reklámozni, így nem írom ki a nevet, de ha valakit érdekel ez a korrekt cég, szívesen elküldöm priviben.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #219 Dátum: 2014.06.23 10:44:15 »
 :clap: :clap: :clap:
Ezt nevezem kereskedemelnek és szolgáltatásnak!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #220 Dátum: 2014.06.23 11:31:06 »
Szerintem nyugodtan kiírhatod. Egy ilyen cég megérdemli. 1000-ből 1 sajnos...  :no:

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #221 Dátum: 2014.06.24 00:38:48 »
Szerintem nyugodtan kiírhatod. Egy ilyen cég megérdemli. 1000-ből 1 sajnos...  :no:
Lehet, csak nekem van szerencsém, de mostanában mintha egyre több helyen találkoznék vevő/ügyfél központú mentalitással. Apróságok, de nagyon jól tudnak esni.
Egyébként ők voltak, akik ilyen pikk pakk segítettek a problémámon. Ki is hagytam, hogy a hölgy az első beszélgetésünk alkalmával megkérdezte a bankom nevét, és eligazított, hol találok a célállomásom közelében ilyen automatát - mondván, hogy más banknál többet fizetnék a készpénz felvételért. Ezen jól összenéztünk a feleségemmel - ritka az ilyen figyelmesség.
Hogy a csomagtartóról is essen szó, meglehet, ha nem kell ilyen sürgősen akkor még vadászok kicsit az Aldis tartóra, bár arról nem láttam képet, így nem tudom, hogy fixpontos rögzítésű -e, vagy tetősínre megy fel. Amúgy a Thule elég masszív szerekezetnek tűnik, egyszerű négyszögletes acéltartós (amennyiszer én használom, nem volt értelme cifrázni). jól meg lehet pakolni. Viszont szépen muzsikál. Hatvannál kezdi, és - széliránytól függően - kisebb sikkantásokat kever a folyamatos búgó hangba...  :yes:  Ezzel igazi élmény lesz, ha apósomtól elhozom a nagy alu létrát - az önmagában is pont olyan hangot ad ki, mint az Y-Wing a Star Wars -ban  :D

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #222 Dátum: 2014.06.30 08:17:24 »
Üdv Fórumtársak!

Ha tud valaki eladó T22 sedan vagy liftback-re való (ugyanaz) gyári Toyota tetőcsomagtartót, akkor ne tartsa magában.
Ígéret szerint, megörököltem a sógoromtól az övét, ami kb. egyszer volt használva, de kiderült, hogy se a kulcsok, se a tető és tartó közötti 4 db gumitalp nincs meg sajnos :(.
Még rákérdezek márkaszervizben, hogy esetleg miket lehet hozzá rendelni, de nem sok esélyt látok rá, hogy gumitalpat és 23-as számú kulcsot tudnának utánrendelni...
Előre is köszönöm!

BF

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #223 Dátum: 2014.07.05 19:08:49 »
Kulcsot is lehet szerintem rendelni, talpat biztosan:) en takarot rendeltem hozza, az oldalso muanyagokat 5 ezerert azota meg at is szikszalagozom... Mert sajnalnam ra ujra a penzt
Konrád

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #224 Dátum: 2014.09.01 21:24:19 »
Így indultunk tegnap haza a Balatonról.
Az első ülésen lévő gyerekülésre egy fehér pelenka van rádobva, de nem ez a lényeg  ::)
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...