Szerző Téma: Tetöcsomagtartó  (Megtekintve 143314 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #105 Dátum: 2012.03.24 18:41:36 »
És amire ráteszed (talp, keresztrúd, egyebek), azt hol vetted? Vagy az gyári?
nemtom, tetősín van a kocsin, kaptam hozzá a testvéremtől egy csomagtartót, azzal rombolok

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #106 Dátum: 2012.05.10 08:02:27 »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #107 Dátum: 2012.05.10 10:51:32 »
Nekem a vonóhorogra szerelhető kerékpártartó a legszimpibb.
http://www.thulebolt.eu/thule-kerekpartarto/
Hátsó ajtóra is felmegy, ha nincs vonóhorog.
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.10 10:56:41 írta robi »


mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #109 Dátum: 2012.05.10 13:43:44 »
Ajánlom a cikk szerzőinek nézzék meg, melyik bringatartó mennyi kerül. Illetve azt is, hogy a tetőcsomagtartó egy többcélú eszköz (tetőbox stb), még a hátra szerelt biciklitartó nem. Én ezért döntöttem a tetőre szerelhető mellett.
Nehézkes a bringát feltenni? Csak fel kell emelni és 3 csavarmentes pántot leszorítani. Nincs 1 perc.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #110 Dátum: 2012.05.10 14:54:19 »
A kettő nem zárja ki egymást, főleg mert tetőcsomihoz igen olcsón is hozzá lehet jutni.
Amikor én néztem, egy felső tetőcsomi bringaszett kb. ugyanannyiba fájt mint egy vonóhorogra akasztható verzió. Igaz nálam a vonóhorog és a tetőkorlát is adott.

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #111 Dátum: 2012.05.26 21:02:33 »
Sziasztok!

A következő  a problémám: 2003as Yarisra szeretnék valamilyen kerékpárszállító megoldást. A leginkább (már csak az ára miatt is) az a verzió tetszene, amit a csomagtér-ajtóra lehet szerelni. Az azonban a gond, hogy van a kocsni egy "szárny" a csomagtérajtó tetején (persze nem gányolt, igazi Toyota tartozék). Így azonban ha jól gondolom nem tudnám felrakni a tartót. Kérdésem egyrészt az lenne, hogy ez tényleg így van? Vagy van vmi megoldás? Ha ez a fajta szállító nem megoldható, mit javasoltok? Tetősínem nincs, vonóhorgom szintén nincs. Sajna.... Ja, és 2 bicikli szállításáról lenne szó. (Ráadásul az egyik egy vastag vázas férfi, a másik meg egy ferde, lapított vázas női)
Minden ötletet szívesen vennék!

Köszi!
Greg

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #112 Dátum: 2012.05.26 21:09:34 »
A Thule csomagtartós megoldásához van egy kiegészítő, amivel felszerelhető gyári szárny esetén is (kb +7e Ft). Nem olcsó, de legalább rajta marad a kocsin. Rákereshetsz tesztekre, hogy mennyire stabilak a különböző gyártók tartói. Szerintem egyszer rá kell szánni az összeget (még mindig olcsóbb, mint a tetőrúd + bringa tartó, persze szintén minőségi összeállításban). Hátránya, hogy a csomagtartót nem tudod kinyitni a bringákkal együtt.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #113 Dátum: 2012.05.26 22:33:34 »
Én a tetőcsomagtartós megoldásra esküszöm, igaz ennek is vannak hátrányai. Ha bemész egy Thule szaküzletbe egészen biztosan segítenek!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #114 Dátum: 2012.06.16 17:22:22 »
Ajánlom a cikk szerzőinek nézzék meg, melyik bringatartó mennyi kerül. Illetve azt is, hogy a tetőcsomagtartó egy többcélú eszköz (tetőbox stb), még a hátra szerelt biciklitartó nem. Én ezért döntöttem a tetőre szerelhető mellett.
Van még egy vonatkozása a dolognak. A hátsó biciklitartó használata esetén jelen pillanatban nincs Magyarországon legális megoldása a hátsó rendszám láthatóvá tételének. Ugyanis két eset van:
1. Nem csinálsz semmit, ekkor a felszerelt biciklitartó és a bicikli(k) eltakarják a rendszámtáblát, és ez a baj;
2. ha a biciklitartóra felszerelsz valamit, amiből megtudható a rendszám (akár egy teljesen azonos harmadik rendszámtáblát, akár egy házilag rajzolt papírt), az a hatósági jelzés meghamisításának számít és bűncselekmény(!!!). Természetesen a gyakorlatban nem szoktak emiatt büntetni, de az ördög nem alszik.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #115 Dátum: 2012.06.16 17:26:07 »
Sikerült beszereznem egy gyári, kifejezetten a szögletes COV-ra való tetőcsomagtartót és boxot igen jutányos áron. Az illető messze lakik, ezért aztán végül amellett döntöttünk, hogy felhozta Pestre én meg kifizettem az üzemanyagköltségét, de egyrészt ha én megyek le érte, akkor is ennyibe kerül, másrészt meg még így is kb. egy most kapható új árának a 40%-a volt.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #116 Dátum: 2012.06.21 11:41:26 »
A hátsó biciklitartó használata esetén jelen pillanatban nincs Magyarországon legális megoldása a hátsó rendszám láthatóvá tételének.
Ugyan már. Tessék:

Nem csak rendszámtábla tartó, hanem megismételt lámpasor is van.

Hivatalosan kapható Magyarországon. Igaz, vonóhorgos kivitel, hisz az áramot a lámpasorhoz a vonóhorog csatlakozója adja - rendes vontatmányként csatlakozik az autó elektromos rendszerére.


A Corollánkon volt vonóhorog amikor vettük használtan, első körben feleslegesnek tűnt, aztán idővel megtanultuk, mi mindenre jó. Mondjuk bicikliket sosem szállítottam (sehogy, mert nincsenek (még)). El döntöttem, hogy lehetőség szerint a családban legalább egy vonóhorgos autónak lennie kell. Behozza az árát néhány év alatt (rengeteg házhoz szállítás költséget spóroltam eddig vele...).



« Utoljára szerkesztve: 2012.06.21 11:52:14 írta robi »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #117 Dátum: 2012.06.21 11:44:42 »
Hátránya, hogy a csomagtartót nem tudod kinyitni a bringákkal együtt.
Na ez sem teljesen igaz, típusfüggő a dolog:

Az viszont tény, hogy a bringák súlya miatt valakinek tartania kell a csomiajtót, míg te kotorsz a csomiban.

A vonóhorgos megoldás ilyen esetben is jobb, mert bizonyos bringatartók esetében a szerkezet billenthető:



mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #118 Dátum: 2012.06.21 12:27:01 »
Én a tetőcsomatartóra esküszöm. Az is használható rengeteg dologra, (tetőbox, szállítás), és sokkal egyszerűbb az egész (nekem). 3 perc le és fel szerelni kompletten.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Tetöcsomagtartó
« Válasz #119 Dátum: 2012.06.21 12:32:24 »
Én is szeretem a tetőcsomit, az is volt a Corollához, most a cee'd_sw-hez is van, mert valóban nagyon praktikus. De bringákat tuti, hogy nem tennék a kocsi tetejére.